Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 32 tydzień 32 tydnm

jaka waga dziecka w 33 tygodniu ciąży? czy ta jest prawidłowa?

Polecane posty

Jestem w 34tc4dc,usg mialam w 32tc 3 dc i maly wazył 1950,waga jak najbardziej ok,wg siatek centylowych klasyczny średniak....ale jak bedzie na koniec trudno powiedziec...bo tatuś ważył bagatela 5000g i mierzył 65 cm...taka utuczona glista....i urodził sie w sposób naturalny.Mam nadzieje ze sie synio do tatusia nie poda:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bellusia
to waga orientacyjna, moja też była spora, a bierzesz witaminy jakieś? ja brałąm maternę i po niej tak rosła, zawsze 2, 3 tygodnie do "przodu " potem odstawiłam i tylko naturalne witaminy owoce, warzywa i tempo wzrostu spadło, urodziałm 3750

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lllllllllooooool
ja urodzilam w 35 tyg synka 2 kg. na usg wyszlo mi ze bede miala grubaska ponad 3kg eche..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość EDYTKANYTKA
Nie martw się wszystko jest w porządku ,odchylenia + lub - dwa tygodnie są jak najbardziej w normie.Zresztą i tak każde maleństwo jest inne nie trzeba się sztywno trzymać norm podawanych przez internet. U rodziłam dwójkę dzieci , oboje to wcześniaki mój syn urodził się w 34 tygodniu z wagą 2300g, a w 33 miał 2100. Także nie masz co się stresować wszystko jest dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waga usg jest szacunkowa wiec nie należy się nią sugerowac do końca.bedąc w 25 tc mialam przedwczesne skurcze i usg pokazało 500 g a kilka dni poźniej juz 750 g. w 40 tc lekarz powiedzial ze ok 3300 do 3500 a 4 dni poźniej poród 4175g . Pozdrawiam i życzę pomyślnego rozwiązania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zuzia111
dzięki za odpowiedzi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agaka
Ja niestety nie mam tyle szczęścia co większość z was. Mój maluszek w 36 tc waży zaledwie 2100, muszę pójść do szpitala, bo lekarz podejrzewa hipotrofię. Sama nie mogę w to uwierzyć, czy znacie sposoby na szybszy wzrost dziecka?Czy mój szkrab jeszcze urośnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosia ;)
Jestem w 32 tygodniu a maluszek waży 2700 g ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izucha3210
Nie boicie sie porodu??? Ja jestem przerazona!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość SAMANTAxxx
ja jestem w 30 tygodniu ciąży i mój maluch waży 1289g i wg lekarza idealna waga przy danym tygodniu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magda_lodz
Witam! Jestem w 32 tygodniu, malutka waży 2100 g, wg kobitki od usg waga prawidłowa ale problemy dopiero mogą się zacząć bo starawe łożysko, III st. wg Grannuma... To moja druga ciąża i problem taki sam. Z synkiem / wrzesień 2008/ czekali do ostatniej chwili na cc, aż tętno mu spadało. Było małowodzie,w konsekwencji bezwodzie. Termin był na 09.09.2008 i wtedy zrobiono mi usg - mały ważył 3406 g a 11.09.2008 zrobili cc i waga - 2850 g. Wina starego łożyska. Teraz nie pozwolę, żeby moja niunia tak długo czekała bo historia najzwyczajniej się powtarza. Odnośnie porodu to pewnie, że się boję. Boję się o dziecko, tylko i wyłącznie. Nie chcę przechodzić tego, co prawie 2 lata temu. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klauduniaaa
moja corcia wazy 1800 gram a jestem w 34 tygdoniu ciazy? lekarz twierdzi ze to troche za malo a wy jak sadzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Musisz pamiętać, że usg podaje wagę +/- 300g. Moja córka dzień przed porodem wg usg ważyła 2500g, a urodziła się z wagą 2800g. Poza tym każde dziecko jest inne. Myślę, że nie masz się czym przejmować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbisia19
Właśnie wróciłam od ginekologa i jestem trochę przerażona. 36 tc, a szkrabek waży już prawie 3700. Mam tylko nadzieję że nieco zwolni tempo przybierania na wadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdi_82
Witam Was dziewczyny! Mnie także martwi trochę waga mojego maleństwa, chociaż lekarz powiedział, że nie ma powodu do stresu - jest stały przyrost wagi i wszystko jest w normie, chociaż poniżej średniej. Ja jestem w 33 tygodniu i waga 1780 gr - lekarz powiedział, że to raczej na 32 tydzień wskazuje. A może dzidzia urodzi się po terminie? Mnie mama urodziła 2 tygodnie później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość balbisia19
Nasz Szkrabek w 31 tygodniu ważył 1690, a przez 5 następnych przybrał prawie 2 kg. Nie wiem czy to dobrze, ginekolog nic nie mówi, a ja sie martwie ze coś chyba mu za szybko poszło. Może u którejś z Was tez było podobnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdi_82
Hmm...czyli widzę, że waga naprawdę może wariować z tygodnia na tydzień, a i tak dopóki się nie urodzi to nie można być niczego pewnym...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! mi lekarz w 36 tygodniu na usg powiedział że maleństwo waży 3000g i ma dośc duży żołądek, teraz minęły 2 tygodnie i czekam na poród mam nadzieje że szybko się odbędzie bo czuję że nie mam już miejsca w brzuchu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, Bylam nie dawno na usg tzn w 32 tyg(2 tygodnie temu) i wyszlo mie ze moj synus wazy 3kg! Nie wiem czy to nie za duzo Ginekolog ocenil ze z wymiarow wynika ize to 35 tydzi 3 dni to na dzis 36i 4 dni Twierdzi ze porod moze sie przyspieszyc z 17.06 na 30.05 ale teraz mam miec nastepne usg:) Mam nadzieje ze bedzie dobrze Mial moze juz ktos taka sytuacje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze moj synus pojdzie po ojcu w konu on sie urodzil prawie 6kg i 75 dlugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A moze moj synus pojdzie po ojcu w konu on sie urodzil prawie 6kg i 75 dlugi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdi_82
No może być, że to geny. Ja z kolei mam nadzieję, że ta niezbyt wysoka waga mojej córeczki wynika z tego, że może urodzić się np. tydzień po przewidywanym terminie, może ma z kolei moje geny (ja przyszłam na świat 2 tyg. po terminie). Zresztą wiadomo jak z tymi terminami jest...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość luizka4don
Witam .Ja dzis bylam na USG od dzis leci mi 31 tydzien a moj malec wazy 1500g ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama_S
a ja dzisiaj byłam u gina (33w1d) i Mała wazy 3,300 olaboga... a gdzie tam do 29.lipca... zdaje się, że braciszka ma zamiar przegonić (3980g)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdi_82
No a moje maleństwo zaczęło szybciej przybierać, w 3 tygodnie 840 gram. Teraz jestem w 36 tygodniu, a mała waży ponad 2600 gr - już jestem spokojniejsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jolantyna
Dziewczyny nie wiem czy się martwić gin twierdzi że jest ok, w 31 tyg 1800, 33 tydzień 2500 i wtedy z badań morfologi krwi wyszło że mam za mało żelaza i gin jak zobaczył wagę dziecka to stwierdził, że teraz wie kto to żelazo zakosił., a teraz 35 tydz momentalnie 3100. Czy to normalne z córkami nie miałam tak gwałtownego przybierania na masie dziecka.Boję się czy wszystko będzie dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chrupka2601
Jestem obecnie w 31 tygodniu ciąży. Ostatnie usg miałam robione w 30 tygodniu (tydzień temu) i moja córcia ważyła 1360g... lekarz nic nie mówił,więc chyba ok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anacc
moja dzidzia w 31 tyg wazy 2034g bylam troche przerazona wymiary odpowiadaja na 33 tydzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×