Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość 32 tydzień 32 tydnm

jaka waga dziecka w 33 tygodniu ciąży? czy ta jest prawidłowa?

Polecane posty

Gość grace777
Ja byłam na usg w 37 tygodni i 2 dni i waga dziecka była 2800 g, więc jak czytam Wasze posty to się trochę stresuje :-( Lekarz mówi, że mieści się w normie ale będzie mały...Tylko dodatkowo mówią, że ma mały brzuszek 3 tygodnie do tyłu od pozostałch wymiarów. Czy któraś z Was miała może taka sytuację ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edith 80
Mój synek waży w 32 tygodniu 1940 g ,może być mniejszy bo córkę urodziłam miała 4 kg i rodziłam ją 21,5h .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nypla
Ja miałam usg w 34 tygodniu,wyszło że mój synek waży 3380!-pierwszy syn ważył po urodzeniu 4150.Gin twierdzi że drugi będzie większy.I jak tu się nie martwić,tym bardziej że poród był lkasyfikowany jako ciężki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edith 80
Moja dzidzia w 36 tygodniu ważyła 3 kg .jestem juz w 38 i jest mi naprawdę ciężko a szczególnie nie wiem jak się ułożyć w nocy . Wróciły objawy początku ciąży :( nocne wymioty kwasem ,nie wiem już co pić bo nawet wody maluch nie chce :),gorzko w buzi mi się pojawiło ... Już nie mogę się doczekać ,marzę o ubraniu dżinsów :). Ale wiem wiem najważniejsze aby zdrowiutkie moje misio było .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja;)
a ja jestem w 33 tygodniu ciąży i wg. usg moja Ala waży 2254g:) czyli ponoć w sam raz,ale bliżej granicy "mega dużo":D śpię na plecach i się nie duszę,nie budzę się w nocy od "kopania",tylko czasem jak się opiję na wieczór,to wstaję na siusiu raz w nocy,ale to chyba norma nawet jak nie jest się w ciąży...co tam jeszcze...wszyscy mówią,że nie wyglądam na córeczkę,bo jestem zbyt ładna tj.nie mam multum pryszczy i się nie toczę:) nie puchną mi kostki ani nadgarstki...ogólnie jest ok:) i moja dzidzia kręci kółka łokciami i kolanami:) już leży główką w dół i całkiem nam z tym dobrze,bo żeber nie atakuje aż tak często i mocno:) rozgryzłam już mniej więcej pory,w których kładzie się spać i są całkiem ok,myślę,że nie będzie problemu ze spaniem jak się urodzi.skoro już teraz nie wierci się w nocy i śpi o określonych porach w dzień:) pozdrawiam wszystkie przyszłe mamy i zalecam namierzanie godzin snu maleństwa,bo przyda się to później na 100%:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rybunia3399
a ja urodziłam bliźnięta w 33 tyg z wagą po 1750 każde a dziś to 9 miesięczne kluseczki i nie ma śladu po wcześniakach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzis bylam na usg jestem w 33tc +1 i dzidzia wazy 2666. lekarz powiedzial ze jest bardzo duza.tzn za duza jak na ten tc. powinnam sie martwic?? powiedzial ze wyglada na 2tyg starsza ciaze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość edith 80
Kochane ja już po narodzinach naszego synka Piotrusia . Urodziłam go 19.05.siłami natury bez nacięcia .Ważył 3750 i jesteśmy zdrowi.Polecam szpital w Policach :).Nie miałam zamiaru tam rodzić . Wybrałam szpital Wojskowy w Szczecinie .Dostałam buli już o 6.00rano,jeżdziłam z bólami 3 razy do szpitala aż do godziny 21.00 i odsyłali mnie do domu .W końcu z tego wszystkiego pojechałam do pierwszego bliższego szpitala i przyjęli mnie od razu w Policach . Urodziłam o 1.30 .Wspaniała opieka ,nie wspominam o doświadczonych położnych które bardzo mi pomogły przy porodzie . Buziaki i życzę Wam zdrowych i tak spokojnych niemowlaków jak mój.Kładę go o 23.00 a wstaje o 5.30.pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja za to byłam u lekarza wczoraj, 36tc, 2,6kg a lekarz powiedzial ze dziecko jest za male i jak do konca urosnie 3kg to bedzie dobrze a mi kazal lezec zeby on mogł spokojnie rosnac. dziwne bo to chyba prawidlowa waga, ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja mam syna
Moj równo w 32 tyg. ważył podobno 1600g, mowili, że mało, że za mało i jak donosze do końca to 2500-2800g bedzie wazył a tu niespodzianka urodził sie w terminie i wazył 3400 :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to moja dzidzia w 28 tc ważyla 1323gram lekarz zaskoczony, że Maluszek taki duży a kość udową miał tak dużą jak dziecko w 34tyg i 2 dni ciąży główka też była wieksza bo wyglądała na skończony 30 tc teraz jestem w 32tc i za 2 tygodnie idę na kolejne usg zobaczymy jaki będzie tym razem nasz Maluszek :) Pytałam ginka czy te pomiary naprawdę są takie dokładne i miarodajne i lekarz oznajmił mi, ze owszem (to prywatna klinika leczenia niepłodności) bo sprzet mają wysokiej jakości a lekarze są doświadczeni w jego obsłudze he he śmiał się, ze nie dowierzam, ze nasz Maluszek może być taki duży ale upewnił mnie, że nie ma żadnej pomyłki celowo sprawdził to jeszcze raz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia_27
Witam, waga płodu w 32+3 tygodniu mojej Kamilki była 2,2 kg. Teraz kiedy byłam na USG W 37+0 to waga płodu wynosiła 3,7kg. Wychodzi na to że bardzo urosła od poprzedniego usg, ale myślę że trzeba wziąć poprawkę spokojnie nawet te 500g bo inaczej może mnie czekać ciężki poród a tym bardziej że jest to mój pierwszy w życiu. Jak się okaże to napiszę.Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia_27
Dodam jeszcze że wiele czynników ma wpływ na wagę dziecka ale taka jest prawda że m.in. od diety również. Ja chociaż staram się uważać na to co jem bo nie jem tłusto, preferuję kuchnię zdrową w swoim domu, czyli jak już coś smażę to tylko na oliwie z oliwek, nie używam śmietany ani margaryny, do picia woda itd...głownie jadam zupy ale również dużo owoców wcinałam a owoce są kaloryczne jak banany, czereśnie, winogrono chociaż jabłka można spokojnie jeść porzeczki nom i czasami coś słodkiego też zjadłam a w sumie przytyłam 16 kg ale nic na to nie poradzę, nie mogłam nad tym zapanować tak mi się zdaje. Genetyka robi też swoje bo zależy od układu, budowy i wysokości ciała czy dziecko ma dużo miejsca w brzuszku na to aby dużo rosnąć. No i czy w czasie ciąży przyjmowałaś jakiekolwiek leki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moje maleństwo w 31 tc
ważyło 1750 gr, w sobote ide na kolejne badanie, to już będzie 33 tc i zobacze ile przybraliśmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleksandra32
Witam wszystkie Panie ja jestem w 32 tygodniu ciąży i moje maleństawo waży prawie 1700

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kajla21
dziś byłam na usg wg om 28t3d wg usg 31t5d waga 1700 wiec sie znów duże dziecko zapowiada, moja córa miała 4030 strach się bać ile będzie miał syn:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość e tam ja nie wierze w pomiary
z usg. Moj synek w 28 tc wazyl 960 gr, wiec nieduzo i kazdy przewidywal, ze bede miala male dziecko, a on urodzil sie 3 dni przed terminem z waga 4300 gr...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość menzurka37
Hej,jajestem w 32 tygodniu ciąży ,a w 31 tygodniu mój synuś ważył 2338.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kasia_27
Witam!jestem już po porodzie i urodziłam 6 dni przed terminem z wagą dziecka 3480g. Jednak waga płodu się myli i nie ma co się sugerować bo jednak im bliżej terminu i im większe dziecko tym trudniej określić. Waga płodu z 33 tyg. była najbliższa prawdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gagunia90
Hej... Byłam wczoraj na badaniu USG i mała waży 1507gram a jest to dokładnie 31tyd i 4 dzien więc w granicach normy:) Ciekawe ile będzie ważyła przy porodzie:) Dodam jeszcze że jest już odwrucona główką do dołu czyli prawidłowo do porodu:) Pozdrawiam Wszystkie Ciężarówki:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waga w ciąży jest orientacyjna ja jak miałam rodzić to młoda miała mieć 3700 a urodziła się 3100, moja koleżanka miała urodzić małą 3800 a urodziła 4600 i jak tu wierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ariam
Ja właśnie zaczynam 33 tydzień. Tydzień temu moje maleństwo ważyło 2200g. Uważam że lepiej żeby ważyło trochę więcej niż za mało ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati niemcy
hej jestem w 32 tyg ciazy i moj malec wazy 2500g i ma 43 cm dlugosci .. pozdrawiam przyszle mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość horia222
31 tydz - 1697 g :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aleatia
A u mnie 31 tydzień i Kacper waży już 2119g :o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agpa1974
Ja urodziłam mojego "wcześniaczka" w pierwszym dniu 33 tygodnia o wadze 2280kg i dł. 48cm. Powiedziano mi, że to wymiary bardzo ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość chlipchlipzmartwiona
31 tydzien od OM, czyli 29 od zaplodnienia - waga dziecka 1586 gram, nawet lekarz powiedzial ze szczuple, i troszke sie zmartwilam, choc sama utylam juz 10 kg od poczatku ciazy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skrzatka
Moja córcia w 33 tc ważyła 1700g... drobna ale w normie... Dziś byłyśmy na kolejnej wizycie i w 35 tc waży tylko 2000g... lekarz skierował nas do szpitala, bo za mało młoda przybrała :( Boję się :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×