Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość vanili

Grzybica paznokci - jak ją pokonać.

Polecane posty

Gość taki sam
fioletowy wylew to nie grzybica, buty lub inny czynnik za mocno przycisnęły i powstał krwiak pod paznokciem. Ja przeskoczyłem wszelkie kłopoty z paznokciami u stóp i podejrzeniami o grzybice smarując olejkiem TEA TREE. I po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie cierpię grzybufffff
ja od kilku lat mam to gooowno. oczywiscie wiekszosc dermatologow przepisuje tylko leki i mysla ze po sprawie. ja roadze sobie tak: scieram paznokcie zagrzybione (mam 3 u prawej stopy) pilnikiem przecieram wodą utlenioną i na drugi dzień smaruję clotrimazolem a na następny olejkiem z drzewa herbacianego . i tak dotąd aż odrośnie paznokieć. trochę się ich stan poprawił. ale największy paluch nie chce ustąpić i gdy już myślę że nic nie wyskoczy to pojawia się jakaś mała plamka biała i się rozrasta. ale w porównaniu z efektami po lekach to jest o niebo lepiej. poza tym ograniczyłam cukier - bo grzyby jedzą cukier. nie jem białego chleba i mleka. jest jeszcze jedna ciekawa rzecz. pamiętam jak kiedyś wlałam na pazokcia wodę utlenioną, to strasznie syczało i się powyginał. ciekawe dlaczego? (zrobiłam to przed starciem pilnikiem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie cierpię grzybufffff
a o tym sposobie ze ścieraniem czytałam na jakimś forum. komuś tak polecił dermatolog. tylko kiepsko będzie latem, bo jak się zetrze to prawie paznokcia nie ma :(. no i trzeba uważać, żeby za dużo nie zetrzeć, bo będzie boleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie cierpię grzybufffff
acha. i za każdym razem musimy mieć nowy pilnik bo na poprzednim jest dużo zarodników. robimy to w rękawiczkach i trzemy uważając, żeby scierany paznokiec nie leciał byle gdzie. najlepiej do jakiejś torebki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mn
na grzybicę paznokci niezawodny jest citrosept(wyciąg z pestek grejpfruta).Można go kupić w każdej aptece.Należy moczyć pałeczkę kosmetyczną w nierozcieńczonym leku i smarować paznokcie codziennie wieczorem po myciu nóg do momentu aż grzybica zginie.W razie nawrotów powtórzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwinnnaa
no ja się zastanawiam czy nie zetrzeć? ale do maja nie odrośnie! i jak bede paradować? teraz smaruje ta papką, a w lecie zamaluje lakierem, jak będzie jeszcze widoczny ten wylew

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwinnnaa
a najlepiej to smarować wokół , małym pędzelkiem i wlewać pod paznokieć i tak kilka razy dziennie...:O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość concordia
Czy Acifungin przebarwia paznokcie? nie staną się matowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość concordia
jak to długo stosować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość concordia
:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość concordia
niech mi ktos odpowie!!!! please....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość vilia
Przytoczę wstęp jesne z książek: ..." Do Czytelników! Bóg sztuki lekarskiej Eskulap miał dwie córki. Jedna miała na imię Panacea, a druga Gigea. Obie posiadały dar uzdrawiania ludzi. Panacea całe życie szukała cudownego środka przeciw wszystkim chorobom. „Człowiek nie powinien wiedzieć o swoich chorobach, wystarczy, że ja się o niego zatroszczę" - mówiła Panacea. Gigea próbowała wyjaśnić ludziom, że ich choroby są odbiciem trybu ich życia. Żeby się od nich uwolnić trzeba żyć tak, jak żyje przyroda, naśladować ją, uczyć się od niej. Siostry ciągle spierały się ze sobą, uważając, że każda z nich ma rację. Rozeszły się więc ich drogi. Panacea poszukuje „cudownego eliksiru" przeciw wszystkim chorobom, a Gigea uczy ludzi zasad życia i zdrowia. Gdy szukamy przyczyn złego samopoczucia, uskarżając się na serce, żołądek, stawy, to uzasadnienie swoich chorób zawsze znajdujemy poza nami samymi. Skłonni jesteśmy pomstować na wszystkich, aby tylko zatuszować swoje lenistwo i nieznajomość podstawowych zasad zdrowego trybu życia! Nigdy jednak nie wymieniamy prawdziwej przyczyny, dlatego, że prawdziwa przyczyna - to my sami. My, i tylko my odpowiadamy za nasze bóle i choroby, za nasze przedwczesne starzenie się. Żyjemy nieprawidłowo. Sami obniżamy poziom swoich sił życiowych. Źle się odżywiając gromadzimy w sobie „trucizny". Nie opuszczają one naszego organizmu, męczą nas, odzywając się chorobami tych narządów, w których są skoncentrowane. Nieuporządkowany tryb życia - oto prawdziwa przyczyna przedwczesnego starzenia się i wielu chorób. Człowiek, jeśli zechce, może żyć długo i być zdrowym. Jestem głęboko przekonany, że w wielu sytuacjach życiowych człowiek sam dla siebie powinien być lekarzem i doradcą. Powinien tak poznać funkcjonowanie swojego organizmu, żeby móc zlikwidować przyczyny swoich chorób i cierpień. W swojej praktyce wypróbowałem wiele kierunków i recept, wybrałem z nich to, co naprawdę cenne i skuteczne. To dzieło leży przed Państwem. Rozumnie z niego korzystajcie. Przedstawione przeze mnie recepty, przepisy i instrukcje nie wywołuj ą żadnych skutków ubocznych. Jeśli niektóre z nich budzą u Państwa jakiekolwiek wątpliwości lub zapytania, proszę przed ich zastosowaniem skonsultować się z lekarzem naturopatą (lekarz, stosujący oprócz środków farmakologicznych, metody medycyny naturalnej). Michał Tombak Lekarz przyszłości nie będzie dawać lekarstw, a zainteresuje pacjenta odpowiednią dietą. Thomas Edison "...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość concordia
na dietę dr Janusa to może przejść ktoś kto siedzi w domu, a nie ktoś kto normalnie pracuje, studiuje itp. Jednak ja nie jem wogóle cukru, żadnych batoników, czekoladek, placków, nalesników, cukier dodają do wszystkiego, do soków, przypraw, zupek itp, ja zawsze dokładnie sprawdzam czy jest cukier żeby wogóle go wyeliminować i zero alkoholu-kolejne ulubine jedzonko grzyba, no i jeszcze węglowodany proste-po zjedzeniu w organizmie zmieniaja sie w zwykły cukier, także biały chleb, makarony, ziemiaki odpadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ahhhh
miałem problem z brzydkimi paznokciami tzn wykrzywine ,zniekształcone,bruzdy ogolnie wygladało to brzydko ...Wyleczyłem to swinstwo w prosty sposob ,przestałem wycinac skorki smarowałem codziennie paznokcie wazelina !!! zaczeła odrastac skorkaa a wraz z nia ładnym kształcie i kolorze paznokiec .......!!!!!normalnie cud jestem szczesliwyyyyyyy!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
upsss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość upssss
Witajcie! Kilka dni czytałam wasze wypowiedzi. dowiedzialam się wiele i zarazem przeraziłam. Aż dziw, że do tej pory nie zarazilam swojej rodziny. Grzybice mam na paznikciu, duzego palca, lewej nogi. Jest to skutek urazu, a później ściąganego paznokcia. Problem jest od 8 lat. Najpierw leczyłam się u dermatologa, kosztowalo to mnóstwo kasy, ale przede wszystkim, źle się po tym czym czułam. I oczywiście bez sukcesu. Lekarka nic nie wspomnbiala, o pilowaniu paznokcia, o szczególnej dbałości o higienę, o częstym odkażaniu butów, skarpet, itd. Nawet nie wiedzialam, że muszę odkażać nożyczki, pilniczki... Zla jestem na lekarkę, bo wogle mnie nie poinformowala o twej chorobie, i jak mam z nia walczyć. Jedynie wypisywała mi receptę na coraz to inne leki... W koncu machnęłam ręką, aż przez przypadek trafiłam tutaj.... I zabieram się za te cholerstwo. Za Waszą radą bede probować róznych metod, co miesiąc zmieniac sposób walki. Zaczynam od moczenia nóg w cytrynie, picia cytryny. Bedę robic też oklady z maści czosnkowej. Zakupiłam też tabletki z liścia oliwnego. Tylko tak mnie troche przeraza, że są wyprodukowane w Chinach... I zastanawiam się czy jednak je brać... Piszecie dużo o diecie i oczyszczeniu organizmu. zrozumialam, że mie powinnam jeśc slodyczy...ale czy to wszystko, czy coś jeszcze... Proszę o cenne rady i wskazowki. Serdecznie pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość courtix
słuchajcie, ja tam nie wiem, ale mi sie wydaje, że olejek tea tree, czosnek,citrosept to jest za słabe. Może pomóc, ale całkowicie nie wyleczy. Mi dermatolog powiedziała, że jak nie będe leczyc paznokcia środkami doustnymi i kremami silnymi to mi sie przeniesie na inne palce. I miała racje bo mi sie NIE PRZENIOSŁO, a czytam wyżej, że innym się przenosi. Tak naprawdę wszystko jest ważne: odpowiednie obuwie, bawełniane skarpetki, które nalezy prać z dodatkiem vanish oxy action - działa jak woda utleniona i zabija grzyby, ja jeszcze pryskam skarpety, rajstopy, papcie, buty SKINSEPTEM, a po zimie wyrzucam wszystkie skarpetki i rajstopy i kupuje nowe-nistety grzybica wymaga wiele pracy i cierpiliwości. Ja mam już zdrowy paznokieć tzn. nie widac śladów grzybicy, ale na pewno tam ciągle jest. Trzeba piłować z góry paznokieć i wtedy nałożyć tam preparat na grzybice, ja polecam kropelki PIROLAM, które nakładam patyczkiem do uszu i wogóle tego paznokcia nie dotykam. Dieta. Na pewno jest ważna. Ale ja tez njie jestem w stanie przejść całkowicie na diete dr JAnusa, mam np cały dzień zajęcia na uczelni i co mam jeść??? Musze zrobić sobie kanapki, moge użyć razowego chleba, bez chemii i polepszaczy, ale co mam go jeść z sałatą? jak mam zajęcia od 10 do 20.00??? Muszę łączyć i nie dam rady tego zmienić, kiedy moge to jem bez łączenia ale pierwszy etap jest dla mnie nie wykonalny!!! Nie jem wogóle cukru i nic co go zawiera. Pije tylko wodę, herbatę z pokrzywy, szałwii. Pije citrosept. nie jem białego chleba, jem codziennie cebulę i ząbek czosnku i staram się jeść więcej sałatek, ale zęby mam nadwrażliwe i po dwóch dniach jedzenia surowych warzyw, picia wody z cytryną nie mogę nawet umyć zębów tak mnie napieprzają:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość concordia
..no jak???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wzsystkie grzybki wyleczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość piszcie pleas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość merryy
Piszcie, plis, co wam pomogło???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zwinnnaa
co u Was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
a niech to jasny .... smaruję tym acifunginem i co? cały paznokieć zrobił się wstretny, przebarwiony, prawie brazowy polałam wodą utlenioną jeszcze gorzej! nałożyłam teraz maść i koniec! nic nie będę robić, bo na wakacje zostanie sama skóra...jedynie ta maść i ....słońce zobaczę:O a czy wam też się paznokcie przebarwiły po tym płynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
😴 nikt się nie wypowie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zagrzybiona i przerazona
widze ze ten problem nie dotyczy tylko mnie, prosze o wpisy ludzi ktorzy sie wyleczyli i w jaki sposob? mam zaatakowane dwa paznokcie i nie umiem sobie z nimi poradzic juz od roku! lekarze sa bezradni! help!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość cynamonowy koszmar
trioxal? pomaga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
Najskuteczniejszy jest Acifungin, ale przebarwia paznokcie....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość HeY...
leczę prawie rok i mój lekarz mówi że już finisz leczenia, napiszę po kolei jak i co? 3 pulsy Trioxalu i jednocześnie cały czas polfilin (lek krążeniowy, aby trioxal dotarł do chorych miejsc), lakier Batrafen. 2pulsy Trioxalu + polfilin Flumycon 1puls Trioxalu i moje paznokcie jak nowe tylko na samym koniuszku jeszcze widać zmiany, ale 2 tyg. i zetnę to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość grabarka
:O oby się udało! pamiętaj kup nowe buty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×