Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość zusik

NIZSZY ZUS-PROSZE WEJDZCIE

Polecane posty

Gość zusik

mam pytanko do bardziej doswiadczonych wiec jak jestem na preferencyjnym zusie,czy jak zatrudnie pracownika to tez place ten mniejszy zus? jesli chodzi o umowe o prace a po drugie jak wyglada zatrudnienie na zlecenie takiej osoby tzn skladki,jakbym chciala placic emerytalne itd prosze o rady?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zusikowa troszkę
niższe składki dotyczą osób które po raz pierwszy prowadzą działalność, taka osoba płaci wówczas normalną składkę zdrowotną (aktualnie 190,52) i obniżoną składkę społeczną (ok 103 zł), nie musi płacić funduszu pracy. a za pracownika płaci się normalne, nieobniżone składki to samo dotyczy umowy zlecenie-składka w normalnej wysokości, chyba że jest studentem bądź (i tu nie jestem pewna) emerytem/rencistą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zusik
chcialam jeszcze spytac jak wyglada placenie przy umowie zlecenie? np.zlecam komus usluge i dostanie za to wynagrodzenie np.1000zl na umowe zlecenie jak wygladaja skladki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zusikowa troszkę
o ile dobrze się orientuję to wygląda to tak samo jak przy umowie o pracę, czyli będzie podwójne emerytalne (2x9.76%), podwójne rentowe(2x6,5%), chorobowe(2,45%), wypadkowe(1,8%) i zdrowotne( /1000-18,71%/ x 9% ) . ale pewności nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zusikowa troszkę
z oszczędności na składkach zusowskich warto na zlecenie zatrudniać studentów bo wówczas płacisz tylko podatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość zela22
Sam zatrudniałem do niedawna pracowników i musiałem płacić niezłe składki, które miały jeszcze wzrosnąć po wprowadzeniu ustawy, ale się wziąłem za temat i już mam po kłopocie. Dobrą propozycję ma firma Zus Plus, z portalu www.zusplus.pl . Oni mają pomysł genialny w swej prostocie. Wystarczyło, że każdmy z zatrudnionych przez mnie otworzył spółkę i został moim podwykonawcą. Spółka nie płaci ZUSU! Proste? I najlepsze, że jest to całkowicie legalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×