Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

j_ka

Msza Prymicyjna i uroczysta kolacja

Polecane posty

Czy w Twojej rodzinie ktoś miał Mszę Prymicyjną, a potem uroczystą kolację? Jak to dokłądnie wyglądało? Był zespół, kamerzysta? Jak przebiega Msza prymicyjna? no i co kupić księdzu, czy może lepiej kopertę? Dostałam zaproszenie na taką uroczystośc, ale nie wiem, jak to ma wyglądać. Mój kuzyn, przyszły ksiądz nie mógł sam zapraszać tylko prosili jego rodzice. A oni nie chcieli nic mówić, bo sami nie wiedzą jak to będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja miałam
ale to było dawno temu a ja byłam mała i pamietam z tego tyle, ze sie darłam do jakiegos mikrofonu ;P gdzies kolo 5 lat miałam wtedy :) ale wiem, ze przyjecie było, jak z prezentami to nie wiem :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość może dać biblię i portret
papież, albo coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do mszy to nie wiem jak to wygląda ale przyjęcie potem wygląda mniej więcej jak to weselne Co do prezentów to najlepiej zapytać samego zainteresowanego coby mu sie przydało, z reguły kupuje sie jakieś księżowskie akcesoria w sklepie z dewocjonaliami i art kościelnymi typu stuła, sutanna, czy ładnie oprawiony brewiarz, chyba że ma już swój ładny Tylko trzeba by ustalić w rodzinie kto co kupuje żeby prezenty się nie dublowały

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Msza Prymicyjna jest dosc normalna- tak jak w kazda niedziele- tylko dochodza jakies extra-elementy. Daj sie zaskoczyc ;) Co do imprezy po, to ja bylam kiedys na czyms takim i wygladalo to po prostu jak wesele. Byly stoly zastawione, muzyka grala, byly zabawy i tance. Tylko alkoholu nie bylo. Ale podobnie jak to jest z weselami (sa baaardzo rozne koncepcje- od wsiurskich do eleganckich), tak samo jest z impreza prymicyjna- jedna bedzie takim wlasnie weselem remizowym, a druga wystawna kolacja w dobrym hotelu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja widziałam kilka prymicji
msza, jest po prostu dłuższa.... bo są specjalne elementy.... ale one wiernych nie dotycza tylko księdza, więc dla goscia to bez róznicy.... co do imprezy później, to już zależy.... raz był to tylko poczestunek, ciasto i kawa, bez alkocholu, jakaś schola, wierszyki itp.... innem razem była kapela i własciwie normalna impreza, wino.... więc zależy... co do prezentu, to chyba kasa najmilej widziana... bo po co księdzy 10 bibli i tak na pewno dostanie od jakichś babć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuję za odpowiedzi. Może ktoś jeszcze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×