Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

inezka34

Kto mi pomoże do 20maja pozbyć się 4-5kg.no kto??!!!

Polecane posty

To na temat naszej diety Co w jedzeniu odchudza? ( O tym, iż treningi i dieta prowadzą do redukcji wagi, wiedzą wszyscy. Nie wszyscy wiedzą, że oto pojawia się nowa perspektywa! Nie trzeba ćwiczyć, nie trzeba się głodzić, można jeść do woli, a nawet ponad apetyt i… waga spada. Aminokwasy – hormony na talerzu. Jest to możliwe dzięki „hormonalnemu” działaniu aminokwasów. Podczas wysiłku pracują mięśnie, a pracując – zużywają energię. Jednakże mięśnie nie gromadzą zbyt wiele zasobów energetycznych. Kiedy zaczyna brakować im substancji energetycznych, w energię zamieniają elementy własnej struktury. Ponieważ mięśnie zbudowane są z aminokwasów, substancje te zostają uwolnione, aby posłużyć do wytworzenia energii. Uwalniane przedostają się do mózgu, informując, że mięśniom brakuje energii. W tej roli aminokwasy upodabniaja się do hormonów – gdyż tak jak one niosą ważne dla organizmu informacje. Mózg przyjmuje te informacje i uruchamia „program ratunkowy” – tak kreuje obraz hormonalny i metaboliczny ciała, aby powstrzymać destrukcję białek mięśniowych absolutnie niezbędnych do życia (np. mięsień sercowy), a wykorzystać na potrzeby energetyczne tłuszcz zapasowy (który szpeci nasze sylwetki). Napływ aminokwasów do mózgu możemy uzyskać również wtedy, gdy spożyjemy wysoką porcję białka (sery, mięso, ryby i jaja). Aminokwasy mylnie poinformują organizm o rzekomo wykonywanej pracy (efekt ergogeniczny). Tłuszcz zostanie spalony, a „konsument” straci na wadze. Najważniejszymi składnikami pokarmowymi dla organizmu człowieka są węglowodany – cukry. Gdy brakuje ich w pożywieniu, to choćby posiłek był niezwykle obfity objętościowo (np. kilogram sera na raz), organizm będzie uważał, że głoduje. Sery, mięso, ryby czy jaja prawie w ogóle nie zawierają węglowodanów. Po bogatobiałkowym posiłku to właśnie aminokwasy, przedostając się do mózgu, informują o niedostatku węglowodanów. Mózg znowu wysyła na ratunek hormony z zadaniem rozbicia tłuszczu zapasowego w celu wyprodukowania niezbędnych węglowodanów. Znowu zużywane są tłuszcze, a łakomczuch nie tyje, ale chudnie. Aminokwasy jak witaminy. Niektóre z aminokwasów spełniają ponadto funkcje podobne do witamin – są katalizatorami reakcji chemicznych. Witaminopodobnym aminokwasem jest L-karnityna. L-karnityna zawiaduje spalaniem tłuszczów. Bez jej udziału tłuszcz nie może zostać zamieniony w energię. Dlatego organizm produkuje znaczną jej ilość wtedy, kiedy nasila przemiany tłuszczowe podczas wysiłku lub głodzenia. Jeśli dodatkowo podamy L-karnitynę z pokarmem, organizm odniesie wrażenie, że… pracuje i jest głodzony. Tak więc L-karnityna, wprawdzie przez odmienny mechanizm, jednak podobnie jak inne aminokwasy, indukuje efekty ergogeniczny i ergonomiczny. W wielu badaniach dowiedziono, że nasila utratę tkanki tłuszczowej. Suplement – góra żarcia w tabletce. L-karnityna, podobnie jak inne aminokwasy, występuje w naturalnym pożywieniu. Aby działała odchudzająco, trzeba byłoby jeść bardzo dużo pokarmów bogatobiałkowych, bogatych także w tłuszcze i cholesterol. Taka dieta jest obwiniana o sprzyjanie nowotworom, chorobom serca i miażdżycy naczyń. Obżarstwo nie jest więc korzystne dla zdrowia. Jednakże nie mamy powodów do zmartwienia. Rynek spożywczy oferuje substytuty (zamienniki) żywności, w postaci suplementów odżywczych – wysublimowanych, skoncentrowanych i odpowiednio zestawionych składników pokarmu, „upakowanych” w małych tabletkach. W takiej formie możemy korzystać również z ergogenicznych i ergonomicznych aminokwasów, nazywanych potocznie „spalaczami tłuszczu”, takich jak: L-karnityna, L-arginina czy L-ornityna. Zestawy tabletkowanych aminokwasów pojawiły się w aptekach. Warto spróbować – podobno działają rewelacyjnie! Składnikami pokarmu, które „pochłaniają” tłuszcz, są aminokwasy. Obfitują w nie produkty wysokobiałkowe: sery, mięso, ryby i jaja. Wprowadzone do organizmu, w odpowiednio wysokiej dawce, wywołują podwójny efekt – ergogeniczny (pracotwórczy) i ergonomiczny (ekonomizujący energetykę). W obu efektach mamy do czynienia z oszukiwaniem organizmu. W pierwszym przypadku organizm odnosi wrażenie, że… wykonuje pracę fizyczną, w drugim – że… jest głodzony. mgr farm. SŁAWOMIR AMBROZIAK Spis treści - ASPARAGINIANY - klucz do zdrowia - Co w jedzeniu odchudza? (1) - Co w jedzeniu odchudza? (2) - Czym się odchudzać? - Dieta i mlecznobiały uśmiech - Dieta leczy reumatyzm - Dieta śródziemnomorska - zdrowa dla Polaków - Gdy puchnie i boli pomaga kolagen - Głodzenie jedzeniem - Jod wspomaga odchudzanie - Magnez – koi nerwy - Magnez - energia dla szarych komórek - Magnez chroni przed toksynami - Magnez chroni serce - Magnez pomaga dzieciom - Potas chroni przed nadciśnieniem tętniczym - Potrójna siła potasu - Wysiłek bez wysiłku - Z widelcem na mikroby WYSZUKIWARKA Wyszukaj na stronach Wszędzie Artykuły FAQ do Lekarza Objawy Encyklopedia Leków Firmy Farmaceutyczne Gabinety BIULETYN Wpisz swój e-mail

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na kolacje zjadłam jajko w majonezie i rzodkiewce.A niech sobie gadaja co chcą,ja też dzisiaj usłyszałam,że dietę zakończę na kardiologii,ale wisi mi to tzn.ta krytyka.Nie jestem glodna,a teraz to sie zaparłam jeszcze bardziej,bo kupiłam kreację na komunię i jak schudne choć te 4kg to będzie pieknie leżała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzisiaj spotkałam koleżankę,która schudła 10kg przez 1,5miesiąca.Stosowała dietę amerykańską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość glodny facet
nie znam tej diety, opisz troche

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale przejrzyj topic dokładnie,tam jest link podany przez modna666,poczytaj o tej dietce,narka🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jedząca jajka
a ja jak dziisaj siadłam na kibelek to myślałam, ze caly blok mnie słyszał :O to po tych jajkach? ale mi głupio było hahahhaha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale sie usmialam , ja tez dzisiaj dwa razy zablokowalam toalete ale to tobze bo jednego czego sie balam to zero toalety i klopoty z wyproznianiem . A co dzis jadlas?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mozna99999

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tą przemianą po jajeczkach to każdy ma przeboje ;P. A mnie ssie,idę spać,bo głupie myśli mnie nachodż,tzn.o jedzeniu rzecz jasna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Już mi się nawet komputer buntuje,NACHODZĄ rzecz jasna,a nie NACHODŻ.Sorrki,papatki dziewczynki i żeby nam wszystkim te jaja po nocach się nie śniły,DO JUTRA🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wtaj Ineska !! _ no jajca mi sie nie snily , wpadne tu do ciebie , dzisiaj przywoza mi sypialnie z wielkim lozkiem , ale sie bedzie dzialo ha ha ha Wa ga wyjsciowa 57 cel 52 lub 50 zastanowie sie !!! ____________________________________________________________ moja waga dzisiaj z samego rana 55 kg , no ale to sama woda narazie nie widze wiekszej roznicy w moim wygladzie .Ogolnie czuje sie lzejsza moje sniadanie - kawa - pomidor - 2 jajka- papieros !!!!! aha majonez. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mialam wage zle ustawiona wiec myslalam ze moja waga wyjsciowa byla 56 - byla 57 a wiec zeszla mi juz chyba woda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Modna,ja narazie 58kg,ale mam nadzieje,że przez te 2tygodnie zejdzie mi 3kg.Najgorzej boję sie ataku przed KOBIECYMI DNIAMI,no słodycze wtedy to MOJA MIŁOŚC! I dupka blada,bo ja je uwielbiam,teraz się hamuję,ale co będzie potem? 😭

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze coś,kobieta w aptece poleciła mi herbatkę z kora kruszyny,ona ją piła raz dziennie rano i w miesiąc przy normalnym jedzeniu,ale ostatni posiłek 18.00 schudła 6kg.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ta kora kruszyny sie przyda gdy bedziemy stopniowo wracaly do posilow , ja jutro zgrzesze bo mam impreze tj alkohol bede jadla jajca , ale no wodka ma chyba kalorie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale podobno alkohol spala.Modna buszowałam troche i trafiłam na topic o jajkach,trochę mnie wkurzyły pewne wypowiedzi,bo za mocno najechali,ale...widzę wybrnęłaś.BRAWO!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no jajca gora !!!!!!!! Przywiezli mi w koncu sypialnie , wiec mam zajecie ale sie odezwe pozniej!!! papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czekaj,bo refleks mam przy tym odchudzaniu jak diesel w zimie.To widać broniła honoru inna zwolenniczka naszej wspólnej diety-WARIACJE JAJECZNE,nooo pogratulować.Ale z niektórymi tylko tak trzeba.Dyplomatycznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tak te wariacje jajeczne to madra kobieta jest , pozdrawiam i uciekam a ty na posterunku ok bron tych jajek ja ci pozniej pomoge!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modna666.a jak tam sypialnia???Ja zaczęłam remont,przeraża mnie to wszystko,juz nie chodzi o bałagan i wydatki,ale są takie piękne sypialnie i którą tu wybrać??!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Troche napyskowalam zaraz po tobie na tamtym topiku, sypialnia super , szafa trzy drzwiowa 2 male komody i te wielkie lozko!!!!!! no i zrobil sie balagan domu , potem zabieram sie za pokoj od dzieci to juz wogole bedzie wojna z ich rzeczami . Jak tam jajca i samopoczucie na tamtym topiku jakas laska pisala ze schudla 20 kg w 1 miesiac jestem za !!!! chociaz ja tylko z 5 kg chce schudnac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiesz co wkurzyłam się.Naszą dietę krytykowały i jest ok,ale jak ja coś tam napisałam to się pomarańczowe,poukrywane chamki wzburzyły.No jak tak można? U dzieci już mam pokończone,jeszcze salon i sypialnia i będzie ok.Ale ładna musi być ta Twoja sypialnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak posprzatam wysle ci imeil tylko musisz cos napisac do mnie na moj modna666@o2.pl lece teraz ale bede wieczorem !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Modna,wysłałam Ci zdjęcie moich nowych firan.Takie coś innego,koleżanka mi uszyła,napisz czy Ci się podobają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Inezka nie dostalam imeila , ja tu wroce za jakies 2 godziny. papatki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzę dlaczego nie poszedł,jakby co będę próbowała dalej,pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×