Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

tequilka22

Wyniki badan + - Kto wie ?

Polecane posty

Mam niby proste pytanie, wlasnie odebralam wynik badania histopatologicznego. w rozpoznaniu sa nazwy i obok plusy i minusy. Jak jest minus to ja to mam ? czy nie a jak jest plus ?? ? np nacieki jednojadrowe (++) -co to znaczy ? ze mam te nacieki czy nie ? jakos przeraz mnie mysl ze w wieku 22 lat mam badania na raka :-/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudis
niech ci lekarz odczyta te wyniki bo tu pewnie szybko nie znajdziesz odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja są dwa plusy to znaczy że są obecne w większej ilości niż jakby był 1 plus.Ale to są określenia bardzo umowne. A nacieki jednojądrowe to pewnie chodzi o limfocyty. Więcej nic nie mogę ci powiedziec bo nie wiem.Prawie nic się nie znam na histopatologii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czyli wyszło z badania ze mam nacieki jednojadrowe, helicobacter, metaplazja jelitowa.... do lekarza ide za tydzien...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wyglada na stan zapalny
wez kurs lekow na helicobacter

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
też mi się wydaje że to poprostu zapalenie. Stopien metaplazji jest?albo stopien zróżnicowania komorek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dokladnie w wyniku mam tak rozpoznanie kliniczne gastritis chronica antralis rozpoznanie : -nacieki jednojadrowe (++) -aktywnosc (+) -zanik )+) -metaplazja jelitowa (-) -helicobacter pylori (+)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wygląda na to że jest to przewlekły naciek zapalny błony śluzowej części przedodźwiernikowej żołądka spowodowany właśnie H.pylori. Ale może się myle, lekarzem nie jestem niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a miałaś może podejrzenie wrzodów? bo to może towarzyszyć chorobie wrzodowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w przeciagu ostatnich 3-4 m-cy wyladowałam na szpitalu 7 razy. kazdy ból zniose, ale wtedy juz nie wytrzymywałam. tak bolało, wymiotowała mnie taka piana. brałam różne tabletki, 3 tygodnie temu mialam własnie gastroskopie i brali mi wycinek z zołądka. Kobieta zapisała mnie na kolejna wizyte w listopadzie, ale ide za tydzien i jakos sie moze wkrece bo spokoju mi to nie daje. A najlepsze jest to ze jak w wielkanoc wyladowałam na szpitalu to od tamtej pory mnie w ogole nic nie boli. a wczesniej to co 3 dni sie zwijałam i to zawsze wieczorem i w nocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bylam dzisiaj zobaczyc jak przyjmuje za tydzien doktorek i akurat o ddzisiaj przez miesiac ma urlop....:-( pojde chyba do ogolnego zeby mi przetłumaczyl te badania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość A może mi ktoś pomoze
witam w badaniu kolonoskopowym miałam podejrzenie wrzodu samotnego odbytnicy. Pobrano wycinki do badania histopatologicznego i oto wynik Fragmenty błony sluzowej o zachowanej architektonice gruczołów. W blaszce właściwej umiarkowanie obfite jednojąrdzaste nacieki. ( A, B ) w szpitalu przepisali mi czopki pentansa, ale niewiem ile powinnam je brać. W wypisie napisali że mam się zgłosic na dalsze leczenie do lekarza ogólnego. Ta lekarka stwierdziła ze jak wezme te czopki wybiore i koniec leczenia. A mi się wydaję że leczenie przy wrzodach jestdługie.... Dodatkowo dodam że miewam bóle brzucha i od czasu do czasu mimo że biore te czopki pojawiasię krwawienie. Prosze doradxcie cos, nigdzie nie moge znalesć pomocy... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×