Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość bezrobotna zona

prosze wiedzcie jakie mozna robic takie obiadki?

Polecane posty

kasza manna - to tylko wariacja na temat cebulowej ;) zwykle po prostu do rosolu dodaje zeszklona cebule, podgotowuje i gotowe. troche startego, zoltego sera na dno talerza, zalac zupa i jesc. serek sie przyjemnie rozpusci..wietna sprawa...tylko troche malo sycaca, na drugie wtedy mozna zrobic jakas salatke makaronowa np.. ja robie z tunczykiem, jajkami, kukurydza i korniszonami.. ssssaaaa - tez jestem zwolennikiem nie zawracania dupy nikomu o takie pierdoly jak przepis, ktory mozna sobie bez problemu znalezc, ale jednak od czasu do czasu skusze sie zadac jakies pytanie na forum - bo od tego ono jest. istota forum jest komunikowanie sie, wymiana pogladow i doswiadczen. w tym przypadku doswiadczen w kuchni. przekopywanie sie przez tysiace stron i miliony przepisow jest czasochlonne, jesli ktos tego czasu nie ma i szuka szybkich, gotowych rozwiazan, po prostu pyta. proste. tyle w twoim temacie, sssssaaa, czekamy kiedy w koncu zaczniesz mowic na temat. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssaaaaaa
kasz manna uwazj bo sie przypalisz ze złosci :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
biedronka - te racuszki wydaja mi sie bardzo smaczne. nigdy nie smazylam racuchow . wyprobuje , gdy moja corka z rodzinka do nas zawitaja , oni uwielbiaja takie jedzonko na slodko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssaaaaaa
NIe bede pisac na temat bo meza makaronem i ryzem z magii nie karmie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czy lubicie kasze gryczana ? niektorzy jej nie lubia , inni za nia przepadaja. ja uwielbiam. czasami ugotuje woreczek kaszy , ugotuje warzywa - jakias mieszanke mrozona. polacze i podgrzewam z dodatkiem maselka. mozna dodac do tego jakies miesko drobiowe czy inne , ktore zostanie z obiadu wczorajszego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ale ale
piszemy o różnych niedrogich pysznościach, a zapomnialyśmy o bigosie;)Mniam, aż nabrałam ochoty...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ale ale
zobaczcie, co znalazłam na czarnej oliwce... Coś oryginalnego - kotlet z selera Składniki: Seler (korzeń), bułka tarta, jajko, olej, sól, pieprz. Jak przyrządzić? Seler obrać, pokroić w plastry, następnie posolić i popieprzyć do smaku wedle gustu. Tak przygotowany seler panierować w jajku i bułce tartej. Smażyć na patelni jak kotlety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ssssssssaaaaaa
Dobry bigos niestety jest drogi miłe panie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie , bigosik !! uwielbiamy bigos chyba wszyscy. jak przyprawiacie bigos ? i co do niego wrzucacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ale ale
ja wrzucam...wszystko!:D Niekiedy jak zostanie mi jakiś plaster pieczeni, albo kawałek kuraka, to wszystko pakuje do zamrażarki, potem wyciągam te resztki, i do bigosu:) do tego suszone grzyby, jakaś kiełbasa, troche wina jak mam;)i robię wieeelki gar:) najpierw jemy ze 2 dni, potem porcjuje i mroże --naturalnie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale ale ale - wiesz co , ja nigdy nie wpadlam na to , aby kolejno zamrazac pozostale resztki mieska - a takie bywaja czesto. wystarczy wlozyc do woreczka z karteczka \"do bigosu\" i po sprawie. czlowiek uczy sie cale zycie. ja gotuje bigos podobnie jak to robila moja mama ale moj smakuje inaczej - co nie znaczy , ze nie jest smaczny. smakuje i to bardzo ale inaczej. a jak przyprawiacie bigos ? dodajecie np. odrobine musztardy ? moze cos innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale ale ale
no wełasnie, z tym zamrażaniem kawałków mięsa to dobry pomysł:) Ja najcześciej mam większy plastikowy pojemnik w zamrażarce, i do niego wrzucam te resztki. Przez miesiąc nazbiera się sporo, a potem do bigosu:) Czasem kawałek kiełbasy, trochę wędliny tam dorzuce, jak zostają takie skrawki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
:) Mam taki dyżurny pojemnik w zamrażarce - wędlinę, która zostaje kroje w kostke, podsmażam i po ostygnięciu wrzucam do pojemnika. Jak się nazbiera - wykorzystuję - do bigosu własnie, do jajecznicy, do zapiekanek. nie lubię jak się jedzenie marnuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moze zacznijmy gadac o przepis
napiszcie prosze jak robicie bigos, bo ja niestety gotowac prawie nie umiem (wiem, wstyd) ale sie ucze... napiszcie przepis na bigos dla laika...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ebe4
:) ja lubie proste dania bo nie lubie gotować, musi byc szybko i niekomplikowanie. Polecam np do kupienia polgotowe kotlety sojowe, jako dodatek bierzesz ryż i jakąś sałatke. NAJSUPERNIEJSZY JEST rosol i naprawde najbardziej ekonomiczny: 1.gotujesz duzy gar i masz rosol a w kolejnych dniach np pomidorową 2.wyjmujesz kurczaka i masz drugie danie 3. wyjmujesz miesko wolowe i robisz np krokiety z tym mielonym mieskiem 4. wyjmujesz warywa i masz salatke warzywna.:) Fajne sa nalesniki bo mozesz zrobić na kilka sposobów: zdzemem, serem i smietana, z wszystkicm co masz w lodowce - kawalki miesa plus kukurydza i fasola ijakies resztki salatki i ser zolty w kostce, itd :) Poza tym rozne zapiekanki, co masz wrzucasz do rondla pokrywasz serem zoltym i zapiekasz z przyprawami typu tymianek, bazylia - zawsze smakuje. Makarony na 100 sposobow, sama wymyslisz z pewnoscia duzo sosikow, wystarczy mikser i wrzucasz pomidory, ser, miesko,awokado, przyprawy, jogurt, troszke majonezu czy musztardy. Albo inaczej - z serem, z mieskiem, warzywami. Na szybko: obierasz ziemniaki i kroisz w czastki, posypujesz bazylia i wrzucasz z maselkiem do pierkarnika. poza tym niesmiertelne schabowe, ktore robi sie najszybciej i sa proste. Tak naprawde najlepiej ejst sobie zrobic po protsu menu i nie meczyc sie z wymyslaniem:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezrobotna zona
wracam po mojej nieobezcnosci a tu tak sie topik rozwinal... Widze bede miala obiadkow a obiadkow:D Poki troszke nadrabiam i odpowiadam na pytanie ssssss - niestety nie mam piekarnika nie dlatego ze go nie moglam sobie kupic a poprostu nie mam na niego miejsca w kuchni:O Wynajmujemy mieszkanie jakies 20metrow kwadratowych. Kchnie mam nie dosc ze slepa (bez okna) to jeszcze ma moze 1,5 na 2, moze na 2,5 metra. Ciasno cholernie,ale co zrobic... No nic.. poki co czytam dalej co tu mi polecacie za pysznosci:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezrobotna zona
Widze jednak ze sie rozwinal nie w tym kierunku co potrzeba... Powiem tylko tyle ze w zyciu nie slyszalam wczesniej o laczeniu magi i makaronu, ale moj mezczyzna wyniosl to z domu. Wbrew pozorom to uwielbia bo uwielbia magi i makaron. Takie dziwne ssss ze nie musi miec miecha do obiadu? Nie moze poprostu lubiec czegos takiego? To tyle, dziekuje za sugestie ze jestem zla zona. Teraz przejdzmy wiec do wlasciwego tematu jakim sa przepisy....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ludzie ale napiszcie wreszcie
co to jest ten GZIK? bo tez pierwsze slyszę. A ja zawsze mialam piekarnik i uzywam go tylko 2 razy di roku do pieczenia ciast na swieta, na 2 osoby uzywac piekarnika to dla mnie nieekonowmiczene. Beze piekarnika zyje sie bardzo dobrzemi nigdy w zyciu nie zamianilabyl kompa na piearnik. A wtemacie do miesa klade zwykle duzo cebuli, jablka, sliwki suszone , rodzynki - co tam mam - jest pyszny sosik, bardziej smkujacy niz samo miesko Do barszczu z mrozonki dodaje troche smietany, pudsszke fasoli , kartofle, koncentrat, czasem pokrojaona kielbase czy parowki i mam sycące jedno danie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bardzo dobry temat na te czasy a na złośliwości nie trzeba zwracać uwagi.Pozdrawiam gorąco!!!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość czarna-anka
proponuje tzw przeglad lodowki.....skrawki wedlin na patelnie na to ugotowany z kostka rosolowa makaron..podsmazamy razem. Pozniej na to jajka rozbełtane z vegeta - zeby to jakos zebrac i posypka z sera.przykryc i czekac az sie ser rozpusci:) ketchup na wierzch:) smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gzik - to po poznansku - ziemniaczki z twarogiem a dzisiaj zrobilam gulasz z zoladkow kurzych . pycha .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezrobotna zona
czesc dziewczyny:) Dzisiaj zrobilam krokiety:D Przyznam nieskromnie ze byly pyszne:) W poniedzialek zrobie watrobke z ziemniaczkami i jakas sorowka:) Potem mam w planach kotleciki z kartofli wiec juz w poniedzialek nagotuje wiecej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bezrobotna - super !! i tak trzymac !! jest wiele tanich i smacznych potraw , ktore nam do glowy nie przyjda ... co kilka glow - to nie jedna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kaszka kaszka
bardzo mi sie podoba ten topik, zaraz powklejam sobie te przepisy. U nas tez czasami krucho z kasa wiec przepisy napewno sie przydadza :) Piszcie dalej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bezrobotna zona
wiecie, najlepsze jest to ze niektore zeczy wprost uwielbiam a zapomnialam o nich na smierc ze takie cos jest. Jak bylam jeszcze u rodzicow mama czesto robila wlasnie wczesniej wspomniane kotlety kartoflane. Do tego sasik pieczarkowy. Gdyby nie ten topik, nie wiem kiedy by mi sie o tym samej przypomnialo:) Tk wiec jeszcze raz bardzo dziekuje, ale nie pogardze jesli jeszcze jakies przepisy wypiszecie;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pisałaś że mąż się nie najada zupami... Nasyp do zupy (np ziemniaczanej) trochę kaszy manny- będzie gęściejsza i bardziej sycąca. A zupę nagotuj na szyjach z indyka albo jakimś innym tanim mięsie- będzie smaczniejsza i bardziej sycąca od zupy na margarynie. Albo poprostu zrób kopytka albo szare kluski (tzw. z pokrywki) a do tego kapusta kiszona (do kapusty dodaj skwarki z wędzonej słoniny razem z tłuszczem od smażenia) Kopytek możesz zrobić więcej, a na następny dzień odsmażyć- małe urozmaicenie. Makaron też jest dobry odsmażany- można dodać do niego startego sera żółtego, albo z cukrem na słodko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aby zupa była bardziej treściwa, miksuję warzywa w niej ugotowane (marchewkę, pietruszkę, seler) i dodaję albo ogórki kiszone na ogórjową, czy przecier na pomidorową itd. świetny topik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przypomnialyscie mi o kluskach z pokrywki , moja mama robila pyszne kluski. ja probowalam w zeszlym roku i nie wyszly takie jak powinny. chyba za malo maki dodalam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×