Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość refluksowa

Refluks u dzieci

Polecane posty

Gość hana1986
To prawda, nie ma co się dziwic dzieciom ze jeść nie chcą, jak prawie cały czas jezdzi im coś po przelyku, pali ich zgaga i cały przełyk. Kilka razy miałam porządna zgage i meczylam się okrutnie, także nie dziwne ze nie maja apetytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny po to powinno byc juz przetrawione, a moj 3 godziny po posilku i wylatuje jak wleciało czy po marchwi czy po kleiku i to jest dla mnie szok. hana ciekawa jestem co zrobia u nas z mlekiem. tylko ze ja oprocz luznych kup ze sluzem w dodatku szpinakowych nawet po nystatynie nic innego nie widze u malego. pozostaje czekac do wizyty i modlic sie coby pani nas nie olala tylko dlatego ze przybiera....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a tak swoja droga dziwne ze jeden i drugi chlopak u mnie maja to samo....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga1975
Tolek, to rzeczywiście dziwne, a Wy-rodzice macie jakieś alergie/kłopoty żołądkowe? a ciąże były podobne? Anileved, zgadam sie z Tobą w 100%. też jestem przekonana, ze to jest gdzieś na podzespołach przynajmniej nietolerancji. U nas też z testów alerg. NIC. A po naleśnikach czy budyniu do dzisiaj śluz w kupie. a po maśle/serze żółt./jogurcie jest spokojnie. póki macie małe maluchy (nieraczkujace) jedynie płatkowe testy mają sens, bo inne rzadko pokazują, a potem to juz nie ma jak płatkowych zrobić. zazdroszczę tym, którzy mieli je, przynajmniej mamy miały jasnosć (byla tu taka mama, co miała płatkowy na rózne rodzaje mleka i hydrozlizatów i okazało sie, które jako jedyne nie wywołało opuchnięcia pod płatkiem)... U nas lek. kiedyś rzuciła, że nadal niewiele wiadomo o zespole jelita drażliwego u dzieci, a jej te refluksy tak chwilami wyglądają - jak u dorosłych zjd - nietolerancja nabiału i glutenu. i coś chyba jest na rzeczy, bo na probiotyku sanprobi ibs (M. miała ok. 1 roku), który jest właśnie też dla dzieci z zjd, skończyły się zaśluzowane kupy. Choc jak teraz po antyb. go podałam, to już nic nie dał. tylko dicoflor+eneterol uspokoił zaśluz. stolce po antyb. a tak nota bene, to ja jestem bardzo nastroszona na firmy produkujące mleka m.dla dzieci, nawet lecznicze, u nas Pepti potrafił mieć różne odcienie bieli, w 1. puszce jakieś farfocle były. Dalekie to chyba od aptecznej dokładności i szacunku dla chorych brzuszków:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlenkaJ
Cześć dziewczyny ciagle Was czytam:) tolek czemu baliście nystatyne? My właśnie skończyliśmy... Dni są rożne, zaczęłam szukać zamiennika mleka.... Ryż, kasza jaglana itd. Ale roZnie jest:/, znamy brać dużo probiotykow, ale po nystatynie i kaszach kupy mamy w normie, w końcu bez sluzu, to chyba w miarę dobry znak? I mamy zaraz odstawić leczenie, tego sie boje, bo 2 miesiące minęło !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tolek123
lenka juz sie zaczynalam martwic...nystatyna byla na zielone sluzowate kupy ktore mialy sie po niej zmienic ale po nyststynie jak byly szpinakowe tak zostaly.chwile pomogl lscidofil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mamusiaaaa
Dziewczyny, kiedy wasze pociechy zaczęły jest grudkowane Jedzenie. ?moj za kilka dni skończy 10 miesięcy a problem z grudkami jest. Wszystko musi być zmiksowane na gładką masę i nie za gęste. Jeżeli wyczuje jakaś grudke lub jest za bardzo gęste jedzenie to wymiotuje nagle wszystko co ma w zoladku. Martwi mnie to bardzo :( gastrolodzy uspokajają ze to minie. .. tylko kiedy ; (((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mamusiaaa próbowałaś mu dawać jedzenie do rączki? miękkie rozgotowane najlepszze sa brokuly i klalafior,ale o tej porze roku i przy refluksie raczej nie wskazane. ziemniak moze byc, skórka chleba, marchewka gotowana, banan, chrupki kukurydziane, biszkopcik. Zacznie jesc grudkowane lepiej jak sobie gardlo i polukanie takich rzeczy wycwiczy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daga ciąże miałam z podobnym przebiegiem, porody również. Refluks u jednego i drugiegoo jka narazie taki sam. zMimo ze inaczej leczony u mlodszego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
Dziewczyny mam pytanie, synek w ciągu 3 miesięcy 2 razy zachorował na zapalenie oskrzeli, oczywiście bez antybiotyku ani rusz bo wysoka gorączka i nasilajacy się kaszel. W tym czasie nie brał leków na refluks, przed chorobą odstawiłam żeby zobaczyć jak będzie sobie radził bez. Teraz też mu tydzień temu odstawiłam, od wczoraj kaszle, dzisiaj już temperatura 38 i gra mu w oskrzela i gardle. Jestem prawie pewna że znowu oskrzela :( załamka bo ile można. I tak sobie myślę czy te odstawienie leków nie ma nic z tym wspólnego? Za każdą próba kończy się oskrzelami .Mały chodzi do żłobka wiec to też jest wytłumaczenie, no ale czemu zawsze te oskrzela?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
Jutro mamy umówiony wizytę u gastrolgi w dsk, może lekarz coś ciekawego mi powie, tylko co robić jak będzie goraczkowal, jechać czy przełożyć? Mamy 50 km, w sumie i tak musi zbadać go lekarz ale boję się czy podróż jakoś źle na niego wpłynie, co innego jednak pojechać u siebie do lekarza, co będzie trwało 15 min. Dzwonie tez jutro do prof Kaczmarskiego się umowic bo już mam dość :( on na pewno coś konkretnego powie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daga1975
oj Hana, przykro mi, to rzeczywiscie poważne dylematy. ja jestem panikara, wiec bym przełozyła gastrologa, ale dopiero ok. 38,5. Stan podgorączkowy (a za taki uważa sie do 38,5 u dzieci) bym zacisnęla zęby i pojechała. a że ciągle oskrzela. Powiem Ci, że jest to kuszące, że jest to wynik odstawiania lek. My nawet przy antyb. na 7-10 dni dostawalismy bioprazol, nawet jak już nie byliśmy na nim, żeby chronić brzuch i zeby nie pobudzać refluksu. może warto byłoby Małego skonsultować z jakimś pulmonologiem, bo 3 x to juz trochę duzo, moze warto coś na stałe wprowadzić, albo przy 1. kaszlu, jakis steryd niestety. ale nie zazdroszczę dylematów. trzymaj sie ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
Dzięki Daga. Tak zrobię z tym wyjazdem, w końcu czekamy na wizytę od września. Tez uważam ze toduzo, co najmniej o 2 razy za dużo. Dzisiaj już podałam leki od refluksu, znowu nie chce jeść, poleci z wagi, a ma tylko marne 10 kg. Najpierw skonsultuj się z profesorem a później pomyślimy o pulmonoglogu tak jak piszesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
Niecałe 3 tyg temu skończył antybiotyk...no nie podoba mi się to bardzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak to się dziwnie toczy, jeszcze do niedawna też sie martwiłam przy każdej infekcji o wage, a teraz mamy zalecenie, ze Mała musi z waga przystopować, bo będzie otyła i uwierz mi, ze to jest też problem, jak komponować posiłki i ryglować lodówkę;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jeśli Ci to pocieszy, my przez to ucho 3 antyb. w ciagu 2 miesięcy, to był tour!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
No to też mieliście się z antybiotykami :( co do jedzenia mojej bratowej córka ciągu coś chce jeść, jest pulchna, i też jest przerażona bo dziecko stoi przy lodowce i placze a godzinę wcześnie wsunela cały obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
Hana rzeczywiście macie ostatnio pod górkę. Ważne, że macie ten termin u dobrego gastrologa- tak jak Daga pisze- jeżeli mały nie będzie miał wysokiej goraczki- wybierzcie się na tą wizyte- zwłaszcza, że to może mieć związek z refluksem. Trzymam kciuki za szybki powrót do zdrowia Twojego synka. A mój synek.voraz bardziej nerwowy - drugi tydzień bez omeprazolu. Kręcić się całe noce, przez sen wypija 80ml. I jeszcze takie dziwne zachowanie- podczas jedzenia trze stopka o stopkę, ,aż stupki ma bo paznokcie zadrapal. Poza tym ciągle nas drapie i chce gryźć z uśmiechem na twarzy. Usmoechniety a tu nagle jak się rzuci to jak lew na zdobycz. Czy to od refluksu czy zeby? ?? Cały czas tez gryzie zabawki, gryzaki- paluszki q buzi cały czas. A może to jakieś wzmozone napiecie od refluksu, bo podczas jedzenia te stopki, macha raczkami I cały taki nerwowy ; (. Układam go do snu godzinę :(- ciągle wstaje, szamocze się na boki. Jak długa powinna być przerwa od omeprazolu? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlenkaJ
Anileved w jakim wieku jest twój synek? Moja ma teraz to samo:) może to taki okres???? A może to te zeby??! Ja już sama nie wiem, czy ten refluks ale ostatni tydzień był super a teraz coraz gorzej ale lecZenie mamy odstawić. Hana od do prof. I daj znać jak tam? Może i ja sie przejade:) moja wazy 7400 ma 5 i pół miesiąca wprowadziłam jej królika, ale słabo jej idzie, w ogóle jedzenie słabo nam idzie od 2dni!!! Pewnie będzie coraz gorzej? Bierzemy teraz jakiś nowy probiotyk hipoalergiczny- 70zl. Micloflor 32. Zalecenie lekarza.... Hana do kogo idziesz do Dsk???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
Do Kondej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
GoscLenkaJ mój synuś 7.02 skończył 6 miesiecy. A Twoja córcia ma podobnie z tym gryzie niem i rzucaniem sie- czy te tarcie stopek tez występuje? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
GoscLenkaJ mój synuś 7.02 skończył 6 miesiecy. A Twoja córcia ma podobnie z tym gryzie niem i rzucaniem sie- czy te tarcie stopek tez występuje? ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlenkaJ
Anileved tak dokładnie ma, wiec to chyba normalne w tym wieku? Tak myśle? Ile zjada Twój synek na dobę? U nas jak jest dobrze okolo900-1000ml jedzenia w tym 700mleka, ograniczylam na rzecz innych produktów- tak mi lekarz kazał . A jak złe to 500ml max na cały dzień!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
GoscLenkaJ to Twoja córcia pięknie zjada! Mój synek normalnie nie je, tylko przy teletubisiach, karuzeli, we śnie, na wmuszanwgo i to w sumie jest coś koło 750-850 max 900. Zupki kolo 150 ml, reszta to mleko ii na jednej porcji mleka robie tez kleik ryzowy albo dodaje jaglanke. Wydawało mi się ze po jaglanke źle się czuje, później myślałam, że to ryż. A teraz już sama nie wiem. Ma wysyoke, ktora blednie i pojawia sie caly czas.Musiałabym mu wszystko odstawić, a on juz pół roczku - nie chce cofać się z jedzonkim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość refluksowamama
Moja ma prawie 7 mies i tez sie rzuca na nas. Najgorzej na nos. Wasze dziecie naprawde dobrze jedza. Moja zjada 4 razy mleko 120 do tego sloiczek zupki i sloiczek owocu i to jest dla niej wystarczajaco. Tylko ona wszystko na gesto. My od 3 tyg sie leczymy najpierw zapalenie krtani, potem gardla potem znowu krtan i to wszystko bez przerwy, a terazz dalej kaszle i dalej ma katar. Cos tez dzis dziwnie jadla jakby ja gardlo bolalo. Jutro kontrola. I oczywiscie po wszystkich lekach i antybiotykach dwoch refluks powrocil i znowu mamy helicid.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćlenkaJ
No to podobnie jedza bo ogółem wychodzi mam koło 800ml ale daje jej ostatnio coraz mniej mleka, moja naraz nigdy nie zjadła mi więcej niż 100ml zupki bądź kaszki! Ma wysypkę dookoła ust czerwone kropki! I dzis mi zaczęła pokaslywac!!! I to naprawdę brzydko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anileved
GoscLenkaJ mój Natanielek tez ma taką wysypke wkoło ust- drobne czerwone krostki, pi marchewkę skóra zolta i nie mogę do myć, czasem bardzo sucha. Alergolog powiedział, że to prawdopodobnie od śliny ba zabkuje i wszystko pcha do Buzki. Ma ta wysypke dość długo. Stosuje kremy bioder ma i emoliym- trochę pomaga. Ale mój synek ma te drobna wysypke na brzuszku. Raz ha bardziej widać a raz mniej. Alergolog mówiła, że jeżeli będą takie zmiany jak do tej pory to nie odstawić żadnego pokarmu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hana1986
Pojechaliśmy do lekarza, a lekarza nie było. ..brak słów, niby dzwonili do mnie w piątek ale nie miałam żadnego połączenia. Ciągnęlam chorego dzieciaka po to żeby klamkę pocałować, wizyta przełożona na 25 marca. Ale się wkurzylismy. No nic, życie, u mówiłam się za to do Kaczmarskiego na 2.03. Synek dzisiaj lepiej, tempka nie ma, kaszle trochę mniej, wiec mam nadzieje ze syrop ki i inhalacje dadzą radę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
U nas inhalacje zbawienne,duza poprawa i apetyt lepszy.Pola ma 8.5 miesieca a w najlepszym czasie zje 1000 ml takze Anileved Twoj synus w porownaniu do mojej Malej nie je tak malo a u nas bajeczki i zabawki tez sa przy karmieniu taki urok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale na sile nie wcisne bo zwymiotuje wszystko co zjadla takze poki otwiera buzie to karmie pozniej juz nie ma sensu,jednak robie dluzsze przerwy w dzien tak ok 4 godz to chetniej zjada nastepny posilek.Dla mniej najwazniejsze by waga szla w gore choc ostatnio przy bolu gardelka spadla z masy.Helicid podaje takze jest lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×