Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

hmmm... szkoda że niewiele można się dowiedzieć... cóż... spokojnej ciąży Wam życzę i zdrowych dzieci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny!!! ...Kropek...nie chodzi o wymądrzanie się, ale nie można tak uogólniać : \"Pytacie o bóle brzucha. Otóż powinno pobolewać tak jak na @ i to chyba przez pierwszy miesiąc to praktycznie cały czas\". Zaraz któraś odkryje, że ją nie boli brzuch wcale i będzie się zamartwiać. Każdy organizm jest inny i inaczej reaguje na ciążę. Mnie akurat pobolewał tylko w 5 tygodniu i brałam no-spę. Potem już w ogóle nie bolał. Z resztą mdłości też miałam krótko, piersi mnie już nie bolą, ale nie będę się zamrtwiać. Powtarzam sobie, że będzie dobrze, bo inaczej być nie może :) Jeśli chodzi o folik, to ja brałam bardzo długo przed ciążą, a teraz gin kazał odstawić i przepisał witaminy dla kobiet w ciąży, które też zawierają kwas foliowy. Pozdrawiam wszystkie lutowe przyszłe mamuśki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
smutna lala mnie pobolewał brzuch jak na @, ale dużo lżej i temperatura mi podskoczyła 3 dni po owulacji do 37,0 stopni i waha się do dziś między 37,20 a 37,0. Miałam jeszcze kilka objawów świadczących o ciąży, ale one zawsze były przed @. Życzę Ci powodzenia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Wczoraj zrobiłam test i wyszły 2 piękne różowe kreseczki. Nie mogę wciąż uwierzyć:) Wyliczyłam, że urodzę(jak to dziwnie jeszcze brzmi)koniec lutego/początek marca. Ale przede mną jeszcze 8 cudownych miesięcy, więc na razie będę cieszyła się każdą chwilką, kiedy mam tego malucha w brzuchu. Ale tak naprawdę to już teraz wszystko odwróciło się do góry nogami. Kilka osób już wie i bardzo się cieszą. Mąż jest dumny i bardzo szczęśliwy, a nawet patrzy już na mnie pod innym kątem. U was też tak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO ziuutek: Ja tez jestem z wrocka, a raczej bylam, bo przeprowadzilam sie nad morze, za mężem :-). Do gina ide w poniedzialek, strasznie sie boje, zeby wszystko bylo oki. To bedzie pierwszy dzien 7 tygodnia wiec licze ze moze zobacze serducho. Dziewczyny co do pobolewnania brzucha to mnie raczej nie boli, czasami lapia mnie takie skurcze ze sie zginam. Wcinam duphaston, zapobiegawczo, wiec moze to lagodzi wszelkie objawy. Folik lykam od pół roku, jeszcze przed zajsciem teraz nawet wyzsza dawke, lepiej dmuchac na zimne, to podobno chroni od wad genetycznych wiec czemu dnie :-) Do jokas: jak podchodzisz do tej ciąży? nie masz stresa ze sytuacja sie powtórzy? Bo ja staram sie nie myslec, ale to czasem jest silniejsze odemnie... do ooliwka: ja tez wyklepałam wszystkim ze jestem w ciązy, ciesza sie bardzo, mąz traktuje mnie jak jajko, fajny to stan dla babeczek, mozna marudzic ile wlezie haha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mąż teraz bardzo odpowiedzialny za nas dwoje(fajnie brzmi). A tak w ogóle, to widzę, że wszystko zaczyna się powoli zmieniać i nawet moje hobby, czyli łowienie ryb wspólnie z meżem, głównie spinning już tak mnie nie pochłania. Dobrze, że mamy jeszcze 8 miesięcy, żeby zadbać o siebie, nacieszyć się sobą i wolnością, a z drugiej strony będziemy nasłuchiwać, co mówi do nas nasz bobo:) Będę mamą, a nawet nie wyglądam jak mama. Mam 24 lata i ciągle oglądają się za mną chłopaki, nawet 18-tki:) Ach, nowe jest fajne:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuch nie musi bolec. Ja spanikowalam ostatnio, ze mnie nie boli i sie okazalo , ze jest ok bo serduszko bilo na usg. Dzisiaj z kolei troche mnie pobolewa, ale mysle, ze to zwiazane jest z rozciaganiem sie macicy i tyle. W 1 ciazy mnie bardziej bolal, a teraz mniej, wiec nie ma reguly. Mi lekarz powiedziala, ze kazda ciaza jest inna i objawi sa rowniez inne. U syna ie mialam mdlosci a w tej mam od konca 6 tygodnia i trwaja one do dzisiaj:(. Piersi raz bola mocnej, raz mniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita ja sobie powiedzialam, ze jak zobacze bijace serduszko to bedzie wszystk ok, poniewaz w ostatniej ciazy pomimo 7 tygodnia nie widzialam akcji serca. Jednak ginekolog potraktowal calkiem normalnie i mialam przyjsc za 4 tyg. W miedzy czasie znalazlam brazowa plame na wkladce i to byl koniec. Teraz pomimo zagrozenia ciazy, bo mam krwiaka mam dobre przeczucie, ze sie tym razem uda:) Staram sie pozytywnie myslec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokas- na pewno sie uda trzymamy kciuki zeby wszystko bylo wporzadku :) najważniejsze jest pozytywne myslenie, bo jak się będziesz zadreczać to tylko będzie niepotrzebny stres. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny zaczynam się martwić:( Gin kazała mi przyjść dopiero na początku lipca, to będzie koniec 9 tygodnia od ostatniej@ i wtedy dostanę skierowanie na badania, przepisała tylko witaminki i koniec. Martwię się, bo niektóre z was nie tylko są po badaniach, ale nawet i po usg (chociaż o usg tak bardzo się nie martwię, bo najlepszy czas to 10-12 tydzień). Napiszcie coś, bo nie wiem co o tym myśleć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Letnie slonce, nic sie nie martw. Owszem jakbys sie uparla to pewnie lekarz zrobilby ci usg, ale moze to i lepiej, i tak zobaczylabys tylko zarodek, a w 9 tygodniu zobaczysz juz serduszko. Ja tez powinnam isc za dwa tygodnie, to u mnie 8 tydzien, ale lece za tydzien, bo ja przeszlam jedno poronienie i sie boje ze sytuacja sie potrórzy. Musze sie upewnic czy z zarodkiem jest wszystko oki. Na pierwszej wizycie bylam juz w dniu miesiaczki, ale nie robilam usg, bo bez sensu. Dostalam juz wtedy skierowanie na badania. Co lekarz to inna praktyka...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hmmm... z tą temperaturą to niewiele mi mówi bo nie mierzę jej wcale;) a taki jednorazowy pomiar nie jest miarodajny bo nie ma skali porównawczej- mam 37,3... 2 lub 3 dni do @ ... więc nadal trza czekać:) ale wydaje mi się że nie tym razem:) pzdr ciepło:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny dolaczam do was!Wlasnie dzisiaj pojawily sie dwie przepiekne kreseczki!:)))))))Oliwka jestesmy na tym samym etapie!Kiedy mialas ostatnia@??Ja teraz spadam do pracy ale jutro na pewno do was zajrze!Pozdrawiam wszystkie przyszle mamusie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ej dziewczyny a spicie jeszcze na brzuchu? dla mnie to najlepsza pozycja do spania a w sumie nie wiem czy mozna czy jest to dopiero zabronione jak brzuszek zaczyna sie zaokraglac. Nawet jak sie staram polozyc na boku to jakos dziwnym trafem budze sie na brzuszku :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiosna do puki nic cie nie boli i brzucha nie ma to mozna. Ja juz nie spie na brzuchu choc lubie, bo jakos to podswiadomie robie. Tak poza tym to ja juz toche brzucha dostalam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Do Kashi:Sprawdziłam w kalendarzu ciążowym i wyszło mi na 28.02.2008, a moja mama(położna)twierdzi, że 3.03.2008.Nie wiem, co o tym myśleć?:)A ostatni okres miałam 24 maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dzis pierwszy dzien 7 tygodnia i opadlam z sil i smutno ,mi przerazliwie heh zrobilam wczoraj przepyszne pierogi ruskie i nie mam na nie ochoty kurka, po co sie tak napracowalam? mam cisnienie 88/57 i tetno 73 chyba bede umierac rany co sie ze mna dzieje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki dziewczynki za odpowiedzi :) jokas- tez dostałam troszke brzuszka, a najbardziej jak cos zjem to wtedy tak fajnie sie zaokragla:) hi hi hi Ziuuutek-ja tez jestem bez zycia i to prawie codziennie, najlepiej to bym całe dnie w łozku spedzala a normalnie to w dzien nigdy nie moglam usnac. widzicie dziewczyny co te hormony z nami robia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny jak czesto mozna robic usg w ciazy? ja mialam robione pod koniec 5 tyg i chcialabym pojsc w 8 coby to serducho zobaczyc, ale pozniej niby kolo 12 powinno sie przeziernosc sprawdzac, wiec juz nie wiem. nie za czesto???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niby powinno sie miec 3 razy(9-12tyg, 19-21tyg, i pod koniec,ale nie pamietam juz kiedy), ale to zalezy od przebiegu ciazy u mnie bedzie robione dosc czesto, bo mam zagrozona ciaze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziuuutek- różne są opinie na ten temat ja miałam robione usg od poczatku ciązy co miesiąc przez cała ciaże . natomiast moja kuzynka chodziła do przychodni państwowej to miała swoje pierwsze usg robione w 4 miesiącu i wogóle miała ich tylko 3 przez cała ciaże!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ooliwka...> termin porodu liczy się najczęściej tak: do 24 maja (to jest twój pierwszy dzień ostatniej @) dodajesz 7 dni i wychodzi ci 31, odejmujesz trzy miesiące od maja i wychodzi ci 31 luty. Takiego dnia oczywiście nie ma:) więc jest to dokładnie 3 marca2008:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jokas, wiosna, kropek- wielkie dzieki za info jokas w którym tygodniu zobaczylas serducho??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość agniesiulka
Hej dziewczyny, dziś do was dołączam, może załapię się jeszcze na luty ;) Dziś zrobiłam test i wyszły dwie kreseczki. Widzę, że kashi i oliwka na tym samym etapie co ja. Wciąż jeszcze nie mogę w to uwierzyc. Czy mogłaby którś mnie upewnic, że nie ma mowy o błedzie i że już mogę się cieszyc. Test robiłam 14 dni po owulacji, więc jak myślicie, bedzie dzidzia czy nie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Mi beta wyszła dwukrotnie niska, w 30 dc - 123, a w 37 dc - 865. Martwi mnie to. Byłam u gin. na usg i znalazła pęcherzyk ciążowy, ale w nietypowym miejscu, bo na dnie macicy. Na usg robionym przez brzuch nie było nic widać, to był pocz. 5 tygodnia. Mam przyjść znowu w przyszłym tygodniu, dokładnie po tygodniu od ostatniego usg, wcześniej mam zrobić betę. Chyba mam zagrożoną ciążę. Najbardziej martwi mnie to bhcg. My na razie nie mówiliśmy jeszcze całej rodzinie, bo się boimy, że zaraz tej ciąży nie będzie. Staraliśmy się od 2 lat, to nasze 1 dziecko. Będę się do Was odzywać, jak będę miała pewność, że jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki widziałam serduszko :) dokładnie mineło 7 tygodni i 5 dni bilo mocno, bardzo się uspokoiłam, dzidzius ma 7,8 mm lekarz mówi, ze wszystko prawidłowo i ładnie sie rozwija, ja czuje sie bardzo dobrze, tylko ciagle jestem głodna, w pierwszej ciązy bardzo długo nie miałam żadnych objawów i nie wymiotowałam, to teraz sie nie martwie ze nie mam za dużo objawów, najważniejsze ze ciąża żywa!!!!! Badania juz robiłam i są ok, nastepna wizyta 5 lipca a to moja rocznica ślubu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do aneta30: mi tez beta wyszla niska, w 29 dc, 160, lekarz powiedzial ze moglaby byc wyzsza, ale z drugiej strony czasami wolniej przyrasta na poczatku, zreszta nie wiadomo kiedy zaszlas dokladnie, wiec ciąża moze byc mlodsza niz sadzisz. Ja tez mam stresa bo pierwsza ciąże poronilam w tamtym roku, cóz nas pozostaje, trzeba byc dobrej mysli, a co ma byc to będzie. Najlepiej zacznij juz brac tabletki na podtrzymanie, bedzie ci lzej psychicznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×