Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

witaj mika 80 i dopisz się do tabelki :) A jak jest teraz, wszystko w porządku? Napisz pare słów o sobie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Mika! Bedzie nam miło jak sie przyłączysz. A robiłas dalsze badania, czy to był błąd w pomiarach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witamy mike,nową mamusię :), Sylwia, ja podejrzewm, że z tobą bedzie podobnie jak ze mną, ze zdjęcia wynika, że tez jestes drobną osobą , i dosłownie wszystkie ubraia ciązowe na które sie natknęłam sa na mnie za duże, jedne spodnie, tez luźnawe kupiłam i to wszystko, a bluzek szukam na normalnych działach odzieżowych i dużo lepsze efekty :) dzięki dziewczyny za rady co do ucha, narazie olejkiem kamforowym sie lecze i doczkam do piątku, wizyty u mojej gin. Mój mąż był na grzybach i robimy dzisiaj paszteciki drożdzowe z grzybami, kapustą i mięsem. A malutkie i fajnitkie do słoiczków. Na k-c sierpnia miałam bóle brzucha, a teraz już od tygodnia nie ma po nich śladu, było to chyba związane ze stresem zw. z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taka drobna to ja nie jestem. Normalnie nosze rozmiar 36-38. A moje dzisiejsze bóle po lewej stronie odzywaja się cały dzień. A już długo była cisza. Myslę, że to może kolejny etap rozciagania wiązadeł. Pewnie brzuszek wkrótce wystrzeli z rozmiarem. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie :) U mnie dołów ciąg dalszy. Bylam dzis u lekarza a on stwierdzil że mam gotowosc skurczowa od samego wejscia na fotel, przepisal ma nastepne 5 zastrzykow na podtrzymanie no- spe forte i kazal lezec. Z tego wszystkiego czuje znowu jak mi sie brzuch stawia. No nie mam juz sily. Jedyne czym mnie pocieszyl to tym, ze brak przybierania na wadze na tym etapie ciazy nie stanowi powodu do zmartwien. Dobre choc tyle. Ja tez sie juz w nic nie mieszcze, po sklepach za bardzo nie moge chodzic, wiec grzebie na allegro. Ale tam nic ciekawgo nie znalazlam. Moze podacie jakiegos linka do sklepu z ciuchami ciazowymi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziuutek -głowa do góry! Najważniejsze, że nadal możesz być w domu i pomaga Ci to co aplikuje lekarz. Fajnie masz, że nei tyjesz. Ja juz przytyłam 3,5 kg. Ja niestety na allegro nie znalazłam nic ciekawego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ziuuutek wprawdzie już podawałam ale co tam ;) www.happymum.pl, masztam tabelę rozmiarów, jak się mierzyc i sklep on line :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej mamunie!:) Mam ostatnio problemy z internetem,dlatego odzywam się tak w kratkę. natimp1-te plamki na paznokciach to napewno brak jakiejś witaminy.Kiedyś też je miałam i babcia mówiła,że najlepiej na nie jeść jabłuka...spróbuj,mam nadzieję że Ci pomoże. Stare plamki,które juz powstały zejdą sama wraz z rośnieciem paznokcia,natomiast grunt żeby nowe niepowstawały. ziuuutek-bądz dzielna,poradzisz sobie!Odpoczywaj sobie i staraj się niedołować.Myślami jestem z Tobą.Mam nadzieję,że na kolejnej wizycie usłyszysz wiadomości będą lepsze.Trzymaj się i niedaj się!!! U mnie wporządku jak narazie.Wizytę mam na 18.09 i jak na ostatnią tak i na tą napewno trochę się będę bała iść.Każdy boji się złych wieści. Niewyobrażam sobie jakoś tego,ale ja też idę na wesele i to w sylwestra...mam nadzieję,że samopoczucie mi pozwoli,bo mąż jest świadkiem,a co ubiorę to już nawet nie chcę o tym myśleć,ale wiem już jaki to problem będzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczyny!:) Cały dzień miałam śpiączkę i nie chciało mi się wychodzić z wyra. Pogoda chyba też swoje robi, tak jesiennie po kościach dmucha. Brzuch mi wywala coraz bardziej, a dzidzia harcuje jak zając w kapuście. Dziś nawet mnie obudziła, takie fikołki robiła lub robił. Na wizytę idę w czwartek. Witaj Mika! Zaglądaj jak najczęściej:) Ziuuutek - > trzymam za ciebie kciuki, ja też najadłam się strachu, bo plamiłam dwa razy i miałam skurcze. Brałam luteinę, teraz tylko no-spę. Nie denerwuj się, wszystko będzie dobrze. Najważniejsze, żebyś się nie stresowała i dużo odpoczywała.Ja swoją poprzednią ciążę prawie całą przeleżałam z dupą do góry - krwotoki, skurcze, masa różnych tabletek i urodziłam zdrową córcię, choć miesiąc przed czasem:) Czasami nasze ciało jest takie wredne i nie chce nas słuchać, że ma być grzeczne i chronić dzidzię. Ciuchy póki co też kupuję w normalnych sklepach, jedynie spodnie będę musiała kupić sobie ciążowe, bo w żadne już się nie mieszczę i chodzę w dresach. Waga mi się ruszyła i zaczęłam tyć, od początku ciąży przytyłam już 4 kg. Muszę się pilnować, bo z córką upasłam się do 74 kg - przybrałam 21 kg. Spadam do łóżeczka, moja córcia Marika jest cała szczęśliwa, bo śpi ze mną do końca przyszłego tygodnia. Mąż pojechał na kontrakt. Aż do Chin. Jeszcze tam go kurna nie było! Buźka Dziewczyny!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny..nie iem jak to sie stało ale na internet nie wpadłam z tymi plamami ;) witaminy biore .. prenatal complex... wczoraj odebrałm wyniki morfologi krwi i mocu nie powiem zebym cos rozumiała ale oki.. dobrze ze sa normy napisane... niestety niektóre w spółczynnikio mama ponizej normy.. tj: HCt PCT PDw LYm% a w moczy mam jakies takie oznaczenie BLO: TRACE-LYSED no i krwinki czrwone 0-2--- kojarzy moze któras z Was co to za skróty... szukałam cos winternecie ale kolejny dzien z bólem głowy mnie wykanczza i nie do konca rozumiem o co z tym chodzi... dajcie kochaniutkie znac jesli wiecie co to..?? pozdrawiam serdecznie.. p.s witam nową mamusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej mamusie :) U mnie mgła i zastanawiam się czy pokaze sie słonce, muszę do miasta wyskoczy a w deszcz nie bardzo będzie mi się chciało.. natimp1 proszę stronkę z interpretacją wyników badań, może tu znajdziesz to co cię interesuje ;) http://badaniamedyczne.fm.interia.pl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie o poranku! U mnie pogoda całkiem ładna. Świeci słonko i wcale nie jest tak zimno. Byłam juz na porannych zakupach i zaraz zabieram się za poważne wyczyny porządkowo-kulinarne. Zobaczymy na ile wystarczy mi sił i zapału. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki Lula . za stronke.. nie ma tam tego o co mi chodzi..ale licza sie chceci...troche poszperała.. ale i tak nie wiele kojarze .. dzis lekarz to sie dowiem... juz na serio nie moge sie doczekac... mam nadzieje ze wsztystko oki bedzie.. tzn nie wiem dlaczego by nie milao byc,...ale tak jakos zawsze przed wizyta mysle o dzidzi... moze nawet dzisiaj płec poznamy :) to dopiero 17tc wiec watpie.. no ale kto wie... moze.. cikawe czy majeczka bedzie czy chłopczykk...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie ma co Ci byc kochana przykro.. licza sie checi,,. a Ty pomogłaś.. postaram sie dac znac dzis wieczorkiem lub jutro w pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc Mika w naszych skromnym gronie? Daj znać co z tą twoją przeziernością karkowa, robiłas aminopunkcje? Jakbyś poczytała ja mialam podobny problem, ale jak sie okazało po wizycie u lepszego i dokładniejszego specjalisty lekarz żle mi zmierzył przeziernośc, bo nie wynosiła 3 mm, a 1mm. Dziecko mialo głowke skrecona w bok i stąd taka wysoka przeziernośc. Także czasem nawet najgorsze historie kończą się dobrze :-) Co do ciuchów, to ja wczoraj segregowałam szafe, przymierzałam spodnie. Jestem załamana! Nie wchodze w żadne dzinsy, masakra. Tyje w oczach normalnie. Jade dzisiaj do Szczecine po jakies spodnie, chociaż te ciuchy są w sklepach takie drogie ze szok, przeginają na maksa. Albo pomierze mniej więcej i kupie na allegro, znalazłam pare fajnych w granicach 70 zł. To i tak o połowe taniej niż w sklepach.... Ziuutek i AnnaSzn, dbajcie tam o siebie, leżcie ile wlezie. Przynajmniej odpoczniecie na maksa, przed przyjciem dzidzi na swiat, bo póżniej nie będzie na to czasu... Mi narazie nic nie dolega, ale też wypoczywam ile sie da, coś ostatnio szybko sie męcze. Krew mi leci z nosa, ale podobno tak może być... Dzidzia coraz bardziej daje o sobie znać, kopie zawsze po przebudzeniu, super uczucie... Tylko maż biedny nic nie czuje, bo narazie za słabiutko... Byłam w sklepie medycznym i chyba kubie sobie te słuchawki do osłuchiwania serduszka, ma może któraś z was je w domu? Ciekawe od którego miesiąca słychać serduszko dziecka... Dajcie znać Miłego dzionka, lece buszować po sklepach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
słuchajcie a w którym tygodniu na te przeziornosc mozna robic.. i ile jest prawodłowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam mamusie Sylwia staram się zaglądać codziennie ale nie zawsze daję radę..u mnie są trzy osoby do komputera, a ja ostatnio dużo siedzę w książkach a to do angielskiego a to takich dla przyjemności :-) u mnie wszystko w porządku..dzisiaj byłam u dentysty na przeglądzie,dwie małe dziurki do zrobienia ale mam przyjść dopiero w 5-6 miesiącu że wtedy bezpieczniej..a dzisiaj jeszcze po L4 do ginekologa, nie wiem tylko czy mnie będzie badał zobaczymy.. pogoda nadal w kratkę,to deszcz to mgły albo jakieś przebłyski słońca mizerne :-/ no i zimno.. Natimb Hct to hematokryt czyli stosunek ilości krwinek czerwonych do objętości krwi, jeśli jest za niski to możesz mieć jakąś niewielką anemię..PLt czyli płytki krwi, jeśli masz bardzo obniżone to możesz mieć problem z krzepnięciem krwi,jeśli niewiele to nie stresuj się, może to być chwilowe..pozostałe dwa nie mają jakoś wielkiego znaczenia, tym bardziej jeśli są niewiele poniżej normy..co do moczu to BLO to jest po prostu oznaczenie że masz w nim krwinki czerwone ale jak piszesz 0-2 więc w granicach normy..lekarz pewnie karze Ci robić częściej badania moczu ..trzymaj sie i nie stresuj tak ;-) pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki panno Klaro.. bardziej to ciekawosc niz stres.. staram sie nie przejmowac poki lekarz nie mowi ze cos jest nie takk.. lubie natomiast wszystko wiedziec, mąz mówi ze jak dzidzia taka bedzie to on oszaleje ;) dwie osoby które pytaja a dlaczego tak, a z czego to wynika, itp itp... taka juz jestem.. bardzo Ci dziekuje za wyjasnienie... wyniki mama lekko ponizej normy wiec spoko.. bede kontrolowac i tyle..wazne ze cukier jets oki.. tego sie najbardziej bałam bo moja rodzinka ma skłonnosci... pozdrawiam i zycze wiele słoneczka... juz tylko 4,5 h do wizyty u lekarza :)-bede ogladac nasze maleństwo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do przezierności to się tak dobrze nie orientuję, ale jak wpiszesz w googlach to na pewno coś znajdziesz..wiem na pewno że najczęściej się ja robi między 10 a 13 tygodniem i że przy długości płodu 85mm nie powinna przekraczać 2,6 mm..ale do tego badania raz że trzeba mieć dobry sprzęt a dwa sporo doświadczenia, lekarze często sie mylą narażając pacjentki na niepotrzebny stres..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natimp nie ma za co,polecam sie na przyszłość ;-) a skoro masz je niewiele poniżej normy to tym bardziej nie ma sie czym stresować.. miłego dzionka ja mam jeszcze dwie godziny do wizyty :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oj zazdroszcze tych dwóch godzin.. koniecznie prosze napisz co tam u twojego skarbenka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, tak sobie pomyślałam, że przydałby się taki miniturowy sprzęt do oglądania naszych skarbów o każdej porze w domu. bez skutków ubocznych. Byłoby cudownie. hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny dawno sie nie odzywalam ale sie rozlozylam strasznie boli mnie glowa. Ja dzisiaj tez mam wizyte u gina. Mam nadzieje ze wszystko ok z dzidzia .Dzisiaj w nocy mnie moglam sie przekrecic jak tylko sie ruszylam strasznie mnie kulo w brzuchu nie wiecie od czego to moze byc? pozdrawiam i zycze milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
hej! jescze dzięś nic nie piłam taki mam zapieprz w robocie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz paula te kłucie to moga byc rozciagajace sie więzadła.. bedziesz dzis u lekarza to ci na 100 procent wszystko powie.. ja mam liste chyba z 8 pytan ... musez pisac kartke.. bo zwykle po usg bylam tak zauroczona bebiko ze zapomnialam pytac o połowe spraw... pomysl z maszyna jest swietny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Widze, że dzisiaj macie dzień wizyt lekarskich. Fajnie. dajcie znac po. Ja mam następną dopiero 15 października. Wtedy bedzie usg połówkowe. Ale mam zamiar siię wybrac za tydzień lub dwa na usg 3d lub 4d. Ja też mam ostatnio utrudniony dostęp do kompa. Zaczęła się szkoła, więc mój synek nie spędza już całych dni z kolegami. A w domu wiadomo, lepiej posiedziec przy kompie niż odrabiac lekcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a powiedz mi Sylwio.. kidy miałas ostatnie USG robione.. skoro dopiero nastepne 17 pazdziernika.. ja mam co miesiac przy kazdej wizycie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×