Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

no widzisz ja mojej daję tylko z jednej piersi i ssie tak maks 20 min, a najczęściej koło 10-15, z tymże robi to naprawdę szybko..i też w sumie odstawiam jak sama puści albo widzę że tylko sobie cycka a nie je..no zobaczymy na kontroli jak przybiera na wadze..tylko że to dopiero po świętach..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Klara - moja je tak samo, a nawet krócej. Ale widzę, że przybiera, bo ciuszki sa za małe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak lezalam w szpitalu to lekarki sie smialy ze nokautuje Mala tym jedzeniem bo co wchodzily zmiezyc cisnienie, temperature czy zmienic kroplowke to Ona spala i sie zaczely zastanawiac czy Mala w ogole sie budzi, a kobitki na oddziale to nawet nie wiedzialy ze ja mam dziecko przy sobie:) Dopiero jak wychodzilismy z fotelikiem to bylo ogolne zdziwienie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja wolnośc sie kończy, bo zaraz wracają. Ale się odprężyłam (zjadłam nawet 1 ptasie mleczko) i zrobiłam obiad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylwia no w sumie jak tak patrzę na moja to też mam wrażenie że przytyła troszkę..więc może martwię sie na zapas ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny dzięki za rady, ja bepanthenu używam, ale mam wrazenie, ze niestety nie działa, choć to moze tylko wrazenie, bo oczywiście chciałabym aby mi się zagoiło natychmiast;) Zazdroszczę Wam tych spacerków, ja jeszcze muszę odczekać ze względu na to, ze Zosia sie malutka urodziła. Oby na święta udało nam się wyjść z domu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idrisi natimp jeszcze nie gratulowalam wiec gratuluje 🌻 mam pytanie do Jenny, chodzi mi o ebay, bo zaszalalam kiedys i kupilam sobie odciagam :P ale mi o cos innego, tam jak jest paypal to wzielam swoje konto podalam wsio ok, ale zastanawia mnie dodanie karty credytowej lub debetowej, o co w tym chodzi? musze ja dodawac czy nie bo zglupialam. dodalam ja oczywiscie i na moim internetowym koncie bankowym mam w direct debit cos i nie wiem co to jest i czemu. ehhh ta technika i ja sie gubie :O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, Dziewczynki! Nadwagą się nie martwcie. Czytałam na którymś portalu dla mamuś, że przy karmieniu piersią powinno się utrzymywać ok. 5 kg nadwagi, żeby z pokarmem było wszystko ok. I mnie się tak trzyma. Przed ciążą ważyłam 58-60 kg, a teraz 63-65 kg (piszę od do, bo ja tak mam w zależności od tego co zjem i o której się ważę). Byliśmy dziś na przesiewowym badaniu słuchu i Kasper ma wynik ok, to znaczy, ze słyszy normalnie :) O tym, to ja akurat wiedziałam i bez aparatów, bo czasem, jak coś np. sąsiadce z góry na podłogę upadnie albo ktoś na klatce drzwiami trzaśnie, to się Kasper wystraszy, hehehe... Śmieszny jest ten odruch u dzieciaczków, jak te rączki i nóżki rozrzucają na boki... OK, Kasper się budzi, poza tym Przyjaciele się zaczynają, to mykam. Wpadnę jeszcze później.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paty my na szczepienie idziemy po 6 tygodniu, a szczepienie powinno być wykonane między 6 a 8 tygodniem. A co do chudnięcia to moja sytuacja wygląda tak samo, od powortu ze szpitala waga ani drgnie, a wcale dużo nie jadam :( i w ubrania zprzed ciązy nadal nie wchodzę Idris, mi polożna na popękne brodawki radziła przed i po każdym karmienu własnym mlekiem trochę zwilżyć, nie weim czy działa, bo nie miałam problemów. A co do laktatora to mam najzwyklejszy ściągacz pokarmu( taki lejek z pompką) za ok 8 zł i dla mnie w zupełności starcza. Fajnie, że piszecie o myciu dziewczynek, bo też się zastanawiałm co z tą baiłą mazią robić. Czy któraś z was kupowała matę edukacyjną dla niemowląt? Czy możecie mi coś polecić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, Paty-ja delikatnineprzemywam w kapieli gazikiem. mala kapie w oilatum.lekarz mowil ze ok. Lidka-ja mam ta dzungle z Fisher Price.Mala narazie tylko muzyczki slucha i lusterko ja interesuje i te zawieszki na dole bo u gory jescze bnie iwdzi. ale wydaje mi sie bardzo fajan i te swiatelka i dzwiek jak sie dzidzia poruszy tez fajne. moja mala ostatnio malo sypia i nie am chwili na nic. wlasnieik spi i szybko wstawilam pranie i rozwieszam poprzednie:)a jest tego troszke przy malutkiej:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi dobrze ze napisalas o tych kilku kilogramach wiecej bo mi własnie 4 kg nie zeszło i sie martwiłam nawet chciałam diete wprowadzic, tylko jaką jak i tak slodyczy nie wolno hehehe, ale jak to normalne to spoko :) ja tez dzis badałam słuch małemu ale jest wporządku :) Lidka mój ma skaze bialkową i jak odstawiłam nabiał to krostki szybko znikają, ale wystarczy ze zjem cokolwiek z białkiem to go znów troche wysypuje, ale nie wolno dac sie zwariowac przez tydzien bylam tylko na wyrobach z indyka i serach i mleku kozim, mozna jeszcze jajka przepiórcze, krostki znikły i zaczełam pomału wprowadzac normalną wedline i kurczaka zjadłam i nic mu nie było, dzis zjadłam troche jogurtu zobaczymy czy jutro go wysypie mate edukacyjną tez mam ale póki co lezy na niej i patrzy sie tylko na grzechotki mysle ze jeszcze jest troche za mały, sam nie chwyta nic. A dzis pani z przychodni dzwoniła do mnie i zaprosiła nas na szczepienie w piatek to Piotrun bedzie mial rowne 7 tygodni, mam nadzieje ze sie nie przeziebi do szczepienia bo mnie juz maz zarazil i cieknie mi z nosa i gardło mnie boli to ta zdradliwa pogoda, wirusów pelno :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz co do urlopu myslałam ze mi wyliczą z ostatniej podstawy hmm moze zadzwonie do kadr, nie chcialabym wracac zaraz po macierzynskim bo akurat w czerwcu bym musiała szkoda mi lata a tak to bym mogła do 18 sierpnia siedziec :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondii - no to mamy takie same parametry wagowe - i te przed i teraz :) Ale ja chciałabym szybciej zrzucic niz przed końcem karmienia. Dziewczyny a jak wyglądają te krostki przy skazie białkowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc dziewczyny. Ostatnio nie mam czasu nic napisac. CO sie zbiore za czytanie, to maly mi placze. Moj tez ma tradzik niemowlecy. Lekarka przepisala mu masc z antybiotykiem i chyba tylko ja go czyms smaruje. Z tego co piszenie to uczulenie od tego ze jemy mleczne wyroby. Nie wspomniala nic o tym. Moze faktycznie sprobuje nie jesc przez pare dni nabialu to moze mu zejdzie. Bo biedny wyglada stasznie. Co do kilogramow to mi niby zostalo tylko 4, ale dzisiaj robilam inspekcje szafy i spodni i z 20 par weszlam w 1. Mam cicha nadzieje ze jeszcze kiedys jeszcze w nie wejde bo jak nie to trzeba bedzie isc na zakupy. Uciekam bo znow placze, trzymajcie sie cieplo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mamba i Anastazja dzięki za odpowiedzi, oglądałm te z Fisher Price i są naprawdę fajne, pewnie zanim kupie i dostanę (chce kupić z allegro) to może już Emilkę będą interesowały takie bajery :) Anastazja a o jakich serach piszesz, kurzego mięsa i jajek też nie wolno? narazie jestem zielona i próbuje zorientować się co mogę jeść a czego nie, a małej pomimo diety bez nabiałowej od piątku jeszczkrosty nie ziknęły. Napisz coś więcej Sylwia te krostki są czerwone, na początku wyglądają jak pokrzywka a później robią się takie chropowate, troche bledną - strasznie suche i umijscawiają się na policzkach i czole, no a teraz nawet za uszami. Przynajmniej tak wygląda "mój przypadek" Chyba mogę dołączyć do wasego klubu- mi też zostało 4 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mojej małej pojawiły sie 2 krostki - na brodzie i policzku, ale wyglądają raczej jak potówki. No cóż, bedę obserwować. Ciekawe jak tam Kacperek Malpeczki, dawno sie nieodzywała. Nikita ja dzisiaj tez robiłam przymiarke spodni i wchodze we wszystkie! :D Ale wiekszośc moich spodni jest ciut za szeroka w pasie, bo ja mam (albo miałam kilka miesięcy temu) duża różnice między talia i biodrami i spodnie ze sklepów zawsze są troche za luźne w talii. Gdyby były dobre w talii to byłyby za wąskie w biodrach. Ale dzieki temu teraz sa dobre i nie musze się martwić o garderobe. W maju mam komunie chrzesniaka i zastanawiałam się czy będe musiała cos kupować na nowy rozmiar brzucha, ale chyba sie uda tego uniknąć. Mam ochote na zakupy ciuchowe, ale wolałabym je zrobic jak wróce do poprzedniech rozmiarów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A w sprawie uczuleń to słyszałam, że wszelkie alergie wychodza własnie za uszami i na policzkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
http://www.allegro.pl/item312723109_mata_edukacyjna_canpol_nowe_wzory_plus_gratis.html ja mam taka mate i moge ja polecic zwlaszca owqieczke :D:D a pas poporodowy sciaga mi 6cm, niestety bez pasa brzuch na arzie taki sam, ale ja tez nei chudne wcale pomimo ze jem tylkod wa razy dziennie i to rano dwa serki homogenizowane i popoludniu kilka pierogow i nic wiecej a mimo to przytylam 1 kg i nadal waze 18 kg wiecej niz pzred ciaza pomimo ze caly czas karmie piersia i to jzu prawie dwa miesiace, obawaim sie ze juz nei schudne nigdy :/ ja kupilam ten pas :) http://www.allegro.pl/item309900949_gorset_najlepszy_pas_poporodowy_zregulacja_l_x.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondo te czopki nazywaja się viburcol i na prawde je polecam bo sa homeopatyczne i działaja super. Mój mały tez nocki zarywał ale jak juz zasnął to spał 6-7 godzim a dzisiaj po podaniu poszedł spać normalnie i budził się tylko na karmienie i jadł z zamkniętymi oczkami. Super działanie. Zobaczymy jak będzie dzisiaj Idrisi ja staram się oprzepajać herbatką uspokajającą ale mój wypije tego w najlepszym wypadku 20 ml i koniec Najgorsze że on nawet nie chce smoczka. Dzisiaj cały dzień na cycku bo na spacer nie poszliśmy i mu się chyba nudziło.... Zapka dzięki za e-mail z dokumentami:) ja tez w szpitalu na sutki używałam bepanten super!!!! Mi po porodzie zeszło 15 kg a teraz jak jestem w domu to 1 kg i dalej nic ale ja dużo s łodyczy jem, nie moge się powstrzymać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiaczek76 jak nazywaja sie te czopki??? na obolale sutki dobra jest tez masc lansinoh...nie trzeba jej zmywac przed karmieniem....nie wiem tylko czy bedzie dostepna w pl czy uk...ja kupilam ja w niemczech... dziewczy czy mozecie mi napisac jak wy karmicie dzieci w nocy..tzn jaki macie system...zapalcie swiatlo, karmicie na \"spiocha\"? ....wlasnie szukam jakiej skutecznej metody...bo moja mala budzi sie w nocy raz ok.1 albo 2 ...karmie ja..a potem musze nosic ..bo nie chce zasnac....chcialabym zeby zasnela.. a odnosnie laktatota..to ja polecam medele..nie wiem ile kosztuje, bo w niemczech mozna ja wypozyczyc na 4 tyg. z apteki i ja tak wlasnie zrobilam...i nie musze kupowac...na moje szczescie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Blondi te czopki to viburcol. Są na prawde dobre małemu dałam wczoraj bo potrafił mi nie spać do 2 w nocy a tak to usnął szybo o 22 i tylko budził się na karmienie i przez sen jadł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mała fu ja mam zapaloną taką czerwoną lampkę w nocy a śpię z małym także jak się budzi to od razu go do cyca. Chyba że muszę go przebrać to wtedy muszę zapalić już normalną lampkę ale i tak mi jak się naje zasypia chyba wie że to noc i śpi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszsza według rozmiaru powinnam wziąc ten L,bo biodra 101 pas 87 według mnie może M ,żeby był dopasowany.Jak myslisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mala fu, ja mam w nocy ciemno, a jak sie budzi na karmienie to zapalm taka lampke z ciemnoczerwonym abazurem , a zarowka w srodku zolta slaba (40), i jak tylko slysze ze juz zaczyna sie budzic to na polspiaco je i odrazu zasypia, poprostu nie daje muokazji wybudzic sie, a po karmieniu go przewijam, ale raczej sie nie wybudza. ja tez caly czas stoje na 50 kg , czyli jestem 5 kg na plusie, ale wchodze w swoje normalne ciuchy, a teraz kupilam sobie spodnice 36 rozmiar.A te 5 kg nie zamierzam z nimi walczyc dopoki karmie, poniewaz slyszalam ze odchudzajac sie i przy zbyd ubogiej diecie mozna stracic pokarm. ja na popekane brodawki tez uzywalam bepanthen i dzialal rewelacyjnie, w 5 dobie juz brodawki mialam zagojone i juz nie bolalo, polozna mi mowila ze jak sie smaruje mlekiem to trzeba zmywac a masci nie trzeba. blondi ten odruch raczek i nozek to tzw. odruch moro( nie wiem jak to sie pisze, ale tak sie mowi), ja jakis czas mialam obsesje na sprawdzaniu sluchu i grzechotaniu z prawej do lewej, chociaz mial badanie sluchu juz w pierwszej dobie i powtorke w drugiej, i bylo wszystko ok. lidka ja mam mate ale nie wiem jakiej firmy, musialam by poszukac na alegro gdzie kupowalam, kosztowalal 76 zl, moj malu dopiero tak naprawde gdzies od 2-3 dni interesuje sie zabawkami, powieszonymi na niej, a na karuzelke odrazu byl wpatrzony jakby go ktos zaczarowal. Anastazjaa mnie boli od dzisiaj gardlo,katar i glowa, czym sie leczysz ? piszecie ze dopajacie, mi lekarka mowila ze nie musze, i nie dpoajam, wit. wpuszczam prosto do buzki, i wtedy fajie sie oblizuje :) ja zastosowalam tylko raz krople na kolki bobotic, w aptece powiedziano mi ze te krople rozne maja ten sam sklad, tylko o roznych dawkach i przejrzalysmy z 5 roznych i te co napisalam sa najmocniejsze, a espumisan sa najslabsze. ja kupilam pas w aptece \"pani teresa\", za 35 zl, polecam, i juz widze efekty, ten co ma myszsza jest sliczny i delikatny, moj z takiego grubo tkanego materialu i na rzepy, i naklada sie go na bielizne, ale sciaga porzadnie. Myszsza na wszystko przyjdzie czas, nie martw sie, maly zaznie bigac a ty za nim, to nawet sie nie obejrzysz. ja juz odstawilam 3 pary spioszkow i pajacyka i body, a juz niektore na 62 sa na styk, przybral w ciagu 4 tyg. 880 g. papa , pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój mały po czopku ślicznie zasnął.Tylko cycki mnie bolą bo dzisiaj pobił rekord jedzenia. Chyba potrzebuje już więcej jedzonka skoro tyle czasu je?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki! Mało mam czasu ostatnio na cokolwiek i jak tylko mały zaśnie to biorę się za porządki w pierwszej kolejności a w drugiej za odsypianie,więc na neta mało czasu zostaje a ostatnio to już wcale. U nas co chwilke nowe zmartwienia:( Dopiero co to wstrętne uczulenie zaczęlo schodzić to teraz mały strasznie się poci.Dziś go 4 razy przebierałam,bo jak się obudził to plecki mokre tak ze mozna wykręcać:( Niewiem co to ma być znowu ale jutro pójdziemy do lekarza to powiemy o tym. No i chyba zaczeły się u nas kolki...niema jakiejś wielkiej histerii ale bardzo,bardzo często pręży się,płacze i mocno kopie nóżkami....u Was też tak się kolki objawiały? Co na kolki polecacie dziewczyny? Ja ostatnio chodzę taka troszkę podłamana,bo co chwilka jakieś nowe problemy...martwię się:( Powiem Wam co mi się przytrafiło wczoraj... Od powrotu ze szpitala małymi kroczkami mam coraz to więcej odwagi \"TAM\" zajrzeć i wczoraj był kolejny taki etap. Podczas kapieli wyczułam taką grudkę i juz się wystraszyłam...zajrzałam,patrzę a tam nitka z petelką:( Ryczałam że jeszcze mi szwów dokladnie niesciągnoł i dopiero jak dziś zadzwoniłam do gina to mnie uświadomił,ze one się rozpuszczą. A ja juz film złapałam,ze się pomylił i zszył mnie w środku szwami nierozpuszczalnymi i że będa mnie znów rozcinać zeby je zciągnąć i tak dalej.... Mam nadzieję,że się rozpuszczą bo jak miałabym przechodzić przez coś takiego to normalnie bym się załamała psychicznie. Wczoraj byłam na pół godzinnym spacerku,mały spał sobie jeszcze długo po nim i troszkę spokoju miałam...tak mi go szkoda i serce się łamie bo wydaje mi się,że to te kolki....dlatego proszę poradzcie coś dobrego na nie! A tak jeszcze apropo zaglądania \"tam\" to niewiem jak to u Was wygląda ale u mnie zupełnie inaczej niż przed ciążą i niepodoba mi się wcale:(...powiem wprost,jakby to była niemoja cipka:( A z chudnięciem u mnie to z dnia na dzień ubywa,może przez ostatnie nerwy o maluszka i te przygody ze mną...jak nie jakieś zgrubienie \"tam\" to teraz te szwy odkryte to tyle stresu+dieta. Mój mąż mówi,że chudne w oczach a dzis była moja babcia i to samo mówiła...ja poniekąt się ciesze,ale moje menu to tragedia...ciągle uważam na to co jem,żeby synkowi niezaszkodzić. Uciekam i pozdrawiam Was bardzo serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paty z tym pasem to musisz na wyczucie ale wez lepiej mniejszy ja mam ten L/XL i juz dzis sciagam sie na te haftki najmocniej wiec jakbym schudla to potem moze byc za luzny a moje wym to 98 w brzuchu i 108 w biodrach ;/ ten moj pas jest z takiej mocnej siateczki elastycznej, takiej jak sa robione majtki obciskajace i te wszystkie inne bajery, wyglada estetycznie, ale ma jedna wade jak sie nim obcisne to mi sie zaczyna wywijac przy zoladku, ale to moze byc moja wina ze za mocno sie nim sciskam, ale dzieki temu moge nie jest caly dzien hihi super na zgubienie apetytu :) malpeczko wez troche umiaru na te wszytskie dolegliwosci.. po co sie stersowac i plakac to normalne :) ty wydobzrejesz z czasem a dziecko ma kolki bo dzieic maja kolki, moj ma juz miesiac kolki niemal codziennie i nic nie poradze, daje kropelki, pije z butli antykolkowej i nic nie pomaga, ja sie jzu przyzwyczailam do kolek, tylko mnie kregoslup boli od dziwgania go bo mu juz 4300 stzrelilo :) a z tym poceniem sie to na pewno go pzregrzewasz, sprobuj schlodzic pokoj albo go rozebrac do samej koszulki i w rozek zobaczysz ze nie bedzie sie pocil! z pzregrzaniem latwo pzresadzic, my juz ogzrewanie w domu wylaczylismy bo jest za cieplo i bez grzania mamy 20 stopni i mlodemu jest goraco musze go tylko rozkiem przykrywac anted ja musialam juz co najmniej ze 20 ciuszkow wywalic z szafy bo wyrosl i 62 juz zaczynaja byc male :) a najgorsze ze mi sie jzu czapki skonczyly bardzo szybko mu glowa rosnie niektorych nawet mu ani razu nie zalozylam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam no dzisiaj moje dziecko nawet spało w nocy :-) jedynie co to moje dziecko wydłuża sobie okresy spania w dzien zamiast w nocy dłużej spać :-/ no ale jak ją oduczyć bo przecież nie obudzę jej jak tak smacznie śpi albo nie dam jak woła o jedzenie w nocy?? no zobaczymy może jej się to wyreguluje.. małpeczka nie przejmuj się tak tym wszystkim..szwy się rozpuszczą a wygląd wróci do normy poczekaj chwilę..co do pocenia się dziecka, to albo faktycznie przegrzewasz, albo jeśli poci się główka to może być niedobór wit. D, najlepiej skonsultuj się z lekarzem.. pozdrawiam i miłego dzionka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×