Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

hej dziewczyny! ja dzisiaj zakupiłam homeopatyczne czopki dla mojego małego na te kłopotliwe zaśnięcia. na razie usnął;zobaczymy co bedzie dalej bo wczoraj zasnął koło 2 w nocy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaczek, jak się te czopki nazywają, bo Kasper czasem nie śpi do północy... Można je bez recepty kupić? Choć na razie nie będę stosować... Co do herbatek, to z Hippa jest też koperkowa od 1 tygodnia (ja też jak jej najpierw szukałam, to nie zauważyłam, bo się zasugerowałam tą od 1 miesiąca). Kasper woli koperkową, ale lekarka ostatnio mówiła, żeby mu urozmaicać i dziś dostał rumianek. Trochę kręcił nosem, ale w końcu łyknął :) A dopajam, bo mam w domu 25 stopni, więc lekarka powiedziała, że dobrze by było :) O antykoncepcji też będę musiała pomyśleć. Na razie w ogóle mi się seksu odechciało, choć już próbowaliśmy, ale jakoś myśłi mam zajęte czym innym... No ale to może się lada moment zmienić, hehehe... Dziewczyny, pisłayście coś kiedyś o solarium. Można się opalać, jak się piersią karmi? Ja uwielbiam chodzić na solarium, bardzo się tam relaksuję. I tak się zastanawiam, czy mi to nie zaszkodzi... A bladziocha ze mnie teraz... OK, spływam, bo Na Wspólnej leci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gosiaczek, jak się te czopki nazywają, bo Kasper czasem nie śpi do północy... Można je bez recepty kupić? Choć na razie nie będę stosować... Co do herbatek, to z Hippa jest też koperkowa od 1 tygodnia (ja też jak jej najpierw szukałam, to nie zauważyłam, bo się zasugerowałam tą od 1 miesiąca). Kasper woli koperkową, ale lekarka ostatnio mówiła, żeby mu urozmaicać i dziś dostał rumianek. Trochę kręcił nosem, ale w końcu łyknął :) A dopajam, bo mam w domu 25 stopni, więc lekarka powiedziała, że dobrze by było :) O antykoncepcji też będę musiała pomyśleć. Na razie w ogóle mi się seksu odechciało, choć już próbowaliśmy, ale jakoś myśłi mam zajęte czym innym... No ale to może się lada moment zmienić, hehehe... Dziewczyny, pisłayście coś kiedyś o solarium. Można się opalać, jak się piersią karmi? Ja uwielbiam chodzić na solarium, bardzo się tam relaksuję. I tak się zastanawiam, czy mi to nie zaszkodzi... A bladziocha ze mnie teraz... OK, spływam, bo Na Wspólnej leci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja pierdziutam, się napisałam i mi znikło. A zawsze kopiuję, to jak raz nie skopiowałam, to muszę apiat od nowa :( Się chciałam spytać, jak się te czopki nazywają, bo mój Kasper czasem dopiero o 12 zasypia, a jak mój chłop ma zmianę na 6-tą rano, to się męczymy zleksza... I kiedyś któraś z Was pisała o solarium - można chodzić, jak się karmi? Ja się super relaksuję na solce, no i bladziutka jestem po ciąży... Przydałoby mi się :) OK, spadam na 39 i pół ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ja pierdziutam, się napisałam i mi znikło. A zawsze kopiuję, to jak raz nie skopiowałam, to muszę apiat od nowa :( Się chciałam spytać, jak się te czopki nazywają, bo mój Kasper czasem dopiero o 12 zasypia, a jak mój chłop ma zmianę na 6-tą rano, to się męczymy zleksza... I kiedyś któraś z Was pisała o solarium - można chodzić, jak się karmi? Ja się super relaksuję na solce, no i bladziutka jestem po ciąży... Przydałoby mi się :) OK, spadam na 39 i pół ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie:) Tilli dobrze ze juz jestes z nami i wspolczuje hororu. Katarina tu nie ma najmniejszego problemu z fotografem,jak my robilismy fotke do paszportu to połozyli małego i na lezaco robili mu zdjecie,i to w kazdym zakładzie robia za 5 funtów. Sylwia herbatki mozna dawac od 1-szego miesiaca zycia! A ja czytałam ze nie powinno sie dopajac podczas karmienia pirsia,ze w piers dziecko ma wysarczajaco wody.Jest taka fajna ksiazeczka\"piersia spoko\"polecam Ale wiadomo kazda mama wie lepiej co dla swojej pociechy najlepsze. Od kilku dni a własciwie nocy strasznie boli mnie watroba,tak mysle ze to watroba:)wg netu to kolka zólciowa...musze koniecznie to zbadac::(mam nadieje ze to nie to bo te kamienie usuwa sie tylko operacyjnie brrr wcale nie mam na to ochoty! wczoraj w nocy wziełam hepason,nie mam do niego ulotki ale chyba nie jest zalevany podczas karmienia! Mały cały dzien był senny.jadł robił kupke i lezał grzeczniutko jakis czas i zasypiał i tak cały dzien ,wieczor..ciekawe czy to przez tabletke??smiał sie był zadowolony wiec chyba nic mu nie jest ale troche sie wystraszyłam! Wiecie moze co moze sie stac jak sie wezmie jakies lekarstwo niepolecane przy karmieniu??/kurcze straszne mam jeszcze3 tyg i mam nadzieje ze juz taki atak bolu mnie nie złapie,normalnie nie do wytrzymania!A moze wiecie co mozna na watrobe brac co nie szkodzi? Pozdrawiam was i wszystkie maluszki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej U nas pada :( Mamy dziewczynek - czy myjecie dzidziom między wargami sromowymi to białe, bo słyszałam ,że nie wolno... Moja Ola spokojna po kroplekach Espumisan, spi spokojnie, nie pręzy się...sąsuper, polecam A kiedy idziecie na szczepienie?Po szóstym tyg czy w szóstym tyg?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uzupełniam dane mojej córci w tabelce:) konkretnie - długość:) Nasze narodzone maleństwa nick....tydz.ciąży...data.........imię.........waga/c m..........poród Antoś.....36........28.12.2007...Szymek.......2350/48... ..........cc Lula.......34........07.01.2008...Zuzia..........3400/55 ............cc Jenny.....38........14.01.2008 ..Robcio........3600/50.............sn myszsza..36.......19.01.2008....Tadeuszek...2900/54..... ....... sn AngelikaWrocł.38..22.01.2008..Kamilka.......3820/57.... .........cc Anastazja.39 ......25.01.2008...Piotruś.......3780/57.............sn Mania 84..39.......28.01.2008 ...Mateuszek..3330/53.............sn Mala86....37........29.01.2008...Wiktor.......3010...... ...........cc oga........39........29.01.2008...Wojtek.......4000/60.. ..........cc paty.......40 ....... 04.02.2008...Oleńka.......3520/59.............cc anted .....40........05.02.2008...Mateuszek...3820/57............. cc Blondi......39........05.02.2008...Kasper ......3710/58..............cc ziuuutek..39.…......06.02.2008...Marysia......2800 /53.............sn neska......40........06.02.2008...Mikołaj.......3880/58. ............sn Olcia_M....40........06.02.2008..Oliwier........3800/57. .............cc Lidka81...40.........07.02.2008...Emilka........3340/55. .............sn agnes 23..40.........09.02.2008...Zuzia..........3370/52.......... ...sn nikita27...39.........12.02.2008...Karolek.......3800/54.... .........cc Mala fu....42.........13.02.2008...Jasmin........4230/58........ ......cc martella....38........13.02.2008...Antosia.......3550/57.... ..........sn 9 luty......40.........14.02.2008..Vanessa.......3400/52...... .......cc mamba9...39.........15.02.2008..Viktoria.......2800......... .........sn titi.........39.........16.02.2008...Zosia..........3400/54. .............sn fruskawka..39?.......16.02.2008..Aleksander...3630/53... ............sn gosiaczek 41.........17.02.2008..Oliwer.........5500/66.............. cc zapka......39.........18.02.2008..córcia.........3220/54 .............sn AnnaSzn... 39....... 18.02.2008..Tymon.........3650/53..............sn Sylwia 72..40..........20.02.2008..Uleńka.......3500/55........... ..sn malpeczka81.43......20.02.2008..Kacper........3500/54....... ......sn danis.......39.........21.02.2008..Igorek...........?... ..................sn paula1984kra..40....21.02.2008..Mikołajek.....3560/54... ...........sn panna Klara..41......24.02.2008..Natalia........3000/52........... ...sn idrisi..........41.......25.02.2008..Zosia..........2550/50..............sn katarina3x3..41.....26.02.2008..Filipek.........3489/49. ............cc tilli............41.......28.02.2008..Oliwka.........385 0/58..............sn Żabuleńka....42......03.03.2008..Milenka........4380/61..............sn natimp1......42....... 06.03.2008..synek.........4090/56..............sn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paty czemu nie wolno myć tego nalotu, przestraszyłaś mnie bo ja myję....???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paty, iridisi to nei jest tak ze nie wolno myc, powinno sie zmywac ale bez zaglebiania do wewnatrz, po prostu ostroznie, ja tez siusiaka malemu wewnatzr nie mylam bo sie balam i wydawalo mi sie ze nie powinno po czym mial zaczerwienienie i lekarka kazala bezwzglednie myc delikatnie czysta woda, bialy osad to wydzielina gruczolowa ktora przy zaleganiu dluzszy czas prowadzi do podraznienien, wiec spoko myjcie dziewczynki tylko ostroznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A to dobrze, bo wydawało mi się dziwne tak nic z tym nie robić... Niestety u mojej małej jednak brzuszek daje nam popalić a zwłaszcza gaziki, przy których strasznie płacze i sie męczy, ale za radą położnej właczyłam espumisan i zobaczymy... PÓki co martwi mnie moja jedna pierś - praktycznie nie mogę z niej karmić bo mala tak mi ją na początku rozcharatała, zę krew się lała, a teraz mam strupa, który przy każdym karmieniu rozmiękał na nowo. Zreszta teraz sutek i otoczkę mam spuchniętą i mała nawet nie moze jej chwycić. Położna radziła zacisnąć zęby.. hehe łatwo mówić... swoją rękę mam już pogryzioną bo jak mała łapię to ja muszę gdzieś zagryźć te zęby... Myślę, żeby odczekać aż się zagoi, ale jakoś pokarm wtedy trzeba ściągać, a mnie coś nie bardzo idzie, dodam ze robię to ręcznie. Moze któraś z Was może polecić jakiś laktator i czy ściaganie za ich pomocą boli? Poa tym ciągle mi się wydaje, ze mam mało tego pokarmu, Zosia się nie najada, choć uwielbia wisieć przy cycu najlepiej parę godzin - chyba muszę ją tego oduczyć - tylko jak? W dodatku wtedy je na przemian z drzemaniem a próby odstawienia kończą się rykiem.... Czasem kapituluje i po piersi dam jej sztucznego mleczka i robi sie spokojniejsza. Oczywiście położna twierdzi, ze mała ma prawo wisiec przy cycu - tylko ze ja nic zrobić przez to nie mogę, a i psychicznie się sypię. Mąż wraca wieczorem z pracy a ja w bek. Przynajmniej dwa razy tak już było... Powiedzcie czy Wy dajecie swoim dzieciom wodę z glukozą - wiem, ze daja w szpitalu, a wczoraj moja koleżanka się zdziwiła, ze ja tego nie robię????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam ojej ale była noc :-/ Mała wojowała nie wiedzieć czemu a ja nie umiałam jej uśpić :-( teraz ona odsypia , a ja ze zmęczenia nie umiem usnąć..obłęd jakiś :-( a ja po prostu nie daję rady pomału..mam wrażenie że ona mi po kazdym karmieniu tak wrzeszczy. a może się nie najada?? juz sama nie wiem czemu..ehh.. a dzisiaj pogoda taka se więc pewnie ze spaceru tez nic nie będzie :-( w ogóle jakiś kiepski dzien dzisiaj.. idrisi ja niczym nie dopajam..ja daję mojej smoczka żeby cały dzien na cycu nie wisiała.. ja mam niby esputicon na gazy i pręzenia..nie wiecie czy to to samo co espumisan?? pozdrawiam i miłego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Problem w tym, że moja do smoka niechętna zbytnio... Esputicon to to samo, skład inny, ale zasada działania ta sama i mniej się podaje - chyba mocniejszy jest... Mnie położna polecała własnie esputicon, ale ze już miałam w domu espumisan to zostałam przy nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pamietacie jak pytalam was o pas poporodowy, wiec kupilam i zaczelam chodzic, powiem tylko tyle REWELACJA, mam 6cm mniej w brzuchu! iridisi, ja tez mialam i czasami dalej mam takie kryzysy ze padam wplacz bo nie umiem sobie dac rady z darciuszkiem moim, ale jakos mija :) co do poekanej piersi to nei pomoge, ale na pewno laktator sie nie nadaje bo z kazdego alktatora sutek boli, wiec najlepiej chyba reka delikatnie sciagac, ja nie amm chorej piersi a tez sciagam tylko reka bo od laktatorow a mam ich trzy rozne bola mnie cyce :/ a odnosnie dopajania to rozne metody rozni ludzie maja, ja nie dopajam niczym poza dokarmieniem raz dziennie butla sztucznego, ale to dlatego ze maly bardzo duzo je i moje piersi nie nadazaja popoludniu :) ale moi lekarze i w szpitalu tez byli przeciwni wszelkim mieszankom, herbatkom, a zwlaszzca glukozie, wszysyc twierdza jedno ze kazda matka jest w stanie nakarmic wystarczajaco dziecko piersia :) nawet moj synek nie powinien jesc tej butli tylko ze wtedy sie dzre wiec dla spokoju mu daje :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak też myślałam, i jestem w sumie też przeciwko a zwłaszcza glukozie, to jakieś nienaturalne jest karmić wodą z cukrem ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszsza gdzie kupiłaś ten pas? Klara ja miałam espumicon i nie pomagał, ale espumisan baaaardzo pomógł...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paty ja kupilam na allegro za 22zl plus pzresylka od uzytkowanika orirose :) polecam, chociaz kiedys ktoras na forum pisala ze w aptece sa lepsze w jakies prazki po 45zl, ale ja sobie ten chwale na razie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszsza a mogłabyś podac link? Dziewczyny chudniecie coś?Ja nic, staneło po ubytku 11 kg!Nie obżeram się, o co chodzi?Z jakim skutkiem chudniecie?Jak to robicie?Pytam karmiące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idrisi na bolace popekane sutki polecam masc bepanthen, super, tez mialam strupy, rwawienie bylo koszmarem przez pewnien czas na poczatku, ale zaciskalam zeby i smarowalam kremem, naprawde pomaga, a z czasem piersi przyzwyczajaja sie do ssania i jest ok. ja mam laktator elektryczny i sutki bardzo nie bola, w zaleznosci od sily ssania jaka sie ustawi u nas pokarmu malo, a przynajmniej nie za duzo, recznie to bym nic nie odciagnela, zanim sama wydusze jedna krople to musze troche podusic piers, a potem powoli kapie, tylko pozazdroscic niektorym tego pokarmu, a laktatorem jak sciagne 70-80 to wsio :( tilli wspolczuje przezyc i ciesze sie ze juz wszystko z Tona dobrze gratuluje nowym mamusiom chyba ktoras pisala o ciemieniuszce, to najlepszy sposob jest wmasowac prawdziwe maslo i w glowke przed kapiela tak z pol godziny i nalozyc czapeczke, potem wyczesac, moj synio mial koszmarna ciemieniuche i tym sposobem mu zeszlo, probowalismy innych sposobow, ale nie dzialaly..nawet u dermatologa bylismy, ale przepisala jakies drogie specyfiki, ale sprobowalismy masla i zadzialalo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
idrisi:) ja mam zawsze przygotowana butle 120ml mleczka. Coraz lepiej idzie mi powrot karmienia piersia ale Mala ciagnie na raz z lewej , 5min przerwy na bekniecie i z prawej:) takze jak jeszcze po tym zawyje to butla na znokautowanie i juz jest super:) Polozna mnie pochwalila bo powiedziala zeby lepiej dziecko bylo dokarmione sztucznym mlekiem niz zeby bylo glodne a matka zestresowana. Co do laktatora. Dali mi w szpitalu elektryczny i taaaaak mi znieksztalcal prawy sutek tym ciagnieciem, bolalo jak cholera i do tej pory troszke szczypie. Ja myslalam odciagajac z prawej ze nic w niej nie ma bo laktator odciagal 10ml i nic wiecej, nawet reka sie nie dalo...a piers wielka...no i dopiero Mala mi ulzyla, przystawilam ja i godzine prawie ssala, i tak z 3 razy ja podalam jedno karmienie po drugim i sie wyrownalo. Ja psite mojej Malej w srodku tylko przegotowana letnia woda wacikiem i tylko po odchyleniu z gory. Po bokach tego glebiej nie ruszam. Polozna powiedziala ze to samo w koncu wyjdzie i ze to jest taki \'okres\' niemowlaka jeszcze z moich hormonow. Ja nie daje zadnej glukozy ani espumisanu. Gaziki sa ale chyba niebolesne bo nie placze a na czkawke to po prostu albo na chwile cyca albo przykrywam kocykiem i mocno przytulam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
mysza ale tym masz mniej w pasie o 6 cm w tym pasie czy już tyle mniej odkąd stosujesz pas (jak go zdejmiesz)?Ja wchodze w swoje ciuchy ale brzuch jest flakowaty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie w sweterki nie mieszcze przez cycki, a brzuszek zostal sflaczaly troszke, mysle ze basen na to pomoze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no i spacerek jednak był , chociaz wieje ale przykryłam Małą i było ok..teraz oczywiście jeszcze śpi.. paty to w takim razie ten espumisan następnym razem kupię..ja na razie tez stoję w miejscu z wagą..w część spodni wchodzę, a w część mi biodra nie chcą wejść, ciekawe czy to tak na stałe mi zostanie?? no i brzuszek tez jeszcze flakowaty, smaruję kremem ujędrniającym.. a na bolące sutki faktycznie bepanthen jest rewelacyjny..ja najczęściej smaruję raz dziennie albo jak mnie mocniej zabolą i jest rewelka, od razu przechodzi.. tilli-tilli to miałaś przeżycia, dobrze sie tak skończyło :-) kurcze to Ty dużo dajesz dziecku do jedzenia..tak się zaczynam zastanawiać czy moja za mało nie zjada i może przez to trochę płacze..ale w sumie przesypia 3 godziny czasem więcej nie wołając o jedzenie..a jak dam jej więcej to mi strasznie ulewa..i bądź tu człowieku mądry..ja tak samą myję mojej Małej, z góry i wodą przegotowaną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panna Klara:) moja tez spi po 3 czasem 4 godziny i nic, tylko jak sie obudzi smok jeden to tylko jesc i jesc:) ale ja przygotowuje jej 120 ml, co nie znaczy ze zje wszystko. Priorytet to Cyc. Jak juz sama pusci obydwa cyce to znaczy ze teraz tylko butla ratuje sytuacje...a czasem zje tylko 15ml na dobitke:) Czasem (jak dzisiaj rano) po dwoch cycach (lacznie 50min ssania) zjadla jeszcze 60ml butli i spi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześc dziewczyny! U nas się wypogodziło i mąz poszedł na spacer :) Pytałam o te herbatki, bo musze czasem mała czyms zająć. Wiem, ze pierś wystarcza, ale ona smoczka nie chce, a nie moge jej non stop trzymac przy piersi, bo mam mało pokarmu. Co do mycia wydzieliny u dziewczynek to pytałam pediatre w szpitalu i powiedziała, że przemywac delikatnie, bez ścierania tej wydzieliny, bo to jest warstewka ochronna. Paty - ja niestety nie chudnę. Zostało mi 4 kilo. Ale ja jem sporo, bo chcę sobie dostarczyc wszystkiego co potrzeba dla pokarmu. W większośc ciuchów wchodze, ale w talii i udach mam jeszcze za dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×