Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

paty sliczna ta Twoja panna :) dziewczyny co kupujecie na zajaca dzieciaczkom? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hejka, Dziewczęta! Paty, śliczna Twoja Olunia, trochę podobna do mojego Kasperka, nie uważasz? :) Myszsza, Ty to masz fajny ten pas, ja też mam takie barachło zwykłe, ale przynajmniej jest na rzepy, to reguluję sobie ścisk, jak chcę :) Małpeczka, nie przejmuj się wszystkim tak bardzo. A co do piczki - ja miałam cesarkę, a też się czuję, jakby coś nie tak było. Jak żeśmy z Tomkiem próbowali seksu, to się czułam, jak wyłączona i w ogóle głębiej bolało, więc żadnej przyjemności, tylko stres na razie. Ale powiedziałam mu o tym i na razie daliśmy sobie spokój. W przyszłym tygodniu mija mi 6 tyg. po porodzie i idę do gina, może potem się uspokoję psychicznie i będzie lepiej. Chciałam iść też z Kasprem w przyszłym tygodniu na szczepienie, ale skoro ma ten trochę katarek (a raczej zatkany nosek), to może poczekam jeszcze z tydzień, skoro to ma być między 6-tym a 8-mym tygodniem. Dziś mi Kasper po karmieniu o 8-mej nie zasnał (a zwykle śpi do 11-tej) i trochę marudził, ale słyszę teraz, że już cicho w pokoju. Pewnie śpi :) Co do nocnego karmienia (a raczej rannego, bo z reguły jest o 5-tej), to ja też nie mam problemu - zasypia mi na cycku po 15-20 min. i jak go odkładam do łóżeczka, to się już nie budzi. Ja go w nocy staram się nie przebierać ani do bekania nie podnoszę (u Tracy wyczytałam, że w nocy dzieci są rozluźnione i nie łykają powietrza, więc nie trzeba), tylko kładę potem w łóżeczku na boku i spadam spać :) I właśnie potem o 8-mej też tak robię, choć już przed karmieniem sprawdzam pielcuhę i jak ma kupę, to przebieram, a jak same siki, to jeszcze nie, bo one w pampersy dobrze wnikają i dziecko nie czuje, że ma mokro. Wiecie, tak się czasem zastanawiam, jak to dobrze, że są pampersy, Espumisan i inne wynalazki. Życie jest dużo łatwiejsze :) A inetrnet? Ile ja się od Was rzeczy ciekawych dowiedziałam... Położna jest mi praktycznie niepotrzebna, hehehe... A, wczoraj przyszła mi z allegro waga. Kasper waży 4050g w pampersie. Wychodzi mi, że przez 4 tygodnie przybrał 600g (jak wychodziliśy ze szpitala miał 3460g). Chyba w normie? A ciuszki też już zmieniam po kolei z 56 na 62 cm. Jestem bardzo zadowolona z pajacyków z Tesco. Są pakowane po 3 szt. i kosztują jedne 35,- zł, a inny trochę rodzaj 39,- zł i są bardzo fajne gatunkowo i w ogóle bombowe. Wygodne, na napy. Na 56 kupiłam jedno op., ale teraz na 62 już kupiłam 2 i chyba tak go będę ubierać cały czas :) Poprzednio miałam jeszcze body, koszulki i śpiochy z neta, ale na razie nie kupiłam, bo te 6 pajacyków mi starcza (śpiochy na 56 mam trochę większe, więc jeszcze się mieści). Kurcze, ja chyba też się jeszcze dziś położę, bo normalnie lecę z nóg. Ciśnienie jest wyjątkowo niskie, a ja jestem czuła na tym punkcie. Choć może najpierw spróbuję jeszcze kawy - zrobię sobie rozpuszczalną z jednej łyżeczki :) Narka, dziewczynki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Myszsza, jak przeczytałam swójpost, to zobaczyłam, że źle się wyraziłam. Chodziło mi o to, że Ty masz fajny pas, a mój to takie barachło. Kurde, widzę, że bez kawy jednak ani rusz, bo nie wiem, co piszę, hehehe... A Ty jesteś już w pracy, czy od przyszłego tygodnia dopiero? W ogóle, to fajnie się masz, że chociaż możesz do pracy Tadzia brać, bo ja, jakbym mogła, to bym Kaspra chyba też brała, przynajmniej na początku. Ale ja w salonie samochodowym pracuję, to nie bardzo... Dużo klientów, i w ogóle...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blondi ja na razie na czarno pracuje bo okazalo sie ze nie wolno zrezygnowac z macierzynskiego, wiec poki co chodze do roboty na czarno z malym i na 4 godzinki tylko, dostane za to bony na swieta wiec mi sie oplaca, a ja tez pracuje w samochodowce tylko ze ja pracuje w ciezarowych mamy serwis spzredaz i spzredaz czesci zamiennych wiec klientow mamy tlumy ale wszysyc sie zachwycaja Tadziem, ma ubrana koszulke Scania i tak sobie siedzi zywa reklama :) dobra zmykam bo na 12 jade wlasnie do pracy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dobre, ja bym na to nie wpadła, hehehe... To Kasper by musiał w koszulce Skody siedzieć ;) Miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a mnie taaaaakie rozstepy wyszly :o !! cala ciaze nic nie bylo a teraz cale uda, pod kolanami, dookola pepka...paranoja :( Dzisiaj moja Mala spala mi cala noc na piersiach. Padlysmy obydwie wymeczone bo biedulke tak brzusio bolal wczoraj i juz nie mialam serca jej zdejmowac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny czy Esputicon kropelki to jest to samo co Espumisan??? Bo wysłałam męza do apteki po Espumisan a on i przyniósł Epiticon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Małpeczko juz któras dziewczyna pisała ze te kropelki to prawie to samo moze jedne są słabsze drugie mocniejsze, ale nie wiem bo ja uzywam Gripe water ale to jest słabsze ale poki co Piotrus kolek nie ma tylko lekkie bóle brzuszka przykro mi ze wiecznie cos Ci sie przytrafia i cos cie martwi, ale nie martw sie bo tam napewno wszystko sie wygoi ja miałam okropnie zszytą po pierwszym porodzie ze jeszcze po 6 tygodniach patrzec tam nie mogłam ale po czasie sladu nie ma takze naprawde tym sie nie martw a szwy to sie długo rozpuszczają nawet i 4 tygodnie dzis byłam u gina i rewelacja powiedzial ze gdyby mnie nie prowadzil w ciazy to by nie uwierzył ze dopiero co rodziłam sladu nie ma :D Lidka pisałam o serach kozich, tylko kozie wyroby z nabiału mozna , jajek kurzych nie wolno bardzo uczulają! A jak pytalam o rosól to powiedziała doktorka ze wlasnie z kury mozna. Sylwia krostki własnie tak wyglądaja jak Lidka napisała skupiska w czerwonych plamkach i takie szorstkie w dotyku Ja sie lecze wapnem musującym i tabletkami na gardlo nic wiecej nie biore :( ale moze przejdzie Musze konczyc bo płacze maluch

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tilli ja tez jestem cala w rozstepach mam czerwone i fioletowe szramy na calych biodrach, udach, lydkach wokol kolan wszedzie a w ciazy nie mialam nic :/ na razie smaruje kremem z rokitnika i pomaga ale to trzeba bardzo zcesto smarowac a ja zapominam i jak nie posmaruje dalej wylazi takie czerwone dziury :( a moj pije ten espumisan pzred kazdym karmieniem 4 krole i nic mu to nie pomaga, zaczynam watpic w te specyfiki :( dzis ma zly dzien chyba go znowu dopadl okres szybkiego skoku wzrostu bo ciegle chce jesc i placze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mój Kasper też dziś zmierzły - może to przez tę pogodę, Myszsza. Ja jestem metereopatką, też dziś ledwo żyję. Kasper płakał dziś całe przedpołudnie - najpierw miał mokro, potem był głodny, potem znów miał mokro, potem znów był głodny, a na koniec był zmęczony, ale nie chciał spać. W końcu padł z tego płaczu i zmęczenia i śpi już drugą godzinę. Chciałam go przed chwilą nakarmić, ale zasnął po 5 min. na cycu, więc dałam spokój. Dziś Łatwy Plan zawieszamy więc na kołku :) Małpeczka, Esputicon, Espumisan i Infacol to to samo. Ja kupiłam Infacol i Espumisan, ale Kasper woli Espumisan, bo ma smak bananowy, a Infacol jest pomarańczowy i Kasprowi nie bardzo smakuje. Może to przesąd, ale ja w ciąży jadłam dużo bananów, a pomarańczy ani mandarynek mi się jakoś nie chciało i to teraz chyba skutkuje, hehehe... Wyszliśy koło 13-tej dziś na spacer i złapała nas straszna zawierucha, dobrze że wychodząc z domu od razu założyłam folię na wózek (żeby mu tak bardzo do środka nie wiało), więc nie zmokliśmy. A że szłam akurat do mojego chłopa do roboty, bo mu mundur prałam i zapomniał identyfikatora, to schowaliśmy się na chwilę u niego w pracy :) i jak trochę przeszło, to szybciutko wróciliśmy do domu. I tak zeszło prawie 45 min. nam na dworze, więc spacer na dziś mamy zaliczony :) OK, uciekam, bo znów się chyba budzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie co? ja w ogole nie potrafie stworzyc jakiegos harmonogramu, Niunia je kiedy chce, idzie spac kiedy chce bo czasem usypianie zajmie 10 minut a czasem godzine, wiec te dni sa takie jakie Ona zaplanuje..moze jak wprowadze spacerki bedzie inaczej.. Na razie walcze z jej niemoznoscia zrobienia kupki....wczoraj 3 a dzisiaj nic:( i ja boli A na spacer na razie nie ma co bo wichura i deszcz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEWCZYNY BYŁAM NA BADANIU BIODEREK, MUSZĘ oLĘ PIELUSZKOWAC Czy to się robi tetrą złożoną w trójkąt?Jak myslicie zrobic usg bioderek? Kontrola za 6 tygodni...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Paty to na jakim badaniu bylas jak nie miala usg bioderek? mnie ortopeda pokazywala jak mam zszyc peiluche zeby pieluszkowac wlasnie do bioderek, wiec na 25 cm zaszyc pieluche, o gory zawinac zeby nei gryzlo i doszyc po bokach troczki, zakladac na ubranko i zawiazywac troczkami, ja sobie wykonalam taka pieluche ale maly nie chce w tym byc i skoro ma ok wszystko z bioderkami to dla mnei to idiotyczne to pieluszkowanie i nie zakladam mu tego; moj akumpela zaklada majtki takie jka na pieluchy sa i do srodka zlozona w kostke tetre i tez podono moze tak byc :) powodzenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie! Moja córcia zaczęła się usmiechac na mój widok :D Ale super! A w sprawie poruszanych tematów - w nocy karmię na śpiocha i po ciemku. Zapalam małe światło tylko jak jest kupa. Bepanthen tez stosowałam w szpitalu i jestem bardzo zadowolona. Małpeczka - ja miałam taka przygode ze szwami po pierwszym porodzie, tylko bardziej dramatyczna. Mimo zdjętych szwów cały czas mnie ciągnęło i po jakims czasie odwazyłam sie podotykać głębiej i wyczułam szwy. Poszłam do gina i okazało się, ze załozyli mi w środku nierozpuszczalny szew i wyglądało to bardzo nieciekawie. Podobno przyszłam w ostatniej chwili. Lekarz powiedział, że jeszcze 2 dni i zacząłby się proces gnilny - nieźle, nie? Myszsza - powinni Ci dodatkowo płacic za taka reklamę :) Dziewczyny na świeże rozstepy jest bardzo dobry krem \"No scar\". Kiedyś poleciła mi go dermatolog na blizny potrądzikowe dla synka. Pięknie zeszły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do tych co dokarmiaja czy karmia sztucznym mlekiem, czym roznai sie te wszystkie mleka? chodzi mi o te rozszerzenia HA AR SR itd. musze kupic drugie opakowanie mleka i nie wiem co oznaczaja te nazwy i wogole tych mlek jest tak duzo ze trudno wybrac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mi się udało, jeśli chodzi o rozstępy - nadal ani jednego :) Skoro do tej pory nie wyszły, to już chyba nie wyjdą, jak myślicie? A co do flaka na brzuchu, to od wczoraj odważyłam się stosować nowość z Avonu - Trilaser. Nie pisze na ulotce, że nie można przy karmieniu piersią, więc chyba nie zaszkodzi? Smaruję tylko brzuch, pupę i uda, więc Kasper nie ma styczności z tym, a do mleka się chyba nie przedostanie przez skórę, jak myślicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszsza pisalam o tym wczoraj, espumisan infacol itp. to to samo z roznymi dawkami,i espumisan ma najslabsza dawke,dlatego moze nie pomagac Tadeuszkowi,nasilniejsza z tego co ja przejrzalam ma bobotic ( jest o smaku malinowym), jest silniejszy od infacolu, wiec sprobuj silnijszy. My uzylismy tylko raz, okazlo sie ze fasolka szparagowa zaszkodzila ktora dodalam do zupy. piszecie o rozstepach, mnie na cale szczescie ominely. my na bioderka idziemy dopiero 25.03 Mateuszek juz fajnie wyciga raczki do zabawek powieszonych na macie. co do szwow,ja miaalm po cesarce rozpuszczalne ,ale jeden z brzegu mi zostal, ciekawe czy sie rozpusci ? tilli -tilli masz racje jak beda spacerki to wszystko wyglada inaczej, wyedy dzieci najczesciej spia, i bardziej normuje sie dzien, ale musisz miec stale pory spacerkow :),moj maly tez lubi tak spac swoim brzuszkiem na moim ,ja tez to lubie, i naczesciej nad ranem tak razem sobie dosypiamy :) ogladalam program mamo to ja i dzisiaj mowili o uczuleniach, i uczulenia, alergie najczesciej pojawiaja sie na zgjeciach konczym i a styku skory, a zmiany chorobowe( ale nie wiem dokladnie jakie) na policzkach i konczynach, ramionach. pa, buziaczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie też rozstepy ominęły i liczę na to, że juz sie nie pojawia :) Ja uzywam na brzuch i dolne partie ciała tez preparatu z avonu - lift and tuck - body shaper. Ten nowy będe miała w piątrek, ale sądziłam, że on jest na cellulit. Mam dosyc miękkie i zwiotczałe uda, więc ten krem z przeznaczeniem na to właśnie. Jednak pare nmiesięcy bez ćwiczeń robi swoje. Lecę spać, bo mała zasnęła i musze wykorzystac jej pierwszy sen - najdłuższy. Mąż sie smieje, że jak tak dalej pójdzie to bedziemy chodzić spac o 17. Ale ja wolę ją położyć wczweśniej i mieć jeszcze troche wolnego wieczoru. Spokojnej i nieprzerywanej (albo tylko raz) nocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
O matko!!! Sylwia niestrasz mnie:(...i jak Ci ściągnęli te szwy ze środka?I po jakim czasie od porodu zgłosiłaś się? Czy to normalne że w wejściu do pochwy ja znajduję jeszcze szwy? Dzwoniłam i mówiłam o tym lekarzowi i mówił,że za dwa tyg.rozpuszczą się...ale wiesz jak to jest,ja sie martwię:( Jeszcze tego by mi teraz trzeba było,niedość że z Kacperkiem mamy troszkę zmartwień to jeszcze ze mną:( Dziewczyny mojej szwagierki mały rochorował się strasznie.Mały ma 8 miesięcy...gorączka,wymioty itd.Była w przychodni,dziś w szpitalu i wkońcu prywatnie poszła i wkońcu jej powiedział lekarz że to rotawirus i gdyby nie ta wizyta to niewiadomo co byłoby bo mały dosytawał złe leki zapisane przez lekarza z przychodni i nawet w szpitalu jej niepomogli a mały mógł się odwodnić. Szczepcie koniecznie na te rotawirusy,bo to ponoć często się zdarza jak mi pani doktor ze szpitala u nas powiedziała...ze te becikowe to naprawde warto na to przeznaczyć!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
ja tez mam w przedsiionku szew ktorego mi nie zdjęto bo ponoć można zostawić je, rozpuszczą się jeszcze. Jutro idziemydo lekarza na 1 wizyte. kipeut pepka wreszcie wczoraj odpadł. Mały ma kolke zapytam przy okazaji czy już moge dawać espumisan bo męczymy sie z nią wszyscy potwornie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jejku danis dzięki:)Troszkę mnie uspokoiłaś z tymi szwami! A krwawicie jeszcze?Bo ja niestety tak choc niewiele!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewcznki wykorzystuje chwilke jak Maks spi.. u nas zdecydowanie lepiej, kazdego dnia jest lepiej.. mlody juz bardziej regularnie je i spi... i przeszedł mu ten paniczny placz.. to chyba bardziej z glodu bylo, on juz potrzebowl tresciwego jedzenia a ja jeszce mialm taki sobie ten pokarm... mam tylko problem bo mi nie odbija i potem go troszku meczy brzuszek....i placze.. nie wiem czy ja nie mam tyle cierpliwosci zeby odczekac czy malutki jescze nie umie... jakie rady macie dziewczynki..bo mi sie serce kraje jak widzejakon cierpi... pozdrawiam i czekam na rady \" doswiadczonych mam\"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
natimp sprobuj polozyc sie z malym na swoim brzuchu i pomasowac mu lekko plecki po jedzeniu, wtedy mu bedzie latwiej wypchac to powietrze, moj tez nie chce odbic a potem ulewa bo jak za pozno mu powietrze sie odbije to juz z mlekiem razem, wiec tak robie i jest ok, chociaz mojego to bardzo meczy brzuszek :( ewentualnie mozesz pochodzic z nim na tyle zeby sie poruszal to tez pobudza odbicie jak np z moim to chodze z pokoju do pokoju i siadam i wstaje i tak ze trzy rundy i mu sie odbije :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kurcze a ja musze sie komus wyzalic wiec napisze na forum bo mnie roznosi z zalu i zlsoci zarazem.. moja \"cudowna\" tesciowa zadzwonila ze dzis przyjedzie obejrzec Tadzia bo wlasnie przyjechala do brata na swieta ( jej podopieczne dzieci w neimczech podobno maja juz wolne), kurna to jest beszczelnosc wpychca sie komus do domu tego samego dnia co sie dzwoni jeszcze po tym jak nas pozwala do sadu, zwyzywala i napisala po urodzeniu sie Tadzia ze ona wnuka nie uznaje bo ona juz nei ma syna :/ roznosi mnie po prostu, ale zarazem nie chce jej zakazac zobaczyc dziecka bo moze juz moje dziecko nigdy babci nei zobaczy i moze mialabym wtedy wyrzuty sumeinia, sama nie wiem.. kurcze jak rodzilam to nas nie znala, teraz tez niezbyt do nas podchodzi, zamiast pomoc wlasnemu synowi to ja szukam opiekunki na zaboj a ta se siedzi i bawi w neimczech cudze dzieci :( i wielka pani przyjechala w odwiedziny, jka na chrzest to nei przyjedzie bo to za drogo z neimeic jej jechac i ze wolnego od dzieci nei doatnie a dzis wielce chce ogladac wnuczka, a co on kurna na wystawie lezy czy jak, mam serdecznie dosc po tym telefonie i pzrez to nei moge tez do roboty jechac, ale mnei zdenerwowala wrrrr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moja sie wczoraj taaaak meczyla zeby zrobic kupke az mi sie serce krajalo, ze zmeczenia juz kwilla a spac nie mogla (szczescie ze moja nie placze rozdzierajaco). Poszlam do apteki i kupilam ten Infacol. Dodalam 2 kropelki do 100ml herbatki koperkowej. Jak opedzlowala calosc to nam Taka Piekna Kupcie w nocy strzelila ze malo co pieluszka by nie wytrzymala:) I od tej pory cisza:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
myszsza, to bez sensu zebys nie mogla isc do pracy przez to, co ona na jeden dzien przyjechala?? ehh...ja bym wnuczka pozwolila zobaczyc ale w odpowiedniej dla mnie porze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam !! malpeczka nie martw sie, jeszcze maja czas szwy na rozpuszczenie, moj szew oktorym pisalam nie rozpuscil sie ale wczoraj podczas kapieli odpadl, na poczatku myslalam ze w wodzie plywa pajak i najadlam sie strachu , hihi :):):), a to byl moj szew. u nas wyszlopiekne slonko, idziemy zaraz na spacer , pojdzimy do mojeje babci na cmentarz , musze jej wkoncu pokazac wnuka , i zapalimy znicz. ja jutro mam zjazd i juz bardzo przezywam ze znowu musze zostawic swoja kruszynke. ja mojego mateuszka codzienie nagrywam chociaz kilka minut na kamere, mysle ze bedzie fajna pamiatka, najbardziej mi sie podoba to ze Mateuszek juz nie wszystkie swoje potrzeby sygnalizuje placzem, tylko poprostu jakies guganie lub inne sygnaly dzwiekowe, jakby chcial cos ppowiedziec ale jeszcze nie potrafi, hihihi :) myszsza zycze ci aby wizyta tesciowej minela szybko, i bez zadnych przykrosci. tilli -tilli ja to mam juz dosysc tych naszych kupek, prawie za kazdym karmieniem, i jeszcze w przerwach, idzie nam b. duzo pieluch. Tak liczac po paczkach to poszlo nam juz z min. 250 pieluch., A mateuszek ma dopiero 5 tyg. i 3 dni :) kladz Oliwke czesto na brzuszku, rob cwiczenia nozkami, masaz brzuszka to tez pomaga. papa, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no przyjechala na ponad tydzien, ale zazyczyla sobie odwiedziny dzis bo z bratem przyjedzie do katowic (on tu pracuje) ma byc o 13tej jak mnie wkurzy to ja chyba wywale z hukiem, bo zaznaczyla jeszcze ze ja musze odwiezc do domu bo ona nie wie gdzie co i jak kurde stara baba 56 lat i nie wie jak dojechac z miasta do maista :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×