Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość lutówka27

LUTY 2008 !!!

Polecane posty

aniat ja tez juz poglupialam z tym puchnieciem cisnieneim i ruchami, nie wiem na jakiej podstawie ale moj lekarz w zeszlym tyg po wypytaniu mnie o milion roznych rzeczy wykluczyl zatrucie ciazowe, dal mi tabletki na nadcisnienei co i tak niewiele pomagaja, a puchnac puchne caly czas i to nie pzrechodzi nigdy raz mma mniej a raz gozrej popuchniete nogi i rece :( moj maly bryka bradzo duzo chociaz coraz mniej, chyba ze coraz wiekszy jest i nie ma jzu jak, teraz jak wali mnie noga to jzu mnie bardzo boli fajnie ze lula jzu w domku :D anted a jak tam twoje dzisiejsze dolegliwosci? bo u mnie nadal tak samo i ide zaraz do lekazra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podczytująca po zatruciu
A i jeszcze coś - jesli masz mało wód płodowych, albo łozysko na przedniej ścianie macicy, to ruchy mozesz czuć słabo, albo i wcale. Lezałam z dziewczyna która nie czuła ruchów dziecka z powodu małowodzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podczytująca po zatruciu
Wiesz, jesli dał ci tabletki na zbicie ciśnienia, to znaczy ze jednak coś było na rzeczy. Ciśnienie powyżej 140/90 nie jest w ciązy dobre, nie jest normą i to juz daje powody do profilaktyki. Mój lekarz z takim ciśnieniem, opuchlizną, ew. białkomoczem kładzie na patologię bez pytania o zgodę - w sensie, ze lepiej dmuchac na zimne. Te trzy objawy moga wystepowac oddzielnie, poczytajcie sobie o gestozie, to wam sie rozjasni, dlaczego to takie wazne. EPH gestoza - to zatrucie ciazowe z wszystkimi objawami, kazda z literek E P H oznacza który objaw wystepuje. Ja na początku miałam EP gestozę (obrzeki i białkomocz), polezałam w spzitalu, wypuscili mnie do domu. Potem skoczyło mi cisnienie, znowu białkomocz (mimo diety) i obrzeki i to juz byla EPH gestoza. O reszcie doczytacie. Ja z dobrego serca wam podpowiadam, bo swoje przeszłam (strach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podczytująca po zatruciu
EPH-gestoza (oedema, proteinuria, hypertensio) to schorzenie o niejasnej przyczynie występującym podczas ciąży przypuszczalnie wskutek nadmiernego wytwarzania substancji podwyższających ciśnienie tętnicze krwi (np. tromboksanu A2).W przebiegu EPH-gestozy mogą wystąpić nagle napady kloniczno-toniczne drgawek z utratą przytomności przed, podczas lub bezpośrednio po porodzie okręślane jako rzucawka. Objawy Do najczęstrzych objawów związanych z gestozą w zalezności od stopnia nasilenia objawów należą: EPH-gestoza: obrzęki (oedema), białkomocz (proteinuria), nadciśnienie (hypertensio) stan przedrzucawkowy: błyski przed oczami, szum w uszach, bóle głowy, zaburzenia widzenia, bóle brzucha, nudności, wymioty, niepokój ruchowy, obrzęki podudzi, nadciśnienie > 160/110 mm Hg rzucawka: nagłe, uogólnione napady drgawek toniczno-klonicznych którym może towarzyszyć utrata przytomności, bezdech, najczęściej jest następstwem stanu przedrzucawkowego Rozpoznanie Rozpoznanie jest możliwe na podstawie zapisów w karcie ciążowej oraz na podstawie charakterystycznych objawów Postępowanie Udzielając pomocy osobie u której podejrzewany wystąpienie rzucowki należy: ochronić ją przed niebezpieczeństwem zranien, urazów w wyniku drgaweka przewieźć ostrożnie w pozycji leżącej po ustąpieniu napadu drgawek.Jeśli to możliwe należy weliminować bodźce wzrokowe i słuchowe, które mogą wyołąć kolejne napady drgawek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No widzę, że posty wróciły, bo juz chciałam ponownie pisać coś miłego na powitanie Luli. Aniat - cale szczęście, że z teściom nic się nie stało podczas stłuczki. Dziewczyny ja z tymi ruchami juz schizuję. Sama nie wiem jak powinno być. A przecieć czym dalej tym będą rzadsze, bo mniej miejsca. Czyli kiedy trzeba bic na alarm?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość odswiezanie
mmmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość podczytujaca po zatruciu
z tego co wiem, to jak słabo czujesz ruchy albo wcale to najlepiej sprawdzić to po paru godzinach, chocby podjechac do szpitala na ktg, dla spokoju, musza ci zrobić bez łaski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam !! dziewczyny znow zaczely mnie lapac bole,i zadwonilam do swojej lekarki,powiedziala mi ze jak chce to moge do niej i podlaczy mnie pod ktg i zbada, ale przypomniala sobie ze jestem z Ustki,wiec powiedziala mi abym poczekala jeszcze z godzinke, i jak nie ustana i beda takie samelub sie nasila to juz do szpitala. a juz czuje ze bol promieniuje mi do nogi i blecow i zaczyna sie powoli powtorka z nocy,wiec zaczynam sie powoli szykowac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie rozumiem co się dzisiaj dzieje z kafe. Teraz jak weszłam to znowu sa posty, których wczesniej nie było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podczytująca - dzięki za rady. Ja na razie czuję ruchy czesto i silne, ale łapie mnie strach w nocy, albo nad ranem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I znowu cos noewgo sie pojawiło, a godzina wpisu wczesniejsza. Koszmar! Anted - no to może sie zacznie,na dobre! Fajnie! Bedziemy trzymać kciuki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kikik
Dziecko jest okecone pępowiną położenie miednicowe, ciąża kolejna ,czy powinna być cesarka?Może któras miała takie doswiadczenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SYLWIA, JA MAGNEZ BIORE, NOSPE SPORADYCZNIE twardnienia mam caly czas :(, ale juz taki chyba moj urok Lula, cieszę sie, ze już jesteście zdrowi w domnku :) wczoraj caly weiczór źle sie czułam, a w nocy synio zaczął gorączkować 39,3, na dodatek troche kaszlal i od rana leje sie z noska :(, bylismy u dr - wirusowka, dzieciakow cale gromady w przychodni, mam nadzieje,z e szybko przejdzie, dzis mielismy miec gosci, jutro sami w gosci mielismy isc, a czeka mnie siedzenie z malym w domku :( agnes, trzymaj sie, bedzie dobrze, zycze wam, aby klopoty finansowe zniknely w dal... anted trzymaj sie, w razie co powodzenia :) ja pichcę w miedzyczasie leczo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie ja dzis cala noc mialam nie przespana i dopiero nad ranem zasnelam dlatego tak pozno sie odezwalam pozniej szybki obiad pryszznic i kolejna pralka ciuszkow strasznie sie umeczylam w nocy nie wiedzialam juz co ze soa zrobic a teraz taka zakrecona jestem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapka ja już magnez odstawiam, a no-spę chyba bede brac w sytuacjach kryzysowych. W końcu według terminu jeszcze ponad miesiąc. A dzisiaj kupiłam znowu kilka ciuszków mimo, że mam juz cała wyprawkę. Nie mogłam się oprzeć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noddy
chyba jestem tu jedyna która chce aby ciąża trwala jak najdłużej.pomijając bol kregosłupa,twardnienie brzucha i zgage czasem to czuję sie swietnie.a po za tym u mnie wcale lzej nie bedzie po porodzie wrecz dojdzie mi obowiązków,tak wiec niech maluszek mieszka w brzuszku jak najdłużej a siostry zdąży jeszcze poznać Lula w którym szpitalu rodziłaś i jak wspominasz opiekę. dla moich pacjentów zrobiłam bułeczki drożdzowe z budyniem i kruszonką.niech mają cos na osłodę.A sobie jutro zrobie blok czekoladowy w końcu po porodzie juz długo go nie zjem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość noddy
Sylwia patrze ze masz poród wyznaczony dzień po mnie.ciekawe która z nas pierwsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
właśnie wróciłam od lekarza. Dziewczyny jak szybko bije serduszko waszych maluchów? Mojego Igorka 130/140 i lekarz powiedział że ciut mało mam obserwować ruchy dziecka. Przybrałam 2 kg zatem w sumie dobiłam do 11kg. Ja mam wrażenie że to woda trochę sie odklada bo mam min. opuchnięt palce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
teraz wizyta na koniec stycznia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
noddy ja też najchętniej bym została w tym stanie..ledwo człowiek się oswoił że jest w ciąży i rośnie mu brzuch, to już musi sie oswajać raz że z porodem a dwa z maleństwem poza brzuszkiem..jedynie co mi przeszkadza to ograniczenia fizyczne.. danis jak miałam w szpitalu mierzone to tak biło 130-160 w zależności czy mała akurat spała czy fikała..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Noddy - zobaczymy jak to bedzie z naszymi terminami. A jeśli chodzi o jedzenie to ja teraz też od paru dni szaleję i jem wszystko na co mam ochote, bo wiem jakie będą ograniczenia podczas karmienia. Poza tym wmawiam sobie, że dziecko musi poznać rózne smaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość danis
sylwia dziślekarz mi powiedział że dobrze by bylo aby przez 2 tyg nic się nie dzialo bo zamykają oddział. Dyrekcja nie chce zaakceptować płac. Mowi, że pewnie szybko się wszystko wyjaśni jak będzie przyparta do muru jak w innych miastach: Kościerzyna Gdańsk kliniczna. Zatem módlmy się aby nic się nie dzialo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lula gratulacje, ciesze sie ze z malulka wszystko ok. Jak ja ci zazdroszcze, ja tak sie boje tego porodu brrr Anted trzymaj sie kochana, oby porod byl szybki i malo bolesny... No to powoli sie zaczyna, ja mam jeszcze troche czasu, choc mam nadzieje ze nie bede ostatnia... Dziewczyny pakujecie sie juz do szpitala? Ja nie wiem kiedy powinnam byc zwarta i gotowa, chociaz nie mam nawet zadnych skurczy wiec chyba porod mnie nie zaskoczy :-) Uciekam bo czekamy na ksiedza po koledzie... Buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i bylam u poloznej i wiecie co mam wysokie cisnienie i ciut bialka, wiec w czwartek pobiora mi krewke zeby sprawdzic i wogle to sie boje bo moze byc tak jak u Luli :((((((((((((((((((((((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×