Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marta..

Ślub cywilny z suknią ślubną i weselem. Co o tym myślicie?

Polecane posty

W kościele nie byłam od dawna, w Boga nadal wierzę, ale jakoś odrzuca mnie od kościoła, z moim narzeczonym jest podobnie. Co myślicie o tym, żeby wziąć ślub cywilny w pięknej, ślubnej sukni, a potem zorganizować wesele? Wesele i biała suknia to przywilej ślubu kościelnego, czy to bez znaczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wesele moze byc ale z suknia to bym nie przesadzala moze byc troche smiesznie moze jakas suknia ale np. ecru, nieco skromniejsza niz tradycyjna slubna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jasne ze mozna
nawet nie ecru, tylk cos ciemniejszego. Ecru to tez raczej na koscielny.chyba ze jkaies bardzo ciemne ecru. Bo to faktycznie bedzie smiesznie wygladalo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są osoby które tak robią...biorą slub cywilny i ubierają suknię białą z welonem i.t.d. Nie mam nic przeciko temu, ale nie specjalnie mi się to podoba. Ja do cywilnego szłam w eleganckim stroju: gorset + spódnica + marynarka w kolorze starego złota. Ale białą suknię jeszcze założę...za trzy miesiące :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co w tym niewłaściwego?? Jeśli marzysz o białej sukni, to ją załóż, to TY masz być szczęśliwa i się dobrze w niej czuć, bo to TWÓJ dzień. Nie ma żadnych wytycznych, gdzie mozna mieć białą suknię, a gdzie kolorową, usc niekoniecznie musi oznaczać rezygnację z bieli. Widziałam juz różne panny młode. Niektóre w złocie, w szkarłacie... mówcie co chcecie, ale uważam, że bez względu na miejsce, bardziej stosowna jest biel lub ecru. W końcu, jest się Panną Młoda, i chocby z tego powodu wypada podkreślić wyjątkowośc i uroczystość tej chwili, która w założwniu ma być nam dana tylko raz w życiu. Na złoto czy purpurę, czy inny kolor, bedzie jeszcze czas - na ślubach innych osób. natomiast biel można mieć tylko na własnym ślubie. Pozdrawiam, postepuj zgodnie z własnym sercem i gustem :-) ;-) :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jak ja brałam slub (cywilny) to miałam sukienkę taka jakby to nazwac bardziej koktajlową, niż balową czy slubną panna przede mna miała długa ślubną z gorsetem, złocistą panna po mnie garsonkę pełna dowolność ale mimo wszystko ta biel mi jakoś nie do końca pasuje na cywilny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uiuiouioo
Jeżeli się wybiera cywilny i żaden inny, to pewnie że powinien być taki, jaki się chce. Ja będę miała cywilny w białej sukni lub podobnej, ślubnej, i z weselem. Znajdę też odpowiednie otoczenie aby było uroczyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uiuiouioo
heh... niech mi ktoś poda jeden racjonalny powód dla którego sukienka do cywilnego miałaby być skromniejsza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sama miałam podobny problem ;) zdecydowałam się na coś eleganckiego i zrezygnowałam z typowej sukni ślubnej. Po cywilnym zdecydowaliśmy się na przyjęcie,ale z muzyczką i tańcami do białego rana mam nadzieję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja myslę że jesli
to jest moja propozycja do urzędu :-) gdzie nie bardzo pasuje tradycyjna suknia slubna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jest naprawde super to jest chyba jedyny link z suknia slubna kiedykolwiek wklejony na kafe, która to sukinaka w 100 % mi sie podoba zachowam ten link na wypadek gdybym się rozwiodła ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popieram poprzedniczkę :) sukienka jest piękna!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałabym zrobić sesję u fotografa i mieć pamiątkę na całe życie. Nie planuję welonu ani żadnego wianka czy jakiś ozdób we włosach. Chodziło mi o to, co Wy o tym myślicie? Garsonka, kostium i prosta suknia raczej odpadają, bo ja chcę ze ślubu cywilnego zrobić coś, co ludzie robią ze ślubu kościelnego, a wiem, że na weselu w pięknej, dużej sali źle bym się czuła w garsonce. Gdybym organizowała obiad, to zdecydowałabym się na suknię koktajlową, ale to ma być wesele z zespołem. ja myslę że jesli----> Sukienka ładna, ale założyłabym ją, gdybym była gościem, a nie Panną Młodą. Długo rozważałam wszystkie za i przeciw i w końcu doszłam do wniosku, że nie ma co się oszukiwać, kłamać przed księdzem, chodzić do poradni i udawać, że wszystko jest ok.:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja myślę że
ja tą sukienkę proponowałam na ślub w urzędzie a wczesniej napisałam, że jesli ma to być ślub cywilny w stylowym miejscu (dworek, pałac, zamek itp...) i potem normalne wesele to jak najbardziej pasuje tradycyjna suknia ślubna :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nie bądźcie śmieszne
Te nabzdyczone panienki, którym się wydaje, że tylko ślub w kościele jest jedynie sluszny, piszą Wam, że na ślub do urzędu to taka suknia nie wypada.... A niby dlaczego nie mialyście założyć sukni ŚLUBNEJ na ŚLUB? Czy ślub w urzędzie to nie jest ślub? To jest Wasz dzień, Wasz ślub i przeżyjcie go w pelni, tak, jak sobie wymarzyłyście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baja gaga
biała suknia jest symbolem niewinności, a to raczej jest kojarzone bardziej ze ślubem kościelnym. jak ktoś ma ochotę, to pewnie, nie ch się tak ubierze, ale moim zdaniem wygląda to pretensjonalnie i śmiesznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DDDDDDDDDDDDDDDDDDDdd
"Ciekawe jest wejrzenie w kulturę i tradycję. Biel była dawniej zastrzeżona dla zakonnic i oznaczała ślubowanie. W XVII wieku białe suknie panny młodej przyjęły się w rodach szlacheckich. Do tego czasu we Włoszech, Hiszpanii, Francji czy Anglii kobieta stawała przed ołtarzem w wystawnej czerwieni, czerni lub w ciężkim, przeładowanym złocie. Biel oznaczała na początku potajemny ślub. Dopiero w XIX wieku awansowała na symbol ślubu zawartego z miłości. Noszenie welonu pierwotnie służyło ochronie panny młodej. Zawarcie małżeństwa i odsłonięcie welonu oznaczało, że to teraz on przejmuje nad nią opiekę"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DDDDDDDDDDDDDDDDDDDdd
Biel symbolizuje zaś oprócz niewinności również zachłanność na życie. Ten kto go nosi, lubi jak coś się wokół niego dzieje. Potrzebuje przestrzeni i pragnie, aby ludzie widzieli jakim jest wspaniałym człowiekiem. Szaty kapłańskie w wielu religiach wykonane są z białych lub niebarwionych tkanin, co symbolizuje czystość i prawdę. Już Pitagoras zalecał śpiewającym święte hymny noszenie białych szat. Nowo ochrzczeni chrześcijanie wkładali białe szaty, w takich szatach pojawiają się dusze sprawiedliwych na Sadzie Ostatecznym. U papieży symbolizuje uduchowienie, wspaniałość i drogę do niebios. Białe zwierzęta składano w ofierze niebiosom, czarne - bogom podziemi. Jeszcze dziś praktykujący czarną magię składają w ofierze diabłu lub demonom czarne koguty i kozły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kto wam takich bzdur naopowiad
Biała suknia jest tradycyjnym elementem wesela, a nie żadną oznaką niewinności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość baja gaga
to chyba Tobie ktoś naopowiadał głupot

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość oznaką niewinności jest
głównie wianek (czyli welon na slubie). Jakoś was nie dziwi, że co druga panna młoda nosi powłóczysty welon na głowie a brzuszek pod sukienką ma dziwnie zaokrąglony. Suknia ślubna jest jak najbardziej odpowiednim strojem na ślub. Każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość prawie prawie
już sama nie wiem. U nas też bedzie tylko ślub cywilny, długo myślałam, co z suknią. W końcu doszłam do wniosku, że ślubna - tylko może nieco skromniejsza. A teraz znów zgłupiałam, i sama nie wiem, jak bedzie lepiej. Zwłszcza, że po ślubie - małe przyjęcie w restauracji na około 30 osób, a nie weselisko do białego rana. RATUNKU

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość myslę że ok

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lela34
brałam slub cywilny mamy już z mężem dzieci więc sukni białej nie było ale była równie piękna złota ecru z delikatnym diademem na głowie zamiast welonu.Ślub był piekny,wesele też a to że nie w kościele nie ma znaczenia zyjemy w państwie prawa a nie w państwie kościelnym u nas ważny jest ślub cywilny i w innych krajach cywilny jest akceptowany a nie kościelny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
ja biore slub cywilny i koscielny w tej samej sukni nie mam czasu na przebieranki , zaraz po cywilnym musimy byc w kosciele

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×