Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Marta..

Ślub cywilny z suknią ślubną i weselem. Co o tym myślicie?

Polecane posty

ka ka ka a którego masz? (sorki jak przeoczylam w postach) ze tylu gosci Ci odmowilo? U mnie rodzice narzeczonego maja pretensje, maja inne poglady i nie rozumieja ze ktos moze byc ateista. Juz widze ta atmosfere:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie martw sie. W koncu to Wasz slub i macie prwo wybrac jaki bedzie.A rodzice napewno sie pogodza z Wasza decyzja. My mamy slub w Mikolaja (CZWARTEK- i tu zaczyna sie \"ale\")

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Fajna data :) No coz jesli nie chca przyjsc to ich strata... Co do rodzicow to masz racje musza sie z tym pogodzic..nie maja innego wyjscia. ka ka ka skad jestes? bo u nas(Katowice) sluby cywilne sa tylko w srody i soboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość basia1980
wiecie co wam powiem ja biore slub cywilny w bialej sukni i mam to w zadzie kto co bedzie mowic to jest moj slub i moje wesele..Kto to wymyslil ze do cywilnego musi byc cos skromniejszego???to co jak przysiegasz przed bogiem to musisz byc ubrana jak aniolek???wierze w Boga ale czy slub kosciewlny i cywilny wydaje mi sie bez roznicy te same papiery sie podpisuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość debwillet
Troche mi przykro kiedy czytam wypowiedzi osob takich jak mala mi...widzisz kobieto ja mam inny problem, bo rodzina mojego narzeczonego jest innej wiary, on sie od tej wiary odlaczyl kilka lat temu. To ja teraz jestem ta okropna katoliczka, ktora wierzy w jakies poganskie przesady (wierz mi, ze mamy ich wiele w kosciele katolickim) i, mimo ze nie traktuja mnie jakos okropnie, wciaz wyczuwam pewna niechec do mojej osoby. Kiedy czytam komentarze takie jak Twoj, to dziekuje Bogu, ze moi rodzice choc gleboko wierzacy, na pierwszy plan stawiaja moje szczescie i w pelni akceptuja mojego narzeczonego. Wyobraz sobie, ze dla wielu ludzi to wiara katolicka jest zla i nieodpowiednia i podejdz do tematu z otwartym umyslem. Wiem, ze nie bede w stanie wziac slubu koscielnego, bo to sie kloci z przekonaniami mojego wybranka i szanuje to. W kazdym razie mam zamiar z mojego slubu cywilnego zrobic prawdziwa ceremonie i nikt z zahukanych moherowych beretow nie powie mi, ze to nie wypada. Bedzie duzo problemow, bo oprocz religii rozni nas tez narodowosc, ale nie zamierzam sie poddac. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bedę mieć drugi już ślub
Pierwszy kościelny w sukni białej z welonem i z wiarą że to będzie trwało całe życie, małżeństwo trwało 2 lata, mąż znalazł sobie kochanice i wyprowadził się do niej, zostałam kopnięta w tyłek po 8 latach wspólnego zycia, wiele lat bylam sama z pietnem rozwdki, wyjechałam do innego miasta, poznałam mężczyzne los dał mi drugą szanse i wychodze za mąz suknia bedzie tym razem ecru z różowo-łososiowymi dodatkami, welon sobie daruje, mam żywe kwaity we włosach i super biżuterię, wesele jest w restauracji na 60 osób i wiekszosc z nich nawet nie wie ze kiedys tam mąz mnie porzucił, a bliska rodzina twierdzi ze po tym piekle rozwodu to należy mi sie wreszcie coś od życia ślub to ślub i ma być suknia ślubna w garsonce nie poszłabym nigdy, w garsonkach nawet jasnych to chodze do pracy bo uczę w szkole i nie wyobrażam sobie ślubu bez sukni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość barbar199
nie masz sie co zamartwiac ja tez bralam slub cywilny biala suknia musi byc:) a kto powiedzial ze do cywilnego trzeba isc w spodniach czy jakies tam sukience ktora mozesz na codzien ubrac??:) nie zaluj sobie to jet twoj dzien i nie patrz na innych slowa...pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Viss
Najgorsze jest tłumaczenie dlaczego nie będzie ślubu kościelnego. Rodzinie się w głowie nie mieści, że nie w kościele. Co gorsza znam parę osóbb, które tak jak ja deklarują się jako osoby niewierzące, ale no jak to bez ślubu w kosciele. Rozumiem, ze budynek kościoła to o wiele łandiejsza otoczka niż sala w usc, ale cóż ...Ja postawnoaiłam być konsekwentna i nie bawić sie w żadne szopki. Śluby w kościołach mnie nudzą, a to czytanie z listu do koryntian jest już wręcz irytujące. Czy w piśmie świętym nie ma innego fragmentu o miłości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gigigigig
Jak najbardziej ! Nie sluchaj zaklamanych katoliczek ! Slub jest dla Ciebie i meza. Moja kolezanka tez miala tylko cywilny slub i biala, piekna suknie. Ja rowniez nie chce slubu koscielnego, na szczecie narzeczony jest innej wiary i zrobimy tylko cywilny.Zycze Tobie szczescia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudynaaa
Tez jakoby jestem zwiazana z tematem ... ahh duzo by gadac... test osobowosci wg dalay lamy - wyniki sa niezwykle (z trzech tylko pytan) tu : http://yee.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co wy gadacie za bzdury ze nie mozna isc w pieknej sukni slubnej do usc, to jest taki sam slub jak koscielny tyle ze w urzedzie wiec jakie to ma znaczenie bo ja nie widze zadnego,ja niedlugo mam wlasnie taki slub i bede miala piekna suknie w kolorze ecru,to jest moj jedyny slub jaki wezme i chce wygladac rownie ładnie jak te dziewczyny co biora slub w kosciele,dziewczyny wogole sie nie zastanawiajcie to jest waz dzien nie wazne czy to kosciol czy urzad slub jest slubem,badzcie piekne w ten dzien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Natka1841602
A ja biorę ślub cywilny w białej sukni może nie jakiejś wydziwianej z niewiadomą ilość falban ale w sukni ślubnej... mamy przyjęcie na 50 osób z dj i mam nadzieję zabawą do białego rana...kościelny zostawiamy tylko sobie gdzieś zdala od domu tylko świadkowie i my...dlatego nie wyobrażam sobie jak mogłabym nie założyć białej sukni i nie wyglądać tak jak mi się to marzy i szczerze zdanie innych jest tutaj mało ważne to jest mój dzień i traktuje ślub kościelny jako chwilę prywatności tylko dla nas w końcu przysięgamy przed Bogiem a nie przed ludźmi oni nie są ważni w tym dniu...a ślub cywilny jest uroczysty przed urzędnikiem i tutaj chcę wyglądać elegancko niepowtarzalnie i chcę żeby byli przy nas najbliżsi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
szukam ladnej sukienki! podbijam temat!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A dlaczego nie? Przeciez ladnie wygladaja takie suknie i na slubie cywilnym. Ja akurat mam konkordatowy, ale kolezank amiala cywilny i byla w bialej sukni slubnej! Obie kupowalysmy suknie w http://lefroufrou.pl/ - obie byly piekne i wszystkich zachwycaly!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
dziewczyno, zrób tak żebyś była zadowolona i nie patrz się co wypada. To jedyny taki dzień w życiu, być może nie będziesz już miała kościelnego ślubu więc zrób tak żeby nie żałować. Ja mimo cywilnego kupiłam sukienkę od Violi Piekut, mąż garnitur na miarę, mieliśmy wesele na kilkadziesiąt osób i nikt nam tego nigdy nie wypomniał a my jesteśmy bardzo zadowoleni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Jak najbardziej! My tez nie mieliśmy slubu kościelnego, tylko cywilny, a później normalne wesele, które organizowaliśmy w hotelu best western efekt express w krakowie. Wszystko wyszło naprawdę super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Myslę, że powinnaś zrobic własnie tak jak czujesz. Jeżeli nie chodzisz do kościoła, to weź ślub cywilny, a później zorganizuj normalne wesele. My tak zrobiliśmy. Imprezę mieliśmy normalnie na sali weselnej w Chacie z Zalipia w Sarnowie. Było super.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
To się organizuje wtedy tzw. ślub humanistyczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
My braliśmy ślub cywilny i robiliśmy wesele z proszonymi gośćmi. Wcale nie było jakiegoś wielkiego potępienia, nawet jeden wujek podszedł do nas i powiedział, że on też nie chciał brać kościelnego ślubu ale ciocia nalegała i tylko dla niej ustąpił. Uważam, że to indywidualny wybór. Myśmy mieli wszystko, limuzynę salę. Dekoracje mi siostra robiła. Kupowała w hurtowni internetowej Bomm.pl kwiatki na auto i częściowo do sali. Moim zdaniem warto urządzić sobie taki dzień.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×