Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość malessss

czy ZIEMNIAKI są tuczące?

Polecane posty

No ja jem obecnie 1600-1800 kcal, z diety już wyszłam jakiś czas temu i raczej nie jadam trawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Według Ciebie jedzenie ziemniaków i zdrowe odżywianie w postaci warzyw, pieczonego mięsa to "durna dieta"? No cóż... Pozostawię to bez komentarza :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No i polecam poczytać trochę o białym pieczywie i metodzie produkcji. To nie jest ten sam biały chleb, który piekła np. Twoja babcia. Same spulchniacze i kiepskiej jakości zboże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astralka ty i te twoje rady
''''''Ja już wyszłam z diety ale nadal nie jem pieczywa, ziemniaków, makaronów, ryżów''''' to jest durna dieta! czytaj ze zrozumieniem a potem wypisuj te brednie i skończ te głupoty wypisywać na każdym temacie bo każdy jest inny i nie ma powodów by jeść same warzywa bo inaczej się nie schudnie hehe zabawna jesteś z tymi swoimi teoriami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość astralka ty i te twoje rady
napisałam że ciemne pieczywo nikomu nie zaszkodzi co mi tu wyjeżdżasz z białym ło ludzie czytaj a potem pisz....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
bzdury gadacie az się czytac nie chce, ja jem ziemniaki, czy to gotowane czy frytki z piekarnika, czy placki ziemniaczane czy makaron ryz kasze i schudłam już 10 kilo, dobra dieta polega na tym żeby MNIEJ jesc a nie cos WYKLUCZAC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość klaudiusz
Zamiast diety i inne bzdety zastosujcie się do rygoru MŻ i więcej intensywnego ruchu na świeżym powietrzu /bieganie,kijki,rolki,rowerek itd./. I wtedy więcej zjesz i zdrowiej poczujesz jedna z drugą. A i jeszcze jedno. Facetom podobają się kobiety typu sylwetki Kate Upton. Może to przegapiłyście mając ciągle nosy przy tematach cudownych diet i leków na odchudzanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ziemniaki: lekkie i wartościowe Ziemniaki są lekkostrawne, a zawarte w nich związki są łatwo przyswajalne. Prawie nie zawierają tłuszczu (ok. 0,1 proc.) i dostarczają mało kalorii (średnio 77 kcal w 100 g). Do tego mają właściwości zasadotwórcze, dzięki czemu równoważą kwasotwórcze oddziaływanie na organizm mięsa, z którym je zwykle podajemy. Ziemniaki obfitują w potas obniżający ciśnienie krwi oraz magnez, który jest budulcem zębów i kości, poprawia przemianę materii, łagodzi stany zmęczenia i stres. Mają też nieco wapnia, żelaza i fosforu. Dostarczają także niemal wszystkich witamin – najwięcej jest w nich witaminy C. Szare bulwy mają nieco witamin A, B1, B2, B3, B6 i PP. Wprawdzie nie ma ich zbyt wiele, ale – jako że jadamy ziemniaki często i w sporych ilościach – są ich ważnym źródłem. Poza tym kartofle zawierają błonnik, który ułatwia trawienie, pomaga w walce z nadwagą i obniża poziom cholesterolu. Mają wprawdzie niewiele białka (2 proc.), ale gdy uzupełnimy je pełnowartościowym białkiem zwierzęcym (czyli w zestawie ziemniaki plus porcja mięsa), zostanie ono najefektywniej wykorzystane Poza tym ziemniaki są źródłem energii, której dostarcza skrobia (14–25 proc.). Warto wiedzieć, że stare ziemniaki są bardziej kaloryczne niż młode, ale mają mniej witaminy C. Za to zawierają więcej potasu i fosforu, witamin B1 i B6.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Same ziemniaki , jako takie NIE są tuczące, ale już dodatki, którymi je potraktujemy to owszem tak .Choćby masełko, które dodajemy aby zrobić puree, czy też jakiś zawiesisty (mniej lub bardziej) sos. Podobnie sprawa ma się z makaronem. Sam nie jest kaloryczny, za to już z sosami - tak!.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×