Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość ogrodniczka___zielona

kącik dla zafascynowanych sadzeniem,sianiem,przesadzaniem,hodowaniem etc.

Polecane posty

Gość adanna
A ja ciągle o tym samym....marnie mi wschodzi co nieco,dokupiłam 3 krzaczki truskawek i to z owocami i chyba jeszcze dokupię bo byłoby więcej owoców.Ale nie wiem gdzie ja to posadzę???? Ponawiam pytanie z mojego ostatniego postu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam!!!!!!!Nareszcie pogoda.Jesli chodzi o7-latke to prosto do gruntu. Bo ona zimuje i wiosna szybko ma szczypiorek.Co do bambusa i innych to nie mam.Natomiast te egzotyczne to trzeba bardzo pilnowac.Dzis poszlam do sklepu i nie zaslonilam padla mi jedna lagestromia.Ale na szczescie mam ich wiecej.Bardzo ladnie wyglada delonix regia.Moja siana 31 03 jest wysokana gdzies 30 cm .Jest ladnie uksztaltowana mam ja juz na ogrodku.To sa te rosliny z firmy GADAR.Miesic temu wysialam poulownie ma dopiero 3 cm.Natomiast lagestromie z 31 03 maja po3 do 5 cm.Wymagajawieliego nakladu pracy.Jacaranda mimozolistna od poczatku maja ma niespelna 1 cm.Wzeszla mi tylko 1 szt na 100 nasion.nasionka wielkosci maku.Bardzo jej pilnuje.Skrycie licze ze ja wychoduje.Narazie tyle.TOPOLA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adanna
U mnie jeszcze fasolka pod paliki nie wschodzi,wypatruję jej jak jakiegoś szczęścia!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adanna! moja fasola tez jeszcze nie wschodzi dopiero pokazaly sie dwie roslinki jest sucho u nas nie pada a podlewanie nie ma takiej wartosci jak deszcz.ale mam nadzieje ze wyrosna nasze plony.pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adanna
Huraaaaaa!!!!! Zauważyłam dziś fasolkę wychodzącą,ale jedną odmianę reszta-cisza.Mam już małe zielone pomidorki,nie wiem jak będą dalej rosły na tym słabiutkim nawozie.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witojcie:) chciałam się dołączyć... ja dopiero w tym roku zabrałam się za ogródek ale już mam manię ( wcze śniej kwiaty na balkonie) no i moze on w tym roku nie wyglada jakoś super ale za rok to ho ho:) posadziłam w ogródku mieczyki astry dalie słoneczniki gożdziki i parę jeszcze co nie znam nazwy. natomiast na balkonie pelargonie nie pełne, maciejkę:) i lawendę....no i problem mam z tą lawendą bo nie wyszła wcale i mieczyki też -siedzą cholery w ziemi i nic.. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adanna
to sem ja-------witaj ,ja w tym roku zapomniałam posiać maciejkę i nie wiem może jeszcze nie jest za póżno? jak myślicie? A z tą manią ogródkową - ja już mam ją od kilku lat,tylko ogródka za mało bo ja mam apetyt na więcej!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adanna siej siej!! ja najpierw posadziłam do doniczki bo chciałam żeby mi cudnie pachniała na balkonie, ale wysiałam tylko pół torebki a drugie pół miałam do gruntu wysiać.Alę się rozmysliłam czas mijał i przypomniałam sobie o tej resztce ze 4 dni temu i wysiałam ją jak wcześniejsze do doniczki, stoi w słonecznym miejscu i już wyszła!!!!także siej najwyżej zakwitnie ci później troszkę pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adanna
No to super będę siała,tylko jeszcze muszę ją kupić. Topola------i nie tylko oczywiście ,wschodzi mi 5 FASOLEK!!!! jak to cudnie wygląda, wyobrażam sobie jak to bedzie na palikach.Jestem ci wdzięczna za ten cudowny pomysł.Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny!!!moje fasolki tez sie juz pokazuja.Najladniej wspinaja sie na sznurku moje ogoreczki mam tylko 3 sedzonki w bardzo duzej donicy . Tak samo moje pomidorki tez mmam 3 szt ale chyba jeszcze kupie 1 koktajlowy bo on tez bardzo dekoruje .Te moje warzywka rosna miedzy kwiatami.Nara papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adanna
A gdzie kupuje się takie pomidorki koktajlowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
topola-tez tam kupiłam nasiona nie chce mi się teraz sprawdzać a nie pamietam nazw.Lagestromia wychodzi ale ma 1,5cm i stoi na oknie,mysle ,zeby zaniesc ja pod folie ,.Poulownia wychodzi z ziemi i boje sie że nie urosnie do zimy i padnie,dlatego zostawiłam troche nasion i wysieję w lutym, Pięknie rosnie mi eukaliptus, drzewko laurowe, kasztan jadalny i metasekwoja. Maciejka juz kwitnie bo sama sie wysiała w zeszłym roku. Dzis posadziłam przy płocie kokornak fajne pnączePada mi róża -wygląda jak zwiędnięta ,opadają pąki -to taka na palu.A w oczku juz kwitną nenufary białe ,różowe czerwone i żółte.Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Joela ! Ja tez mam lagestromie ta z konca marca ma 5 -6 cm, natomiast ta z poczatku maja jest malutka ale ja trzymam normalnie na ogrodku.Mysle ,ze lepiej jej bedzie na wolnym powietrzu.One musza sie orzyzwyczajac.papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adanna
Dziewczyny u mnie na krzakach już zielone pomidorki!!!!! A od siostry dostałam w prezencie clematis i zupełnie nie wiem jak go pielęgnować,bo miałam kiedyś ale mi zmarniał i boję się żeby i tego nie zmarnować.Jeśli coś wiecie doradżcie.papa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz clematis rosnie od strony poludniowej.Jest opary na pergoli.poczatkowo byl przywiazywany do kratekaby go odpowiednio ukierunkowac.Natomiast teraz sam sie pnie do gory.Mamy na jednej kracie dwa kolory bialy iniebieski.Pieknie kwitnie.Z tym ze kazdy przekwitniety kwiat jest obcinany,aby nie wysilal sie na wydawanie nasion.Podlewamy azofoska.Zasilamy cala wiosne.Po przekwitnieniu podlewamy tylko woda.Szkoda ,ze nie moge wam pokazac jak pieknie w tej chwili kwitna roze i klematis.Papapa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adanna
Czyli clematis lubi dużo słońca? dobrze zrozumialam?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak sie zlozylo ,ze nasz klematis tak rosnie.Nadmiar slonca wszystkim roslinom potrafi dokuczyc.Najlepiej wyposrodkowa wszystkiego po trochu.Moja delonix regia tak pieknie rosnie iz plnuje ja juz posadzic do gruntu Na ra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
adana-clematis musi miec dolną częsc zacienioną a pędy moga byc w słońcu,dlatego warto cos koło niego posadzic np,jakies jednoroczne kwiatki.topola pozdrawiam. a ja mam kłopot z malwami ,których mam sporo.Na lisciach pojawiły się żółte i czarne kropki ,muszę poszukac na forum jak je ratowac .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adanna
Dzięki dziewczyny bo jeszcze mój clematis jest w doniczce ale jakoś ucieka mi czas..ehhh...Jutro wsadzam do ziemi.Fasolki rosną jak na drożdżach,cudo!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny !Ciesze sie ,ze rosna Ci fasolki ,ale najpiekniejsze jest przed Toba,jak beda zwisac straki.co do malw to bardzo je lubie ,ale za duzo sprzatania przed zima i dlatego ich unikam.Nie wiem co im moze dokuczac moze po prostu nadmiar slonca.Przydalo by sie troche deszczu.W tym roku mam tylko 1 malwe.Jest przepiekna.NIecierpliwie czekam az rozkwitna floksy pieknie pachna.Piszcie wiecej o swoich ogrodach.PAPAPA

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Witam -a mi wyszla z nasionek echium fastuosum,paulownia,lagestroemia.Czekam nadelonix regia.W ogrodzie jest teraz pieknie. Mam 2.5 m ostróżki,kwitnie łubin i cudowne wielkie maki o bordowych płatkach. Kolkwicja jest cała w różowych kwiatach ,podobnie jak 3 odmiany białego jasminu. Przekwitły już piwonie i irysyKwitną róże i maciejka. Trawa to w tym roku porazka .uschła i szkoda mi wody na podlewanie.ćzekam na deszcz. Pięknie rosnie kilka odmian dyni i kabaczki i to są jedyne moje warzywa posadzone żeby nie rozrosły się chwasty.Nenufary opanowały całe duże oczko i niektóre liscie rosną już pionowo -nad wodą .Kwitną obficie ale chyba muszę je trochę przeżedzić bo ryby nie będą miały gdzie zawracać .Na rajskiej jabłonce jest sporo małych jabłuszek ale czeresnie chyba zjedza szpaki . Ladnie przyjął się eukaliptus -pięknie pachnie.Bardzo lubię heliotopy i mam je w donicach.Latam teraz z aparatem i pstrykam zdjęcia może jakos uda się je pokazać? Ale rozgadałam się .Pozdrawiam wszystkie ogrodniczki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam wszystkie pasjonatki ogrodniczki!U mnie zakwitlo tysiace roz.Wszystkie kolory teczy.Maz jest pasjonatem roz.Zrobie zdjecia moze uda sie jakos pokazac.Szalwie ,begonie ,pelargonie,lobelie jasmin ,wiesiolek.firletka,biala hortensja.liliowce.petunie to wszystko w tej chwili kwitnie.Jest jak w bajce.Mam male ogoreczki ok 8cm.Rosnie cebulka.pietruszka ,seler.Wszystko w malych ilosciach.Mam kilkanascie niebiesko rozowych.hotensji juz z duza iloscia pakow.Na dzis to wszystko.Przepis na ogorki malosolne.Ogorki ze sklepu zalewam zimna woda,zostawiam na dwie godziny.Do garnka ceramicznego wkladam koper chrzan,czosnek pokrojony w plasterki z luskami.Przekladam tym ogorki warstwami.Wrzaca wode sole 1 lyzka soli na 1 litr wody i zalewam .przyciskam kamieniem poprzednio wygotowanym.Przetrzymuje ogorki w wodzie bo sa przesuszone odswierza sie.Wode z tych ogorkow mozna pic nie ma grama plesni.Do nastepnego spodkania Papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joela
Topola-moje-czemu pytasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adanna
Dziewczyny jak opisujecie te swoje kwitnące kwiatki to musi być naprawdę cudownie.Jestem ciekawa ,np.TOPOLA czy Twoje róże i inne kwiaty rosną w ziemi czy w donicach? Ja niestety nie mam tyle miejsca na posadzenie ale może w doniczkach poustawiałabym jakoś tylko kiedy te kwiaty kupować bo nie wiem.Ogórki pięknie mi rosną i muszę je poprzesadzać bo są za ciasno,a nie wiem gdzie chyba pod drzewem ale chyba tam nic nie urośnie.Jutro będę więcej pracować w ogródku to napiszę co i jak ,pozdrawiam ogrodniczki.. TOPOLA----dzięki za przepis na małosolne,czy ty już je robisz z tych kupionych na targowiskach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adanna
Ktoś mi powiedział,że przy ogórkach też można postawić drabinki i one będą wtedy się pięły.Czy to prawda? Bo wyszły mi bardzo gęsto i czy muszę je w takim wypadku powyrywać czy nie ? pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nasz ogrod to nie typowy .Dzialka bardzo mala i wokol domu przy ogrodzeniu rosna roze na podporkach ,kratach, na przemian z hortensjami wszystko w ziemi .co do warzyw to one sa symboliczne .Mam w donicach 3 pomidory 3 ogorki pna sie posznurkach.na warzywa przeznaczylam doslownie 1m2, i 4 donice w 2 pozostalychmam dynie ozdobne ,ktore beda sie piely.po poreczach na pietro domu.Przy oczku mam maly skalniak z malutkim wodospadem. oczko jest w ksztlcie .L.I te wszyskie rosliny sa upchniete miedzy kamieniami,miedzy rozami .Sadzimy same byliny.i cebule .No mamy trche trawnika z zabudowana suszarka do prania.{dwa stelaze w ksztalcie T odleglosc miedzy nimi.to dlugosc poscieli,w gornym ramieniu T nawirconychkilka otworow .aprzeciwko siebietak co 10 cm ,polaczyc linka drut izolowany.latwy w utrzymaniu czystosci.I gotowe tylko wieszac}Jezeli jest wiecej miejsca to wg mozliwosci.Codo ogorkow to juz pirwsze zjedzone byly pyszne.Ogorki beda sie piely tam gdie je skierujesz.Wbij palik obok rosliny przywiaz sznurek i umocowany gdzies wyzej same pojda do gory.Papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaje ci moje21 11 07 wzrost 152 waga 75 21 02 08 waga 64 13 06 08 waga 62,5,czekam na 60 Papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy ma ktos z was sposob na kreta ? dodaje , ze obowiazkowo sieje mnostwo aksamitek, i pirwszy raz posialam przypoludnik Papapapa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzewczyny zegnam Was az na 15 dni.Jade wpoczywac,wracam dopiro na poczatku lipca .Pozdrawim!!!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×