Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość moment krytyczny

Przypadkiem pomogła mi siarka na cerę i włosy

Polecane posty

Gość moment krytyczny

Mój tato kupił sobie na stawy kapsułki z siarką organiczną. Okazało się, że od tych tabletek zaczynają go jakby pobolewać nerki ( a tato taty miał kamicę nerkową ) więc na wszelki wypadek odstawił a tabletki, prawie 100 sztuk jeszcze, dostały się mnie Nie mam problemów ze stawami, ale ktoś to musi zużyć :p więc łykałam codziennie jedną kapsułkę. Po ponad 2 tygodniach ocknęłam się nagle, zdziwiona, że twarz mi się bardzo poprawiła i wygładziła. A najlepsze - cera po prostu przestała sie tak strasznie przetłuszczać, to samo włosy :) Wcześniej musiałam myć głowę codziennie, teraz co 3 dzień i to w takie upały. wcześniej piłam bratka i inne zioła, drożdże zaparzane i w tabletkach, robiłam kurację cynkiem i nic nie pomagało, spróbujcie i Wy, może coś w tym jest ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kosmetyki z siarka pomagaja na cere, a o proszkach nie slyszalam a mozesz napisac co to za proszki (jak sie nazywaja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moment krytyczny
ja miałam kiedyś te mydła siarkowe i jakieś kremy z siarką, ale tylko mi skóra po nich złaziła i swędziała strasznie podrażniona zaraz poszukam tego preparatu to dam linka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość moment krytyczny
o tak wygląda ta fiolka, mój tato zapłacił za nią w aptece 24 zł/120 kapsułek: http://www.sfd.pl/sklep/opis.asp?produkt=823 ponoć siarka w postaci organicznej jest najlepiej przyswajalna i aktywna biologicznie może i tak :) bo wcześniej brałam różne zestawy witamin i mikro/makroelementów i efektów nie było żadnych, pewnie dlatego, że to wszystko było syntetyczne, a nie organiczne :p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
obecnie stosuje mydelko siarkowe i zel do smarowania - benzacne 10%. no i krem bambino. czy ktos z was tak probowal? wysusza syfki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pinkaaa
naprawde ta siarka dziala??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znaleziony cytat
" Siarka ma znaczny wpływ na nasz wygląd. Jej niedobór powoduje zwiększone kłopoty z trądzikiem i łojotokiem skóry, a także wypadanie i utratę połysku włosów "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja uzywam też BARWY
tego żelu siarkowa moc do mycia twarzy i krem siarkowa moc. bardzo pomaga. a wczesniej jak miałam gorsze syfy to do tego jeszcze mydlo ziolowe boniderm i masc aknemycin. po tym wszystkim zostalo mi moze ze 2% pryszczy! a jak uzywalam samo mydlo siarkowe i jakies pasty cynkowe, benzacne to najpierw bylo ok. a po paru m-cach takie syfy mnie dopadly. ze zdwojona siłą. nie mogłam sie ich pozbyc z pol roku. nawet po preparatach od dermatologa! dopiero to mydlo ziolowe, aknemycin, zel i krem barwy. juz od 3 lat nie mam syfow. mydlo ziolowe juz odstawilam. myje sie nim od czasu do zcasu. uzywam zelu siarkowego ale tez staram sie powoli wprowadzac jakies inne zele. powoli bo boje sie ze mi syfy wroca ale jak narazie jest ok. teraz zaczynam myc twarz zelem ziaji calma HCL czy cos takiego. z wapniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tannn
Hej! Dlugo szukałam dobrych tabletek na wlosy, skórę i paznokcie. Nic nie dawały żadne bellisy, skrzypowity i inne badziewia ze skrzypem polnym i witaminami. W końcu kupiłam SOLGAR - formuła włosy, skóra, paznokcie (500 mg msm w jednej kapsułce, w paczce 60 kapsulek) zapłaciłam w aptece ok 50zł. Po dwoch tygodniach (!!) włosy zaczęły ładniej się byszczeć, mniej wypadały i stały się jakieś grubsze. Brałam półtorej tabletki dziennie więc ok 750mg. Solgar skończył mi się po połtora miesiąca i nie kupiłam kolejnego opakowania ze względu na koszt. Stan wlosow nie pogorszył się drastycznie (co ponoć czasem po odstawieniu tego typu specyfików się zdarza) ale, wiadomo, przestał się polepszać a po 3 miesiącach od odstawienia wlosy siłą rzeczy stały się takie jak były przed zażywaniem solgara :( wczoraj zamówiłam na allegro MSM jakiejs amerykańskiej firmy (1000mg, 120 tabletek!!) i dałam 40zł. Co prawda sprzedają ten produkt zwłaszcza na stawy i kości ale cóż, w składzie jest MSMS (i to calkiem sporo) cena jest świetna więc spróbuję ponownie :) Polecam MSM na problemy z włosami i skórą (nie zwracałam uwagi na efekty skórne bo bardziej zależało mi na włosach ale po ok miesiącu olśniło mnie, że p prysznicu nie muszę używać koniecznie kremu nawilżającego bo skóra wcale się bardzo nie "ściąga" :D:D!) Nie kupujcie MSM w produktach na włosy, skórę i paznokcie bo są po prostu dużo droższe niż te produkty z MSM które są sprzedawane na kości i stawy (nie wiedzieć czemu). Skład w stosunku do ceny w tych drugich jest dużo bardziej korzystny a MSM to MSM, cudowna rzecz !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...ja też zamówiłam SMS,swego czasu gdy miałam problemy włosy,paznokcie zadziałał świetnie.Wtedy jeszcze można było kupic Olimpa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Był MSM
Kiedyś stosowałam z dobrymi efektami odpowiednik siarki - MSM kapsułki z Olimpu ale jakiś niedouczony i nadgorliwy inspektor z nadzoru farmaceutycznego wycofał ten suplement z aptek bo uznał ,że jest szkodliwy .Dziwne to działanie i raczej restrykcyjne jakiegoś durnia bo MSM jest produktem organicznym i znajdującym się w niektórych produktach spożywczych . A więc jeżeli jest w warzywach ,mięsie itd. to jest bezpieczny i nieszkodliwy w dodatku nikt nie zażywa go kilogramami tylko określonymi dawkami na opakowaniu pomocnymi w poprawie zdrowia . Być może wycofanie MSM było spowodowane troską o leki chemiczne i refundowane a konkretnie aby ich "konsumpcja " nie zmalała lub ilość wypisanych recept na leki w gabinetach też była duża .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Był MSM
Przeglądałam setki stron w internecie w tym tłumaczonych i nie znalazłam jakiejkolwiek wzmianki czy badań aby MSM jako preparat stosowany wewnętrznie był szkodliwy ,niebezpieczny ,rakotwórczy ,truł, czy otumaniał "wypalał mózg " itd. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jest od kilku lat wycofany
Olimp MSM forte 120 kap OLIMP MSM forte to suplement diety zawierający najbardziej wartościowe źródło organicznej siarki, doskonale przyswajane i rozpoznawane przez organizm ludzki. Siarka obecna jest niemal w każdej komórce ludzkiego ciała. Pozwala zachować piękną cerę, lśniące włosy, a także mocne i zdrowe stawy. W jaki sposób siarka wspomaga kondycję stawów ? Siarka sprawuje ważną rolę w procesie budowy i funkcjonowania tkanki chrzęstno-stawowej, przez co zapobiega powstawaniu w jej obrębie zmian deformacyjnych i reakcji bólowych. Skutecznie poprawia ruchomość, wytrzymałość i sprawność stawów. Ponadto bierze udział w wytwarzaniu włókien kolagenowych, chroni je przed zniszczeniem oraz pełni istotną rolę antyoksydacyjną. Czy niedobór siarki może wyzwalać reakcje bólowe ? Kiedy brakuje siarki, komórki tkanki chrzęstnej z trudem odprowadzają toksyny, a także gorzej chłoną substancje odżywcze. Długo-trwałe niedobory siarki wywołują więc stany zapalne, prowadzące do bolesności stawów i rozwoju zmian deformacyjnych. Zniekształcenia w tkance chrzęstnej pod postacią zgrubień obserwować można na dłoniach lub stopach gołym okiem. W innych miejscach dają znać o sobie w postaci miejscowych odczynów bólowych, np. pod wpływem zmiany pogody. Komu polecany jest OLIMP MSM forte ? Suplement zalecany jest szczególnie przy zmianach przeciążeniowych aparatu ruchu, kontuzjach, urazach oraz jako środek przyspieszający odnowę powysiłkową w sporcie. Zalecana dzienna porcja: 2 kapsułki 1-2 razy dziennie podczas posiłków Wartości odżywcze w 2 kapsułkach: Metylosulfonylometan (MSM): 2000 mg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bow
Powyżej przeczytałem następujące zdanie: "Być może wycofanie MSM było spowodowane troską o leki chemiczne i refundowane a konkretnie aby ich "konsumpcja " nie zmalała lub ilość wypisanych recept na leki w gabinetach też była duża ." Dokładnie taki był cel wycofania MSM i taki sam cel przyświeca w zaniżaniu minimalnej dawki witaminy D. Siarka jest wykorzystywana przez organizm do utylizacji fenoli i wszystkich innych trucizn jakie powstały w naszym ciele bądź zostały do niego wprowadzone. Przez to brakuje siarki do budowy aminokwasów jakie są niezbędne do budowy białek, które z kolei tworzą nasze włosy, skórę, stawy itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a ja miałam łupież i przetłuszczające się włosy, poradzono mi żebym sobie kupiła mydło, albo szampon z siarką, niestety nigdzie nie mogłam znaleźć takiego mydła, z szamponami podobnie, w mojej miejscowości ich zwyczajnie nie było, zakupiłam więc siarkę mieloną tu: http://techlandlab.pl/sklep/siarka-mielona/ doprawiłam ługami i oliwkami z innych sklepów mydlarskich i kosmetycznych (bardzo łatwe) i dziś mam problem z głowy. Skóra głowy nieco przesuszona, ale nie mam łupieżu i tłustych włosów. Wszelkie przepisy łatwo można znaleźć na forach internetowych, dziewczyny wpiszcie po prostu w googlach: siarka mielona zastosowanie, albo coś podobnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
taaaak... mydło siarkowe jest straszliwie "trudne" do kupienia ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Znalazłam MSM w tabletkach po 500 mg ale pisze jedną tabletkę dziennie i niewolno przekraczać . Zastanawiam się dla kogo taka dawka jest przeznaczona i czemu ma służyć ? Jeżeli dla osoby dorosłej to musiałaby ważyć 15 kg aby ta dawka miała jekiś sens korzystnego działania w poprawie ,że wskazań i właściwości MSM. Znowu jakieś czujne oko inspektorek czuwa aby ludzie nie pomagali sobie dla poprawy zdrowia zbyt skutecznie i konkurencyjnie do leków na receptę i refundowanych. Problem jest w tym ,że MSM nie kupisz w aptece jako lek , więc skoro nie ma odpowiednika w lekach to nie jest konkurencyjny do leków .A mimo to dawki i dawkowanie jest celowo obniżane a tym samym osłabiany suplement restrykcjami ma być z założenia decydentek słaby lub na granicy placebo a tym samym mniej kupowany ,bezużyteczny dla ludzi .Dla zdrowych dawka 500 mg MSM jest być może wystarczająca ale po co zdrowy ma to stosować bo nie dla przyjemności ? Osoby które mają problemy z cerą ,stawami za wiedzą kumatego medyka lub bez niego będą próbowały stosowania MSM w dawkach wyższych .Zalecenia na stronach niecenzurowanych w internecie wskazują dawkowanie 2000 do 3000 mg na dzień i więcej .Nie twierdzę ,że to jest panaceum ale dla niektórych może być pomocny .To nie znaczy ,że wszyscy muszą to stosować ale ci co tego potrzebują i stosują z głową może i tym się zaintersują .Mimo ,że jest to produkt bezpieczniejszy i dobrze tolerowany to może być osoba która MSM nietoleruje ale to nie znaczy ,że innym zadowolonym z MSM i większości trzeba utrudniać dostępu do tego produktu .Najlepiej aby zalecił to lekarz ale większość nie zna tego produktu lub robi dziwne miny gdy się ktoś pyta o MSM w jego dolegliwościach . W celu profilaktyki w małej dawce nie jest znany bo nikt nie zastanawia się nad MSM gdy jest się zdrowym no chyba ,że w rodzinie są przypadki trądzika ,łojotoku , bólu stawów itd. .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
"Przeglądałam setki stron w internecie w tym tłumaczonych i nie znalazłam jakiejkolwiek wzmianki czy badań aby MSM jako preparat stosowany wewnętrznie był szkodliwy ,niebezpieczny ,rakotwórczy ,truł, czy otumaniał "wypalał mózg " itd. ." W Polsce panie z inspektoratu z powodu dyskusyjnej dyrektywy bezpieczeństwa , ochrony leków i jakiś dziwnych przepisów - zabroniły sprzedawać MSM z Olimpu właśnie z powodów jak na wstępie wypowiedzi .Dlatego producent został zmuszony do zaprzestania produkcji MSM i nawet nie dostał nakazu do zmniejszenia dawki do absurdalnie niskiej i nie produkuje MSM do dzisiaj .Nagonka medielna ileś lat temu na ten naturalny suplement była częsta i pisano min. rewelacje ,że MSM jest rakotwórczy ,uszkadza mózg i porównowano go do alkoholu metylowego jeżeli chodzi o niektóre skutki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podaj nazwę po prostu tych tabletek a nie kierujesz na stronę jakiegoś sklepu, nieczynnego jeszcze do tego. A jeśli już na cerę chcecie, to mydełko undecylenowe za 6 zł też z Barwy jest niezastąpione na tłustą, pryszczatą cerę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Nie zrozumieliśmy się co do treści wypowiedzi .Sklep krajowy Olimp Laboratories jest czynny i istnieje tylko nie produkuje z powyższych względów Olimp MSM w kapsułkach solo i to napisałam . Natomiast ostatnio można kupić w kapsułkach MSM innych producentów ale w dawkowaniu dyskusyjnym . Jest jeszcze dostępny produkt doustny Sulfirin tzn. siarka w tabletkach w aptekach .Na cerę i włosy polecam kurację np. Colladerm kapsułki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Dlatego zdecydowanie piszę o producencie Olimp bo to nasz krajowy producent który produkuje b.dobrej jakości suplementy także wspominany MSM kaps. i za rozsądną cenę oraz w konkretnej dawce .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Sulfirin źle podałam nazwę bo to chodzi o Sufrin tabletki wspomniane już przez kogoś na tym forum

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mi na wosy jednak najbardziej pomagają kuracje ze schwarzkopf. Kiedyś zmieniłam na garnier ale nic z tego. Nie wiem czy to skóra już się przyzwyczaiła czy kosmetyki są na tyle dobre. Jednak są serio dobre. Najnowsze odkrycie to http://trena.pl/kuracje/463-schwarzkopf-professional-bc-fibre-force-infusion-zastrzyk-keratyny-15-ml-4045787214413.html. Fajna wygodna ampułka, raz i do kosza opakowanie a działa nieziemsko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MartynaAtyna
Ja używam Solgar formuła włosy skóra i paznokcie. Są w dobrej cenie na aptekaprima24.pl. Próbowałam już różnych środków i ten sprawdza się najlepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
siarka jest też dobra na łuszczycę. Ja osobiście uwielbiam kosmetyki siarkowe dr dudy. Pomagają mi na stawy a szampon pieknie reguluje sebum. Tata od czasu do czasu ma niewielką remisję łuszczycy i też świetnie na niego działa. I ceny przystępne. Tylko trudno dostępne. Osobiście zaopatruję się tutaj http://naturica.pl/dr-duda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Kiedyś kupiłam siarke w kapsułkach Brałam 2 dni- jakaś tragedia! Odbijało mi się siarką przez cały dzień, nie do wytrzymana Na następny dzień gdy tylko sobie pomyślałam o łyknięciu kapsułki, chciało mi się wymiotować Dla mnie siarka, jako suplement, totalnie nieakceptowalny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×