Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość beznadziejna pani domu

perfekcyjna pani domu oglądacie ten program???

Polecane posty

Gość beznadziejna pani domu

hej ..oglądacie może ten program na tvn style??? stosujecie rady w nim zawarte...??? a może macie jakieś swoje sprawdzone sposoby żeby w domu był porządek...??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oglądam i bardzo lubię
Masę pomysłow wprowadziłam w życie, bo jestem niesystematyczna i niezorganizowana. Muszę jednak przyznać, że w życiu nie zapuściłam mieszkania nawet w połowie do tego stopnia, co te angielskie babochłopy. WSTYD!!! Rzygac mi się chce, jak patrzę na te rozmemłane cioty, które latami nie odkurzają pod łóżkiem, hodują pajęczyny i żyją w totalnym burdelu!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30-stka na karku
też oglądam i staram się regularnie, bo mam nadzieję, że mnie natchnie!!! ;) ale jak na razie - w całym domu mam burdel po prostu :/ jak na razie rozpoczęłam sprzątanie (żółw by ze mną wygrał) wywalając rzeczy, których nie używam od 2 lat - tak jak było w programie, nie stosuję się do tego w 100%, ale trochę luźniej na półkach na pewno się zrobiło :)) a jeżeli macie jakieś dobre rady odnośnie sprzątania i przezwyciężania lenia, to podzielcie się na kaffe nimi, proszę!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oglądam i bardzo lubię
Ja się podzielę - nigdy nie należy chomikować gratów, ciuchów, "pamiątek" typu ciupaga z Zakopanego... gazet itd. Człowiek tym obrasta momentalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30-stka na karku
Jak nigdy wcześnie w życiu, uświadomiłam to sobie właśnie niedawno sprzątając. Mam dom jednorodzinny i jak na razie wyrzuciłam 5 worków 60 litrowych takich "ciupag" właśnie, starych ciuchów i innych dupereli, a jeszcze trochę pomieszczeń do sprzątnięcia przede mną, o ranyśku!!!! padnę chyba !!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oglądam i bardzo lubię
:D:D:D No właśnie... JA jestem leniwa i to jest mój problem. Rzeczy mam mało, ale nienawidzę zmywać i szorować wanny...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też oglądam ten program jest bardzo ciekawy. Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie że sie odezwałyście ja też staram sie stosować do tych rad..np pojemnik z sodą w loówce a hitem okazały sie te kosze i pojemniki.. kupiłam takie zamykane plastikowe skrzynki do łazienki i pochowałam tam wszystkie kosmetyki suszarki szczotki i wreszcie w łazience mam porządek... porażką okazało sie natomiast wypolerowanie stalowych sprzętów oliwką dla dzieci... :D ... może wie ktoś jak to zmyć... ??? no i walcze dalej ale leń jestem troszke :D a do tego brak mi systematyczności... no i mam małego skraba który strasznie bałagani :) jak macie jakieś fajne pomysły podzielcie sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maja123
witajcie. Ja tez czasami ogladam. Powiedz do czego ta soda w lodowce i w jakim pojemniku musi byc przechowywana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość natka1233
o której godzinie jest ten program i w jakie dni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maja>> to soda pochłania zapachy.. oni tam mieli taką w pojemniczku a ja nasypałam do małej szkalanki i już... natka>>> premiera w sobote o 17:30 a potem powtarzają pare razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30-stka na karku
ja kupuję takie specjalne wkłady do lodówki (zawieszki), kosztują ok. 6 zł i starczają na 3 m-ce i wyglądają chyba lepiej niż soda w pojemniczku :) tak mi się wydaje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Program fajny sama na niego patrzę, ale nie wiem skąd Perfekcyjna Pani Domu bierze te baby, które mają tak zapuszczone chałupy, przecież to trzeba nic nie robić żeby tak wyglądało!!!!! A z tym pochłaniaczem zapachu w postaci sody, to raz był odcinek, że wsadiła zmiętą gazetę, bo papier też pochłania zapachy (jego struktura jest porowata). Pozdrawiam Perfekcyjne i Nieperfekcyjne Panie domu :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DianaP
ja nie oglądam tego programu, bo nie mam tego kanału ale prosze o podzielenie się pewnymi uwagami i radami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DianaP mottem tego programu ma być to, że sprażtanie ma być dla Ciebie przyjemnością a nie przykrym obowiązkiem. W jednym odcinku prawie do wszystkiego wykorzystywała zwykły ocet spirytusowy, do czyszczenia kamienia przy kranie na umywalce, czyściłą lustra gazetą ze spirytusem, itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość eve66
Ja też oglądam- ale rad z koszyczkami,plastikowymi półeczkami w domu etc nie jestem w stanie zastosować bo mam kawalerkę i juz nie ma gdzie stawiać takich rzeczy ;p Szkoda,że w tym programie tylko same wielkie chałupy sprzątają ;) Mi sie spodobał pomysł z naklejeniem na wtyczki od różnych urządzeń karteczek co jest podłączone- mam przedłużacz na 6 wtyczek (wszystkie zajęte) i czasem jak potrzebowałam gniazdko to np wyłączałam budzik i się resetował, a teraz wiem gdzie jest np. podłączona lampka , wiec w jej miejsce mogę podłączyć np żelazko ;) Proste a ułatwia życie !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beznadziejna.... to super a kuchenke też octem? Rozcieńczalaś go czy tak waliłaś na umywale?? Z karteczkami nie widziałam tego odcinka, a szkoda, bo też tego w cholere u mnie popodłączane! :-D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mnie zaintrygował sposób
z colą wlewaną do kibla - myślicie, że to naprawde czyści????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej dziewczyny nie ogladam tego programu ale rady by sie przydaly. Ocet do wszystkiego? Szyby, lazienka, kuchia? Musze wyprobowac. Najbardziej co mnie wkurza w moim domu to 4 stoliki z blatem szklanym - wiecznie brudne! Obrusy, serwetki nie wchodza w gre bo raz ze pies sciaga a dwa to dziecko ciganie wszystko co tylko uda sie zlapac w raczke. A jak nie ma serwet to wiecznie plamy na szybach. Pies namietnie sprawdza czy jakis okruszek gdzies nie lezy i tylko zblizy sie z tymi swoimi wargolami i juz flek! uzywam srodka w \"spreju\" i recznikami papierowymi wycieram. To samo z okno-drzwami - wicznie moglabym wycierac! Ale wyprobuje ten ocet! Moze nie bede musiala tak czesto sciagac blatow i przemywac woda by sie mazy nie robily! A co z zapachem tego octu? Czy zapach dlugo sie unosi? I czy go rozcienczac woda czy bezposrednio na papier/szmate? A sode w lodowce trzymam i tez do mycia lodowki sody uzywam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30-stka na karku
ja odświeżam octem kuchenkę mikrofalową (albo połówką cytryny), po prostu wkładam do mikrofali cytrynę lub pół szklanki octu i "mikrofaluję" około 40 sekund na maxa, zapach przy uchylonych drzwiczkach ulatnia się po dosłownie kilku minutach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NO A CO Z TĄ COLĄ
???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skałka
colę zwyczjnie wlano do kibelka żeby rozpuścic troche kamień, zniszczyć osad na muszli. prowadzaca poradziła jeszcze aby wrzucać do sedesu ... musującą tabletke przeciwbólową, to podobno pomaga tez oczyścic lekki osad z kamienia. też ogladam ten program :) poprawia mi humor, bo w moim domu nie jest tak brudno jak w przedstawianych :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 30-stka na karku
a najpierw trzeba wybrać wodę z kibelka czy wystarczy wlać i to wszystko, powiem szczerze, że jak kibelek myję nawet bez zbytniego obrzydzenia, to trochę przeraża mnie myśl o wyciąganiu tej wody ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasiula_....nasączyłam octem wate i przyłożyłam tam gdzie kamień.... a kuchenke to octem nie... mam płyte szklaną..;; a to co stalowe wyczyściłam ścierką z płynem do garów i zeszła ta oliwka :).... im to chyba w tym programie chodzi o to żeby ekologicznie było i chemii tyle nieużywać stąd ta soda ocet i cola :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Beznadziejna.... aha, no chodziło mi o tą kuchenkę w połączeniu z octem :-D A co do używania octu ona kiedyś mówiła że trzeba szanować środowisko naturalne i używać jak najmniej tych świństw, wtedy ta jedna tam wleawła do kibelka tyle chloru! Pozdrowionka dla Wszyskich, już piątek huura! 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oglądam i bardzo lubię
Ja niestety nie jestem w stanie znieść smrodu octu, dlatego jednak jestem za chemią...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość skałka
propagują mniejsze uzycie chemii gospodarczej, bo na zachodzie paniom domu wydaje sie, że jak wleja litr domestosa do kibelka, to bakterie, zarazki, brud, kamień mają z głowy na kilka tygodni a i że produkt sam działa bez szorowania - "czyściotwórca" ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A może macie jakąs radę na meza-zbieracza???? Mam dośc ścierania kurzu z tych pierółek, które mam poustawiane na półkach. Moje próby namówienia go, by się tego pozbył spełzły na niczym. Chyba kupię meble bez półek, to nie będzie miał ich gdzie ustawiać :-O. Poza tym te jego nieodkładanie wszystkiego na miejsce... Koszmar!!!! Ostatnio znalazłam folię po parówce na biblioteczce... Mało mnie szlag nie trafił!!!!! Najgorsze, ze w jego oczach jest porządek w domu....... A ja przestaje nad tym panować. Bo co drugi dzień chodzę do pracy na 12 godzin, a w wolny dzień jeżdżę w domu na szmacie, bo mimo sprzątania i tak po kilku godzinach wygląda jakby przez mieszkanie przeszło tornado. Zaczyna mi brakować motywacji do sprzątana. Została mi tylko jedna - żeby dziecko nie wychowywało się w brudnym, ale w czystym domu. To jest naprawdę trudne utrzymać mieszkanie w czystosci mając 3,5-latkę i męża, który uważa, ze sprzątanie to marnotrawstwo czasu. Z tym octem muszę wypróbować na tłustych kafelkach przy kuchence, bo żadnymi środkami chemicznymi nie mogę ich doczyścić z kropek tłuszczu.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×