Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość beznadziejna pani domu

perfekcyjna pani domu oglądacie ten program???

Polecane posty

O matko !!! jak możesz być taka okrutna :O przecież one w odkurzaczu nie przeżyją !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Auri
Witajcie, świetny topic!!! Mam do Was pytanie: czy macie jakieś sposoby aby białe ubrania zachowały jak najdłużej swój śnieżnobiały kolor? Mam dużo białych ciuchów, niestety pomimo używania najlepszych proszków, specjalnych preparatów, dość szybko biel szarzeje..... Liczę na Wasze rady, pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Generalnie na białe ubrania - dobry proszek, odpowiednia temperatura prania i suszenie na ostrym słońcu. Słoneczko naprawdę pięknie wybiela. Nic to jednak nie pomoże, jesli tkanina ma skłonność do szarzenia. Tak się dzieje na przykład z bielizną z mikrofibry (robi się szara po jakims czasie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aha, i jeszcze odpowiednia długość prania. Dobrze jest wrzucać co jakis czas na pełny długi program, nie tylko te krótkie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akukaraczej
Do białych rzeczy : proszek do pieczenia dodany do prania. Naturalne rzeczy mozna od czasu do czasu wybielic w "chlorowych wybielaczach" ale to w zaden sposob zdrowym nie jest dla otoczenia. Uzywam go jednak w wyjatkowych sytuacjach, np jak mi sie cos zafarbuje w pralce. Biore wtedy miske z woda dodaje odrobine dosi (plyn dezynfekujacy), naprawde odrobine, zamieszam i dodaje do tego przefarbowane w praniu rzeczy. Trzymam jakies pol godzinki. Nie na wszystko moze zadzialac. I trzeba dobrze uwazac z kolorowymi rzeczami, bo moga przyplowiec, lub jak sie za duzo da dosi to roznie moze byc... Idalo mi sie w ten sposob kiedys odfarbowac sliczna niebieska zolta kurteczke ktora zrobila sie cala brudnoszara po praniu, a ostatnio spodmiczke dzinsowa z biala koronka (bawelniana) . Koronka sie wybielila a dzins nie stracil wiele z koloru. Tak ze mysle ze nie ma co ryzykowac na ciuchach ktore sa oki, ale naprawde na takich co efekt farbujacego prania sprawil ze ciuch nadaje sie tylko do kosza. No i syntetyki, poojecia nie mam jaki efekt, bo ja nie nosze syntetykow. Firanek tez nie mam.... Mam widok za oknem nie chce go sobie zaslaniac;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
heloł!! 🌻 Beza – wodę zapachową do żelazka kupuję w carreforze, stoi tam gdzie odplamiacze w litrowych butelkach :) Chyba jakoś 2,50 kosztuje Czyścioch co do czystego piekarnika zamiast parzyć się folią aluminiową polecam rękaw do pieczenia, nie uparzy, nie przywiera a piekarnik czyściutki :D Jak tłukę kotlety to podkładam w kuchni rękawicę do gorącego i też nic nie słychać. No i kotlet przykrywam woreczkiem foliowym żeby nie pryskał jak bo tłukę. Uwielbiam wyżyć się na schabowym :P strasznie boję się pająków i też je wciągam namiętnie odkurzaczem noszę się z zamiarem przerzucenia wszystkich ozdób świątecznych do pudełek na szafę ( bym miała luzu w szafach) ale jakoś nie mogę się zmobilizować. może dziś jak obejrzę program... a tak idę w czwartek do pracy - koniec wychowawczego. i czeka mnie duże przeorganizowanie wszystkiego i będzie większy problem z utrzymaniem porządku........... :( zapowiada się ciężko. czekam na nowy katalog ikea i nie mogę się doczekać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka9
kobitki jak rozszerzyc buya w palcach bo jest za ciasy-bylam juz u szewca ale dalej jeden but nie nadaje sie do chodzeniaPOMOZCIE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć czyściochy :D Uważajcie bo pająki przynoszą szczęście :D akukaraczej dobrze wiedzieć o tej Dosi :) karolinek współczuję Ci ... to samo trzeba zrobić co do tej pory i odjąć od tego 8 godzin + ewentualnie dojazd...ale pieniążków też więcej a wtedy można coś ładnego do domu kupić :) a te ozdoby świąteczne to może zostaw bo jeszcze tylko 4 miesiące i znów święta :D :P co do butów to słyszałam że denaturatem się jakoś rozciąga... nasącza but i wnim chodzi aż wyschnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej laski
słuchajcie, ja najczęściej piorę rzeczy w 60 stopniach, ręczniki i pościel w 90. ale zobaczyłam ze duzo rzeczy mi wypłowiało właśnie chyba przez te 60 stopni!!błaGAM napiszcie w ilu stopniach pierzecie zwykłe ciuchy - koszulki, dżinsy , bluzki itd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej laski
dzięki za wyczerpującą odpowiedź:D proszę napiszcie mi , jestem początkującą panią domu i mam prawo sie nie znać, a chętnie poslucham waszych rad. Przecież nie będę zakładać nowego topiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taka9 - w dobrych sklepach z butami można kupić taki spray zmiękczający. Coś ok 10 zł. Psikasz nim na skórę buta, zakładasz i nosisz jakiś czas po domu, żeby się ułożył do nogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krupniok i żymlok
ja piorę ubrania w 30 stopniach. tylko pościel i ręczniki wrzucam na 60/90. zresztą na metkach jest napisane w jakiej maksymalnej temperaturze można prać dany ciuch :) nie wiem jakby wyglądały moje dżinsy po 60 stopniowej kąpieli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hej laski
no ale nie uważasz że akurat dżinsy to tylko w 60 stopniach? nie wyobrażam sobie w niższej, dla mnie byłyby niedoprane w np 30 - 40

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Auri
Dziękuję Wam za rady!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do prania to do białego czasami dodaje proszek do prania firanek...nie chcę reklamować ale to chyba jeden z najpopularniejszych na rynku. Ręczniki i pościel w wysokiej temperaturze a reszta 30 max 40. Ciemne rzeczy na lewej stronie i płukam w occie. Sprawdzę to z proszkiem do pieczenia... bo patrząc na to ze strony naukowej da to efekt \"oxy\" :) Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tylko zaglądam przelotem bo dziecko szaleje. hej laski>> ja piorę ciuchy wszystkie i bieliznę w 30, 40 stopniach a pościel i ręczniki w 40 wszystko jest doprane. przecież nie masz takich brudów żeby prać w takich temp. poza tym używasz proszków do prania, a te teraz mają dużo chemii która wiele rzeczy jest doprać w niskiej temp. bez potrzeby niszczenia tkaniny. to nie te proszki co były 20 lat temu. no i się tak nie gorączkuj, nikt tu nie siedzi cały czas na dyżurze. :D beza 🌼 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość retrostyl
dziewczyny, nienawidze pajakow:( Czy znacie sposoby , jakies zapachy, proszki, ktore powoduja ze pajaki nie wchodza do domów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zalozylam nowy temat,ale jeszcze nikt nie odpowiedzial.... Moze tutaj ktos pomoze.... Pytanie-prosba: Czy ktos wie,czy sie da (jesli tak,to w jaki sposób) uratowac zalane panele? Na zlaczeniu \"spuchly\" i jest slad ok 0,5cm.Niestety,w bardzo widocznym miejscu. Da sie to jakos zakamuflowac? Dywaniki nie wchodza w rachube

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość tronika
czekac az wyschna, potem wymienic jak nic nie da wyschniecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj ! takie spuchnięte panele to ciężka sprawa ... nic nie pomaga ... ja radzę zrobić w ten sposób... porządnie wysuszyć a później te opuchnięcia zbić delikatnie młotkiem przez jakąś ściereczkę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krupniok i żymlok
do hej laski --> ja piorę dżinsy w 30 stopniach i na lewej stronie, bo tak mam zaznaczone na metce. poza tym po praniu w tej temp.robią się bardziej obcisłe, więc podejrzewam, że gdybym wyprała je w 60 stopniach to byłyby za małe ;) zresztą im wyższa temperatura tym większa szansa na wypłowiałe kolory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mała czyścioszka
na forum www.perfekcyjnapanidomu.fora.pl znów można wejść

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja znów nie moge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czym mam zmyc z szybek w drzwiach wiekową farbę olejna?? jaKos nikt malujac nieprzejmował sie tym ze szybe zapaskudził i tak została na lata

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość a ja wchodzę
i to bez problemu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej kochani :) ja już po wakacjach... wróciłam w niedziele .. wczoraj mi sie udało roszke dom ogarnąć .. no i mam kupe prania i jeszcze więcej prasowania... do którego jakoś wogóle nie moge sie zabrać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja jak miałam na szybie okiennej emalią upaprane to wziełam zmywacz do paznokci i namoczyłam wacik i chwilę potrzymałam to emalia mi zeszła. Z czego robicie nakleiki na pudełka metalowe itp.? Serdecznie pozdrawiam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×