Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

agness28

Bizuteria ślubna i nie tylko...

Polecane posty

Witajcie Dziewczyny :) Do \"Wystawiasz rachunki\" Dziękuje że zadałaś to pytanie i już udzielam Tobie odpowiedzi bo zgodnie z prawem: Inne przychody: Artyści i hobbyści - działalność artystyczna że taka działalność, dopóki twórca prowadzi ją osobiście, nie stanie się działalnością gospodarczą w rozumieniu ustawy o podatku dochodowym. Ponadto prace sprzedawane przez artystę są zwolnione z VAT Jednak od 1 stycznia 2007r. podatek PCC płaci wyłacznie kupujący. Jedynie sprzedaż okazyjna lub nie nakierowana na zysk nie będzie stanowić działalności gospodarczej, a jako taka nie będzie podlegać składkom ZUS z tego tytułu. Aby skorzystać z ww. zasad opodatkowania nie trzeba być uznanym artystą, z odpowiednim wykształceniem, wystarczy być artystą - hobbystą, czy też osobą wykonującą przedmioty artystyczne. Mogą to być obrazy, rysunki, rzeźby, artystyczne elementy sztukaterii, artystyczne ubrania dla lalek, słowem wszystko, co we współczesnym świecie jest sztuką. Od 1 stycznia 2007r. podatek PCC płaci jednak wyłącznie kupujący - sprzedający nie ma w tym zakresie żadnych obowiązków. Wiem że to brzmi trochę zawile ale takie jest prawo więc moje wyroby mam nadzieję że sie podobają i mogą być uznane jako wyroby artystyczne . Pozdrawiam i zapraszam na moją stronę :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wystawiasz rachunki
Oj, nieznajomość prawa szkodzi. To że interpretujesz sobie kruczki prawne w swój sposób nie zwalnia Cię od odpowiedzialności. Masz szczeście, że sprzedajesz posrebrzaną biżuterię (w cenie srebrnej zresztą), bo odpada Ci podatek VAT.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piszesz :\"To że interpretujesz sobie kruczki prawne w swój sposób nie zwalnia Cię od odpowiedzialności\". Zapoznałam sie z prawem i sprzedażą w internecie :) i nie łamie prawa !! :) Więc nie wiem skąd ten atak na moją osobę i straszenie mnie... A Tobie życzę powodzenia w Twojej własnej twórczości. Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość śliczna....
ta bizuteria Podziwiam Ciebie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wystawiasz rachunki
To co pisałaś o kupującym muszącym płacić podatki działa tylko w przypadku sporadycznej sprzedaży rzeczy urzywanych, (przez conajmniej 6 miesięcy). Ty kupujesz materiały, w ciągły sposób przetwarzasz na biżuterię i sprzedajesz. Prowadzisz więc zorganizowaną, nielegalną działalność gospodarczą. (Nie płacisz podatków, więc mogłabyś oferować niższą cenę, okradajac w ten sposób konkurencję. Ceny nie zniżasz, więc okradasz skarb państwa, czyli wszystkich obyateli, a nie tylko jubilerów. Pieniądze zostają u Ciebie w kieszeni - np. materiały 20zł, a komplecik 120zł. 2 godziny pracy i 100zł w kieszeń). To nieuczciwe!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiskus
Kolego od rachunków nie rób zamętu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fiskus
A skąd wiesz \"wstawionyrachunku\" czy Agnes w ogole sprzedała cokolwiek ? jak mozna sie rozliczyc z dochodu ktorego nie ma? Skąd wiesz za ile kupuje materialy? Nie kazdy ma obowiazek kupowac w Biedronce albo we \"wszystko po 5 zl\" i nie ma tu zadnych kruczkow tylko wszystko jest jasno w ustawach okreslone. A Ty to pewno z LPR jestes albo z MW. Powodzenia w swej żałosności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość panna wanda
Agness czytam to co napisał lub napisała jakaś życzliwa konkurentka pod pseudo" Wystawiasz rachunki " Nie przejmuj sie takimi osobami które piszą takie opinie To po prostu jakaś śmieszna osóbka która coś tam liznęlla albo próbuje robić to co Ty ale za bardzo jej nie wychodzi ... Kiedyś widziałam taką śmieszną stronkę z latającymi krowami gdzie kobieta próbowała robić artystyczną biżuterię ale jakoś nie miała powołania do tego i prawie wszystkie opinie na temat jej temat były negatywne Coś mnie sie wydaje że..... zreszta sama sie domyśl bo nie chcę nikogo ośmieszać.... Twoja biżuteria jest na prawdę śliczna i warta swojej ceny i trochę szkoda że tacy ludzie się zdarzają dla których liczą sie tylko brudne zagrywki ale niestety żyjemy w takim świecie A fiskus ma rację że on albo ona jest z LPR-u albo z PiS-u :):):):) Mam nadzieję że dalej bedziesz tworzyła swoje cudeńka bo jest sie na co popatrzeć ...uuuu ale sie rozpisałam Zyczę powodzenia Chyba muszę zarejestrować nicka bo zaczęllam tutaj pisać hihihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
już jestem na czarno :):) zastanawia mnie jescze jedna rzecz czy ta osóbka poda swoja strone tutaj hihihi i podzieli się swoimi wypocinami czy dalej bedzie pisała takie żałosne rzeczy Ojjjej szkoda że świat musi składać sie również z takich ludzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzieki Panno Wando !!! I dzieki wielkie dla Fiskusa :) Dzięki Wielkie za miłe słowa... Tak wiem że są różni ludzie .... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wystawiasz rachunki
A jeśli ja od niej coś kupiłam i rachunku nie otrzymałam? Jeśli mam dowód w postaci maili, przelewu i chciałabym to wyjaśnić z fiskusem? Ceny materiałów do wyrobu takich prac nie są objęte tajemnicą: http://www.google.pl/search?hl=pl&q=p%C3%B3%C5%82fabrykaty+bi%C5%BCuterii&btnG=Szukaj&lr=lang_pl Zauważyłam, że nieregularne kamienie są często tańsze niż zwykłe szkło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z ciekawościa zajżałam jeszce raz tutaj uuuu widze że nasza \"zołza\" sie pojawiła beee Co niczego dzisiaj nie sprzedałaś na swojej stronce???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wystawiasz rachunki
Człowiek chce tylko wymagać od ludzi dookoła odrobiny ucziwości, i zaraz zostaje nazwany "zołzą".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość przeczytałem opinie o biżuteri
Agness i ty pod pseudo "wystawiasz rachunki" mówisz coś o uczciwości :( Nikt ciebie nie zmuszał do kupowania tam bo jak widze opinie są pozytywne a ty tak myślę jak zreszta wszyscy moi porzednicy jestes zwyklą zazdrośnicą bo tak nie potrafisz Agness wyyroby sa na prawde fajne ja jako facet który ogląda to z żona jestem pierwszy raz z nią zgodny.. A jeśli chodzi o ceny to zależy bo to za ile ona to wystawia to jest jej prywatna sprawa i jesli sie na to zgadzasz to sobie kup a jesli nie to nie mieszaj tutaj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Biżuteria rewelacyjna gratuluję :) Szukam własnie czegoś takiego bo idę na wesele i muszę miec jakiś dodatek do swojej sukienki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agness przeczytałam te posty od jakieś osóbki pod tym smiesznim nickiem \" wystawiasz ....\" jestem zsakoczona i zaszokowana jacy ludzie potrafią być wredni Widze że troszkę zaniemówiłaś ale nie masz czym sie przejmować Widze że stronke masz troche nieprofesjonalną więc na prawde zależy tobie aby sie pokazać w sieci i bardzo dobrze bo robisz przesliczne rzeczy i warto je pokazywać, a ceny... sa takie na jakie wyceniasz swoja prace i pomysłowość :) Ja na pewno coś wezmę od Ciebie i powiem o twojej biżuterii znajomym bo jest rewelacyjna Nie masz co sie zniechecać przez taką jedną .. ojjj szkoda słów Bede zagladała tutaj częściej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość biżuteria jest kiepska
gotowe rozyczki kupione w pasmanterii ,troche drutu i przekalkulowane ceny. Jesli komus sie to podoba, to gratuluje braku gustu. A czlowiek od faktur ma racje - do dzialalnosci w necie trzeba miec wpis do ewidencji, ze sie prowadzi sklep z bizuterią, placic podatki i wystwaiac rachunki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziwi mnie to, że ludzie jak zwykle zaglądają jeden drugiemu do kieszeni. a najgorsze jest to, że robią to z jakiś dziwnych powodów, a co to kogo obchodzi czy Agnes się rozlicza czy nie? a jeżeli tej osobie jest potrzebny koniecznie rachunek to powinien to uzgadniać z osobą sprzedającą przed zakupem a nie rozważać takie tematy na forum. A może interesowanie się kto i z czego się rozlicza pozostawmy US.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jstem z Toba jaded zgodna ale niestety tacy ludzie też istnieją ...a działalność gospodarcza...to jest rzecz dyskusyjna może to po prostu robić dla siebie i wystawiać swoje rzeczy w internecie bo nikt jej tego nie zabroni a jeśli ktoś bedzie chciał to kupić ...wlasciwie dlaczego nie a to ze ktos napisał ze bizuteria jest kiepska to sprawa gustu jednym sie podoba a drugim nie musi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a swoja drogą te komleciki ślubne o których ten ktoś pisał z różyczkami wlaśnie mnie sie bardzo podobaja ...chociż nie wiem czy wypada mi założyć takie jako gość na weselu ...ojj szkoda ale chyba nie :( ale sa na prawde ładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
popatrzylam i musze stwierdzic, ze żenua. I wykonanie i materialy, o cenach nie wspomne, bo wziete z kosmosu. Kto zaplaci 70 zlotych za sznurek i 5 koralikow ze szkla?? Pogielo Cie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z czystej ciekawości przed snem zajrzałam na ten topick ... Widze że LUIZA 77 zdazyła zaczernic w tym czasie nicka bo ma 2 posty a jest ta sama osóbka co wczesniej... hahaha ojj ludzie ludzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam zakupiony jeden z kompletów i jest naprawde super wykonany a wyglada jeszcze ładniej niz na zdjęciu. Ale o gustach się nie dyskutuje. Jeden ma taki a drugi inny. Jezeli sie komuś nie podoba, to po co oglądać i się wypowiadać na temat, który Was nie interesuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ciężko uwierzyć że tyle osób
kupuje i wszystkie nie mają nic inne go do roboty i tu wypisują. Autorka topiku sama sie broni i sama siebie chcwali, żeby zachęcić innych. Jak komuś kamienie odpadną, to jak bez rachunku złożą reklamację?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Wszystkich !!! Dziekuje dziewczyny -Panno Wando,Kasiulo 75,Jaded. Do informacji \"zołzy\" jak to ujęła Panna Wanda :) Od kilku lat mieszkam i pracuje na \"Wyspie\" i co z tym idzie obowiązuje mnie tutejsze prawo ... Jeśli chodzi o półfabrykaty zapoatruje się w nie tu na miejscu i nie korzystam z Alegro itp. Natomiast jeśli chodzi o reklamacje, jaszcze takowych nie miałam ale jeśli zdarzą się, naprawie uszkodzony przedmiot lub zwróce za niego pieniążki. Wypraszam sobie teksty typu że sama piszę do siebie i wychwalam swoje produkty, to jakaś niedorzeczność !! Jeśli chodzi o ceny nikogo nie zmuszam do kupowania u mnie,ani nic nie narzucam, możesz udać sie do sklepu w swoim mieście i tam dokonać zakupu... To Twoja decyzja !!! Każdy czowiek jest inny i co z tym idzie ma inny gust i to co dla Ciebie jest brzydkie komuś może sie podobać... Mniemam że zajmujesz sie czymś podobnym i po prostu jesteś zazdrosna że Twoje produkty nie ciesza sie takim zainterasowaniej jak moje i dlatego wypisujesz tu takie rzeczy i próbujesz odstraszyć ludzi ode mnie... Mimo tego Pozdrawiam Ciebie i życzę powodzenia w Twojej działalości a takie brudne zagrywki jakie tu przedstawiasz są żałasne i widać je na odległość i widzę że nie jest to tylko moja opinia nawet gdy będziesz pisała pod innymi nicami... Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja chciałam
zamówić komplet naszyjnik i kolczyki i wszystko jest naprawde bardzo łade wręcz śliczne,ale...ceny troszke mnie zaskoczyły:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ceny wygórowane
za drogo za takie świecidełka. I miałam wrażenie, że widziałam niektóre z twoich wzorów na stronach amerykańskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A mnie biżu podoba sie a ceny, znośne widoczne Agness na tyle sobie wycenia swoją prace. Jeśli dla ciebie jest za drogo to kup gdzieś indziej... Wolny kraj... Widoczne ceny nie są tak wysokie skoro już tyle rzeczy sprzedała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiamira
sporo czasu nie wchodziłam na Twoją stronke i jak widze dodałas kilka nowości... :) Bardzo ładne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witajcie !! Rozpoczełam prace nad komplecikiem w kolerze ecre :) Pozdrawiam i zapraszam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×