Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magdziaa83

Dwie Kreski na teście - termin kwiecień 2008!

Polecane posty

Cześć. Marysiu-może zrób sobie też płukankę gardła wodą z solą,zaparz szałwię i też tym płucz gardło,syropek z cebuli na pewno nie zaszkodzi-ma działanie bakteriobójcze,dużo pij ,zjedz kisielek,może siemię lniane mogłabyś sobie też zrobć. Agosiuu-Natalka ma 2,5 roku.Ona z wielką radością oczekuje na siostrzyczkę,też chce dla niej ubranka kupować,dużo o tym mówi,ale ja tak wiem,że to będzie dla niej trudny czas.Nigdy jednak nie przyszłoby mi do głowy,by\" podzielić się dziećmi do zaopiekowania\".Podzielić obowiązkami-tak,ale nie mogłabym teraz całej uwagi poświęcić tylko Maleństwu,a Natalka-co? Myślę,że to jest kwestia oraganizacji.Wyobrażam sobie to tak,że np.jak będę karmić Małą,Natalce mogę w tym czsie czytać albo będzie sobie obok nas siedzieć i rysować,bo bardzo lubi. Suzanke-dzięki za ciepłe słowa. Miłego dnia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wiecie, wczoraj byłam na spotkaniu z anestezjologiem w szkole rodzenia...super facet..i znów mam nadzieję że może się uda mieć zzo...w sobote idziemy do niego na indywidualną rozmowę..aha i ustalam teraz wersje: więc u pierworódek znieczulenie podaje się przy 5cm rozwarcia a u rodzących juz koljeny raz przy 2-3cm..jeśli kobieta cierpi można jej niewielką dawkę podac już szybciej(w obu przypadkach) i w ogole wszystko jest kwestią indywidualną stad chętne powinny wcześniej pogadać z lekarzem:) buziaki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A JA zapomnialam napisac moja Oliwia wazy 2110kg.malenka ale ma jeszcze czas zeby nabrac cialka mysle ze do 3kg.dobijemy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pigi: kup URINAL--zawiera wyciąg z żurawiny,zakwasza mocz ,co powoduje niemożność namnażania się bakterii i jednoczeście powoduje ich "odklejanie" ze ścianek przewodów moczowych,dziala moczopędnie wiec również skutecznie wyplukuje można podawać go dzieciom i kobietom w ciąży leczniczo 3xdziennie jeśli bierze się antybiotyk,to lepiej brać go po przeleczeniu antybiotykiem jak ci nie pomoże to zrób posiew i musisz wtedy wziąść antyb.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam już wyniki. morfologia poprawiła się. wszystko mieści się w normie, ..ale mocz jest zły.:( bakterie dość liczne, opalescencja białka i 15-20 leukocyty. dostałam antybiotyk:( wiecie,że waham się czy go w ogóle wykupić:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysiu przychylam się do płukania gardła wodą z solą (tylko się nie nałykaj ;) ) w razie konieczności jedynymi tabletkami na gardło które można w ciąży są tantum verde. (żadnych ziolowych typu tymianek i podbiał!) no i to co dziewczyny piszą...czosnek, miód, melko, cebula. Pozdrawiam i szybciutkiego powrotu do zdrowia życzę :) ps. nasz Ignaś też ma koło 2200...ale napewno sporo przybierze ;) ja dziś od 7 na nogach bo miałam powtórny test obciązenia glukozą. nastawiłam się ze z cytrynką będzie fajniej a tu guzik . fuu :P Trzymajcie kciuki...bo naprawde boje się o wyniki...że ten cukier za duży :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej Alu ! :) wiesz ja tez dostałam antybiotyk bo mam troche bakterii...ale nie w moczu ;) i też sie wahałam. niby nie powinno się nic stac jak się nie weźmie ale(!) położna nam mówiła że jesli teraz się nie wyleczy bakterii to mały może od razu po porodzie dostac na dzień dobry antybiotyk bo przy porodzie przełażą na niego te bakterie czy jakoś tak, albo..będą Ci i tak dawać antybiotyk jeszcze podczas porodu żeby mały chociaż trochę "łyknął". Ja tez się waham ale chyba wezmę już od jutra..póki jest jeszcze czas żeby to wszystko porządnie wyleczyć. To chyba aż tak nie przenika do malucha przez łożysko? Pomyśl jeszcze ale nic się nie bój .pozdrawiam serdecznie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki dziewczyny poczytałam i zmykam akurat teraz jest mi to ptrzebne ale trudno zawsze coś ja też muszę jechać na krew i mocz ale poczekam do wtorku wiecie co lekarz powiedział że robi się rozwarcie skraca się szyjka a kazał mi przyjść za3tyg.Czy to nie dziwne na tym etapie ciąży .Trzymajcie się bużka pa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziękuję ci za odpowiedź! jutro idę na usg do mojej lekarki, zdecydowałam,że do jutra wstrzymam się z kupowaniem antybiotyku. a rano jeszcze raz zaniosę mocz do badania. nie wiem, czy to mogło mieć wpływ, ale ten mocz pobrałam o 4 rano, bo bałam się, że później nie będzie go na tyle dużo, żeby nadawał się do badania. no i tak sobie 4 godziny leżał w butelce. czy to mogło mieć wpływ na wynik? ............... trzymam kciuki za dobre wyniki u ciebie:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ali-cja: jak są bakterie ,to chyba nie masz wyjścia..niby przez łożysko nie przejdą,bo za duże przecież to nie wirusy ale jak ci się jakieś powikłania zrobią po cc?? przecież będą chyba cewnikowali? jak gdzieś naruszą ślizówkę i rozejdzie się po calym organiźmie?? zapytaj lekarki,bo nie ma co samej decydować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Obudziłam się dziś z bólem gardła a cały dzień chodzę i kicham i mam katar..mam nadzieję że dalej to się nie rozkręci...ta pogoda jest taka dziwaczna..raz ciepło i słonecznie a następnego dnia siąpi albo śnieg pada..no masakra...ja już myślałam że takiego polarowego kombinezoniku mały nie ubierze a teraz to nie wiem czy mu w nim zimno nie będzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
powtórzyć badanie nawet kilka razy zawsze warto! zwłaszcza że stawka o antybiotyk. ale nawet jak bedzie trzeba , maluchowi napewno to nie zaszkodzi, duży już jest ;) ;) trzymaj się ciepło i dzięki za kciuki 🌼 Mocz faktycznie najlepiej zawieźć tak żeby nie stał ale chyba nie musi to być tak całkiem rano więc nie ma się co stresować . miłego popołudnia dziewczyny, ja dziś jeżdże nowym wózkiem po mieszkaniu :P szkoda że pustym :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, jestem z kwietniówek 2007 i mam pytanie do Asiulek81...... po wpisie w tabelce widze,że jesteś z Oławy. Wobec tego mam do Ciebie prośbę: znasz jakiegoś dobrego!!! fryzjera w Oławie???? Będę wdzięczna za informacje. A jesli chodzi o wózki, to najlepiej iść do Juniorka i tam na spokojnie przyjrzec się kilku modelom, nawet pojeździć po sklepie , a co :D. Osobiście miałam Ring Max ADBOR na szerokich paskach i był funkcjonalny gdy uzywałam gondolki, jak przyszło co do spacerówki, to nie było już za ciekawie. Karolcia nie miała tam na czym siedziec, bo siedzisko było bardzo małe. A jeszcze duzo podrózuję, tak więc się nie sprawdził :( Pozdrawiam wszystkie kwietniowe mamy i zyczę szczęsliwych rozwiązań i zdrowych dzieciatek :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LightBlue kontrolę mam ze skarbówki w pracy:( z tego wszystkiego śluzówka zamieniła mi się w jakaś ślizówkę:O a po przyjściu do domu zjadłam obiad i poszłam spać..stres mnie chyba zeżarł,chociaż panowie raczej nie szukali dziury w całym,jutro ciąg dalszy... mogli przyjść za miesiąc :D:D..od razu zaczęłabym rodzić. nie mam wózka i co najgorsze nie mogę się zdecydować na żaden...skończy się tak,że kupię jak mała już będzie ze mną w domu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam🖐️ kwietniowe mamusie🌻 Ja po dzisiejszej wizycie jestem pełna optymizmu:) zagrozenie przedwczesnym porodem na chwilę obecną zażegnane:) dzięki luteinie i fenoterolowi szyjka przestała sie narazie skracać jupiiiii....miałam też widzenie z moim syneczkiem🌻 mały waży już 2470 g i podobno jest ciut wiekszy niz niektóre dzieciaczki w jego wieku:) dostałam skierowanie do ortopedy bo grozi mi rozejście spojenia łonowego:( i musze sie skonsultować czy mogę rodzic sn czy muszę mieć cc....ale to juz mniej ważne jak Niko sie urodzi najważniejsze żeby był zdrowy🌻 Dziewczyny bardzo Wam współczuję tych bolących gardeł i przeziębień,niestety nie mam pojęcia co można brać na takie dolegliwości ale wydaje mi sie że najlepsze jest mleczko z miodem i czosnkiem i wygrzanie sie pod kołderką:) pozdrawiam serdecznie🌻 wszystkim potrzebującym duzo zdrówka życzę❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A u mnie moj maz mnie zaskoczyl jak mu powiedzialam wczoraj ze zostalo juz tylko miesiac do porodu to odrazu dostal palera kupil dzis materac (koksowy)a Wy jakie macie?ja chcialam ten antyalergiczny ale jak juz jest ten to niech bedzie i pojechal sam kupic farbe do pokoiku i jakies kaczuszki:)szkoda ze mnie nie zabral:(.Ciekawe kiedy rozpocznie malowanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej Dziewczynki, nawet nie odniosę się do żadnej Waszej wypowiedzi, bo przyznaję, nie czytałam:( Nie mam czasu, od wczoraj nie robię nic jak tylko wiszę na telefonie, tłumaczę z angielskiego dokumenty, odpisuję itp itd... Rudzyła mocno sprawa w Anglii, na 13-go marca przewidziany jest finał, jednak nie obeszło się oczywiście bez komplikacji... Wyustarczyło, ze ta \"mamusia\" rzuciła kilka oszczerstw w swoich zeznaniach i teraz mój mąż (mimo, że ona nie ma na swoje słowa dowodów) musi przedstawić dokumenty, by podważyć jej zeznania... Musimy m.in. w ciągu tygodnia dostarczyć do Anglii (na szczęściem mailem) zaświadczenie o niekaralności, a wiecie, ile w Polsce się czeka na takie papiery... Generalnie koszmar... dziś już nie mam siły na nic... Ale jedna rzecz poprawiła mi humor, przyszła dziś paczka od siostry męża z Holandii z ciuszkami dla Antosia (po jej dzieciach) Sa tak cudne i jest ich tak dużo, ze chyba zwariuję:) Już widzę, ze połowy nawet Antoś nie pon osi, bo wyrośnie... Ale są naprawdę przecudowne:) Ok, uciekam dalej walczyć z tłumaczeniami (mam 9 stron do przetłumaczenia na polski, a że siedzę ze słownikiem, bo angielskiego nie używałam jakieś 10 lat, to idzie mi to jak krew z nosa....) Miłego wieczoru Kochane!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigi15 ja mam materac kokos-pianka-kokos podobno najważniejsze żeby nie był zbyt miekki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wlasnie moj jest twardy.Wiecie co ten ojciec to mi dziala na nerwy wiedzial ze bedzie dzizecko juz od 9mies.to nie mogl pomyslec wczesniej tylko na to lato planuje generalny remont domu malowanie.Dlaczego ktos musi mi zawsze spieprzyc humor?to jeszcze babka mi opowiada o modzie na sokces gdzie mnie to wogole nie interesuje mam ochote krzyczec ze zlosci aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!sory dziewczyny ale musialam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Was wszytskie:) Ja jestem w 34 tyg. ciązy. Od dawna śledze Wasz topik ,ale tylko biernie. Codziennie czytam Wasze wypowiedzi, ale chyba nigdy się tu nie wpisałam. Raźniej tak razem...:) Mnie jest juz coraz cięzej. Mimo ze mam mały brzuszek jest mi bardzo źle... Poza tym humorki, grymasy, niezadowolenie... Juz chce być po.... Ogólnie nie za dobrze przechodze ciąze jesli chodzi o psychikę , mimo ze dzidziusia w pełni akceptuję , kestem szczesliwa, mam wspaniałego partnera i juz nie moge sie doczekać jego przyjscia na swiat. Nie rozumiem kobiet, dla których to najpiekniejszy okres w zyciu... Dla mnie na pewno nie...:( Ostanio baardzo powoli zaczynam przygotowywac torbe do szpitala. Poza tym narazie nie mam zadnych rzeczy dla Maluszka. w połowie marca mam wizyte w klinice , w której chce rodzić. Tam bedzie równiez konsultacja z anestezjologiem. Róniez chce porozmawiac o znieczuleniu. A teraz a propos tych bakterii... Tez miałam z tym problem, czesto miałam bakterie w moczu i zawsze podwyzszne krwinki białe. Brałam tab. nie pamietam nazwy i nic nie pomogło a nwet wyniki sie pogorszyły. Lek. przepisał mi antybiotyk , amotax o ile pamietam i wyniki po tym mam super. Tez sie zastanawiałam czy brac ,ale uwiezcie ze lepiej wszytsko wyleczyc i doleczyc do konca. Wiadomo ze lepiej unikac wszelkich tabletek,ale to lepsze niz bagatelizowanie stanu zapalnego. Dzisiaj byłam na wizycie u lekarza i powiedział,ze teraz nic nie zagraz ciązy, co w domysle zabrzmiało tak jakby wtedy zagrazało...Dlatego mimo wszystkich wahań lepiej wziąc i wypędzić cholerstwo gdzie pieprz rośnie:) Moje synuś ma około 2 kg:) Pozdrawiam i mam nadzieje, ze bede mogła Wam czesciej towarzyszyc - od dzisiaj już nie tyko in cognito:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigi 15 Ja mam materac kokosowo - gryczany, podobno do 6 miesiąca dziecko ma spać na kokosie,a potem już może na drugiej stronie. Przysłali mi dziś decyzję z zusu:) Na szczęście pozytywna!!! NIe wiesz jak oni wypłacają te pieniążki?? Na konto czy trzeba do nich osobiście iść?? No i czy jak nam się skończy te 182 dni chorobowego to nadal musimy brać od lekarza zwolnienie?? Troche jestem zagubiona w tym wszystkim:( Dziewczyny ja na gardło brałam Tymsal, to jest taki ziołowy lek w sprayu, można brać w ciąży. Mi pomógł:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Suzan-ale dziwne ze wczesniej nie dostalas orzeczenia no ale najwazniejsza chyba jest decyzja ja na nia czekam .Ja dzwonilam do zusu to kobitka powiedziala ze juz zwolnienia nie sa potrzebne ,musisz im podac swoj numer konta to wtedy pieniazki beda przelewac na konto a i ta kobtka powiedziala ze jak zus dostaje decyzje to maja 30dni na wyplacenie pieniedzy dobrze ze juz masz to za soba

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie przeziębienia męczyły non stop od połowy grudnia... i leczyłam sie właśnie mlekiem z miodem czosnkiem, cebula itd.. tylko nie na długo to wystarczyło. Potem lekarz przepisał mi bioparox i miałam korzystać z niego około tydzień do gardła i do nosa żeby wyleczyć katar i stan zapalny zatok. Potem mi sie poprawiło i piłam Akcimelki .. mimo wszystko po 2 tygodniach pojawił sie katar i obniżona temp (ok 35stopni) wtedy zaaplikowałam sobie ostillokocillum (jest bez recepty-to homeopatyczny lek) i odpukać wszystko odeszło i jak na razie nie wraca a ja mam ogólnie więcej sił i lepsze samopoczucie. chociaz regularnie piję Akcimelki -) tak na wrazie czego ;-) Miłego wieczorku. A jutro penie w ogóle nie zaglądnę bo mam \"prawdziwe\" urodziny i gości trochę z tej okazji. Pozdrawiam cieplutko..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Orchideaaa witamy na naszym topiku-mam nadzieje ze stanie sie tez twoim topikiem....rozgośc się i pisz:) Mam to samo jeśli chodzi o psychikę ,chciałabym byc juz po bo nie moge sie doczekac mojego synusia,ale samego okresu ciąży na pewno nie bedę wspominała z rozrzewnieniem:).... Z tymi materacami to tak jak ze wszystkim każdy mówi co innego hihi....ja słyszałam że materac kokos-pianka-gryka odwracamy na strone z gryką dopiero jak dzidzuś wstaje:) można dostac kręcka:) na szczęście już niedługo to my będziemy doświadczonymi mamusiami i będziemy doradzac wszystkim wokoło hihi.... Decyzji z ZUS-u nie mam do dziś:( choc 182 dni zwolnienia mineło mi pod koniec stycznia:( moje panie w kadrach \"trochę\" sie pomyliły i dzieki nim wniosek złozyłam na poczatku lutego....wiec jest spora szansa że zdążę urodzic zanim dostanę kasę.... Ale się rozpisałm:) uciekam już dobranoc🌻 Aha zapomniałam jeszcze sie \"pochwalic\" rosnę i rosnę:( dzis u lekarza okazało sie że przytyłam juz 16 kg 😭😠 jutro uzupełnie tabelke bo dzis nie chce mi się juz jej szukac... papapapa.....🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agoosia, dziękuję! Te linki przydadzą się napewno, ale już dziś mam dość i idę spać... Dobranoc Mamusie🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ASIULEK81
Hej dziewczynki :) Ja na gardło brałam TANTUM VERDE P pastylki do ssania. Pomogły mi, no ale to było na początku ciąży ok 11 tygodnia. Brałam je tylko 3 dni. Co do zasiłku rehabilitacyjnego - to mnie 182 dni skończyło się 18 lutego, w styczniu już dostałam decyzję od lekarza z zus na 3 miesiące, ale niestety z mojego zusu jie dostałam żadnej decyzji. No ale co dziwo dzisiaj wchodzę na moje konto - a tam pieniążki ;). nie wiem czy firma powinna mi płacić ten zasiłek, ale narazie się zbytnio nie cieszę bo wiecie zapeszę i co będę musiała oddać. :) Ale nie sugerujcie się moim przypadkiem, bo u mnie w firmie jest burdel :( oni w kadrach nic nie wiedzą. O papiery sama się prosiłam przez 4 tygodnie, a jak mi wysłali to powpisywali mi błędne daty, dopiero jak im podałam wszystko jak kawe na ławe to wysłali poprawne. LightBlue nie znam dobrych fryzjerów z Oławy :) Widzę że ty również jesteś rocznik 81 prześlij mi zdjęcie możę się znamy :) sowka12@wp.pl Pozdrawiam Was Kochane idę spać :) 🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×