Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magdziaa83

Dwie Kreski na teście - termin kwiecień 2008!

Polecane posty

1967- dziekuje za wytlumaczenie:):) Ola- ale termin porodu nie zmienia sie wraz z ciążą. Mnie wyszło ostatnio, ze termin mam nie jak wg okresu na 2,04 ale na 3,03 i lekarz powiedzial, ze najbardziej prawdopodobny termin jest taki jaki wskazywalo pierwsze usg u mnie to był 25,03. Powiedział, ze teraz na usg wyskakuje wg wagi i rozmiarow dziecka, ale to ze dziecko jest wieksze wcale nie znaczy, ze urodzi sie szybciej. dzis na obiad robie pizze, bo mąż mnie juz o nią męczy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex, sęk w tym że kilka ostatnich pomiarów wskazywało na wcześniejszy termin i terminy z tych usg były zbieżne. A ja wyliczyłam sobie, że owulację miałam w pierwszych dniach po @, czyli jakieś 10 dni wcześniej niż jest to ogólnie przyjęte. Moja pani doktor wczoraj zgłupiała, ja już też... Natomiast ja bardziej jednak sugeruję się terminem wg usg. Moja koleżanka leczyła się kilka lat na "babskie sprawy" Potrafiła nie mieć @ przez kilka m-cy. Jak zaszła wreszcie w ciążę to też trzy m-ce wcześniej nie miała @, więc lekarz ustalał jej termin porodu wyłącznie na podstawie usg i pomylił się o 1 dzień... Agoosia, nie dostałam zdjęcia, bo zapomniałam o nie poprosić. Ostatnio jestem bardzo zakręcona... A Wy dziewczyny jeszcze macie siłę na mycie okien?? Ja już ledwo się ruszam, w nocy na sikanie zbieram się dobrą chwilę zanim wstanę... Szalone:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzuchata
Cześć Dziewczyny! mam pytanie...czy mialyscie takie dziwne uczucie, jakby ktos was od srodka ciagnal za pepek? dzisiaj od rana nie moge sie wyprostowac, bo jak tylko probuje to czuje to ciagniecie w pepku i wcale nie tak slabo...o takich dolegliwosciach to nie slyszalam..... a co do terminow porodu, to ja tez mam kilka podanych i to rozniacych sie o nawet miesiac, ale juz dwoch lekarzy mi powiedzialo, ze najbardziej prawdopodobne sa te pierwsze, okreslone najlepiej ok 7 tygodnia ciazy. no zobaczymy...ja juz w zasadzie nie wiem czego sie spodziewac, bo biore Fenoterol,a ten lek albo moze wstrzymac porod albo sie okaze ze po odstawieniu na drugi dzien urodze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mnie cały czas pempek boli, piecze skóra wokół niego... to najbardziej napięte miejsce na moim brzuchu... Ale wiele moich koleżanek miało podobnie w ostatnich miesiącach, więc to chyba normalne... wsmaruj sobie w pepmek i wokół niego sporo oliwki, powinno pomóc:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oki, udaje się, to dobrze. Ja od rana Was czytam, ale wiadomości nie udało mi się wysyłać , czasem szwankuje ten mój komp, to znowu net, już sama nie wiem. Ola, te rozbieżności między data ostatniej @ a terminem wg usg są bardzo częste (ja w pierwszej ciąży też tak miałam) ale na tym etapie ciąży - tak jak Alex pisała - termin wg usg już nie jest zbyt miarodajny, duży jest wachlarz odchyleń, zresztą zaznaczany zawsze na wyniku USG.Dlatego obliczając termin na podstawie USG lekarze biorą pod uwagę badania z pierwszego trymestru a przy "terminowości" porodu - datę ostatniej @. Ola, fajnie masz , wizyty u gina co dwa tygodnie. Ja chodzę co cztery, przynajmniej póki co:( Renia, ale odważna jesteś, spać z dzieckiem w jednym łóżku! Moje starsze ze mną nie przespało ani jednej nocy i to z naszego wygodnictwa,wiem o tym. Bałam się szczerze mówiąc wpuścić go do naszego łóżka patrząc na przykład znajomych, których syn z łóżka rodziców się nie wyprowadził nawet , gdy wybudowali dom i mieli swoją sypialnię :). Zresztą w moim wypadku takie rozwiązanie sie sprawdziło. 1967, napisz jak sie czujesz po myciu okien. Ja moje myłam ostatnio 7 grudnia, teraz tez by sie przydały, jak tak na nie patrzę, tylko, ze przez tą moją chorobę póki co to odpada. Jak urodził się starszy synek, to w aptece kupowałam dla niego Balneum do kąpieli i smarowania (potem przeszłam na emolium), zasypkę penaten, na odparzenia tormentiol, plantex na kolki i sterimar do noska. Właśnie muszę zrobił zamówienie obejmujące tez małego brzdączka. Dziś moja koleżanka z pracy urodziła córeczkę. Zazdroszczę jej trochę, tez bym chciała już, tym bardziej, że tak niepokoję sie o zdrowie mojego synka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzuchata
o dzieki Ola! zaraz wyprobuje...bo denerwujace to uczucie... chcialabym sie dopisac do Waszej tabelki i tak zeby juz nie grzebac wsrod tych ponad 100 stronach, to rozumiem ze pierwsza cyfra to wiek, a potem tydzien ciazy? a moge zaproponowac zeby jeszcze miasto dopisac? moze akurat ktoras z Was spotkam gdzies potem z wozkiem na spacerze :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzuchata
co do listy z apteki, to wpisuje, to co napisała Mysiczka i dopiszę, to co zaproponowano mi na szkole rodzenia: - Balneum do kąpieli i smarowania (potem emolium), - zasypkę penaten, - na odparzenia tormentiol, - plantex na kolki, - sterimar do noska. - Tantuum rosa - najlepiej w spryskiwaczu na szybsze gojenie rany poporodowej - krem bepanten lub medali m.i. na bolące brodawki - gaziki jednorazowe, - spirytus 70% do smarowania pepka (polozna mowila zeby nie kupowac do tego saszetek Leko) chyba tyle miałam podane, jakbyście uzupelniały dalej byłoby super...pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mysiczko, ja mam wizyty co 4 tygodnie i następną tez tak chciała mi wyznaczyć... ale w związku z tym, że chciałabym iść na L4 to mam przyjść wcześniej i wstepnie wyszło, że za dwa tygodnie (jesli się wyrobię). A co do terminu... będzie co będzie, mam tylko nadzieję, że wcześniej niz później:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam dziewczyny! nie pisałam do WAS przez 3 dni bo w niedzielę był taki piekny dzień i spędziłam go z dziećmi poza domem,byliśmy w stadninie potem nad stawem karmilismy kaczki, spacerowaliśmy i cieszyliśmy się sobą....wczoraj miałam też zwariowany dzień bo latałam z moja Ola po jubilerach w poszukiwaniu prezentu na chrzciny bo idziemy w niedzielę (kupiłam prześliczną złotą bransoletkę specjalnie dla dziecka) no i nie mogłam się oprzeć kupiłam zaraz drugą tym razem \"męską\" z blaszką gdzie dam wygrawerować imię a na odwrocie grupę krwi jak się Kubuś urodzi, potem była u mnie koleżanka z prawie dwuletnią Kasią no i było wesoło... aż odetchnełam z ulgą po ich wyjściu...a dziś wziełam się za generalne porządki u Dominika w pokoju, jak wam pisałam ma astmę i jest uczulony na kurz zatem raz w miesiącu przewracam jego pokój do góry nogami łącznie z oknem i myciem mebli...umyłam balkon, klatkę schodową no i chcę zabrać się jeszcze za toaletę i kafelki...jak chwilke odsapnę a jutro mam w planie Olusi pokój... odnośnie WASZYCH niepokojów, bóli i różnych przypadłości...ja nie zabieram głosu gdyż prócz mdłóści nie dolega mi nic...no czasem zgaga...życzę wszystkim brzuchatkom dużo zdrówka i lepszego samopoczucia! na pocieszenie może służyć nam fakt że już niedługo będziemy trzymać w ramioanch nasze pociechy i wszystkie bółe, niepokoje odejdą w niepamięć...pozdrawiam cieplutko, duża bużka!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzuchata
a dobra jeszcze jedna sprawa :) czy słyszałyście o tym albo moze same korzystałyście? Czy warto zakupic te dwie rzeczy: a) chuste do noszenia dziecka http://www.bebelulu.pl/v2/index.php?lang=pl b) poduszke do karmienia http://motherhood.pl/produkt/fasolka-motherhood.html ?? razem z innymi waznymi rzeczami, ktore trzeba kupic i tak wychodzi na maxa duzo pieniedzy, a te dwa gadzety tez tanie nie sa, wiec nie wiem czy sa az tak pomocne ze warto jeszcze w nie zainwestowac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek69........Gośka...........38.......24.......02.0 4 . .......+7kg Dz Alex81...........Ola..............26.......32.......02. 04........+8,5kg..N adamisia.......Asia.......... .26.......32......03.0 4.....+11,5 kg Karolek marysia78......Justyna........29........32......03.04. .. .....+3kgCh ali-cja..........Ala.............36...…...32.... . .04 .04.......+12 kg..Alicja Ola31..........Ola..........31..….......32..... .. 07. 04..... +13kg...Antoś agoosiaa........Agnieszka.....22.......31........09.04. . ......+4kg Staś Anna_śl..........Ania............29.......32........09.0 4......+9kg Kubuś Ruda Śl. Evika87........Ewa.............20.......29........09.04 ......+14kgRobert Mysiczka30.....Ola.............31......29........ 10.04.........+10,kgCH no wiec mama....Ania....25.........30..........10.04.........+10kg Ignaś echo1978.......Aneta..........29.......23........11.04. . .....+7kgCHiDZ Motka........Ania...........28.......30........14.04.. ..…+12kg..Nikodem Renia905.......Renata.......27.... .31....... 14.04.......+9kg CH Konrad pigi15..........Dorota.........28....30........16.04... . ..+10kgDZ.Oliwia gregia...........Justyna.......25...…..18.…. . 18.04......…....+3kg 1967.............Iwona..........40 ..… ..26.......18.04...…....+9kg dz mag26...........Magda..........27.... ..18........19.04.. .......+2,5kg minimisia..... Agnieszka.....26... . ..27.......20.04...........+8,5 kg DZ polina80.........Ola..............27.... ..30.......20 .04.........+13kg CH viki444...........Wiolka.........29.... ..26..…..20 .04 ..........+9kgDZ to ja CC.........Anka...........25..... ..26..…...22.04...... ... +3 kg CH olcia00...........Ola.............26........28.......23. 04........+7 kg CH aniawd...........Ania............29......26....... 24.04......….+8,5kg DZ Isa22...........Ewa............29.......29 ....... 27.04.........+8 kg DZ pikpik............Kinga...........23.......19 .......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona........ .29.......15.......30.04. .... .. ....+4 kg Agula81.........Agnieszka.......26.......24.......23.04 .. ........+9kg CH TPM.............Asia.............34.......25........2 0 .04..........+7kg DZ Liliankas........Liliana..........28.......27........30 .04.........+12 kg DZ uaktualniam tabelkę...no cóż nie tylko tygodnie lecą w górę...kilogramy też...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Brzuchata
gosiek69........Gośka...........38.......24.......02.0 4 . .......+7kg Dz Alex81...........Ola..............26.......32.......02. 04........+8,5kg..N adamisia.......Asia.......... .26.......32......03.0 4.....+11,5 kg Karolek marysia78......Justyna........29........32......03.04. .. .....+3kgCh ali-cja..........Ala.............36...…...32.... . .04 .04.......+12 kg..Alicja Ola31..........Ola..........31..….......32..... .. 07. 04..... +13kg...Antoś agoosiaa........Agnieszka.....22.......31........09.04. . ......+4kg Staś Anna_śl..........Ania............29.......30........09.0 4......+7kg Kubuś Evika87........Ewa.............20.......29........09.04 ......+14kgRobert Mysiczka30.....Ola.............31......29........ 10.04.........+10,kgCH no wiec mama....Ania....25.........30..........10.04.........+10kg Ignaś echo1978.......Aneta..........29.......23........11.04. . .....+7kgCHiDZ Motka........Ania...........28.......30........14.04.. ..…+12kg..Nikodem Renia905.......Renata.......27.... .31....... 14.04.......+9kg CH Konrad pigi15..........Dorota.........28....30........16.04... . ..+10kgDZ.Oliwia gregia...........Justyna.......25...…..18.…. . 18.04......…....+3kg 1967.............Iwona..........40 ..… ..26.......18.04...…....+9kg dz mag26...........Magda..........27.... ..18........19.04.. .......+2,5kg minimisia..... Agnieszka.....26... . ..27.......20.04...........+8,5 kg DZ polina80.........Ola..............27.... ..30.......20 .04.........+13kg CH viki444...........Wiolka.........29.... ..26..…..20 .04 ..........+9kgDZ to ja CC.........Anka...........25..... ..26..…...22.04...... ... +3 kg CH olcia00...........Ola.............26........28.......23. 04........+7 kg CH aniawd...........Ania............29......26....... 24.04......….+8,5kg DZ Isa22...........Ewa............29.......29 ....... 27.04.........+8 kg DZ pikpik............Kinga...........23.......19 .......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona........ .29.......15.......30.04. .... .. ....+4 kg Agula81.........Agnieszka.......26.......24.......23.04 .. ........+9kg CH TPM.............Asia.............34.......25........2 0 .04..........+7kg DZ Liliankas........Liliana..........28.......27........30 .04.........+12 kg DZ Brzuchata......Baśka.........26........31........20.04........+ 10kg CH ....Wrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brzuchata..co do tych chust, to ja myslę że to bardzo fajny pomysł pod warunkiem że Twoje dziecko to polubi, a to róznie bywa...moja bratanica nie akceptowala tego i jak teraz pytałam o tę chuste czy moge ją wziąć dla małego to sie okazało ze kumpla dziecko tez nie chciało więc chusta nowa i w sumie nietknięta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczynki byłam dzisiaj u gina mój maluszek waży 2200g i raczej znikome szanse są na poród na święta (ja bym bardzo chciała)ale czas pokaże teraz mam wizyte za3 tygodnie a teraz ide poleżeć bo strasznie bolą mnie żebra a jeszcze mam problem córa moja ma ospe kazał mi ją wytransportować do babci czas wylęgania to3 tygodnie nie daj boże żeby poród się przyspieszył a ja zachoruje to maleństwo ma małe szanse przeżycia tym jestem najbardziej przerażona miłego popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysia78 moja Ola miałam 2,2kg jak sie urodziła i jest w pierwszej trójce najlepiej ucz ących sie dzieci w klasie....głowa do góry wszytsko będzie OK nie martw się na zapas... buzki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja kupilam kolejne ubranka zwariowalam na tym punkcie.Mam lepszy humorek bo auto bedzie naprawione ale pomimo tego ze idzie z ubezpieczeniato i tak 12tys.do tylu:(.to jedna sprawa a druga to taka ze od przyszlego tyg.bedziemy malowac pokoik dla Oliwi:)tzn.jak sie ochlodzi bo teraz poki jest cieplo to Pan bedzie konczyl kostke na dworzu. Brzuchata ja tak tylko chcialam zapytac nie to zebym sie czepiala ale co ta za imie Wroclaw to jakies zagraniczne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysiu- a chorowalas kiedys na ospe? ja tez mialam stycznosc z dzieckiem ktore bylo chore na ospe w czasie ciazy tyle ze ja juz chorowalam i z tego co lekarz mi mowil to jesli raz sie chorowalo to juz sa te przeciwciala ochronne a pznikowalam strasznie ale zadna krostka mi nie wyskoczyla .Trzymam kciuki zebylo bylo u Ciebie wszystko dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tyle ze u mnie bylo tak ze u tego chlopca juz sie rozwinela choroba i nanastepny dzien dostal krostek slyszalam wlasnie ze najgorzej jest przebywac z ta soba przez te 3tyg.kiedy choroba sie rozwija ale moja siostra brzebywala ze swoim synkiem i nic jej nie bylo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale mozesz zrobic wyniki na przeciwciala i zrob to jak najszybciej moze jednak wywies corcie do babci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
taki mam zamiar jutro zadzwonie do laboratorium a mała jest u mamy a ja dostane zaraz świra dobra nie truje wiecej miłego wieczorka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysiu, ja na początku ciąży też się bardzo martwiłam , bo mój synek miał różową wysypkę, myślałam, że to różyczka i byłam niemal pewna, że ja załapię, bo oczywiście w tym czasie byłam przeziębiona. Moi rodzice zawieźli wtedy mojego synka na oddział,do szpitala, gdzie jest ordynatorem koleżanka mojej mamy i jednocześnie mam mojej koleżanki z pracy :) i ona ich uspokajała, ze jak była w ciąży z moją koleżanką (bądź jej młodszą siostrą), to na oddziale panowała epidemia osy czy odry a ona pracowała. I urodziła zdrowe dziecko. Nie martw sie zatem, unikaj kontaktu z córką, choć wiem, jakie to trudne. A poza tym ospa na tym etapie chyba już nie jest aż tak groźna. Ja jestem na zwolnieniu do zakończenia kuracji antybiotykowej, ale potem wracam do pracy, w ogóle do Świąt, to chciałabym popracować...Lubię ta moją pracę (szczególnie teraz, gdy wróciła normalność) i ciężko mi będzie pół roku bez niej , poza tym chyba tez trochę tak cyrkluję, aby w przyszłym roku dostać choć połowę trzynastki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marysiu, jak ja Ciebie rozumiem, te stany to u mnie norma. Nie martw sie na zapas. I pomyśl, ze już naprawdę jesteś w zaawansowanej ciąży. Popatrz, ja tez mam zapalenie oskrzeli, pierwszy raz w życiu - akurat teraz!Trzymaj sie i wcale nam nie trujesz, zrozumiałe, że sie martwisz :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sprawdzałam w tej książce "W Oczekiwaniu na dziecko", jeśli chodzi o ospę w ciąży, w drugiej połowie szczególnie bardzo uspokajają. Więc głowa do góry :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MArysiu..trzymaj się..będzie dobrze, zobaczysz..:) Pigi...ten Wrocław u Brzuchatej to nie imię:P Zaproponowała żeby podać też nazwę miasta i właśnie to ten Wrocław oznacza:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agoosiu_wiem ze to nie imie tylko tak spytalam bo my tu wpisujemy imiona a tu ni stad ni z owad miasto a ja gapa nie doczytalam ze miasta tez wpisujemy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hehe:) no nie wiem w końcu..tylko taka propozycja była, mnie jest absolutnie wszystko jedno i tak wiem ze żadna z Was nie z Torunia bo już by się pewnie ujawniła:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie, ależ mnie sen morzy.. od paru dni popołudniami tylko bym spała. to pewnie przez tą moją anemię. a jeszcze w nocy wstaję 4 , 5 razy siusiu z powodu obniżonego brzuszka... to taki przedsmak do wstawania do dzidziusia.. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×