Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magdziaa83

Dwie Kreski na teście - termin kwiecień 2008!

Polecane posty

Faktycznie fajna ta wyprawka - taka nieskomplikowana :-) Czyli z ubranek powinnam mieć tak po 4-5 sztuk z każdego rozmiaru. Muszę posegregować te ubranka, które już kupiłam i dostałam i zobaczę ile i czego mi brakuje. 1967 - 16 body??!!! No to sporo:-) Będziesz mogła stroić malucha :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renia--pakiet 10-ciu sztuk 56-62 mi się trafił Next Disneya,nówki z metkami, dziecko nie zdążyło ponosić więc mama wystawiła na allegro :) a 6 kupiłam w sklepie..i tak się nazbierało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiedyś,jak nie było pampersów,to istniała potrzeba większej ilości śpiochów lub pajacyków,bo przez tetrę i majtki z ceratki,lało się czasami bokiem..co tam czasami--często,aż plecy w kaftanikach były mokre..teraz wsiąka elegancko i można tą ilość zmniejszyć,bo tyle tego ubrudzenia co się maluchowi niekontrolowanie uleje....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gosiek69........Gośka...........38.......32.......02.0 4 . .......+9kg Dz Alex81...........Ola..............26.......32.......02. 04........+8,5kg..N adamisia.......Asia.......... .26.......33......03.0 4.....+12 kg Karolek marysia78......Justyna........29........32......03.04. .. .....+3kgCh ali-cja..........Ala.............36...…...32.... . .04 .04.......+13 kg..Alicja Ola31..........Ola..........31..….......32..... .. 07. 04........+13kg...Antoś.....Namysłów agoosiaa........Agnieszka.....22.......32........09.04. . ......+4kg Staś Anna_śl..........Ania............29.......30........09.0 4......+7kg Kubuś Evika87........Ewa.............20.......29........09.04 ......+14kgRobert Mysiczka30.....Ola.............31......29........ 10.04.........+10,kgCH no wiec mama....Ania....25.........30..........10.04.........+10kg Ignaś echo1978.......Aneta..........29.......23........11.04. . .....+7kgCHiDZ Motka........Ania...........28.......31........14.04.. ..…+12kg..Nikodem...Bytom Renia905.......Renata.......27.... .32....... 14.04.......+9kg CH Konrad Wrocław pigi15..........Dorota.........28....30........16.04... . ..+10kgDZ.Oliwia gregia...........Justyna.......25...…..18.…. . 18.04......…....+3kg 1967..........Iwona......40 ..… ..30.......18.04......+12kg...Lukrecja..Połcz-Zdr. mag26...........Magda..........27.... ..18........19.04.. .......+2,5kg minimisia..... Agnieszka.....26... . ..27.......20.04...........+8,5 kg DZ polina80.........Ola..............27.... ..30.......20 .04.........+13kg CH viki444...........Wiolka.........29.... ..26..…..20 .04 ..........+9kgDZ to ja CC.........Anka...........25..... ..26..…...22.04...... ... +3 kg CH olcia00...........Ola.............26........28.......23. 04........+7 kg CH Adaś .... Kraków aniawd...........Ania............29......26....... 24.04......….+8,5kg DZ Isa22...........Ewa............29.......29 ....... 27.04.........+8 kg DZ pikpik............Kinga...........23.......19 .......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona........ .29.......28.......30.04. .... .. ....+10kg CH Poznań Agula81.........Agnieszka.......26.......24.......23.04 .. ........+9kg CH TPM.............Asia.............34.......25........2 0 .04..........+7kg DZ Liliankas........Liliana..........28.......29........30 .04.........+12 kg DZ Warszawa Brzuchata......Baśka.........26........31........20.04.. ......+ 10kg CH . Wrocław Dawno mnie nie bylo a czas leci, brzuszki rosną, jaki mój juz ogromny!! Ja tez ciągle mysle o wyprawce i kompletuje rzeczy dla malenstwa. Zastanowila mnie np.taki jeden szczegół: w niektórych spisach wyprawkowych jest ujęta masc bepanthen i zaraz potem jakis alantan/linomag/sudocrem-tu juz róznie...Czy nie wystarczy bepanthen uniwersalny na odparzenia pupci i na brodawki...? Czy musze kupic jeszcze jedna z tych trzech:alantan/linomag/sudocrem ? Kupilam tez Oilatum i myslę nie zaopatrywac sie juz w zadne oliwki dla dzidziusia...-czy slusznie..? Dziekuje z góry za pomoc dziewczynki bo ja nieraz sie juz gubie w tym wszystkim :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czytałam ostatnio że to Oilatum lub Balneum nie są koneczne, chyba że dziecko będzie miało kłopoty ze skórą. Czytałam również że jeśli zacznei się te kosmetyki (które są lecznicze) stosować na początku, to dziecko może nie tolerować już innych... Nie wiem ile w tym prawdy, ale zacznę od tradycyjnej oliwki i łagodnego żelu myjącego. Może te z Was które już z tego korzystały słyszały coś na ten temat? A odnośnie torby do szpitala: w linku który podała nam -1967- jest również porada na ten temat:) Myślę że warto zerknąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wystarczy:) sudocrem ma właściwości wysuszające a linomag natłuszcza, tak dla przykładu...więc w zależności od tego co się na tej dupince może zdarzyć lepiej mieć obie wersje.. i tak zdroworozsadkowo wam powiem,że w domu najlepiej do mycia używać jak najrzadziej gotowych,nasączanych chusteczek..niszczą naturalną ochronę,lepsza woda z odrobiną aptecznego mydła dla chorych na atopowe zapalenie skóry czy alergików.. oilatum wystarczy do wanienki ale są dzieci uwielbiające masaż:) więc nie ma co im żałować rozwijających zmysły przyjemności i lepiej kupić coś na tą okazję.. to tylko moje zdanie,ktoś może myśleć i mówić inaczej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ale te pomarańczki znów zamieszania narobiły, jak pisała 1967 najlepiej je zignorować (choć czasem potrafią podnieść ciśnienie i trudno zostawić chamski komentarz bez reakcji....) U mnie podobnie jak u Suzanke poród rodzinny jest za free, tyle tylko, że jest jedna pojedyncza sala porodowa a przy tym nawale porodów można nie trafić na wolną salę .... i tatuś musi się ubrać \"po szpitalnemu). Nam położna mówiła, że jeśli szpital odsyła z braku miejsc, to mają dać nam zaświadczenie, że nie mogą nas przyjąć (w sumie to nie wiem po co, może, żeby w innym znów nie odsyłali i tak w kółko.....) Wiecie co, mam taką schizę, że jak mija kolejny tydz. to się cieszę, że Maluszek jest coraz bardziej bezpieczny na wypadek przedwczesnego porodu .... Pigi i 1967 - ja też mam już 30 tc, tzn. dziś zaczynam a termin dopiero na 27.04 buuuuuu Ale i tak coś czuję, że Mała wybierze sobie inny dzień :) Na maściach się nie znam - chyba kupię ze dwie na wszelki wypadek gosiek69........Gośka...........38.......32.......02.0 4 . .......+9kg Dz Alex81...........Ola..............26.......32.......02. 04........+8,5kg..N adamisia.......Asia.......... .26.......33......03.0 4.....+12 kg Karolek marysia78......Justyna........29........32......03.04. .. .....+3kgCh ali-cja..........Ala.............36...…...32.... . .04 .04.......+13 kg..Alicja Ola31..........Ola..........31..….......32..... .. 07. 04........+13kg...Antoś.....Namysłów agoosiaa........Agnieszka.....22.......32........09.04. . ......+4kg Staś Anna_śl..........Ania............29.......30........09.0 4......+7kg Kubuś Evika87........Ewa.............20.......29........09.04 ......+14kgRobert Mysiczka30.....Ola.............31......29........ 10.04.........+10,kgCH no wiec mama....Ania....25.........30..........10.04.........+10kg Ignaś echo1978.......Aneta..........29.......23........11.04. . .....+7kgCHiDZ Motka........Ania...........28.......31........14.04.. ..…+12kg..Nikodem...Bytom Renia905.......Renata.......27.... .32....... 14.04.......+9kg CH Konrad Wrocław pigi15..........Dorota.........28....30........16.04... . ..+10kgDZ.Oliwia gregia...........Justyna.......25...…..18.…. . 18.04......…....+3kg 1967..........Iwona......40 ..… ..30.......18.04......+12kg...Lukrecja..Połcz-Zdr. mag26...........Magda..........27.... ..18........19.04.. .......+2,5kg minimisia..... Agnieszka.....26... . ..27.......20.04...........+8,5 kg DZ polina80.........Ola..............27.... ..30.......20 .04.........+13kg CH viki444...........Wiolka.........29.... ..26..…..20 .04 ..........+9kgDZ to ja CC.........Anka...........25..... ..26..…...22.04...... ... +3 kg CH olcia00...........Ola.............26........28.......23. 04........+7 kg CH Adaś .... Kraków aniawd...........Ania............29......26....... 24.04......….+8,5kg DZ Isa22...........Ewa............30.......29 ....... 27.04.........+10 kg DZ pikpik............Kinga...........23.......19 .......27. 04........+3kg Suzanke.........Iwona........ .29.......28.......30.04. .... .. ....+10kg CH Poznań Agula81.........Agnieszka.......26.......24.......23.04 .. ........+9kg CH TPM.............Asia.............34.......25........2 0 .04..........+7kg DZ Liliankas........Liliana..........28.......29........30 .04.........+12 kg DZ Warszawa Brzuchata......Baśka.........26........31........20.04.. ......+ 10kg CH . Wrocław

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja kupilam masc linomag i bepanthen na wszelki wypadek . A KOCHANE GABKE DO WANIENKI KUPILYSCIE? BO JA TAK tu w w-wie w smyku rozchodza sie one jak cieple bulczki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
-1967- to ja jeszcze podrążę: a jak sie ma sudocrem i linomag do bepanthenu? czy to oznacza ze trzeba sie zaopatrzyc we wszystkie trzy maście? Z tym Oilatum to znowuż sie naczytałam, ze jest dobry bo wystarczy wykąpac maluszka i nie męczyc go potem natluszczaniem oliwką bo one nie lubią takich operacji na nich... A jeszcze slyszalam ze oliwki lepiej w ogole unikac zeby nie przyzwyczajac skórki do sztucznego natluszczania...A Oilatum wydaje mi sie czyms takim posrednim-delikatnym natluszczaniem.........oj ja juz nic nie wiem .....:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też Adamisiu już nic nie wiem... myślę że najlepiej zdać się na pediatrę już po porodzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adamisiu -ja zgodze sie z toba bo tez slyszalam zeby nie przyzwyczajac dzidziusia do oliwki tylko jak cos to oliwke wlewac do wody ja kupilam Balneum.A masci kupilam linomag i tak jak pisalam Bepanthen to do smarowania piersi ale tez ja mozna stosowac dla niemowlaka takze nie wiem czy jedna nie wystarczy linomag kosz.7zl a ta druga 15zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wczoraj w szkole rodzenia byl temat o kapaniu i pielegnacji noworodka i polozna mowila nam, ze: sudokrem - jest leczniczy, nie do codziennego uzytku, stosuje sie go tylko na zaczerwienienia, bo jest bardzo silny. Bepanthen jest niby bardziej ok, ale to tez sie go uzywa jak sie juz cos niedobrego dzieje. Oilatum - to tez jest seria kosmetykow leczniczych i jak sie nic nie dzieje, nie powinno sie ich uzywac. mozna w pierwszym miesiacu uzywac plynu do kapieli, bo jest bardzo delikatny. ale nie jest to konieczne. zwykle ta serie stosuje sie do suchej i wrazliwej skory. Krem jest podobno dobry do smarowania policzkow, jesli zauwazymy, ze dziecko jest uczulone na mleko krowie. smaruje sie wtedy zmiany na buzi, bo podobno bardzo swedza. na codzien wystarczy normalny krem pielegnacyjny do pupy, lekko natluszczajacy... tyle bylo o tych masciach na zajeciach polozna polecala tez zakupic od razu Aphtin, bo czesto u malych dzieci pojawiaja sie plesniawki w buzi. profilaktycznie polecala smarowac czasami brodawki przed karmieniem. to akurat mozna spokojnie zakupic, bo wiem ze jest tanie. Aha mówiła też zeby w lecie w ogole jak najmniej oliwkowac skore dziecka, bo sie poci i latwiej sie nabawic potowek. na tej liscie z linku byla gruszka do nosa. podobno juz sie jej nie stosuje, bo mozna pogorszyc sprawe. przy wiekszym katarze mozna zastosowac FRIDE, ale najlepiej nie grzebac dziecku w nosie. podobno male dzieci czesto kichaja, zeby sie pozbyc zaschnietej wydzieliny. to tyle o kosmetykach z zajec w duzym skrocie..:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigi - ja czytałam, żeby jednak nie używać gąbki jako podkład do kąpieli, bo jest to siedlisko bakterii .... Lepiej położyć po prostu pieluszkę albo kupić specjalny leżaczek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
to ja tylko dodam,że jeśli będziecie kupowały linomag to proście o MASC a nie krem---w kremie jest kwas borowy!!!! i jak się nic nie dzieje to nie ma potrzeby smarowania tymi leczniczymi,tak jak Brzuchata pisze:) ale lepiej od razu kupić i mieć w domu na wszelki wypadek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do wanienki najlepsza jest tetrowa lub flanelowa pielucha,którą można nawet wygotować w pralce..nie kupię gąbki..ja na początku podkładałam nawet ręcznik frotte ,żeby malutka miała miękko;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i uwierzcie mi na słowo,że maluchy uwielbiają masaż co więcej każdy terapeuta i pediatra wyliczy setki powodów by go stosować..można ograniczyć się do samych nóżek czy rączek ale bez oliwki się nie da..lepiej więc mieć w domu..polecam Zawitkowskiego w tej kwestii--w "Co nieco o rozwoju dziecka" jest rozdział o tym właśnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
własnie wyczytałam w gazecie \" rodzice malego dziecka\" że masaż jest barzdo zalecany, a do masazu polecaja olejek firmy Mustela. Piszą też ze bardzo ważne jest aby masowac dziecko w kierunku serca, tzn. np. od stópki do uda, od paluszków do ramion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wlasnie zaopatzylam sie w kolejne dwie gazetki w tym " rodzice malego dziecka" i zasiadam do lekturki. Dzieki dziewczyny za rady, mi sie juz totalnie wszystko kręci :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny ja też mam obawy az wczoraj dostałam opieprz od mojego że przesadzam ale ja naprawde się boje mimo że to 2 dziecko ale 8lat przerwy to jest trochę ja za dużo nie kupuje na 56 bo jak córke urodziłam to miała 60cm i na niewiele to mi się zdało miłego popołudnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja kupilam juz ta gabke i mam zamiar jej uzywac:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JAk zerkam codziennie na forum, to zdaje mi się że jakoś tak bardzo dużo wpisów nie ma, jestem na bieżąco..a teraz raptem półtorej dnia mnie nie było i nie mogłam nadrobić zaległości..a teraz to się już gubię co mam pisać:P Byłam w Warszawie, mamy przewijaczek super jest..niestety 500km jednego dnia to chyba ciut za dużo:/ oczywiście jeszcze się nakręciłam i od wczoraj pobolewa mnie dół brzucha, tzn tak ciągnie...zobaczę do poniedziałku, jak nie minie to zadzwonie do lekarki, ale mam nadzieje ze to kwestia wiercenia się malucha i naciągania ścięgien. Ale chyba już za tydzień po rodziców nie pojadę...jutro za to jedziemy do hurtowni i zamierzam się zaopatrzyć w większość potrzebnych rzeczy..potem aptekę jeszcze zaliczę, ale chyba nie jutro-szczerze mówiąc już się kompletnie pogubiłam..bepanthen na brodawki, sudocrem na odparzenia, linomag na?? a na co dzień?? jak bedzie ok to czym smarować przy przewijaniu? oliwką? ale znowu niektórzy że oliwką nie....aaaaa.....do kąpieli chcę kupić nivei jakiś płyn bo podobno lepsza od tych zagranicznych..co do wanienki to myślę Pigi że sama zobaczysz czy Ci się sprawdza..mój brat kupił takie coś do wanny z przyssawkami(ale to juz do duzej chyba) i tam się grzyb zaczął robić:( zreszta myślę że duzo zależy od tego czy maluch będzie lubił się kąpać i nie będzie płakał czy też będzie walczyć bo wtedy chyba bezpieczniej mieć leżaczek, takie namydlone maleństwo jak nic może się wkąpać...buziaki póki co..teraz znów będę na bieżąco:) Aha Aniu..ściskam Cię...wiem że nadal nie jest Ci łatwo i pewnie długo nie będzie..może kwietniowy maluszek trochę odwróci uwagę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej! Ale natworzyłyście! Zabiegu nie miałam.Nadal mam moją ósemkę.źle się poczułam i został ona przełożony na 27 lutego.Dentystka-chirurg szczękowy obecała poradzić sobie w znieczuleniu miejscowym. Marysiu-dlaczego Ci tej ósemki nie usunęli,skoro ropa się zebrała i tak Cię to boli? Agoosiuu-sudocrem,kiedy maluszka dopadnie pieluszkowe zapalenie skóry lub podrażni mu sie bardzej pupa,czyli raz kiedyś,a na co dzień-linomag. Aniu Śli,Mamo -rozumiem Was doskonale.I to już tak będzie,że ten smutek i tęsknota będą wracać i dorosłość nie nic do tego.I myślę,że choć te maluszki bedą ogromną pociechą,to i tak Twój Brat-Aniu i Twoja Mama-\"mamo\" będą mieć szczególne miejsce w Waszych sercach i wspomnieniach,jak u mnie mają Rodzice i Dziadkowie. Już czasem nie wiem,w co wierzyć.Któraś z Was pisała o aphtinie,żeby profilaktycznie,a ja czytałam wypowiedź pediatry(ten sam artykuł,gdzi nie plecano tormentiolu),że aphtinu absolutnie nie takim maluszkom.A piersi wystarczy myć szarym mydłem lub bambino i to tez bez przsady-wcale nie przd każdym karmieniem ,no i smarować własnym pokarmem. Oj-myślę,że temat spaniadzieci jeszcze nie raz poruszymy.Ja byłam zawziętą zwolenniczką spania Małej w łóżeczku.No i jakoś się udawało przez kilka miesięcy,choć chodziłam jak zoombie.No,ale była czas ząbkowania,jakiejś infekcji i zaczęło się branie Małej do łóżka.I tak jest do tej pory.Jak zostawała z nianią ,o w ciągu dnia spała w łóżeczku,ale ze mną od razu kładzie się do łóżka.Tyle,że ja się lepiej wysypiałam,gdy karmiłam ją \"na śpiąco\" niż gdy wstawałam do niej kilka razy w nocy. Kiedyś bardzo chcaiłam,by spała osobno.A teraz -pardoksalnie -nie mogę już zasnąć bez jej bliskości. Dziś przyjechała moja teściowa-dotknęła mojego brzucha z pytaniem ,czy dziecko kopie,a ja doznałam nieprzyjemnego uczucia.Macie tak? Lubię,gdy dotyka go mąż,moja Natalka,ale choć nic nie mam do teściowej ,jakoś nie chciałam tego dotyku. Miłego weekendu.Pa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tpm-Dobrze ze tesciowa nie wie o tym. A co do tej gabki do wanienki to moja siostra jej uzywa znajome tez i nikt nie biadoli przeciez to tez moge sparzyc goraca woda.A co do maty do wanny to tez nie mam zadnych zastrzezen bo sama jej uzywam i po kazdym kompaniu ja odklejam zeby wyschla i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość m0
pigi sama biadolisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam witam:):0 nie nadazam za Wami:) kolezanka urodzila coreczke, 59cm 4000g wiec obrzymia. skurcze zaczely sie o 22 a urodzila o 19,40 wiec sie nameczyla bidulka:( ale corcia przesliczna. piszecie o kosmetykach. ja nie kupuje nic oprocz \"apteki\". polozna powiedziala, ze dostane probki w szpitalu i wtedy latwo sie przekonac czy dziecko na cos jest nieuczulone. kupie tylko linomag, bo migo wszyscy polecaja. gabke do wanny tez kupilam ale po to zeby przezpierwsze dni bylo mi latwiej z kapaniem, bede spokojniejsza, potem ja wyrzuce. ja juz mam wszystko na poleczkach poprane i wyprasowane, oprocz poscieli. jutro wezme torbe od mamy i zaczne siejuz pakowac do szpitala. musze dokupic podklady na lozko, bo kolezanka mowi, ze 5 to za malo, z niej bardzo leci i zmienia je co chwile.. sle Wam caluski!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to pewnie też zalezy od tego jaką matę kupilaś...zresztą drogie to pewnie nie jest i można wymienić... ja się boję że jutro ię pogubię w tej hurtowni, niby mam pseudo liste ale czuje ze się zakręce...no ale zobaczymy...ja mam już skręconą komodę z przewijakiem i kupiłam proszek Lovela..wkrótce zaczynam akcję pranie i prasowanie..jeszcze tylko kilka drobiazgów przede mną do zrobienia:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja tez mam zamiar w tym tyg.zaczac pranie prasowanie i pakowanie sie do szpitala.Ale mam kaszel jak stary gruzlik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ha. a ja próbuję żyć w błogiej nieświadomości i mówić sobie że to jeszcze ponad 2 miesiące :P Jakoś tak specjalnie mi się nie spieszy. Zwłaszcza, że nie cierpię szpitali... jaka ja tam zasnę? :( U nas dziś na obiad de volai\'e . zabieram się ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×