Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magdziaa83

Dwie Kreski na teście - termin kwiecień 2008!

Polecane posty

Kochane, wszystkiego dobrego dla was i waszych maluszków! wpadłam tu przypadkiem, bo znajoma też ma termin na kwiecień:). Nasze Szczęcie jest z nami od 7 marca tego roku:)! Widzę że zaczynacie łykać preparaty, więc chciałam was ostrzec przed niektórymi, które mimo że dla kobiet ciężarnych, zawierają dosyć spore dawki witaminy A - nie zażywajcie ich, bo to niezdrowe dla maluszków. Popytajcie w aptece o preparaty bez Wit A. No i polecam raz w tygodniu kapsulkę kwasu omega3(olej łososiowy) - to na rozwój komórek nerwowych. Wszystkiego NAJNAJ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczynki:) Ja już z dnia na dzeń czuję się lepiej, chyba mdłości ustępują:) Choć jeszcze odrzuca mnie od większości potraw i zapachów. Oprócz tego z jednej strony jestem śpiąca, po obiadku lubie uciąć sobiw drzemkę, to z drugiej wieczorem mnie nosi i muszę wyjść na spacer:) Pisałyście o witaminkach, ja łykam Folik odkąd wiem o ciąży (łykałam w ubiegłym roku jak zaczęliśmy z mężem starania o dzidzię, jednak po dwóch miesiącach niepowodzeń poddałam się i odstawiłam Folik). Łykam też Feminatal, polecało mi go wiele koleżanek. Jednak w tym preparacie jest 400% zalecanej dziennej dawki kwasu foliowego, więc tymczasowo odstawiłam Folik, a na wizycie u lekarza zapytam się o zażywanie obu na raz. Piszcie dziewczyny co u Was, jak się czujecie? Pozdrawiam cieplutko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Hej dziewczynki mam pytanie
Dlaczego słuchacie koleżanek, a nie lekarzy?? Nie zażywajcie żadnych witamin z polecenia koleżanek. Ja Feminatal zaczęłam zazywać z polecenia lekarza dopiero w 15 tc, wcześniej tylko kwas foliowy i jod. Pozdrawiam i wszystkiego dobrego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyjaśniam: lekarz zalecił mi witaminy dla kobiet w ciąży, jednak nie wskazał nazwy, a wiem, że feminatal jest jednym z najlepszych preparatów, dlatego zażywam właśnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Chyba że tak no to OK
Ja odtsawiłam kwas foliowy i jod biorąc Feminatal, ponieważ on to zawiera. Wczesniej miałam przepisany kwas 5 mg. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No tak, ja się dowiem dokładnie ile czego mam brać po wizycie u mojej gin. Tydzień temu robiłam wszystkie badania. I mam nadzieję że wszystkie będą dobre... Trochę się denerwuję, bo to moja pierwsza ciąża, a już po 30-tce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cześć dziewczyny, mam nadzieję do Was dołączyć, ale nie wiem czy się udało. Robiłam rano test quick vue wyszedł negatywny, to mój 32dc, a cykle mam 29-dniowe. Jak było u Was z testami???? Z obajwów to bolą mnie piersi, mocniej niż zawsze przed @ i trochę pobolewa brzuch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narazie biorę tylko kwas foliowy z tym że zwiększona dawkę 5mg przepisaną przez lekarza przed ciążą brałam kwas foliowy 0,4 mg.Witamin dla kobiet w ciąży na razie nie biorę bo podobno nie ma to większego sensu przed 12 tygodniem(tak twierdzi mój gin).Iti zrób jeszcze jeden test a najlepiej badanie krwi bhcg to badanie da Ci 100% pewność.U mnie nadal objawów brak:) jedyne co mam to bolące piersi i nieposkromiony apetyt:) jedzenie wciągam jak odkurzacz hihi:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja ci tez radze zrobic jeszcze jeden test,ale ja co miesiac od poltora roku robilam testy zawsze negatywny,raz byl pozytywny ale to byla naprawde ciaza,jednak mialam poronienie,puzniej znowu dluzszy czas negatywny,noi teraz pozytyny ale teraz jest ciaza.Moja siostra kiedys byla w ciazy i jej wyszedl wynik negatywny ale test zrobila prawdopodobnie za wczesnie,ale ty widze ze go zrobilas dosyc puzno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesc dziewczyny.wlasnie dzisiaj bylam u lekarza i mialam robione usg.szok byl dla mnie jak to zobaczylam BILZNIAKI.jeszcze nie moge dojsc do siebie.moze jutro bedzie lepiej.boje sie jak to bedzie bo to jednak dwa razy tyle roboty ale musze myslec pozytywnie.:)ale w piatek ide prywatnie bo ta lekarka nawet nie powiedziala czy serduszka bija a ja zapomnialam sie spytac z tego calego szoku.pozdrawiam serdecznie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znów i znów
rosar gratuluję:) ja strasznie bym chciała bliźniaki:)) dużo zdrówka życzę:)usg mam za 2 tygodnie zobaczymy co pokaże:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dziekuje zeby nie zapeszyc.wlasnie czytalam wasze wypowiedzi w sprawie foliku i innych lekarstw.powiem szczerze ze sama juz zglupialam co brac.wczesniej lekarz nic niepowiedzial na temat falvitu ktory zazywam a dzisiaj kazal odstawic i pic tylko folik.sama nie wiem ale chyba pojde prywatnie do lekarza ktory bedzie prowadzil moja ciaze do konca i zobaczymy co on powie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wow to juz z tego co pamietam mamy na forum dwie ciaze blizniacze,rosar a ktory to juz tydzien???Bo ja czytalam ze moze od szostego tygodnia serduszko juz bic

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izulka-1
rosar525 : Gratuluje Ci Rybko bliźniaczków..zobaczysz będzie dobrze a lekko nigdy nie jest :):) Wczesniej wykryli ze to blizniaki...a jakim tyg jestes? Jak się wogóle dziewczyny czujecie? mnie ciągle mdli..ehhh.. Pozdrawiam cieplutko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam! Ja już na szcęście po pracy! rosar525 GRATULUJĘ! Cieszę się bardzo , że jest nas więcej! Jeśli to 6tc to jest duże prawdopodobieństwo ustalenia czy biją już serrduszka! Ja jestem w 8tc więc cierpliwie czekam na wizytę:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
od szostego ale to bylo panstwowo wiec pani doktor nie miala ochoty opowiadac mi co tam jest.chciala mi wydrukowac zdjecie ale nie miala papieru😠ale widzialam dwa pecherzyki a wnich pepowine (jak malutki sznureczek)i fasolki.bylam w szoku ale to bylo naprawde piekne przezycie,a rozplakalam sie dopiero w domu. mezowi zucilam sie na szyje i ryczalam jak bobr;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie dziekuje dziewczyny :) (zeby nie zapeszyc) fajnie jest jak ktos cie wspiera.izula jestem w 6tc a narazie nie mam zadnych mdlosci czuje sie wrecz znakomicie czasem mam wrazenie jakbym nie byla w ciazy nawet bol piersi mi sie zmniejszyl na szczescie bo tak bolaly ze nie moglam ich dotykac ani stanikow nosic.i nie mam ochoty na landryny gdzie wczesniej bylam wrecz uzalezniona od nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Najgorsze to jest jak lekarz nieco olewa sprawe,ostatnio zmienilam ginekologa i cale szczescie,juz od dawna czulam ze moja gin jest jakas neutralna w stosunku domnie,i wogole niezauwazala wielu istotnych dla zdrowia spraw,teraz naszczescie mam juz odpowiedniego lekarza ktory mi poswieca duzo czasu.Jak czujesz sie nawet odrobine niepewnie lub niedobrze z twoim lekarzem to ja bym na twoim miejscu zmienila lekarza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Izulka-1
Coraz wiecej nas na tym forum..ale to jest naprawde piękne..czeka nas najpiekniejszy ale i najcięższy okres w zyciu i dobrze wiedzieć ze nie jest się samemu. Buziolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziewczyny serdecznie
Gratuluję!!! Co do witamin to faktycznie wielu ginów na początek zaleca tylko kwas foliowy. Z witaminami trzeba uważać, że wzglęu na wit. A i żelazo. Co do ciąż bliźniaczych to nie jest takie proste. Oczywiście super jeśli tak się zdarzy, że wszystkie się potwierdzą. U mnie jednak też było tak, że w 6 tc miałam potwierdzone na usg bliźnięta, w 8 tc lekarz kazał przyjść, żeby sprawdzić serduszka. Wtedy było już piękne serduszko, ale jedno. Po drugim pęcherzyku nie było śladu. Lekarz mówił, że często albo pęcherzyki się wchłaniają, albo są to tak duże pęcherzyki żółtkowe - odżywiające. Ze względu na to, że nawet nie wiem, czy to było drugie maleństwo czy nie, to jakoś nie odczułam tego boleśnie. Życzę wszystkim lekkiej ciaży i porodów!!! Wszystkiego dobrego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość znów i znów
Dziewczny cały dzień mnie mdli, nie mogę patrzeć na mięso, i ciągle mnie ssie z głodu... NO i piersi...bolą, są bardzo duże, nie mieszczą mi się w biustonosze... aż mi się płakać czasami chce tak źle się czuję, ale jestem dzielna, wiem że po prostu nic nie poradzę na to:)) Też macie mdłości i ogólnie jesteście słabe?? Do lekarza idę na początku września, wg moich obliczeń termin mam ok 12-15 kwietnia... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam słodziaki!!! na wstępie mam prośbę by jeśli ktoś do mnie pisze był \"czarny\" a nie pod tymczasowym nickiem, nie powiem że nie wyprowadziła mnie ta wypowiedz z równowagi ale skoro ta osoba miała by wpaść w depresję to powinna zasięgnąć porady psychiatry, żaden wstyd a jej się może przydać!!!!! koniec tematu... ja dziś na 9tą mam USG nie mogę się doczekać..a zaraz po badaniu jadę na mazury po dzieci, które spędzaja wakacje u mojegho brata i bratowej.... jestem taka szczęśliwa....dziubaski życzę WAM miłego bezmdlącego dnia bo mnie to też męczy.....bużki pappa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Ania:) masz jakiś sprawdzony sposób na mdłości???w sumie to chyba wolałabym sobie rzygnąć niż ma mnie tak męczyć cały dzień... czuję się gorzej niż źle, aczkolwiek jeszcze mam siłę prowadzić aerobik, przynajmniej zapominam na chwilkę o tym że mi niedobrze, a nie chcę żeby babki w pracy się dowiedziały już o mojej ciąży:) najgorsze jest to, że nie mogę jeść a na samą myśl o obiedzie wszystko stoi mi w gardle...na razie sprawdzone mam jogurty i wszystko o smaku gruszki i jabłek, rreszta odpada:) pozdrawiam Was gorąco:)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć przyszłe mamusie:) Miałam dwa dni spokoju, a dziś znów gorzej się czuję... Muli mnie odkąd wstałam, słaniam się na nogach, boli mnie głowa... Praca siedząca mi tego nie ułatwia, zasypiam przed komputerem:) Rosar, mój mąż bardzo chciałby bliźniaków, jednak ja wolałabym takiej ciąży uniknąć... Tobie gratuluję z całego serca i życzę dużo siły. Pisałyście o lekarzach... Ja miałam ostatnie dwa lata wariackie życie, tu gdzie mieszkam jestem od maja ubiegłego roku, nie znam lekarzy a o większości \"tubylcy\" wypowiadają się negatywnie. Poszłam więc do tej pani doktor, o której nie słyszałam żadnych opinii:) Ale szczerze mówiąc też się martwię jak będzie się mną zajmowała... Z drugiej strony tłumaczę sobie: przecież to lekarze, zdają sobie sprawę z odpowiedzialności jaka na nich ciąży i celowo krzywdy mi nie zrobią, prawda? W Polsce takie myślenie graniczy z naiwnością, smutne to... Acha... dziewczyny, może wiecie, jakie środki przeciwbólowe można zażywac w ciąży? Moje bóle głowy są nie do zniesienia... właśnie taki nadciąga..... Pozdrawiam cieplutko:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ola na pewno nospę i Apap, nie mozna natomiast niczego co zawiera ibuprofen. A ja czekam dalej, @ brak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×