Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Magdziaa83

Dwie Kreski na teście - termin kwiecień 2008!

Polecane posty

Pigi - oo to fajnie, fajne są te nianie - ja jeszcze poczekam aż się urodzi Wiesz co, im bardziej się czeka na te Maluszki tym bardziej się ten czas wydłuża. Mała rano była dziś za spokojna, a teraz się rozpycha jak szalona, szkoda, że na boki napiera a nie na dół ;) idę jakiś kisielek zjeśc, bo mi się słodkiego chce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aniu... jaki cudny ten Twój Nikoś:) Ja dziś już dopakowałam resztę niezbędnych rzeczy do torby i naszykowałam ciuchy jakbym musiała jechać do szpitala... Od poludnia boli mnie podbrzusze i promieniuje na pachwiny... Mój mąż już spietrany:) Bardziej niż ja. Bo mi się wydaje, że to jeszcze nie, ale Adam co chwila kontrolnie pyta, jak się czuję:) Jakby co dam Wam znać:) Miłej nocki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
odnosnie mojego pytania dot.L-4 ja miałam zwykłe zwolnienie nie zasiłek rehabilitacyjny i może dlatego tylko mi przysługuje do terminu porodu a WAM na innych warnunkach...ale jutro jadę do lekarza pierwszego kontaktu i biorę L4, kicham im w koncu urlop macierzyński nalezy się matce a nie DWUPAKOWI... u mnie w szpitalu ZZO jest bezpłatne na życzenie rodzącej, warunek to badania tej krzepliwośći i wcześniejsza konsultacja anestezjologiczna...ciekawe czy ja przy swoim ciśnieniu dziś 150/100 po Dopegyt\'cie 3x1 załapie się.... choć teraz mam brać ten lek co 6godzin! w nocy też...przez cała ciąże nie myslałam o znieczuleniu ale jeśli ma mi pomóc urodzic to czemu nie, może wówczas beda milsze wspomnienia narodzin Kubusia.... lecę na pocztę zobaczeć Nikodema....a za moment mój mąż podrzuci wam moje zdjęcia na pocztę bo ja jestem komputerowa blondynka....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
widok Nikosia rozczulił mnie.... bardzo:) jak sobie pomyślę,że przecież to jeszcze nie była na niego pora i w zasadzie to ten kurczaczek miał jeszcze siedziec u Motki w brzuszku i go tam sobie wyobrazilam ..aż w gardle ściska,że w tej chwili podobnie wygladają nasze nienarodzone .. ola31:czyżby następna w kolejce?? wskoczyłabyś przed mysiczkę,bo jutro jej wielki dzień jak na razie chłopcy się ostro pchają na świat..najbliższa dziewczynka to Oliwia___>pigi do roboty :D isa22: moje córy mnie tak namawiają na tą karuzelkę z projektorem i boję się,że ulegnę..podobnie pękłam przy baldachimie do łóżeczka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
posłałam maila ze zdjęciami, życzę dobrego odbioru i nocnych koszmarów na mój widok... dobranoc...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🖐️ Motka - gratulacje 🌻 Mysiczka - trzymam mocno kciuki :) Bylam dzis w szpitalu na USG. W sumie sama to nic nie widzialam, ale potwierdzily sie przypuszczenia, ze maluszek jest ulozony posladkowo z glowka oczywiscie u gory i nogami wyciagnietymi w moj lewy bok. Pani radiolog stwierdzila, ze ma spoora glowke i wazy ok 3600 juz teraz !!! Potem bylam na konsultacji u jakiejs pani dr, ktora ogolnie rzecz ujmujac strasznie mnie zdenerwowala i praktycznnie wymusila decyzje o przesuwaniu Malenstwa. Zostawilam wiadomosc mojej poloznej (prosila mnie o to na ostatniej wizycie). Maluch ma byc przestawiany za tydzien w czwartek, co bedzie koncowka 39 tygodnia!!! Na konsultacji dowiedzialam sie tylko, ze szanse obrotu sa 50%. Robi sie to w szpitalu, a jadac na taki zabieg i tak trzeba byc przygotowanym na CC. Zaluje, ze od razu nie zdecydowalam sie na CC, bo tak sobie teraz myslimy, ze ryzyko i tak jest, a skoro Mala tak sie ustawila, to moze ma jakis powod. Pani radiolog przy badaniu nawet mowila, ze z duza glowka to moze nawet lepiej ze jest posladkowo i mozna CC zaplanowac, ale po prostu zglupialam :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hejka! wróciłam z kina, nadal nic:P a już myślałam...moją bratanice tak wygonili na świat:) ale mój coś niechętny...Olu a jak u Ciebie??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Isa 22 my mamy taką!! ;) tylko nie z rybkami a z misiami ze skrzydełkami :P fajna bardzo, ma takie światełko które rzuca różne cienie na sufit ;) droga tylko....ale my dostaliśmy w prezencie ;) ps. ja jestem jakby co ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No właśnie, one mnie się bardzo podobają te karuzele tylko ceny mają zawrotne..widziałam w komisie takie też, ale cena wcale niewiele niższa bo ludzie najczęściej nowe oddawali jak dostali dwie-szczęściarze:) no zobaczymy, rodzinka spora może ktoś będzie chętny żeby Stasiowi karuzelkę zasponsorować:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MAG26! nic się nie martw. musisz wypytać lekarza jeszcze raz (zmuś go!) żeby zbadał te wymiary czy główka napewno przejdzie przez miednicę! dopiero jak on to ustali na 100 % to wtedy się zdecydujecie na przestawianie....ja myślę ze jesli główka jednak przejdzie to warto to zrobić. maluch bedzie miał szansę dobrze przygotowac się do życia po tej stronie brzuszka dzięki temu przeciskaniu się w porodzie naturalnym ;) kurcze , wkurza mnie to że jak ludzie się martwią o takie wazne rzeczy to lekarze nie uważają za stosowne żeby odpowiednio się tym zająć :( ale głowa do góry, czasem swoje prawa trzeba wywalczyć ;) pozdrawiam i 3mam kciuki za wyniki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesz co no wiec mama ja to słyszałam ze u nas to często dopiero w trakcie porodu okazuje sie że główka nie przejdzie i wtedy decydują się ciąć...moze to też kwestia rozciągliwości itd??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marysia78......Justyna........29........40.....03.04. .. .....+7,5kgChKępno Anna_śl..........Ania............29.......40........04.0 4......+11kg Kubuś Ruda Śl. Ola31............Ola..........31..….......40..... .. 07. 04........+18kg...Antoś.....Namysłów agoosiaa........Agnieszka.....22.......40........09.04.. ......+5kg Staś..Toruń Evika87..........Ewa.............20.......29........09.0 4 ......+14kgRobert Mysiczka30......Ola.............31......29........ 10.04.........+10,kgCH no wiec mama....Ania....25.........38..........10.04.........+20kg Ignaś echo1978.........Aneta..........29.......23........11.04 . . .....+7kgCHiDZ olcia00...........Ola.............26........35.......13. 04........+9 kg CH Adaś .... Kraków Renia905.........Renata.......27.... .39....... 14.04.......+14kg CH Konrad Wrocław pigi15............Dorota.........28....38.......8.04... . ..+14kgDZ.Oliwia...W-wa gregia...........Justyna.......25...…..18.…. . 18.04...............+3kg 1967.............Iwona.........40......38.......18.04... ...+10kg..Lukrecja..Połcz-Zdr. mag26...........Magda..........27.... ..38........19.04.. .......+16kg DZ minimisia..... ..Agnieszka.....26... . ..34.......20.04...........+14 kg Wiktoria Poznań polina80.........Ola..............27.... ..30.......20 .04.........+13kg CH viki444...........Wiolka.........29.... ..26..…..20 .04 ..........+9kgDZ to ja CC.........Anka...........25..... ..36..…...22.04...... ... +9 kg Rufin Szczecin aniawd...........Ania............29......36....... 24.04......….+13kg DZ Isa22........Gosia..........30........37 ....... 27.04......+13,5 kg DZ Maja pikpik............Kinga..........23.......31.......27. 04........+10kg Nadia Suzanke.........Iwona........ .29.......36.......30.04. .... .. ....+15 kg CH Vincent Poznań Agula81.........Agnieszka.......26.......24.......23.04 .. ........+9kg CH TPM..............Asia.............34.......25........2 0 .04..........+7kg DZ Liliankas........Liliana..........28.......37........30 .04.........+18 kg DZ Laura Warszawa Asiulek81.........Asia...........27........30..........2 7.04.. ....+13kg CH....Kacperek denim............Ania............21........38..........1 5.04.......+?kg DZ Tosia Opalenica Nick* imie dziecka* tydz ciazy* data* waga* wzrost*sposób porodu Ali-cja * Alicja * 38 ...11.03.... 21:40 ..... 3200g.....56cm...... cc Alex81 *Oskar * 38 ...17.03 ..................4270g.....58cm......cc Gosiek69 *Wiktoria*38...19.03................ 3000g.....54c m......cc Adamisia*Karolek.*40... 28.03... 21.50.......3340g.......54cm........cc Brzuchata *Adaś * 39 ...01.04.....04:35...... 2700g.....52 cm........sn Motka *Nikodem*39..03.04....9:10.......3200g ......cc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agooosiu zgoda, też sie tego trochę boje ;) ale! nawet dziewczyny wcześniej mówiły że jest coś takiego jak niewspółmierność głowkowo-miednicowa...to to można na usg zobaczyć jak się jest dobrym lekarzem czy główka nie jest za duża na kości miednicy...bo jak to "przejdzie" to już potem nie ma siły , musi wyjść ;) najwyżej mocniej natną. Mi lekarz powiedział bo wprost zapytałam czy głowka nie ejst za duża...że "napewno przejdzie, proszę się nie martwić" ale z nimi to tak jest, trzeba się o wszystko samemu pytać... a jak tam kino ? na czym byliście? mam nadzieję że za Tobą miły wieczór :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
w sumie masz rację, pewnie jesli jest duża niewspółmierność to powinni widzieć..ja wolę ufać że moja by coś zauważyła, a teraz mój chłopaczek to chyba dobrze ponad 3.5kg waży ehh...w kinie byliśmy na "Choc goni nas czas" z Morganem Freemanem i Nicholsonem..dobry, podobał mi się, nawet kilka łez mi poleciało...teraz szkło kontaktowe oglądam...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiec mama, Agoosiaa - dzieki za dobre slowo :) Wiecie co, caly problem polega chyba na tym, ze inny lekarz robi badanie, a inny analizuje wyniki. Wg mnie to zero logiki. Jeden mowi tak, drugi tak, a ja mam wybrac, tyle ze to nie ja studiowalam medycyne :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lece spac, bo jakos po tym dzisiejszym dniu to mam zero enrgii. Milej nocki wszystkim ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wpadłam powiedzieć DZIENDOBRY! zmykam na badania, troszke jestemdziś jakaś podenerwowana albo podniecona (zapomniane uczucie :( ) agoosiaa dziś wypada mi termin porodu wg OM a zatem czekam...czekam...czekam.... pozdrawiam i życzę miłego dnia!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Halo:) Wiedziałam, że to jeszcze nie to... choć miałam nadzieję, ze może jednak:) Ja pierdzielę, jeszcze trochę i zeświruję całkiem:) Mag, dla mnie to trochę dziwne, że chcą przekręcać maluszka... w życiu nie dałabym żadnemu lekarzowi tuż przed porodem majstrować w taki sposób przy dziecku. Kategorycznie zarządałabym cc. W ogóle dość sceptycznie podchodzę też do wywoływania porodu. Chyba nie ufam lekarzom i dlatego modlę się zeby Antoś zechciał jednak sam dać znać... Aniu, ja własnie ostatnio mojej pani doktor się spytałam o zzo i dowiedziałam się że owszem, w naszym szpitalu jest bezpłatne, ale tylko jeśli są wskazania medyczne, nigdy na żądanie. Więc podobnie jak u Iwonki, mogę pomarzyć... Ale szczerze mówiąc jest już mi wszystko jedno... Już chcę mieć to za soba, bo czuję już ogromne zmęczenie ciążą i coraz większy niepokój o zdrowie Antka... Miłego dzionka Kochane!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny melduje sie w dwupaku .Czuje delikatne pobolewania i kłucie na pecherz wsumie to od wczoraj popołudnia ale dalej nie jest to nic takiego konkretnego.Wpuszczam chętne do kolejki ja raczej nie wierze że samo przyjdzie męczy mnie to strasznie .Jestem okropnie nerwowa wczoraj naubliżałam mężowi, ale dobrze że chociaż troche mi wybaczył ja naprawde nie mam już sił

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej leseczki !!! witam was po cieżkim wieczorze Mówiłam wam ze denerwuje sie tymi ruchami bo cos kiepsko sie maluszek rusza ostatnio wiec jak tylko mąż wrócił z pracy zdenerwowani na maxa pojechalismy do szpitala zrobili ktg okazalo sie ze maluszek ma super tętno a ja skurcze co pół godziny których właściwie czułam ale takie byly normalne bo mam je od jakiegos tygodnia no i zrobili usg maluszek ułożony prze główka ale szyjka jak byla długa tak jest nadal wiec nie wiedzieli czy mnie zostawic na obserwacji czy to poród czy nie poród i w końcu pojechalam do domu bo moja położna powiedziala ze to normlane skurcze przepowiadajace i tak teraz moze byc a juz myślałam ze bede miala adasia tej nocy przy sobie :( dziewczyny mówie wam to czekanie moze wykończyc juz chyba nie mam siły na to moze trzeba sie zajac i skupic uwage na czyms innym wtedy szybciej zleci czas ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do jednej z dziewczyn
do Anna _ śl pisałaś o wysokim ciśnieniu zbijanym lekami :-o wiesz, leżałam z dziewczyną na patologii kóra tez brała ten lek, urodziła sn, ale miała właśnie problem z krzepliwością (w ciązy sie pojawił) no i wiedziała, ze niestety nie kwalifikuje się do ZZO przez to :-o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OlciaOO takie delikatne skurcze to ja też mam i już 2 raz myślałąm że pojade że coś sie ruszy a tu nic brzuchol miałam całą noc twardy teraz też nie jest wiele lepiej ale żeby były takie prawdziwe skurcze to nie ma .to czekanie to jest istna tragedia ale ja nie potrafie wogóle o niczym innym myśleć ani sie zająć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Motka- gratuluję!! I oczywiście zyczę wszystkiego naj! Mag- bez sensu z tym obracaniem dzidziusia, mnie tez kazali rodzic sn a wiedzieli ze dziecko duze i w koncu glowka nie chciala przejsc i mialam cc. isa- karuzela super! powiem Ci, ze Oskar uwielbia ten leżaczek, właśnie na nim spi. U mnie masakra- w środę dostałam gorączke prawie 39st okazało się, że mam zapalenie piersi. Nawet nie wyobrażacie sobie jak to boli, trzeba pierś ręcznie masować:( ale na szczęście mogłam karmić Oskara piersią. pozdrawiam Was i trzymam kciuki za następne w kolejce!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alex ja przy córce 3 razy miałam zapalenie piersi prasowałam pieluche ciepłą kładłam na piersi a potem sciągałąm pokarm plus antybiotyk a po wszyskim liść poczaskanej kapusty to ściaga gorączke wiem ze bol jak cholera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pigi nie musisz dostarczać L4 a tej swojej madrej szefowej powiedz że jak nie zna sie na przepisach to niech zadzwoni do Zusu i się spyta a ty jeśli nei dostaneisz wypłaty w dniu w którym powinnaś dostać to składasz pismo do Sądu Pracy i moze sie nauczy przepisów jak zapłaci kare i odsetki :D i tyle nei martw sie tą głupią babą prawo jest po twojej stronie Tak samo ze zwolnieniami L4 po terminie porodu NIE MA tekigo przepisu który mówi, że kobieta po terminie nei moze mieć L4 od ginekologa tylko niech idzie do innego specjalisty albo lekarza rodzinnego w ten sposób lekarza -gin umywa ręce ale jak pójdziesz do innego lekarza masz wolnienie płatne tylko 80% a nei 100% ja w pierwszej ciaży miałąm L4 wystawione jeszcze po terminie bo termin miałąm na 26.08 a zwolnienie do 31.08 także walczcie o to bo to wasze pieniadze cd nastapi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×