Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość .....torbiel.....

Torbiel włosowa

Polecane posty

Gość gość
Hej,opowiem Wam swoja historie. Pod koniec czerwca poczulem ból i dosc spory bąbel mi wyskoczyl, wiedzialem ze to torbiel bo rok temu mialem go nacinanego i drenowanego. Udaleem sie do lekarza rodzinnego ktory stwierdzil ze jest jeszcze maly i antybiotyk powinien pomoc. Tydzien pozniej lezalem juz pod nozem, sama operacja nie bolala(narkoza) i trwala cos okolo 30-45min. Chirurg prowadzacy powiedzial ze pierwszy raz widzial tak duzy torbiel. Rana po operacji cos okolo 4-5cm dlugosci 3-4 szerokosci i 4-5cm glebokosci, lekarz nie daje gwarancji ze nie wroci bo byl stan zapalny ale stwierdzil ze bedzie dobrze i nie mial jeszcze przypadkow nawrotu. Teraz jestem juz prawie msc po operacji, i jak narazie wszystko goi sie dobrze, codzienna zmiana opatrunku + dostalem opatrunek ze srebra co ma przyspieszyc gojenie. 20sierpnia mam juz druga kontrole i chirurg mowil ze rana powinna byc juz wygojona. Nie bojcie sie operacji, jedyny bol czulem zaraz po wybudzeniu bo polozyli mnie na plecach, i pierwsze dwa dni zmiany opatrunkow. W szpitalu spedzilem dobe. Pozdrawiam i nie ma sie czego bac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Cezar 36 lat
Moja torbiel wróciła po 10 latach :( pierwsza operacja była z ropniem i na szybko, po operacji w szpitalu gorączka... I na 5 dzień dopiero wstałem więc źle to wspominam. W teraz było o niebo lepiej najpierw wizyta u chirurga przecięcie torbieli że znieczuleniem miejscowym i dwa tygodnie antybiotyku amoksiklaw. I po następnych dwóch tygodniach operacja tj. 19.09.2018 miałem znieczulenie ogólne bo nie mogli mi się wbić w kręgosłup ponad 10 prób. Torbiel była wielka operacja trwała 3 godziny, a na wieczór już wstałem wyszedłem ze szpitala 24.09.2018 wszystko byłoby dobrze gdyby nie ten ból!!! Muszę to napisać zrę tramal garściami i pomaga na godzinę ból jest nie do zniesienia nie wiem jak wytrzymam 3 tygodnie do zdjęcia szwów :(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Balbi2019
Witam poszkujuje dobrego specjalisty na slasku ktory pomoze mi i wytnie to cos:( Mam to od dwoch lat i chce jak najszybciej sie tego pozbyc. PS.Czy jest tutaj ktos moze kto miał wykonywany zabieg laserowo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam a miał ktoś z was wycinane to metodą Bascom II?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi

Witam, miałam usuwaną torbiel włosów metoda Bascom || 11 miesięcy temu. Bardzo polecam dr. Stępnia z Euro kliniki w Siemianowicach Śląskich. U mnie o operacji, praktycznie nie było dolegliwości bowych,rana szybko się zagoiła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi

Oj te klawiatury w telefonach piszą jak chcą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Emi

Ktoś wcześniej pytał czy odczuwa  się miejsce po zabiegu, jak już pisałam jestem 11 miesięcy po wycięcie torbiel... Jak posiedzę dłużej na twardszym siedziska w pozycji odchylonej do tyłu, lub po jeździe na rowerze to odczuwam to miejsce. W ogóle mi to nie przeszkadza bo nie jest to ból!!! 

Po operacji zrobiłam również depilację laserowa tego miejsca, jednak niezbyt pomogła, ponieważ laser działa na ciemne włosy a ja mam tam tylko taki jasny meszek jak na ciele. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Torbiel Włosowata - Wawa

Witam,

Planuje w najbliższym czasie usunąć torbiel włosowata, która mam od kilku lat i w związku z tym mam do was kilka pytań.

1. Jaka klinikę polecacie w Warszawie? Chciałbym żeby operacja była wykonana dobrze, a nie na odwal się. Zawsze to mniejsza szansa na nawrót. Mieszkam w Krakowie, ale z racji tego, że tutaj jest mało klinik i dość duże ceny, postanowiłem zrobić operacje w Warszawie - więcej klinik, a co za tym idzie trochę niższe ceny operacji.

2. Ile przeważnie trzeba czekać na wolny termin operacji?

3. Jaki jest koszt takiej operacji? Mam tu na myśli koszt badań przed operacja i sama operacje.

4. Jak długo goi się rana po operacji? - Oczywiście, biorąc pod sposób gojenia rany. Każdy organizm i przypadek jest inny, ale tak mniej więcej dla rozeznania - chodzi mi konkretnie o to po jakim czasie będzie można chodzić, siedzieć, ćwiczyć itd.

5. Czy "dziura"/blizna po usunięciu torbieli będzie bardzo widoczna? Wiadomo, że wszystko zależy od wielkości torbieli, ale mam tu na myśli wasze przypadki.

6. Jak wygląda taka operacja? Mam na myśli od wejścia do kliniki, badania, operacje, pobyt na obserwacji aż do jej opuszczenia.

7. Czy można wybrać sposób znieczulenia? Chodzi mi o znieczulenie podpajęczynówkowe i ogólne. Nie jestem pozytywnie nastawiony na wbijanie się w kręgosłup - tak, podobno w ogóle to nie boli, można to porównać do ukłucia przez komara, ale jednak wolałbym znieczulenie ogólne. Chyba, że decyduje o tym lekarz to co innego.

8. Jaki sposób gojenia daje mniejsza szanse na nawrót - zszycie rany (szybszy czas gojenia, szwy utrudniają szybszy powrót do normalnej aktywności, większa szansa na nawrót torbieli- podobno) czy ziarninowanie (dłuższy czas gojenia, brak szwów powoduje szybszy powrót do normalnej aktywności , mniejsza szansa na nawrót torbieli - podobno)

9. Co sądzicie o laserowej metodzie usuwania torbieli? Słyszałem, że lekarze nie bardzo polecają ta metoda i jest większa szansa na nawrót torbieli, a także swoje kosztuje.

W sumie to wszystkie pytania - zakładam, że te pytania na okrągło się powtarzają , ale jednak wolałbym jeszcze raz zapytać, bo sprawdzając poprzednie spisy trochę się zmieszałem. Mam nadzieje, że odpowiedzi na te pytania pomogą też innym ludziom tutaj.

Prosiłbym o szybką odpowiedz. Jest to dla mnie bardzo ważne. Dziękuje!

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej 1989

Miałem już 4 zabiegi ostatni w październiku 2018 dziś 29 styczeń ledwo co się zagoiło i znów mi powróciło bul obrzęk i sączy się krew z ropa co robić poleci ktoś dobrego lekarza chce żeby się to już skończyło 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Andrzej 1989

Miałem już 4 zabiegi na to ... trzy miesiące temu miałem operacji na to powróciło spowrotem poleci mi ktoś dobrego chirurga który mi wreszcie pomoże

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Hej mialam to 10 lat temu,usuwali mi w szpitalu w 10 min,znieczulenie miejscowe,ból niesamowity! później dren, i teraz po tych 10 latach mam to samo. Boli juz od 1,5 tyg,2 dni lekko,3 dni mocno,pozniej ibuprom 4 razy dziennie, ktory przestal pomagać  i wizyta u chirurga .Mam zabieg za 4 dni i szczerze chcialabym, zeby byl juz jutro. W obecnej chwili oprócz tego,ze nie mogę siedzieć ,to tez ledwo chodzę, a ból po nocy,zeby rano wstać z lozka jest na pewno większy niz ból przy zabiegu. Chciałabym mieć juz to wycięte jutro,a muszę czekać. Pozdrawiam, nie ma sie czego bać! Ból non stop,a ból raz i później ulga,nie ma porównania..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość

Witam. 

Torbiel miałem wycinana 1 sierpnia 2018, rana goiła się wolno, ale ładnie.

Jednak do rzeczy wszystko dawno się wygoiło jednak od kwietnia mam prawie codziennie gorączki. Z racji przykrych wspomnień z tytułu ropnia i operacji wszystkie gorączki kojarzą mi się z tym. Jednak zrobiłem usg kilkakrotnie i byłem u najlepszych proktologów i mówią że to na 100% nie od tego gorączki. Jest tam jakis minimalny kanalik, z którego kiedyś może być torbiel do wyciecia, ale teraz jest to wyciszone.

Czy jest jakiś pomysł od czego mogą być takie codziennie stany podgorączkowe od tylu miesięcy? zbadałem już wiele rzeczy i dalej nie ma odpowiedzi i jest to mega męczące.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pantorb

Ile czekaliście na wycięcie od momentu pójścia z skierowaniem do lekarza chirurga?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojtas

Witam jestem 9 dni po operacji usunięcia torbieli nie jest to straszne chociaż nie powiem schiza była :) dostałem zastrzyk w kręgosłup znieczulenie od pasa w dół później powycinali mi to i owo zaszyli do góry i na dole jakieś 3/4 szewki reszta otwarta jakieś 6cm do zagojenia się cieknie z tego pobolewa ale nie tak żeby brać tabletki p/bólowe walczyłem z tym dziadostwem 8 lat i poddałem się ...teraz tylko cierpliwość żeby się zagoiło 😎 bo moja cierpliwość się skończyła do odwiedzania chirurga nacinania gojenia się i tak dalej. Jak wam ktoś powie z lekarzy że to się da usunąć maścią antybiotykiem itd...to natychmiast zmieni lekarza. Idzi na operacje to na tyle pozdrawiam i wracajcie do zdrowia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Torb

Ile mieliście chorobowego maksymalnie po usunięciu tego??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna

Po drenażu ropnia dostaje się 10/14dni. Po operacji minimum 30dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Xxxx
Dnia 27.08.2019 o 11:26, Gość Pantorb napisał:

Ile czekaliście na wycięcie od momentu pójścia z skierowaniem do lekarza chirurga?

W łodzi w koperniku czeka się ok 5.5 do 6mc. Z tego co się też dowiedziałam, po stanie zapalnym czyli tym ropniu powinno się odczekac 3mc z operacją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Azc
Dnia 16.09.2019 o 00:29, Gość Xxxx napisał:

W łodzi w koperniku czeka się ok 5.5 do 6mc. Z tego co się też dowiedziałam, po stanie zapalnym czyli tym ropniu powinno się odczekac 3mc z operacją.

Ciekawe jak na Hallera i jonshera wygląda sytuacja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Martyna
Dnia 27.09.2019 o 09:50, Gość Azc napisał:

Ciekawe jak na Hallera i jonshera wygląda sytuacja.

Też się zastanawiam gdzie z tym pójść. Jakoś mnie paraliżuje strach przed tym zabiegiem, chyba dlatego że rana będzie się ziarnicowała. Wiem że muszę to zrobić. Zastanawiam się też nad  Hallerem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Szymon

Czesc, mam torbiel. Dowiedzialem sie, jak zaczelo sie saczyc z malej dziurki. u lekarza bylem 3tyg. temu. Chirurg stwierdzil, ze sie samouleczylo i poki nie bedzie nawracac to nic z tym nie robic. Ale caly czas sączy sie z tego jakis rozowy/czerwony plyn. Raz mniej, raz wiecej. Nie boli, nie mam zadnej opuchlizny, ale jest to bardzo niekomfortowe. Czy mozecie polecic jakiegos chirurga w Lublinie? Z tegoco czytamna forum, to im szybciej sie to zoperuje tym lepiej. Czy jesli chodzi o metode operacji, polecacie laser lub operacje bez zszywania. Czy laser tez jest na NFZ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stasiu

Laser jest płatny.

ja miałem 2 razy ziarnowanie - nie zagoiło się bo wrociło

sposobem limberga - rana nie zagoiła się przy końcu - nawrót

4 tygodnie temu metodą bascoma, u dołu została mała dziurka i delikatnie sączy - także prognozy są złe

ja jestem wykończony. Moja historia trwa 15 miesięcy i chyba nauczyłem się z tym żyć. Bólu nie ma ale jest dyskomfort, ciągle jakiś gazik tam mam. W nowym roku spróbuje laser (około 4 tys.) bo jestem jakimś szczególnym pacjentem. Dziś mi smutno ale trzymajcie się. Leżałem w szpitalu obok takich osób, że wiem iż torbiel włosowa to jest drobnostka w świecie chorób.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madzia
Dnia 1.03.2014 o 08:48, Gość gość napisał:

W środę miałem operacje w Niemczech metoda pit-picking. Torbiel byla dość duża a sama operacja zajęła jakieś 15 min. Łącznie zrobili mi 3 male dziurki które musza sie zagoić. Nic mnie nie boli, mogę normalnie chodzić a rany nie są duże, jedyne co trzeba z nimi robić to otwierać co drugi dzień, aby zrastało się od spodu. Ludzie, nie dajcie sobie wyciąć pól tyłka, nie dość ze blizna na cale życie to jeszcze kłopoty z raną na parę miesięcy....... W Polsce nikt Wam o tym sposobie z lekarzy nie powie, ale dla tych co chcą mieć bezbolesna operacje i funkcjonować normalnie radze poczytać trochę w internecie na ten temat 🙂

Witam Ja też walczę z tym głównem mam zaplanowaną operację na 8 stycznia ale ostatnio znalazłam klinikę która robi PIT-PICKING czy ktoś miał robione tą metodą 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Justyna

Ludzie!

Miałam nawracającą torbiel/cystę włosową w szparze międzypośladkowej.  Teraz od roku nie mam nawrotu. Powiem, co zadziałało u mnie:

- olejek z drzewa herbacianego 100% (koszt ok. 11 zł) - polać gazik jałowy i przyłożyć na około 30 min + JODYNA (płyn lugola); można też płynem lugola posmarować skórę w bolącym miejscu (Będzie paliło żywym ogniem, ale pomoże);

- rozbity (tak, aby puścił sok) liść żyworódki pierzastej (pomaga doraźnie) + gazik jałowy i zakleić plastrem na całą noc

- ibu.p.rom 3 x dziennie 200 mg. (działa p/zapalnie);

- można też oczyszczająco- wyciągająco smarować maścią ichtiolową - wyciągnie ropę- w końcu guzek pęknie. 

 

Odstawić wszelki cukier, słodycze. Dużo ruchu. Mycie rany mydłem z siarką albo nano srebrem!

Od roku nie mam nawrotów, nie poddałam się operacji.  Polecam olejek z drzewa herbacianego i płyn LUGOLA, a także długie kąpiele w Bałtyku --> JOD!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc Natalia

Moze odpowiem jak to bylo u mnie. W kwietniu 2019r poszlam do doktora z bolem kosci,  pan dr stwierdził  ze to zwyrodnenie zapisal przeciwzapalne i do domu. Bol sie nasilal az w poniedziałek wielkanocny podczas kapieli zwyrodnienie peklo.. opatrzylam w domu we wtorek do lekarza , lekarz stwierdzil ropnia wydusil dal antybiotyk doustny i w maści i na moje pytanie czy to nie torbiel wlosowa bo oczywiście juz sie naczytalam stwierdził ze absolutnie nie  bo to tak nie wyglada i tyle. Antybiotyk pomogl szybko,  nic nie bolalo. Czasem po dluzszym siedzeniu czy jezdzie na rowerze wyskakiwala mala gulka ktora po ketonalu w masci i wygrzaniu znikala wiec zwalalam na kregoslup z ktorym mam problemy. Az do listopada gdy ta mala gulka juz wcale zejsc nie chciala tylko rosła bol byl nie do wytrzymania poszlam do lekarza dal skierowanie do chirurga. Chirurg gdy tylko to zobaczył stwierdzil ze to torbiel wlosowa i bedzie konieczna operacja ale najpierw musi usunąć stan zapalny.  A więc ciął mnie na żywca tak sie darlam ze cala przychodnia słyszała a w odpowiedzi pielegniarka z tekstem " pani sie tak nie drze co pani mysli ze jest jedyna " po wszystkim metoda ktora mi zaproponowal to bylo wyciecie i zostawienie dziury do zagojenia. Bylam tak obolala ze maz mnie niosl do samochodu do wieczora miala byc poprawa obiecana , nie bylo.. przyszla sąsiadka ktora jest pielęgniarka.  I to ona mi to dopiero dokładnie wyczyscila z ropy po czym poczulam ulgę i znaczna poprawę.  Nie muszę mowic ze do tego lekarza i szpitala wracac nie chcialam a wiec umówiłam sie na konsultacje do Wroclawia do Venomedica do dr Norberta Zapotocznego , konsultacja odbyła sie 2 grudnia doktor po zrobieniu USG potwierdzil torbiel wlosowa.  Zaproponowal laserową metodę,  wszystko mi wytłumaczył i zapisal na zabieg który odbyl sie w tym samym tygodniu 7 grudnia.  Na zabieg bylam na godz. 16.. 16.50 bylo po wszystkim z czego sam zabieg trwal z 20 min. Byl w znieczuleniu nasiekowym. Samo znieczulenie nic nie czujesz , caly zabieg gadałam i zartowalam z Panem doktorem i asystentka,  ktora ciagle przy mnie siedziala , poprawiala nawet włosy gdy te przeszkadzaly. Po  zabiegu sama sie ubralam , wyszlam z zaleceniami z gabinetu dostalam silne leki gdyby bolalo( po naciecou ropnia dostalam i to jest hit...apap ). Wrocilam do domu siedzac na tylku 2h w aucie od razu wrocilam do zajęć z przed zabiegu. Rany goja sie od 4-6 tyg z tym ze jest to zabrudzenie gazy , ktory stopniowo maleje. 23 grudnia bylam na kontroli , pan doktor powiedzial ze super sie goi. Zabieg ce...e się wysoka skutecznoscia bo jest to 90,3% , ale żadna metoda 100% nie daje . W venomedica gdyby nawróciło do roku masz gwarancje reoperacji na ich koszt. Ja poki co czuje sie dobrze , rany praktycznie sie zagoily i nie żałuję tej decyzji. Fakt prawie 5 tys to spora kwota ale mysle że warta by zaoszczędzić bolu i dlugiego okresu rekonwalescencji :) zycze duzo cierpliwości w walce z tym dziadostwem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Witam Ja też po zabiegu operacyjnym w Venomedica u Doktora Norbert Zapotoczny laserowo już w ten sam dzień siedziałam a więc polecam dzisiaj mija tydzień i jest super a więc polecam koszt 4900 zł. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc Natalia

Witaj Aniu. Długoz tym walczylas ? Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Witam Natalka mi się torbiel pojawil w kwietniu tego roku ale mam 36 lat a już za młodu jak miałam 16 lat chodziłam po lekarzach bo bolała mnie czasami kość ogonowa ale nic nie było widać dopiero teraz niby Pan doktor mówił ze może juz tyle lat się chodowala. 

Ale na szczęście trafiłam na tą klinikę i na doktora Norberta. 

Mam nadzieję że już się nienawróci juz minęło 2 tyg rana jeszcze trochę się sączy ale to już naprawdę mało i nic nie boli.w środę jadę na kontrolę. 

A jak u Ciebie już się zagojilo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc Natalia

Aniu , przepraszam ze tak bezpośrednio bo ja mam 24 lata . Tak jeszcze cos tam brudzi wacik i to tyle. Niestety do tego potrzebna jest cierpliwosc. Ale gdzies z tylu glowy strach ze wróci 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ania

Natalka mi też siedzi w głowie że to powróci ale oby do roku ha ha napisz do mnie na maila annaduszek6@.wp. pl wymienimy się telefonami i będziemy w kontakcie. Pozdrawiam 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc Natalia

To moj email nataliakruda@gmail.com nie moge cos napisac do Ciebie, odezwij sie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×