Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość .....torbiel.....

Torbiel włosowa

Polecane posty

Gość gość
Witam. Mam 3 torbiel włosowa w ciagu roku. Lekarz stwierdził ze będę miała operacje i podczas niej usuną mi ją. W czwartek mam przyjść do niego i ustalić termin. Ile czekaliście na operacje? Jak czuliście się po niej? Rana długo Wam się goila?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
cofnales sie pare stron wczesniej i poczytales czy chcesz zeby ci zrobic kopiuj wklej ostatnich chociazby 5 stron?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
WIELKA PROŚBA !!!! potrzebuję pomocy i wizyty u kompetentnego, wyspecjalizowanego w leczeniu torbieli włosowych lekarza !!!! najlepiej ze śląska !!!! Moja torbiel jest już w stanie przewlekłym a "mądrzy" chirurdzy jak do tej pory nie potrafili porządnie zająć się tematem... ostatecznie po kilkurazowym wycinaniu mi Jej miejscowo, w końcu przeprowadzono dość rozległą operację , lecz niestety i na moje nieszczęście zaszyto mi ranę " na amen" i tym sposobem już po 3 tyg znowu stan zapalny ponownie się wytworzył..... przy czym jak już obserwuję, chirurg , któy mnie prowadził nie oferuje mi żadnego sensownego dalszego postępwania, jedynie naciął część ranyi każe mi wstrzykiwać do niej octenisept .... Jestem już totalnie poirytowana całą sytuacją więc ogromnie Was proszę, czy ktoś ma jakiegoś zaufanego specjalistę, znającego się stricte w w temacie tego schorzenia ????? Bardzo proszę o pomoc bo już sama nie daję rady z tematem a nie mam żadnych dojść do Kogoś, kto się naprawdę zna na istocie sprawy w razie czego podaję mój email,można pisać jak najbardziej na priv: paulitta83@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość juzsieboje
No i minie w tym roku 9 lat z moją torbielą. Żyję sobie, torbiel czasami daje o sobie znać, ale bez tragedii. Nie żałuję, że olałam operację. Wolę mieć torbiel i tyłek w jednym kawałku niż wycierać sobie krew i ropę z rany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Przemek18
Jeju, pytanie do was mam bo juz nie wytrzymuje tego psychicznie,rana po torbieli byla zostawiona na gorze i dile do wyciekania dziurki, na gorze sie zagoilo na dole pekla blizna poleciala krew ok.. Dalej niby ok bylem w lekarza moze pekac itp. Wrocilem po jakims tygodniu ponoc sie goila ale lekko mnie bolala przy lekkim ucisku to na dole i dzis podczas wyprozniania kiedy musialem lekko sie spiac czuje a tam krew... No k### mac to ja wstaje mama sprawdza wyciera i tam krew z jakimis jak on to nazwala zakrzepami.. Wytarla i teraz leze nie wiem co myslec.. Czy moge sie umyc czy mam teraz na dzien po krwawieniu odpuscic i opatrunek zrobic no kurde nie wiem jak to ma sie zagoic w tym miejscu nizej jak tylek sie napina podczas wc..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość saffu
Witam Ja też już jestem po operacji miałem ją 19 mają wczoraj wypisali mnie do domu. Ranę mam złapaną tylko jednym szwem. Mam tak jagby zszyte dwa pośladki reszta rany jest otwarta ale i tak jej nie widzę bo przesłania ją pośladki. Ale jest problem dzisiaj rano zauważyłem że wylewa się z rany jakaś ciecz ni to krew ni to ropa. Nieprzyjemne śmierdzi. Czy to jest normalne? Mieliscie tak? Narazie ranę myje szarym mydlem i spryskuje ocinoseptem. Co stosuje cie do przemywania rany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adloos
Moja przygoda z torbiela wyglada ciut inaczej. Zaczelo sie wszystko w marcu od upadku i zbicia kości ogonowej. Na drugi dzień od całego zdarzenia musiałem udać sie na przeswietlenie bo bol był nie do zniesienia. Jeszcze wtedy tak sądziłem. Wszystko bylo w porządku. Lekarz wystawił na tydzień L4 i mialem dochodzić do siebie. Dwa dni później zaczela pojawiać sie jakby nie wielka opuchlizna nad kością ogonowa i temperatura podskoczyła do 37.5. Z każdym dniem bol byl o niebo większy temperatura podskoczyla do 39.5 a ..opuchlizna.. zrobila sie prawie tak wielka jak piesc. Zawieźli mnie na pogotowie. Tam fantastyczny lekarz stwierdził ze przyczyn temp może byc mnóstwo a ..opuchlizna..po zbiciu kości moze wystapic jak najbardziej. Zalecil tabletki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. No i tyle

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
A

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość jesicca113
Witajcie, mi też zrobiło się, a nawet ze 3-4 razy już odnowiło coś takiego bolącego, ropnego w okolicach kości ogonowej. Lekarze próbowali mi wmówić, że na pewno jest to torbiel włosowa (cysta pilonidalna), bo podobno była nawet widoczna mała charakterystyczna dla tego czegoś dziurka. Dwa razy miałam to już nacinane (w odstępie 3 lat). Piszę to, bo może nie u każdego z was konieczna będzie operacja. Kiedy cos takiego bolącego ciepłego się wam pojawi zachęcam Was do przyłożenia w to miejsce żywóródki pierzastej (kalanchoe daigremontiana). Bierzecie jeden średni listek, zdejmujecie przezroczystą skórkę spod spodu listka, myjecie dokładnie pod wodą, pod JEDNORAZOWĄ nieużywaną torebką należy rozbić listek, żeby puścił jak najwięcej soku i przykładacie to w chore miejsce, zaklejając 3-4 oddychającymi plastrami. Najlepiej chodzić w tym cały czas, spać również. Nie będzie efektu jeśli włozycie to na 2,3 godziny. Mi ta roślinka uratowała już 4 razy tyłek. Naprawdę działa, jest lepsza niż maść ichtilowa, propolisowa, cutibaza, imbir i miód- wszystkiego próbowałam. Polecam wszystkim żyworódkę nie tylko na takie schorzenia. Żyworódkę można kupić w ogrodniczym albo poprosić żeby zamówili jak nie maja- przywiozą :) Poczytajcie : http://www.kuzdrowiu.pl/?pid=main_tresc.pl.76 Pozdrawiam! Żyworódka jest niesamowita!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Za tydzień mam operacje torbieli. Zastanawiam się nad depilacja. Lepiej w domu wydepilować miejsce czy w szpitalu dzień przed operacją?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam jestem właśnie po operacji torbieli włosowatej ogólnie operacja Ok 3h ze znieczuleniem w kręgosłup ale moja torbiel była trochę większa, dlaczego ? Miałem torbiel 2 lata wcześniej i postanowiłem ją przeciąć u chirurga przecięli wszystko ładnie to nie trzeba było się przejmować operacją ale gdy miesiąc temu poszedłem do chirurga bo pojawił sie stan zapalny w jednej z przetok ( przetoki takie małe dziurki z włosami w środku pojawiające sie gdy nie usuniemy torbieli odrazu ja miałem ich ponad 10 wiec torbiel była juz spora ) ogólnie przed szpitalem sporo latania szpital -> poradnia i odwrotnie pózniej antybiotyk po wybraniu antybiotyku gdy nie było zapalnego stanu szpital i operacja. Leżę juz 5 dzień po operacji dupa boli nie oszukujmy sie normalne, po znieczuleniu jeszcze boli głowa ( jak ktoś nie wie to poczyta o znieczuleniu w kręgosłup) no i dzisiaj wychodzę rana ma sie goić 2-3 miesiące no i ze względu na prace fizyczna zwolnienie do miesiąca. Ps odezwę sie z jakiś czas czy wszystko gra ale wg mnie nie ma sie czego bać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam, W czwartek (14.07.16r.) mialem operacje usuniecia torbieli wlosowej. Zrobilem to w nieco inny sposob. Mianowicie: - zglosilem sie do prywatnej kliniki. Lekarz obejrzal, postawil diagnoze ze rzeczywiscie jest to torbiel. Od razu zaznacze, ze pierwsze moje bole i czyraki pojawily sie ponad rok temu. - chirurg zaproponowal mi laserowe wyciecie torbieli. Nie jest to refundowane, dlatego zdecydowalem sie mimo wszystko wykonac taki zabieg i zaplacic (koszt. ok 4tys) Dlaczego laserowe? Podobno mialo: mniej bolec, duzo szybsze calkowite gojenie (maksymalnie 3-4 tyg), krotki zabieg, 4h w klinice a potem do domu I jestem w szoku bo rzeczywiscie tak bylo! Przyszedlem na godzine 16 na zabieg. Dostalem papierowe ubranka. Dostalem znieczulenie w kregoslup (tez sie o tym naczytalem ze wbicie igly bardzo boli, trzeba trzymac glowe sztywno, nie ruszac bo potem moze bardzo bolec) - uklucie bolalo mnie mniej niz pobrawie krwi 2 dni temu do badan. 0 bolu, sam bylem w szoku i zdziwiony. Po wstrzyknieciu znieczulenia robi sie bardzo cieplo w nogi, a za chwile nastepuje uczucie identyczne jak w przypadku bardzo silnego zcierpniecia reki, czy nogi. i tyle... po strachu. juz nic nie czujesz ;) - zabieg wyciecia torbieli trwal ok. 40 minut. laserem wykonano otwory. jedyne co czulem, to jak chirurg czasami sie zmagal z wyciaganiem wlosow. ale to wszystko. Potem mnie przerzucili na sale i polozyli na plecach ;o. w takiej pozycji czekalem jeszcze 2 godziny az znieczulenie przestanie dzialac i zaczne ruszac nogami - po 2och godzinach, wszystko wrocilo do normy. powoli usiadlem, a za chwile stanalem na nogi. chirurg zaznaczyl ze musial usunac duzo wiecej niz sie spodziewal, bo torbiel byla dosyc rozlega. Ale nic nie bolalo i nic nie boli do tej pory. minely 4 dni. - podobno mam 3 glebokie dziury wielkosci 2zlotowek. o godzinie 20, bylem juz w domu. poszedlem spac. nastepnego dnia normalnie chodzilem, siedzialem. nie przemeczalem sie, ale nie mialem zadnych problemow. nic nie boli. ewentualnie jak bardzo krzywo usiade, albo mocniej dotkne opatrunek. - dzisiaj jest poniedzialek, codziennie chodze na zmiane opatrunkow i saczkow. Podobno rany wygladaja bardzo dobrze i zaczely juz sie goic Jakie sa moje wnioski? nie wiem jak to wyglada w szpitalu, ale na konsultacjach chirurdzy mnie wlasnie ostrzegali, ze po takim zabiegu dlugo mija zanim zaczniesz nomralnie funkcjonowac. dlatego zrezygnwalem z normalnej operacji na rzecz operacji laserem Czuje sie bardzo dobrze. Dostalem antybiotyki i leki przeciwbolowe (lyknalem chyba tylko raz dzien po operacji jak wszystkie znieczulenia przestaly juz dzialac) Dzisiaj juz wrocilem do pracy. Takze jezeli macie mozliwosc i jakies pieniazki odlozone, to polecam mimo wszystko krotki zabieg w jakiejs dobrej prywatnej klinice, gdzie wytna wam to laserowo. 4godziny i do domu, 0 bolu, super zespol. Bardzo zal mi bylo dawac tyle pieniedzy... ale teraz... nie mam watpliwosci ze to byl bardzo dobry wybor. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie, mi też zrobiło się, a nawet ze 3-4 razy już odnowiło coś takiego bolącego, ropnego w okolicach kości ogonowej. Lekarze próbowali mi wmówić, że na pewno jest to torbiel włosowa (cysta pilonidalna), bo podobno była nawet widoczna mała charakterystyczna dla tego czegoś dziurka. Dwa razy miałam to już nacinane (w odstępie 3 lat). Piszę to, bo może nie u każdego z was konieczna będzie operacja. Kiedy cos takiego bolącego ciepłego się wam pojawi zachęcam Was do przyłożenia w to miejsce żywóródki pierzastej (kalanchoe daigremontiana). Bierzecie jeden średni listek, zdejmujecie przezroczystą skórkę spod spodu listka, myjecie dokładnie pod wodą, pod JEDNORAZOWĄ nieużywaną torebką należy rozbić listek, żeby puścił jak najwięcej soku i przykładacie to w chore miejsce, zaklejając 3-4 oddychającymi plastrami. Najlepiej chodzić w tym cały czas, spać również. Nie będzie efektu jeśli włozycie to na 2,3 godziny. Mi ta roślinka uratowała już 4 razy tyłek. Naprawdę działa, jest lepsza niż maść ichtilowa, propolisowa, cutibaza, imbir i miód- wszystkiego próbowałam. Polecam wszystkim żyworódkę nie tylko na takie schorzenia. Żyworódkę można kupić w ogrodniczym albo poprosić żeby zamówili jak nie maja- przywiozą usmiech.gif Poczytajcie : http://www.kuzdrowiu.pl/?pid=main_tresc.pl.76 Pozdrawiam! Żyworódka jest niesamowita!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Miałam usowana torbiel 4 tyg temu.. czekałam na zabieg jakieś 8 miesięcy. Znieczulenie w kręgosłup, trzy doby w szpitalu i do domu. Naczytałam się jaki to ból będzie "po" i w ogóle. Niby nie jest źle. Co tydzień jeżdżę do lekarza na kontrolę i oczywiście codziennie zmiana opatrunków. Nie wiem jak długo będzie się to wszystko goilo ale moja psychika ma już dosyć bo cały czas muszę uważać żeby nie załapać jakieś infekcji a mój lekarz nic nie mówi, tylko że rana się goi i to wszystko. Tydzień brałam tabletki przeciw bólowe ale drugi raz na pewno nie poszła bym na coś takiego, nie dlatego że to boli- po prostu czuję okropny dyskomfort

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roszpunka1991
Witajcie. Proszę pomóżcie, bo lekarze nie chcą lub nie potrafią. Od kilku lat co jakiś czas puchnie mi miejsce po prawej stronie od kości ogonowej. Dojeżdżałam pięć lat na studia, jeździłam dużo na rowerze, w pracy dużo siedzę. Guzek boli. Nie cieknie z niego ropa, jedynie jest to czerwone, minimalne ilości krwi. Miałam robione prześwietlenie, brałam leki na stawy - zgodnie z zaleceniami mądrych lekarzy :-) Oczywiście prześwietlenie nic nie wykryło. W końcu pokazałam to dermatologowi, który wyśmiał lekarzy z rentgenami i kazał usunąć u chirurga. Chirurg natomiast powiedział że mam to zostawić bo bedzie bardzo boleć i będzie ogromną dziura. Co mam robić może jakaś maść skoro nie ma ropy? Iruxol mono. Ichtiolowa. Tribiotic? Umieram z niepokoju. Nie ufam lekarzom. Nie mogę pozwolic sobie na tak długie L4, nie chcę mieć ubytków w ciele :-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość rafciu
Czerwony Punkt Film w jakości HD dostępny online >http://24filmyonline.pl?u=Czerwony_Punkt Czerwony Punkt w reżyserii Patryka Vegi to film krótkometrażowy, który powstał jako etiuda promocyjna serwisu VOD Showmax wchodzącego na polski rynek. Produkcja jest historią biznesmana, który otrzymuje niepozorny prezent, którym jest wskaźnik laserowy. Wkrótce okazuje się, że wskaźnik przysporzy bohaterowi wielu problemów. W najnowszym filmie Patryka Vegi występują Ewan McGregor, Olga Bołądź, Janusz Chabior, Andrzej Grabowski, Tomasz Oświeciński, Piotr Stramowski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Haribo123
Witam orientuje się ktoś jaki jest mniej więcej koszt usunięcia torbieli włosowatej laserem i gdzie to można wykonać ? Kogo polecacie .pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam , czy ktoś był operowany laserowo w Proctoigin ? Jeśli tak to proszę o relacje i o podanie kosztu zabiegu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
UWAGA bardzo ważna po zabiegu usunięcia torbieli jest depilacja "tyłka", bo zapobiega nawrotom. W internecie jest dostępna publikacja naukowa "Depilacja okolicy szpary międzypośladkowej u pacjentów po operacjach zatoki włosowej", tam znajdziecie więcej na ten temat. Poniżej cytat: "Autorzy artykułu uważają, że depilację laserową należy rozważać u chorych z nawrotem zatoki włosowej jako leczenie pierwszego rzutu, a prewencyjna depilacja laserowa po leczeniu chirurgicznym powinna być standardowym postępowaniem."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćArek
Do Goscia. Tak bylem operowany w Klinice Proctogin rok temu. Zabieg laserowy wykonany przez profesjonalnego lekarza z Niemiec. Polecam wszystkim ,ktorzy borykaja sie z tym problemem,bo warto. Trzeba zadzwo ic i ustalic termin konsultacji,wszystko profesjonalnie. Pozdrawiam i zycze odwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość D
do gość Arek, możesz napisać o przebiegu zabiegu? czy są nawroty? jaki koszt? Nie jeste z Poznania a chce się umówić na ten zabieg. Dwa lata po operacji mam nawrót

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Prosiłabym także o jakaś relacje bądź podanie Emaila z możliwością zdawania pytań. Ja dziś miałam konsultacje w Proctogin i na zbieg jestem umówiona na 31 maja. Jestem z drugiego końca Polski i do Poznania mam bardzo daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Do osoby powyżej, koszt to od 7900 w górę... Plus 250 zł sama konsultacja w Proctogin. W Proctogin jest tylko konsultacja , zabieg w innej placówce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćd
Zabieg mówiłeś że miałeś w zeszłym roku, szybko doszedleś do siebie? czy o ewentualnych nawrotach coś Tobie mówiono??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Czy mogę prosić o jakiś kontakt ( e-mail ) do osoby , która była operowana w Proctogin. Pilne , bardzo proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Mnie w Proctogin wyceniono aż na 8,5 tys. Jestem kobieta a torbiel zrobiła mi się pierwszy raz miesiąc temu ... poza tym mam sporo wątpliwości co do tej kliniki ... Błagam o kontakt kogoś kto był operowany właśnie przez lekarza z Proctogin ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gośćD
Ja też z nimi się kontaktowałam i mam sporo wątpliwości. Ja mam nawrót torbieli. Wycena na ok 9 tys, więc zapytałam czy jest gwarancja jakaś , że nawrotów nie będzie? Pani powiedziała że gwarancji nie ma i nawroty mogą być . Nie jestem z Poznania i dojazd , konsultacje wszystko by mnie kosztowalo ok 10 tys a i żadnej gwarancji nie ma .... Wczoraj byłam na konsultacji i chirurga i on negatywnie wypowiedział się na temat laseru, powiedział że to naciągnie ludzi... On sam zaproponował wycięcie nowocześniejszą metodą. Na razie powiedział,że zrobi usg i dopiero później więcej sie wypowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×