Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Gość .....torbiel.....

Torbiel włosowa

Polecane posty

Gość gość
Do GośćD Może byłaby Pani zainteresowana nawiązaniem kontaktu emailowego ? Podaje swój e-mail-halopupu@gmail.com proszę o kontakt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Poprawiam e-mail Halopupu@gmail.com Bardzo proszę niech się Pani odezwie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja osobiście mogę polecić Humana medica omeda Bialystok prywatny szpital ....tam miałem robiony zabieg usunięcia torbieli na kości ogonowej torbiel chodowalem sobie około 4 lat .zabieg zrobiony 22 luty a 8maja całkowicie się zagoiło i jak narazie jest super !!rana gojona na otwarto płaciłem. Dodatkowo za specjalny nóż do cięcia w razie pytań zaprasza.m Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja właśnie jestem z Białegostoku. Jaki koszt zabiegu i kto operował ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Zwracam się głównie do Pań. Jak wygląda sprawa z blizna po usunięciu torbieli ? Jaki jest efekt ? Czy pośladki są mocno zdeformowane ? Czy ktoś z Państwa ( nie tylko Panie) miał przesunięta linie szpary międzyposladkowej ? Ja mam operacje w środę i bardzo się boje , także o efekt wizualny ... w końcu jestem kobieta i to też jest istotne.. Proszę o odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
do gościa który robił zabieg laserem w 2016 za 4 tysie. W jakiej klinice to było robione ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Ja już jestem po zabiegu wykonanym przez lekarza z Proctogin. Czuje się okej , widziałam nawet swoją ranę i nie jest tak zle , po wygojeniu nie powinno być za bardzo nawet jej widać. Jednak mam przestrogę dla wszystkich , mi ropień pojawił się zaledwie ponad miesiąc temu , a torbiel miała już OK 3-4 cm. Nie czekajcie !!! W razie pytań śmiało proszę pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bialystok dr kupisz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Bialystok dr kupisz płaciłem 500 zł tylko za specjalny nóż do cięcia który zamyka tkanki a reszta z NFZ Super mam zrobione jak narazie jak bym miał robić drugi raz to tez tam na pewno nie płacił bym 8000 zł za laser wole sobie na wczasy pojechać fakt ze dupa 2 miesiące i dwa tygodnie się goiła ale super opieka dobrze wytłumaczone

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Pytanie do gościa który (14.07.16r.) wycinał laserowo. Gdzie to było robione ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Aga09
Witam, moja córka 3 miesiące temu miała nacięcie torbieli włosowej. Niestety w w ciągu tych trzech miesięcy miała nawroty wycieku ropy. Lekarz stwierdził, że trzeba operować i całkowicie wyciąć to dziadostwo. Która metoda jest lepsza i daję większą szanse 100% wyleczenia. Czy metoda z pozostawiona rana do ziarnowania czy metoda z zaszyciem. Proszę o pomoc .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość torbieli juz nie ma
co do metody najepiej powie ci lekarz.. ja mialam torbiel wycinana juz prawie 2 lata temu, pozostawiona do ziarninowania. pisalam ze gojenie dosc dlugie ale żadnych nawrotów nie ma. blizna ladnie sie zagoila, zadnego dyskomfortu. nie czekac, wycinac!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Niestety torbiel włosowa to upierdliwa choroba , która lubi wracać. Na chwile obecna nie ma metody , która dawałaby 100 % gwarancji , że torbiel nie wróci .. Ale jedno jest pewne , nie ma co czekać ! Ja miałam ropień tylko raz , a torbiel miała już 4 cm , nie wspólne o bólu który towarzyszyły ropniowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam a czy ktoś miał lub słyszał o operacji w Warszawie - doktor Przemysław Ciesielski Szpital Św. Elżbiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam , jestem 1,5 miesiąca po zabiegu usunięcia przez lekarza z Proctogin. Sam zabieg kosztował mnie 8,5 tysiąca dodając koszty dojazdów lekko wyszła by dycha. I co z tego ? I tak nie obyło się bez komplikacji :) Po zdjęciu szwów rana mi się rozeszła w jednym miejscu. Niby wszystko jest już zagojone , ale rana dalej jakby chelbocze , jak ucinane miejsce to słychać jakby była tam jakaś woda pod skóra :) Ponad to miejscu po jednym szwie , dość nisko zrobiła mi się jakaś ciemna kropka , obwiniam się czy to nie taka dziurka , która miałam przed usunięciem torbieli :) Jestem złamana cała sytuacja i psychicznie wykończona :) Zapłaciłam tyle kasy i miałam nadzieje , ze moja przygoda z tym cholerstwem się skoczy :) Ale jak pech to pech :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość serdecznyGmailCom
Ja parę lat temu miałem robiony zabieg na NFZ. U mnie też pozostała mała dziurka co niby jest normalne. Ona sama jakby się zasklepiła, ale po 8 latach nie wiem, czy przez ******czy jakieś uszkodzenie dziurka się otworzyła i poleciało trochę krwi. A od paru miesięcy mam straszną nadpotliwość między pośladkami. Dokładnie gdzieś od tej dziurki aż do o***tu i towarzyszy temu mało ciekawy zapach. Taki słodkawo-mdły. Coś jak pieczarki albo mydło z potem. Miał ktoś coś takiego? @up Pewnie rana cały czas się oczyszcza/goi. U niektórych trwa to parę miesięcy... Jak nie chcesz kasy wydawać to idź do poradni chirurgicznej. Dadzą Ci zalecenia i od razu opatrunek zrobią za free.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Monlightbae
Witam mam 18 lat i torbiel pojawiła mi sie 5 dni temu. Zgłosilam sie do lekarza rodzinnego a ten dal skierowanie do chirurga. I w tym samym dniu poszłam do chirurga. On kazał mi sie polozyc i okazalo sie ze mnie nacinał z zimnym ochlodzenie. Bolało jak nie wiem. Wrocilam do domu przestali mnie bolec I nastepnego dnia rano (dzisiaj) pojechalam na zmiane opatrunku. Znowu sie okazalo ze wbil mi 5 igieł ze znieczuleniem dookola tego naciecia. Znowu ból. Zaczął mi to czyścić i włożył tam na rane opatrunek zelowy. Mama poszla na oddział zapisac na operacje okazalo sie ze dopiero w 2019 roku . Co mam robić jak bede chodzić do szkoły.? Czy przyspieszyc operacje. Lekar chirurgi bez serca nie obchodziło go to ze mnie bolało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Olę ole
Jedz do Białegostoku Humana medica omeda ! SZerokim łukiem omijaj konowałów tak jak ja to zrobiłem tak jest gość który się w tym specjalizuje ! Więcej info jak chcesz pisz na MEiL smakosze@o2.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Moja corka jest 2,5 tyg po wycieciu torbieli w Warszawie szpital św. ELżbiety koszt 5000 zl. Szpital bardzo polecam a dr Przemyslaw Ciesielski jest rewelacyjny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam , to ponownie ja niestety. Leci 4 miesiąc od operacji ( klinika Proctogin). Chełbotanie rany się nieco zmniejszyło , nie raz jak przetrę miejsce po operacji na papierze zostają delikatne żółte ślady ( przypuszczam płyn surowiczy). Co mnie natomiast zmartwiło , że ostatnio kilka razy podczas wycierania tego miejsca na papierze zauważyłam trochę różowej krwi , nie dużo , ale jednak .... To już prawie 4 miesiące , a ja dalej nie mogę zapomnieć o tej torbieli i spać spokojnie ... Bardzo się obawiam , że to objawy nawrotu ... bądź dalszej obecności torbieli ... Tak bardzo zazdroszczę wszystkim , którzy mają już spokój w tym temacie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
4 miesiące po zabiegu w Proctogin. Torbiel jak była tak jest , 9 tyś w plecy , nie wspominając o przykrych przeżyciach i obecnym stanie psychicznym , po wydaniu takiej kasy w błoto. Więcej chyba dodawać nie muszę. Warto się zastanowić nad miejscem operacji , drogo wcale nie oznacza lepiej :) Pomijam fakt , że mimo takiej kasy zapłaconej za zabieg , musiałam zapłacić 250 zł za konsultacje pooperacyjna , no i oczyścicie muszę pokryć koszty kolejnego zabiegu. Nie polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witam ja też mam torbiel z 5 lat dwa razy nacięcie.W końcu chirurg powiedział ze jak nie boli to nie ruszać bo robił synowi i 3 razy i się nawróciło.Radze sobie tak jak mnie poboli oceniseptem cały czas psikam te miejsce i po 3 dniach zapominam o torbielu !Sam odkryłem te metodę kłade się zapsikuje żeby wciągało i powtarzam tak co 2/3 h po 3 dniach ustepuje wszytko :) Polecm przetestować!Nie trzeba nacinać nic ocenisept wyciągnie wszytko!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gość66332
Moja torbiel pojawiła się kilka miesięcy temu, w porywach do roku... Zrobiła się dziurka z której podczas załatwiania się, leciała krew. W końcu zaczęło to tak bolec, ze siedzenie i leżenie na plecach nie było możliwe, a i ledwo chodziłem. Zgłosiłem się do przychodni po skierowanie a pozniej do szpitala... tam został mi wyznaczony termin na operację. Za tydzień zgłosiłem się do szpitala i położyli mnie na oddziale. Następnego dnia rano miałem mieć operację. Operacja w pewnej narkozie z rurką dotchawiczą, 30 minut przed podali mi głupiego Jasia w tabletce. Później obudziłem się już po operacji. Z tego co mówiła pani doktor, to miałem straszną torbiel i podczas operacji z kroplówek cały czas leciały antybiotyki... Po operacji miałem do rany włożony dren i przyklejoną buteleczkę do pleców, do której gromadziła się krew z rany. Przez pierwsze 3 dni minimalnie bolało(a raczej czułem ranę) gdy kaszlem, kichalem lub się śmiałem. W trzecim dniu po operacji wyjęto mi dren i wyszedłem do domu. Z całego pobytu najgorzej wspominam leżenie przez 4 dni na jednym lub drugim boku, bo na plecach nie mogłem przez dren... myślałem, ze odpadną mi kości... :) Zdecydowanie polecam udać się jak najszybciej do lekarza, czym później tym większa rana i większy kłopot. Co do gojenia rany to jeźdzę co tydzień na kontrole, zdjęto mi szwy po dwóch tygodniach, rana wyglada dobrze, nic się nie dzieje, po zdjeciu szwów zrobiła się mała dziurka przez którą rzadko wylatuje krew(normalna sprawa po wycięciu). Żadnego bolu nie ma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość89
Witam. Mój problem jest taki, że miałem już 5 zabiegów na te wredna torbiel. Ani jeden nie okazał się owocny ponieważ za każdym razem rana nie zamykała się do końca i wszystko wracało do stanu poczatkowego. Pierwszy raz torbiel pojawiła się gdy miałem 18 lat. Walczyłem z nią przez 3 lata. Żaden lekarz nie pomógl, pomogły zioła Kora dębu Szałwia Arnika Zaparzyć zioła wlać gorąca wode do miednicy dolać zaparzonych ziół i siedzieć tak po 10-15 minut dziennie. Dzisiaj rano obudzilem się z wielką opuchlizna z prawej strony kości ogonoweji i saczaca się ropa z wodą . Od dzisiaj znowu zaczynam moczyć tyłek w tych ziołach dam wam znać jakefekty. Wiem jedno ze na zabieg już się chyba nie zdecyduje ponieważ moja szpara pośladków nie wygląda już jak szpara po tych 5 zabiegach. Po drugie nie wiem czy udało by im się to zszyć kolejny raz. Ponieważ skóra wygląda na wogole nie unerwiona. Zioła dały radę mam nadzieję że teraz też dadzą. Co do ziół jest to tak naprawdę mieszanka wysuszajaca ranę. Po nich miałem spokój kilka ładnych lat. Żadne octenisepty i antybiotyki nie pomogły. Po doświadczeniach z tą chorobą mogę stwierdzić że wpływ na nią ma na pewno siedzący tryb życia/pracy i nadwaga. Piszę to po pierwszym moczeniu tyłka w mieście i odrazu czuję delikatne swędzenie towarzyszące gojeniu się. Zabiegi były różnie robonie z zestawieniem otwartej rany. Pół otwartej. Zaszyciem. I jak w każdym przypadku zostawała mała dziurka. Zastanawia mnie jeszcze jak działają te zioła. Czy możliwe jest że one ususzaja włosa z cebulką przez co on nie ma się gdzie rozwijać ? Wybaczcie że piszę chaotycznie ale jestem zły na tą całą torbiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bojka2017
Jeśli są na forum rodzice nastolatków które mają lub miały torbiel pilonidalną zwaną włosowatą, udało się im ją wyleczyć i mogli by mi udzieli informacji co i jak,będę niezmiernie wdzięczna. Mam 16- letnią córkę po dwóch operacjach. Potrzebuję wsparcia bojka2017@o2.p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Gdzie w Łodzi zrobię usg torbieli żeby lekarz ocenił jej wielkość? Dziękuję za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Witajcie. Syn jest po operacji torbieli juz dwa miesiące. Do tej pory bardzo ładnie sie goiło. Najpierw opatrunki ze srebrem, później z parafiną. Dwa dni temu przy zmianie opatrunku zauważyłam mała dziurkę pod raną. Czyżby była to przetoka i choroba wrociła? Bardzo proszę o odpowiedź. Dodam ze rana została do zziarninowania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Stan19811
Witam. Jestem miesiąc po operacji. Torbiel duża z 4 kanałami więc sporo wycięte. Pierwszy tydzień był okropny. Zastosowana była metoda klasyczna z zaszyciem. Po 4 dniach coś pękło i wypłynęło dużo płynu i wtedy poczułem się trochę lepiej (byłem w stanie podnieść nogę tak na 20 cm bo wcześniej to ból to uniemożliwiał a o siedzeniu to nawet nie myślałem żeby próbować) po tygodniu na kontroli chirurg zdecydował usunąć szwy zewnętrzne i rana się rozeszła ale od razu byłem w stanie usiąść tylko że leczenie się na pewno wydłuży. Z rany przez pierwsze 3 tygodnie sporo ciekło ale teraz tylko na opatrunkach widać taki śluz(podobno to kolagen który pomaga w ziarninowaniu) Wczoraj pierwszy raz wsiadłem za kierownice. Troche pojeździłem chociaż było to ciągle bolesne. W nocy ni sie trochę wylało i dziś już jest nawet spoko, jak siadam w samochodzie to ból jest mały. Mysle że był gdzieś jeszcze zbiornik i przy siedzeniu mnie to ugniatało. Teraz rana goi sie dobrze i jest już o połowę mniejsza i płytsza. Pewnie jeszcze miesiac i powinna się zagoić. Co mogę doradzić to starać się chodzić tak już po 3-4 dniach po operacji żeby co kolwiek sie zbiera mogło wypłynąć a jak juz będziecie mogli siadać to siadajcie żeby jeszcze więcej płynu uwolnić i zminimalizowac dolegliwości. Dbać o higienę , zmieniac opatrunki 3 razy dziennie i stosując betadinę i nie oszczedzać jej - ja kupiłem litrową butelkę bo o wiele taniej. Jeżeli ktoś źle znosi betadinę to polecam Microdacyn - podobno nawet skuteczniejszy. Octanisept jest trochę za słaby. Brzegi rany powinny być raz na tydzień golone żeby żaden włos nie wrósł a po zagojeniu zalecana jest depilacja laserowa. Jestem dobrj myśli i mam nadzieje że nie powróci - lekarz mówi że nie powinno bo dbam o to a on wyciął naprawde dużo i raczej nic nie zostało. Jeżeli ktoś ma pytania to chętnie odpowiem bo wiem że wsparcie jest ważne a wątpliwości sporo. Co do badań obrazowych to wiem że są niedokładne i rozmiar torbieli jak i czy się wytworzyły kanały lekarz jest w stanie określic dopiero po otwarciu. Jak coś to piszcie stasiu19811@wp.pl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nina19081
Witajcie,podejrzewam u siebie torbiel włosowatą,za dni mam wizyte u chirurga.Póki co byłam u lekarza rodzinnego,dostałam antybiotyk oraz z maść z antybiotykiem.U mnie to wygląda jak taki niewielki czyrak...jak jest twardszy nic się nie dzieję,po kilku dniach robi się bardziej miękki i w tedy pod wpływem nacisku(szczególnie nocą jak śpię na plecach) jest jakaś wydzielina na opatrunku.Mam tendencję do problemów skórnych i takie dziwne rzeczy pojawiają się czasami w różnych miejscach.Trochę się łudzę,że może to będzie problem skórny...no ale pewnie tak nie będzie.Mam do Was pytanie...piszecie tutaj o wielkośći torbieli np.4,5cm, czy to jest widoczne gołym okiem,czy lekarz stwierdza to np.podczas usg? chodzi mi o to,że jak na zewnątrz jest wielkości niecałego centymetra czy może to okazać się dużo większe.Drugie pytanie dotyczy tych dziurek,czy to dokładnie widać,że to jest dziurka? Czy przez te dziurki coś się sączy? Ja mam tam podobno maleńką czarną kropeczkę. Jeśli to czytacie bardzo proszę o odpowiedź...z góry dziękuję

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×