Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Witaj JODELKO! 👄:D 🌻🌻🌻 ........................WIERSZ SZCZĘŚCIA...................................... Żeby docenić wartość jednego roku, zapytaj studenta, który oblał końcowe egzaminy. Żeby docenić wartość miesiąca, spytaj matkę, której dziecko przyszło na świat za wcześnie. Żeby docenić wartość godziny, zapytaj zakochanych czekających na to, żeby się zobaczyć. Żeby docenić wartość minuty, zapytaj kogoś, kto przegapił autobus lub samolot. Żeby docenić wartość sekundy, zapytaj kogoś, kto przeżył wypadek. Żeby docenić wartość setnej sekundy, zapytaj sportowca, który na olimpiadzie zdobył srebrny medal. Czas na nikogo nie czeka. Łap każdy moment, który ci został, bo jest wartościowy. Dziel go ze szczególnym człowiekiem - będzie jeszcze więcej wart. Pochodzenie tego wiersza nie jest znane, ale przynosi on każdemu szczęście. Wyślij do osób, którym życzysz szczęścia. ❤️ Dobranoc Biesiado! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZEBINKO_____________________wspaniale !!!Dziekuje! Juz wysylam w swiat!!! Spij kochana i snij.Kolorowych snow.DOBRANOC!!! Do jutra,pa🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Witam i pozdrawiam biesiade!🌻 🌻Jodelko 🌻Jarzebinko 🌻Wiazku 🌻Cierpliwa leszczynko Cos znalazlam...... 🌻Mały kwiatek jabłoni🌻 Była sobie jabłonka...całkiem zwyczajna - rosła na skraju łąki, tuż obok polnej drogi. Tak sobie tam stała, aż pewnego dnia wiosennego zakwitła... Utonęła w gąszczu małych, drobnych kwiatków. A każdy z nich taki piękny...o drobnych, delikatnych płatkach, kryjących malutkie, żółte pręciki... Ich widok szybko zwabił okoliczne pszczoły... \"Jak dobrze!\" - ucieszyły się kwiatki... \"Dzięki pszczołom szybko zawiążą się w nas owoce, a dzięki słońcu urośniemy duże i rumiane.\" Każdy z kwiatków nie mógł się doczekać, aż przeobrazi się w okrąglutkie, czerwone jabłko. Ale nie każdemu z nich było to dane... Był taki jeden...mały kwiatek jabłoni...który tak bardzo chciał stać się jabłkiem. Z tęsknotą co dnia wypatrywał jakiejś pszczoły, dzięki której jego marzenia by się spełniły...Zazdrośnie spoglądał na sąsiednie kwiatki, w których zawiązywały się owoce... i czekał.... aż przyjdzie jego kolej... Na niektórych gałązkach już pojawiły się małe, zielone jabłuszka...a on ciągle czekał. Czekał nawet, gdy w gwaltownym podmuchu wiatru opadły wszystkie jego płatki... Mały kwiatek jabłoni... Na jabłonce miejsce kwiatków zajęły wspaniałe, czerwone owoce. Drzewko uginało się pod ich ciężarem...tylko gdzieniegdzie na gałązkach widać było krótkie, zasuszone kikuciki... miejsca po małych, białych kwiatkach... w których nigdy nie wyrosły owoce... Kartofelek-Smutaszek 🖐️🌻usta]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️ GRABKU__________________witaj🖐️ Dziekuje❤️ O,,,dzisiaj JARZEBINKI jeszcze nie widze,,,,z pewnoscia jest w drodze,,,, Phil Bosmans o czlowieku,,,,, Istnieje na tym świecie jeden człowiek, którego musisz naprawdę bliżej poznać. Również wtedy, kiedy go całkowicie nie zrozumiesz. Nie rozumiesz, dlaczego on robi to, a nie tamto, dlaczego raz tak odczuwa, a kiedy indziej zupełnie inaczej. Jest to człowiek, z którym musisz żyć na co dzień. Ten człowiek siedzi w twojej własnej skórze. Pozdrawiam BIESIADE🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No wiec zabieram sie za pieczenie,,,,,:D👄 Pączuszki ,,,,, • 1/2 kg mąki • 1 szklanka mleka • 6-8 dag cukru • cukier puder • 6 żółtek • esencja rumowa • 1 płaska łyżeczka soli • 10 dag Kasi • tłuszcz do smażenia • konfitury Czas pieczenia: aż się zarumienią, zależy od ciasta Wykonanie: Z mąki odsypać 1/4 część, rozmieszać ją z mlekiem i dodać 6-8 dag drożdży. Odstawić na godzinę. Gdy wyrośnie wlać do reszty mąki, dodać cukier puder, 6 żółtek , esencję rumową oraz sól. Wyrobić bardzo dokładnie. Pod koniec dodać roztopioną Kasię. Jeszcze raz wyrobić. Przykryć ciasto ściereczką, postawić w ciepłym miejscu i odczekać około godziny. Gdy urośnie nabierać łyżką, rozpłaszczać palcami i nakładać do środka gęstą konfiturę. Zasklepić formując kulkę. Położyć na oprószanej mąką stolnicy lub serwecie zalepioną stroną w dół. Przykryć serwetą. W rondlu rozgrzać tłuszcz i wkładać zalepioną strona do dołu, a gdy się zarumienią obracać (najlepiej widelcem). Wyjmując osączyć z tłuszczu, posypać cukrem pudrem. SMACZNEGO!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Placek ze śliwkami Kasia 250 g mąki 1/2 torebki suszonych drożdży 125 ml mleka 3 łyżki cukru 1 jajko 40 g rozpuszczonej Kasi 40 g śliwek węgierek Kasia i mąka do formy cukier puder do dekoracji Wykonanie,,,,, Mąkę wymieszaj w misce z drożdżami, dodaj letnie mleko i jajko. Wszystko wymieszaj mikserem, dodaj rozpuszczona Kasię i znów wymieszaj. Miskę z ciastem przykryj ściereczką i odstaw w ciepłe miejsce na około 20 minut. Śliwki umyj, wypestkuj, pokrój na ćwiartki. Płaską formę do tart lub tortownicę wysmaruj Kasią i obsyp mąką. Ciasto lekko rozwałkuj na posypanym mąką stole, przełóż do formy, a następnie mokrymi dłońmi rozciągnij na całej powierzchni. Na ciasto układaj gęsto śliwki skórką do powierzchni ciasta. Piecz około 25 min. w 170 st.C. Po upieczeniu i ostygnięciu posyp cukrem pudrem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wesołe bułeczki 5 dag drożdży 0.5 litra mleka 4 dag cukru 80 dag mąki pszennej np. wrocławskiej 0.5 łyżeczki soli 0.5 kostki Kasi jajko do posmarowania cukier puder do posypania foremka o ciekawym kształcie,,,,, 1. Topimy tłuszcz w garnku, dodajemy mleko i podgrzewamy do 37 C. 2.Mieszamy drożdże najpierw z odrobiną, a potem z resztą mleka i tłuszczu. 3.Dodajemy sół, cukier i większośc mąki. 4. Wyrabiamy ciasto, aż będzie odchodzic od brzegów miski. 5.Zostawiamy pod przykryciem do wyrośnięcia na ok. 40 min. 6.Wykładamy ciasto na oprószoną mąką stolnicę i dzielimy na dwie częsci. Obie rozwałkowujemy na placki o grubości 2 cm. Foremką wycinamy bułeczki. 7.Układamy bułeczki na przygotowanej blasze i odstawaimy do wyrośnięcia na ok.20 min. 8. Smarujemy bułki roztrzepanym jajkiem i pieczemy w temp. 225 C przez ok 15 min. Po ostygnięciu bułeczki posypujemy cukrem pudrem. Można również posmarowac je masłem i dżemem. Wyśmienite do kawy zbożowej. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Placek makowy 125 g miękkiej Kasi 200 g mąki 1 łyżeczka proszku do pieczenia 100 g cukru 2 łyżki Rama Cremefine Classic Masa: 4 jajka 100 g cukru 1 puszka maku (900g) 1 mała puszka moreli w zalewie 2 łyżki kaszy mannej cukier puder do dekoracji Czas pieczenia: 50 min. ono zawsze wychodzi…. Ciasto: Mąkę, proszek do pieczenia, cukier, Kasię i Ramę wymieszaj mikserem, a następnie wysyp na blat i szybko zagnieć. Około 1/5 części ciasta odłóż do lodówki, a resztą wyklej dno tortownicy wyłożonej papierem do pieczenia. Masa: Jajka zmiksuj z cukrem, dodaj mak z puszki i kaszę, znów wymieszaj. Masę makową wyłóż na ciasto w tortownicy, na to połóż połówki osączonych z zalewy moreli. Wyjmij resztę ciasta z lodówki i pokrusz na wierzchu. Piecz ok. 50 min. w 180 st.C. Gdy ciasto ostygnie, posyp je cukrem pudrem,,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DZIEN DOBRY 🖐️ BIESIADO! Witajcie kochane drzewka! JODELKO👄 GRABKU! 👄 i nasze zapracowane Drzewka👄 JODELKO! Tyle tu slodkosci , ciekawe sa te wesole buleczki nigdy jeszcze nie robilam musze zrobic moim wnsiom :D. Drzewka moje kochane jutro wyjezdzam na pare dni do Polski do mojej Siostry :D Jak wroce to sie zamelduje....... a wroce w srode wieczorem :D Pozdrawiaam Was i 👄 dla wszystkich! 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️ JARZEBINKO____________----jak Ci dobrze!!! Witaj🖐️ Zycze szczesliwej podrozy,milego relaksu wsrod bliskich i szczesliwego powrotu! Nie bedziesz miala dostepu do komputera w Polsce? Szkoda!!! Zostawilam Ci wiadomosc w dwoch miejscach____na pewno domyslisz sie,gdzie:D A co to GRABIKA nie ma dzisiaj? Nie pomachala nawet??? KOCHANE DRZEWKA______________meldowac mi sie prosze na BIESIADZIE_______bo kocham towarzystwo ludzi,,,,:D Jesli znajdziecie czas______________zapraszam!!!! Pozdrawiam bardzo serdecznie!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
" Rozdawaj miłość pełnymi rękoma! Miłość jest jedynym skarbem, który mnoży się przez podział, jest jedynym darem, który powiększa się przez rozdawanie, jest jedynym przedsięwzięciem, w którym im więcej się wydaje, tym więcej się zyskuje: podaruj ją, wyrzuć, rozrzuć na cztery wiatry, opróżnij kieszenie, potrząśnij koszem, wylej z pucharu, a jutro będziesz miał więcej niż dziś. " - --

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZEBINKO_________________wesole buleczki sa pyszne. Zawsze sie udaja i sa proste w wykonaniu !!Zachecam,,,,:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wystroilam sie juz do wyjscia___________obowiazkowy ruch!! Na dworze straszna\'zimnica\".Mrozisko i wiatrzysko,,,,,,,,,,,,,,,, Co mi tam,,,,,:D Wczoraj po takim spacerze____________spalam jak dzidzius.Padlam juz podczas ogladania tv. A skoro o tym,,,,Wlasnie wczoraj jeden z programow nadawal miedzynarodowe wybory,,,,,Wystepowala takze POLKA----Katarzyna.Jak ona podkreslala to swoje imie,,,,jury kilkakrotnie powtarzalo za nia!! Pochodzi z Lublina i studiuje w USA. Zebrala piekne opinie jury,,,/porownywano ja do pieknosci/ i zakwalifikowala sie do dalszego etapu!Obym tylko nie zapomniala w nastepna srode o tym programie,,,, Nasza Rodaczka ma nie tylko urode,ale i kulture bycia____styl i szyk!!! Jestem z niej bardzo dumna!! Do zobaczenia po powrocie.Macham do WAS🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gościu siądź pod mym liściem
a odpocznij sobie..." Już od wieków wiadomo, że wypoczynek jest bardzo istotnym elementem naszego życia. Twierdzenie Jana Kochanowskiego do dnia dzisiejszego nie straciło nic ze swojej aktualności, wręcz przeciwnie stało się jeszcze bardziej adekwatne do szybkiego tempa życia, które obecnie panuje. Pośpiech, ciągły stres, nadmiar obowiązków, problemy dnia codziennego i brak czasu na wypoczynek to główni sprzymierzeńcy złego samopoczucia oraz wielu chorób. Niestety brak czasu powoduje, że zapominamy o prawdziwym wypoczynku i troskę o nasze dobre samopoczucie, wygląd i zdrowie odkładamy na później. A przecież zdrowie to nasz najcenniejszy skarb. Cieszymy się, że w tempie współczesnego życia możemy tak jak dawniej Kochanowski zaprosić Cię, abyś na moment usiadł pod naszym liściem i odpoczął sobie!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cóż ja mogę... Gdyby nuta powiedziała: jedna nuta nie czyni muzyki ...nie byłoby symfonii Gdyby słowo powiedziało: jedno słowo nie tworzy stronicy ...nie byłoby książki Gdyby cegła powiedziała: jedna cegła nie tworzy muru ...nie byłoby domu Gdyby kropla wody powiedziała: jedna kropla nie może utworzyć rzeki ...nie byłoby oceanu Gdyby ziarno zboża powiedziało: jedno ziarno nie może obsiać pola ...nie byłoby żniwa Gdyby człowiek powiedział: jeden gest miłości nie ocali ludzkości ...nie byłoby nigdy na ziemi sprawiedliwości i pokoju, godności i szczęścia. Jak symfonia potrzebuje każdej nuty Jak książka potrzebuje każdego słowa Jak dom potrzebuje każdej cegły Jak ocean potrzebuje każdej kropli wody Jak żniwo potrzebuje każdego ziarna zboża tak cała ludzkość potrzebuje Ciebie, tam, gdzie jesteś jedyny a więc niezastąpiony. Dlaczego jeszcze się ociągasz ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pięknie zapraszacie
spoko,czytam was codziennie , pozdrawiam i 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Witam i pozdrawiam biesiade🖐️ 🌻Mnie nikt nie musi zapraszac na biesiade. Jesli juz gdzies sie dopisze,to w miare mojego czasu dochodze i psze. Nikt nie musi mnie nawolywac i zapraszac. To jest moj obowiazek. Prosze jedynie o wyrozumialosc,bo taka mam prace. 🌻Jarzebinko,zycze milych wrazen! Czekamy na ciebie z utesknieniem. 🌻Jodelko,pamietaj,jestem z toba!!!! Na pewno mozesz na mnie liczyc! 🌻Specjalnie dla ciebie,twoj ulubiony pisarz. 🌻 \"W cudowny, piękny wiosenny poranek stałem w swoim ogrodzie wśród ziół. Powietrze, łagodne słońce Nowy dzień. Czułem. Otoczył mnie cud. Ogarnęła mnie wdzięczność za życie. Za wszystko co żyje. Widziałem pierwsze krokusy i wiedziałem: Bóg wyciąga do mnie swoje ręce pełne kwiatów. Wszędzie życie. Życie w powietrzu. Życie w ziemi. Pomyślałem: Miejsce, na którym stoję jest święte. Raj jest tutaj, w pobliżu... \" - Phil Bosmans 🖐️🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodelko,Jarzebinko,hehehehehe pisze i bede pisac.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochana Jodelko❤️ Da Ciebie kilka slow.... Jestes dla mnie kims wyjatkowym.❤️❤️❤️ \" Nie odtrącaj ręki, która ci poprawia szalik pod szyją, przygładza włosy, strzepuje kurz z płaszcza; nie denerwuj się, gdy cię wypytują o to, jak się czujesz, czy cię głowa nie boli, czy nie jesteś zaziębiony, jak ci się spało, czy masz jakieś zmartwienie; nie narzekaj, że się tobą interesują, że się wtrącają w twoje sprawy; nie narzekaj, że cię upominają, ostrzegają, przekonują. Bo przyjdzie taki czas, bo dojdziesz do tego, że nikogo nie będziesz obchodził, że nikt nie będzie cię pytał, ani ostrzegał, ani prosił. Stanie się to, czego chciałeś: nikt się nie będzie tobą interesował. Zostaniesz sam. A gdy przyjdzie tragedia, wtedy może zabraknąć ręki, która by cię uratowała przed rozpaczą. Nie odtrącaj od siebie przyjaźni, bo nie można jej znajdować w nieskończoność. \" - M. Maliński 🖐️🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lubisz mnie? On powiedział \"nie\". Myślisz że jestem ładna? - zapytała Znowu powiedział \"nie\". Zapytała więc jeszcze raz: cdn WITAJ BIESIADO🖐️ Kochany GRABKU_______________pieknie napisalas!!! Witaj🖐️ Najpierw poranna kawka,,,,potem poranne rozmowy,,,,i wreszcie dotarlam na BIESIADE!! Czy JARZEBINKA juz wyjechala???❤️ cd \"Jestem w Twoim sercu?\" powiedział \"nie\". Na koniec się zapytała: \"Jakbym odeszła, to byś płakał za mną?\" powiedział, że \"nie\". Smutne - pomyślała i odeszła. Złapał ją za rękę i powiedział: \"Nie lubię cię, kocham cię. Dla mnie nie jesteś ładna, tylko piękna. Nie jesteś w moim sercu, jesteś moim sercem. Nie płakałbym za Tobą, tylko umarłbym z tęsknoty.\" Anonim Pozdrawiam CIEBIE bardzo serdecznie!!!🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szkoda, że Bóg, Allach czy Jahwe - mniejsza o imię - nie musi żyć w dzisiejszym świecie. Gdyby żył, do dziś bylibyśmy w raju, a On musiałby rozpatrywać odwołania, apelacje, petycje, podania, rekwizycje sądowe, pozwy i objaśniać na nieskończonej ilości sesji swoją decyzję wygnania Adama i Ewy z Raju, dlatego tylko, że przekroczyli arbitralne, bezpodstawne prawo, jakim był zakaz jedzenia owoców z drzewa wiadomości Dobrego i Złego. Skoro chciał tego uniknąć, to dlaczego posadził to drzewo pośrodku ogrodu, a nie gdzieś poza murami Raju? Gdyby powołano ją do obrony tej pary, Mari z całą pewnością oskarżyłaby Boga o "uchybienie administracyjne", bo nie dość, że umieścił drzewo w niewłaściwym miejscu, to na dodatek nie opatrzył go stosownymi ostrzeżeniami, barierami, nie zastosował minimalnych bodaj środków ostrożności, narażając na niebezpieczeństwo wszystkich. Mari mogła Go również oskarżyć o "nakłonienie do przestępstwa" - zwrócił bowiem uwagę Adama i Ewy na miejsce, gdzie rosło drzewo. Gdyby nic nie powiedział, pokolenia za pokoleniami przechodziłyby tamtędy i nikomu nawet do głowy by nie przyszło, żeby sięgać po zakazany owoc z drzewa rosnącego w gąszczu innych, podobnych drzew. Ale Bóg postąpił inaczej. Ustanowił prawo i znalazł sposób, by nakłonić kogoś do jego złamania tylko po to, by wynaleźć Karę. Wiedział, że Adam i Ewa znudzą się w końcu tym nadmiarem doskonałości i - wcześniej czy później - wystawią na próbę Jego cierpliwość. Czekał na to, bo może On również - Wszechmocny - miął dość świata, gdzie wszystko funkcjonowało bez zarzutu. Gdyby Ewa nie skosztowała jabłka, cóż ciekawego zdarzyłoby się przez miliony lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c.d. Nic. Gdy zostało złamane prawo, Bóg - Sędzia Wszechmocny - uchwal, iż szuka ukrywających się, jakby nie znal wszystkich możliwych kryjówek. Przetrząsał ogród kawałek po kawałku ku uciesze aniołów, którzy wielce bawili się tym żartem (dla nich również życie musiało być monotonne, od czasu gdy Lucyfer opuścił Niebo). Mari wyobrażała sobie, jaką cudowną scenę w filmie sensacyjnym można by było nakręcić na podstawie tego fragmentu Biblii. Odgłosy kroków Boga, przerażone spojrzenia pary winowajców, stopy, które nagle zatrzymują się tuż obok ich kryjówki. - Gdzie jesteś?- pyta Bóg. - Kroki Twe usłyszałem w ogrodzie, wystraszyłem się, bo jestem nagi i ukryłem się - odpowiada Adam, nieświadom, że tymi słowami przyznaje się do winy. I gotowe. Dzięki prostej sztuczce, pozorując, że nie wie, gdzie jest Adam i co było prawdziwym powodem jego ukrycia się, Bóg dopiął swego. Mimo to, by bacznie przyglądający się całemu wydarzeniu Aniołowie nie mieli cienia wątpliwości, postanowił posunąć się dalej. - Któż ci powiedział, że jesteś nagi? - spytał Bóg, wiedząc, że na to pytanie jest tylko jedna odpowiedź: Bo zjadłem z drzewa, dzięki któremu to pojąłem. Tym pytaniem Bóg wykazał aniołom, że jest sprawiedliwy i skazuje parę na podstawie dowodów. Odtąd nieważne już było, czy wina leżała po stronie kobiety, ani czy prosić będą o przebaczenie. Bogu potrzebny byt przykład, aby żadna inna istota, ziemska czy niebiańska, nie poważyła się nigdy więcej sprzeciwić Jego decyzjom. Bóg wygnał parę z Raju, ich dzieci również słono zapłaciły za przewinienie rodziców (jak to bywa do dziś z dziećmi skazanych), i tak powstał system sądowniczy: prawo i złamanie prawa (logiczne czy absurdalne, to nie miało znaczenia), proces (gdzie sprytniejszy wygrywa z naiwnym) i kara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
c.d. A kiedy cały ludzki ród został skazany bez możliwości rewizji wyroku, człowiek postanowił stworzyć mechanizmy obronne, na wypadek, gdyby Bóg zapragnął znowu objawić swą bezwzględną władzę. Ale przez tysiąclecia przesadził z ich liczbą • i sprawiedliwość stała się plątaniną klauzul, orzeczeń i sprzecznych tekstów, których nikt nie byt w stanie pojąć. A gdy Bóg zmienił zdanie i podął Swego Syna, by zbawił świat, to cóż się stało? Wpadł on w sidła sprawiedliwości, którą przecież sam Bóg wymyślił. Prawo stało się takim gąszczem, że Syn skończył przybity do krzyża. Nie byt to łatwy proces: odsyłano go od Annasza do Kajfasza; od kapłanów do Piłata, który tłumaczył się brakiem przepisów w kodeksie rzymskim; od Piłata do Heroda, który sprawę oddalił, motywując, że kodeks żydowski nie przewiduje kary śmierci. Od Heroda z powrotem do Piłata, który raz jeszcze próbował fortelu, proponując ludowi ugodę - ubiczował Jezusa i obnażył jego rany, ale i to na nic się zdało. Jak to czynią współcześni prokuratorzy, Piłat postanowił zapewnić sobie sławę kosztem skazanego. Zaproponował zamianę Jezusa na Barabasza, wiedząc, że proces w tym stadium stal się już wielkim spektaklem, który wymagał podniosłego zakończenia - śmierci oskarżonego. W końcu Piłat uciekł się do artykułu, który przyznawał przywilej wątpliwości sędziemu, a nie sądzonemu i umył ręce, co znaczyło: "Ani tak, ani nie". Był to jeszcze jeden wybieg, pozwalający na zachowanie rzymskiego systemu sądowniczego, nie narażający na szwank dobrych stosunków z miejscowymi urzędnikami i umożliwiający przeniesienie ciężaru odpowiedzialności na lud, na wypadek, gdyby ogłoszenie wyroku wywołało kłopoty i jakiś inspektor ze stolicy Imperium zechciał osobiście zbadać sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ CIERPLIWA LESZCZYNKO🖐️ Piekne fragmenty!! Dziekuje ❤️ Masz racje,warto przeczytac te ksiazke,,,, Spodobal mi sie humor,,,,i juz go WAM opowiadam,,,, Kacik Humoru: Rozwód: Adwokat pyta swojego klienta: - Dlaczego chce sie pan rozwiesc? - Bo moja zona caly czas szwenda sie po knajpach! - Pije? - Nie, lazi za mna! - Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czesc babciu drypciu_____no tak,cos ci sie faktycznie,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×