Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

zrodla podaja,,, W Szwecji Święta Bożego Narodzenia rozpoczynają się w pierwszą niedzielę adwentu. Tradycyjna szwedzka uczta składa się z iutfisk, czyli rozmoczonej suszonej ryby o dość mdłym smaku. Potem podaje się galaretkę wieprzową, głowiznę i chleb,a na deser pierniczki. Nie stawia się wolnego nakrycia na stole, ale za to odwiedza się samotnych. Szwedzi nie śpiewają kolęd, lecz tańczą wokół choinki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DAWNO POGRZEBANY Czlowiek mieszka w miescie.Tabliczka z nazwiskiem. Wiele tabliczek z nazwiskami,wiele mieszkan,wiele domow. Wszystkie pelne ludzi,ludzi,ktorych nikt nie zna. Widujemy sie,jezdzimy razem winda. Patrzymy przed siebie.Wiemy,ze ktos tam jest, tak jak wiemy,ze gdzies jest slup, ktory nalezy omijac. Czlowiek mieszka w miescie. Ale miasto nie jest juz dla ludzi przyjemnym siedliskiem. Nie daje ciepla ani poczucia bezpieczenstwa. Ktoregos dnia czlowiek umrze na ulicy. Tlum ciekawskich,wstrzymany ruch. Karetka odwozi zmarlego na cmentarz. Poloza go w kostnicy,by poczekac na krewnych,przyjaciela,znajomego. Mijaja trzy dni,mija cztwrnascie dni.Nikt nie przychodzi. Czlowiek zyl w tym miescie zupelnie sam, ludzie juz dawno go pogrzebali. Wiem,ze gdy na cmentarzu zwiedna ostatnie kwiaty,zapomina sie o wiekszosci zmarlych. Ale prosze Cie: Nie badz obojetny przynajmniej w stosunku do zywych,przede wszystkim tych, ktorzy zyja w poblizu Ciebie. Jesli nie dostrzegasz tych ludzi, nie masz serca. Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! św. Mikołaj Halina Szal 6 grudnia - jak dobrze wiecie, Święty Mikołaj chodzi po świecie. Dźwiga swój worek niezmordowanie I każde dziecko prezent dostanie. Dla Asi ma piłkę, dla Bartka - sanki i figurówki dla Zuzanki. Kasi ksiązeczkę da z obrazkami i lalkę Barbie z ubrankami. Dla Krzysia ma czapkę i rękawiczki, Bliźniaczkom z Kocka da dwa szaliczki. Jasiowi puzzle, drewniane klocki, Mateuszowi - wóz strażacki. a dla Jędrusia z Zakopanego Ma narty i piękne klocki lego. A kiedy rozda juz prezenty, Wraca do nieba uśmiechnięty. Choć może czasem przykro świętemu, Ze nikt prezentów nie daje jemu. Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŚWIĘTY MIKOŁAJ jest znany na całym świecie. W Anglii jest nazywany Father Christmas, w USA Santa Claus, we Włoszech Babbo Natale, w Niemczech - Heilige Nicolaus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ SREBRNA AKACJO_________witaj🖐️.Dziekuje👄 Czy napisalas list do Mikolaja,,???,:):) Mysle,ze Mikolaj juz wyruszyl w swoja podroz po swiecie. KOCHANE DRZEWKA_______-przesylam 👄👄👄👄 JARZEBINKO🖐️❤️ DRZEWKO OLIWNE🖐️❤️ MAGNOLIO🖐️❤️ Od czasu do czasu przyzwolimy Alicji na jej zwierzenia:):)Prawda??? :):)🌻🌻🌻:):) Zamieszkalam z Barbara.Niestety,nie na dlugo.Ustapilam miejsca w pokoju jej bratu.Byla tez i pierwsza scysja.Oddala mi moja komorke__z uszkodzona pokrywa i bez doladowania.Nie czula sie zobowiazana do jej naprawy ani uregulowania naleznosci. Po raz kolejny pozalowalam,ze pomoglam komukolwiek.Nie chce dozgonnej wdziecznosci,ale niech ona przynajmniej blysnie dobrym wychowaniem.Takie typy tak maja.Wyprowadzilam sie. Wieczorem zadzwonila Monika z informacja o pracy na lotnisku.Przyjelam ja.Poprosilam ja ,aby rozejrzala sie dla mnie za jakims mieszkaniem. Tutaj dluzej nie wytrzymalabym,a i o Patricku tez juz chcialam zapomniec.Prace mialam rozpoczac 3 grudnia 2006r na Stansted. Przed wyjazdem poznalam tu jeszcze Michala.Mial 48 lat.Byl rozwiedziony.Z zawodu__ogrodnik.Tutaj przyjal sie do pracy w fabryce ciastek.Musze przyznac,ze pomylil sie co do mojego wieku.Sadzil,ze jestem duzo mlodsza.Okazalo sie ,ze mamy podobne zainteresowania i wspolna awersje do Barbary i Waldka. Pomogl mi podczas wyjazdu___wszystko zataszczyl na prom.A to dla mnie byla niewyobrazalna pomoc. Zastanawiam sie,jakim sposobem udalo mi sie zgromadzic tyle majdanu,skoro przyjechalam tutaj z jedna waliza. Wyjechalam z Orkney 1.XII. Do Londynu jechalam dwa dni.Prace rozpoczelam 3.XII.Praca ,delikatnie mowiac ,nie byla ta wymarzona..Byla ciezka.Za ciezka dla mnie.Przeklinalam swoj los i zaczelam wchodzic w depresje.Nie mialam narazie wyjscia. W Polsce zostali moi synowie.Wiedzialam,ze musze zacisnac zeby i wytrzymac,ile tylko sie da. Z Michalem czesto sms__owalismy.Dzwonilismy do siebie.Slowem,rozpoczal sie romans telefoniczny.Mielismy tez jakies tam plany.,,,, cdn Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOCHANE DRZEWKA________wyczarujmy usmiech :):):) Dedykuje WAM wiersz Phila Bosmansa CUDOWNY TERAPEUTA Uwielbiam klowna: kwiatek w kapeluszu, bulwiasty nos,o wiele za duze spodnie, o wiele za dluga marynarka i jaskrawa koszula. Klown biega,wymachuje rekami, i nigdy dokladnie nie wie dokad. Z entuzjazmem zaczyna cos robic i za kazdym razem mu nie wychodzi. To jego kunszt: We wszystkim,co sie nie uda, znajduje czastke raju i nad wyraz cieszy sie z tego kawalka. Uwielbiam klowna,jest cudownym czlowiekiem. Nigdy nie zyje dla siebie,sam przestaje byc klownem. Wychodzi z siebie,by nalezec do ludzi. Wczuwa sie w glupote ludzi i zmusza ich do smiechu z samych siebie. Klown jest prawdziwym mistrzem zycia. Tylko on potrafi sie smiac,gdy placze. A gdy placze,ludzie sie smieja. Placza ze smiechu.Dzieki swojemu poczuciu humoru jest cudownym terapeuta. Poczucie humoru przenosi ludzi przez pustynie zycia. Gdy wszystko jest tak smutne,ze nikt juz nie potrafi sie smiac, i wszystko wyglada tak beznadziejnie, ze brak powodow do smiechu, poczucie humoru zawsze moze jeszcze wyczarowac usmiech. :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Milej lekturki👄 Laponia - ojczyzna Świętego Mikołaja Przed 14 laty minister spraw zagranicznych Finlandii uroczyście przekazał Laponię świętemu Mikołajowi. Laponia to kraina leżąca w północnej Finlandii, w części poza kręgiem polarnym. Jest miejscem dzikim i słabo zaludnionym , do którego dostępu broni surowy klimat i groźna przyroda. Zamieszkują ją twardzi hodowcy reniferów. Wydaje się, że są niewrażliwi na zimno - potrafią nawet zażywać kąpieli pomiędzy dryfującymi krami! Podczas letnich miesięcy słońce nie zachodzi nad Laponią przez 2 - 3 miesiące. Zimą zaś pojawia się na parę godzin dziennie. Temperatura spada wtedy poniżej minus 30 stopni, na szczęście suche powietrze łagodzi skutki mrozu. Nocami można wtedy podziwiać wspaniałe zorze polarne: księżyc, rozszczepione pasma czerwonego, żółtego i zielonego światła tworzą magiczne, śnieżne krajobrazy. Laponia stanowi, mimo swego klimatu, swoistą atrakcję turystyczną. Zimowe wyprawy psimi zaprzęgami, obejrzenie wyścigów reniferów, dostarczą wrażeń na całe życie. Głównym celem turystów bywa zazwyczaj stolica Laponii - Rovaniemi. Przyciąga ich tam niesamowite pragnienie odwiedzenia Wioski Świętego Mikołaja leżącej 8 km od miasta. W samym Rovaniemi znajduje się interesujące muzeum Laponii i Ośrodek Nauk Arktycznych. Miejscowe restauracje serwują tradycyjne ludowe przysmaki: potrawę z renifera - \"posoliha\", a także likier z arktycznych poziomek - \"lakka\".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wioska Świętego Mikołaja Rovaniemi to 35-tysięczne miasteczko 900 kilometrów na północ od Helsinek. Każdego roku odwiedza je ponad pół miliona osób... A to za sprawą bliskości granicy, która biegnie wzdłuż 66. stopnia 32. minuty i 35. sekundy szerokości północnej. Linia ta przebiega 9 kilometrów na północ od miasta i stanowi granicę kręgu polarnego. Tutaj mieszka właśnie Święty Mikołaj. Dopiero w latach sześćdziesiątych XX wieku fińska poczta zaczęła dostarczać w to miejsce listy zaadresowane do Świętego Mikołaja. Pomysł budowy wioski Świętego Mikołaja rzucił fiński dziennikarz Niilo Tarvaj1rvi. Podchwycili go przedstawiciele lokalnych władz Rovaniemi i Mikołaj stał się mieszkańcem Laponii. Wioska prezentuje się bardzo okazale. Jest tutaj Główne Biuro Świętego Mikołaja, Poczta Główna Świętego Mikołaja, restauracja Świętego Mikołaja, Oficjalny Port Lotniczy Świętego Mikołaja. W wiosce oprócz szczodrego Świętego można również spotkać jego skrzaty oraz pogłaskać renifery (te, które ciągną sanie Mikołaja). Zgodnie z tabliczką zawieszoną na drzwiach biura w okresie świątecznym Święty Mikołaj urzęduje od godziny 9 nawet do 19. W latach '90 ubiegłego wieku do Rovaniemi przychodziło rocznie blisko milion listów do Świętego Mikołaja. Najwięcej listów wysyłają dzieci z Wielkiej Brytanii, Japonii i oczywiście Polski.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM! Czy znacie imiona reniferów w zaprzęgu Św. Mikołaja? Oto one:Comet - Kometek,Blitzen- Błyskawiczny,Dasher- Fircyk,Cupid- Amorek,Dancer- Tancerz,Prancer- Pyszałek,Vixen- Złośnik,Donner- Profesorek,Rudolph- Rudolf Czerwononosy. Czekam w tym roku na bogatego Mikołaja.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM BIESADO🖐️ Święty Mikołaj......... Śnieg pada biały, Świat jest czysty wspaniały. Duże płatki z nieba lecą, Gwiazdki na choince świecą. W sklepach choinki ubierają, Gospodynie domy sprzatają. Dzieci do Mikołaja listy piszą, Kolędy w radiu słyszą. Mikołaje ulicami wędrują, Prezentami dzieci obdarowują. Ty też możesz Mikołajem być I niektórym los polepszyć. Iskierka radości w oku błyśnie, Głos w gardle ściśnie. To najwieksze podziękowanie Jakie Święty Mikołaj dostanie. Nawet jeśli świata nie zmienimy, To i tak dobrze zrobimy. Dlatego warto Mikołajem być, Choć na moment świat polepszyć. Autor:Ula W. Pozdrawaim bardzo serdecznie. 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KALINKO BESIADNA!👄 list napisalam ale czy "cos" mi przyniesie , nie wiem :D A moze dalsze zwierzenia Alicji? 👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Bliskość Twego serca Schodami chwil próbuję wejść, Na szczyt, gdzie szczęście twoje jest, Chłód samotności dobrze znam, Przez życie nie chcę kroczyć sam, Wymowność słów traci swój sens, Gdy na twej twarzy ślad płaczu jest. Bliskośc twego serca ogrzała mnie, Jestem twym szczęściem, nie boję się, Już nie muszę błądzić, nie muszę szukać, Jestem pewien, z tobą być chcę. Kobiata, smutki skończą się, Swym światłem oświeciłaś mnie, Wiem, któe mam otworzyć drzwi, Wiem z kim chcę spędzić resztę mych dni. Wymowność słów traci swój sens, Gdy na twej twarzy ślad płaczu jest. Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Góralska opowieść Kiedy góral umiera, To góry z żalu sine Pochylają nad nim głowy, Jak nad swoim synem, Las w oddali szumi mu Odwieczną pieśń bukową, A on długo sposobi się Przed najdalszą drogą. Kiedy góral umiera, To nikt nad nim nie płacze Siedzi, czeka aż kostucha W okno zakołacze. Oczy jeszcze raz podniesie Wysoko do nieba, By pożegnać góry swoje, By im coś zaśpiewać Góry moje, wierchy moje, Otwórzcie swe ramiona. Niech na miękkim mchu posłaniu Cichuteńko skonam. Ojcze mój, halny wietrze, Powiej ku północy, Ciepłą, drżącą twoją dłonią Zamknij zgasłe oczy, Bym mógł w ziemię wrosnąć, Strzelić potem do słońca smreczyna, I na zawsze szumieć już Nad moją dziedziną. Kiedy góral umiera, To dzwony mu nie grają. Cicho wspina się pod bramy Góralskiego raju. Tylko strumień na kamieniach Żałobną nutę kładą, Tylko nocka chmurnooka Górom opowiada Góry moje... A gdy góral już umrze, To nikt nie układa baśni, Tylko w niebie roziskrzonym Mała gwiazdka gaśnie. Ziemia twarda, szorstką ręką Tuli go do siebie By na zawsze mógł pozostać Pod góralskim niebem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Na drogę życia Na drogę życia dostałem dwa kwiatki: Od przyjaciela i rodzonej matki. Więc myślę sobie: mam dwa kwiatki świeże, Teraz się dowiem, kto mnie kocha szczerze. Dla moich kwiatków równą dam opiekę, Czyj wpierw uwiędnie, to z tego orzekę, Kto wpierw zapomniał o tym, co przyrzekał. Chyba niedługo będę na to czekał. Najpierw uwiędły kwiatki przyjaciela, Potem uwiędły dwie gałązki ziela. Kwiatki mej matki pozostały świeże, Bo tylko matka kochała mnie szczerze. Długom wędrował, toczył bój o życie, Gasły nade mną gwiazdy na błękicie. Kwiatki mej matki pozostały świeże, Bo tylko matka umie kochać szczerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ KOCHANE DRZEWKA__________witajcie🖐️🖐️🖐️ JARZEBINKO👄 SREBRNA AKACJO👄 MAGNOLIO👄 Bardzo dziekuje!!👄🌻❤️ Zostawiam Alicje :) :):)🌻🌻🌻:):) W Londynie bylam wiecznie chora___ciagle zapalenie zatok,alergia skorna.Ale musialam pracowac,chocbym miala umrzec. Na dodatek musialam walczyc z pluskwami w tym moim nowym mieszkaniu.W koncu wyniszczylismy to cholerstwo. Nigdy nie widzialam pluskwy,slyszalam tylko,ze byly w czasie wojny. Moj Boze!Musialam przyjechac do Londynu,zeby zobaczyc cos,czego w Polsce nie widzialam od chwili swoich narodzin. Mieszkanie bylo duze.Pokoje glownie dwuosobowe.Mialam jedynke.W kazdym badz razie___mieszkancy byli w porzadku.Sami mezczyzni.Polacy.Wszyscy oni byli do mnie nastawieni bardzo przyjaznie.Czy moze cieszyc cos bardziej? Natomiast problemem byla tylko jedna lazienka i jedna ubikacja.Wyobrazacie sobie___ na 10-12 osob?!! Lubilam pracowac w soboty i niedziele,a miec wolne w tygodniu__kiedy wszyscy byli w pracy.Bylo tak cicho.I wlasnie o ten spokoj caly czas mi chodzilo. Moj rozklad dnia: wstawalam o 5:00 rano,wyjscie z domu 5:30__dojazd do Londynu metrem lub autobusem.Prace zaczynalismy o 7:00,a konczylismy o 19:00.Powrot do domu okolo 21:00. Dni szybko mijaly.I tak wlasnie mialo byc.Koszmar im krotszy,tym bardziej byl do przezycia. Londyn w ogole jest ponury,brudny i wstretny.Tylko pierwsza strefa jest ladna.Jest ich 7. Mieszkalam w trzeciej strefie,w dzielnicy Leyton.Mieszkali tam glownie Pakistanczycy,Hindusi,Murzyni,a takze Polacy.Oraz inni___emigranci z Europy Wschodniej. 5 grudnia przyszlo do pracy jeszcze dwoch Polakow.Lukasz__29 lat,i Mateusz 23 lata.Pomimo mlodego wieku,sa moimi przyjaciolmi. Lukasz ma zone i coreczke ,Mateusz jest studentem geodezji w Polsce.Czasowo na urlopie dziekanskim. Na poczatku bylo wszystko OK. Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ciekawostka :):) u naszych sasiadow,,, Na Słowacji święty Mikołaj z przebierańcami w maskach przegania z domów śmierć. Ma on wygląd przerażającego upiora z kosą w ręku. W czasie adwentu najmilszym dniem dla dzieci jest 6 grudnia. Czyszczą one swoje buty i stawiają je na parapecie okna, aby otrzymać prezent od Świętego Mikołaja. W wielu rodzinach urządza sie dzieciom małe święto. Dorośli przychodzą przebrani za świętego Mikołaja, diabła i anioła i podczas gdy dzieci śpiewają, wręczają im prezenty. Między Bożym Narodzeniem a dniem Trzech Króli wypada "dwanaście świętych dni". W tym czasie ludzie przebierają się i tańczą przy muzyce, podtrzymując dawne ludowe zwyczaje związane z bliskim końcem zimy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Słoń i pchła:D 🌻🌻🌻 Pchła postanowiła, wraz z całą rodziną, wprowadzić się do ucha słonia. Toteż pan Pchła krzyknął: "Panie Słoniu, moja rodzina i ja planujemy wprowadzić się do pańskiego ucha. Myślę, że uczciwe postawienie sprawy wymaga, bym dał panu trochę czasu. Ma pan tydzień na zastanowienie się. W razie jakichś wątpliwości, proszę dać mi znać". Słoń, który nawet nie wiedział o istnieniu pchły, nadal wiódł swój spokojny żywot, więc po tygodniu oczekiwania, pchła uznawszy milczenie słonia za zgodę, wprowadziła się do jego ucha. Miesiąc później, pani Pchła postanowiła, że ucho nie jest zdrowym mieszkaniem i nakłoniła męża, by zamienił kilka słów ze słoniem, żeby nie zranić jego uczuć wyprowadzając się bez słowa. W końcu pan Pchła ujął to najtaktowniej jak potrafił: "Panie Słoniu, zamierzamy się przenieść do innego mieszkania. Oczywiście nie ma to żadnego związku z panem, ponieważ pańskie ucho jest duże i ciepłe. Po prostu moja żona wolałaby mieszkać blisko swoich przyjaciół, żyjących na stopie bizona. Jeśli ma pan coś przeciwko naszej przeprowadzce, proszę mi dać znać w ciągu przyszłego tygodnia". Słoń nic nie odrzekł, a więc pchła zmieniła miejsce zamieszkania z czystym sumieniem. Wszechświat nie zdaje sobie sprawy z twojego istnienia - uspokój się i rozluźnij. Autor nieznany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam i pozdrawiam! Zaciekawiła mnie \"Opowieść Wigilijna\" i dzielę się jej treścią... Opowiada o samotnym skąpcu Scroogu, który jak każde święta Bożego Narodzenia miał zamiar spędzić w swym kantorze gdyż uważał to za święto wymyślone przez szaleńców i głupców, którzy nie potrafią do niczego w życiu dojść. Święta Bożego Narodzenia szczególnie nie traktował zbyt poważnie. Jak każdego dnia Scrooger siedziała w swym kantorze, lecz ten dzień nie był tak zwykły, był to dzień przed Bożym Narodzeniem. Co roku jego siostrzeniec próbował zaprosić go na święta lecz nie udawało mu się przekonać Scroogera że święta to najpiękniejsze dni w naszym życiu i że nie powinniśmy ich traktować obojętnie. Tego dnia zawitało w jego kantorze dwóch mężczyzn, którzy zbierali fundusze na zakup żywności dla biednych, lecz zawiedli się i nic nie otrzymali od naszego bogatego bohatera. Srooger wracając do swego domu na kołatce zobaczył coś dziwnego była to twarz jego dawnego przyjaciela Maryle, który zmarł przed 7 laty, Scrooger myśląc o tym, co widział, pomyślał, że przewidziało mu się i wszedł do swego domu. Tego wieczoru, kiedy Scroog siedział po skończonej pracy przed ledwo zapalonym kominkiem z miską owsianki objawił się mu duch zmarłego Maryle. Scrooger nie wiedział czy ma w to wierzyć czy nie. Maryle rozmawiając z naszym bohaterem próbował wyjaśnić mu, że pieniądze to nie wszystko, że jeżeli Scrooger się nie zmieni, po swej śmierci będzie ciągnął za sobą ciężki łańcuch jak on sam. Maryle oświadczył mu, że ma ostatnią szanse na poprawę,że przez następne trzy dni objawiać będą mu się trzy widma.(cd)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdy spał w swym łóżku, nagle obudził go jeden z trzech duchów. Była to postać kobiety. Przedstawiła się jako Duch Wigilijnej Przeszłości. Złapała Scroogera i razem wylecieli przez okno od sypialni. Pokazała mu jego miasteczko, w którym się niegdyś wychowywał. Duch pokazał mu jego święta spędzone samotnie w ciemnej, pustej izbie oraz te, kiedy przyszła jego nieżyjąca już w rzeczywistości siostra, która zabrała go do prawdziwego domu. Chwilę później pojawił się drugi duch Przeszłych Świąt Bożego Narodzenia, który ukazał mu jak spędzał Wigilię Bob Cratchit i ciężko chory syn Timi, który mógł nie dożyć następnych świąt Bożego narodzenia. Scrooger zrozumiała, że był bardzo złym pracodawcą i że powinien zmienić swoje postępowanie i zacząć życie od początku. Scroogowi zrobiło się bardzo przykro i głupio, że nie wiedział nic o jego rodzinie i o chorobie dziecka. Scroogera odwiedził trzeci duch - Teraźniejszych Świąt Bożego Narodzenia, który miał za zadanie pokazanie mu jego śmierci. Jego ciało niesiono do pochówku z napisem na trumnie EBENEZER SCROOGE a za nim tylko jeden człowiek- jego siostrzeniec. Po tym niemiłym zdarzeniu Scrooger był tak przerażony, że obiecał poprawę swego charakteru i,że będzie szanował ludzi i swoich bliskich, Kiedy Scrooge obudził się rano w Wigilijny poranek zaraz kazał kupić napotkanemu chłopcu największego indyka jaki jest w sklepie i zanieść go do swojego pracownika Boba. Po drodze oddał trochę pieniędzy dla ubogich i kupił dużo prezentów dla dzieci Cratchita. Zaś potem udał się do domu swego siostrzeńca na wigilijną wieczerzę. Następnego dnia w kantorze podwyższył swemu pracownikowi pensje i zaczął opłacać leczenie Timiego, zaczął chodzić do kościoła. A co najważniejsze zaczął obchodzić Boże Narodzenie. Dzięki duchom Scrooge zmienił swoje postępowanie i przez to zmienił też swą przyszłość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DRZEWKO OLIWNE____witaj🖐️🖐️ Piekna opowiesc.Dziekuje👄 KOCHANE DRZEWKA___________dla WAS dedykacja👄❤️ ODKRYC DOBRO W INNYCH Mikolaj:swiety, ktory w cudowny sposob czyni ludziom dobro, niespodziewana radosc duzym i malym, ale szczegolnie malym. Wierzyc w Mikolaja to wierzyc w dobro innego czlowieka. Czy wierzysz jeszcze w dobro, czy raczej liczysz na swoje surowe oblicze, twarde slowa,grozne piesci? Zycie jest takie piekne,jesli potrafisz wierzyc: Moja zona jest o wiele lepsza,niz sadzilem; moj maz wcale tak nie mysli, nawet jesli czasami jest trudny; moi sasiedzi,moje kolezanki i koledzy, moi przelozeni tez maja sporo dobrych stron. Jesli juz tego nie dostrzegasz, koniecznie popros swietego Mikolaja o okulary___ by ponownie odkryc dobro. I cos jeszcze: Pomoz swietemu Mikolajowi, by wszystko lepiej rozdzielil. Mikolaj pragnie dac cos rowniez biednym ludziom,biednym dzieciom. Ale do tego potrzebuje akurat Ciebie! Phil Bosmans Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Biesiadę! Weź ster w swoje ręce Nie pozwól, by to świat unosił Cię na falach swoich dni. Weź ster w swoje ręce. Z radością dziecka omijaj lodowe góry i przepływaj przez kolejne etapy życia. Nawet najgłębsze morze nie oszuka Cię swoją głębią, gdy przekraczać będziesz kolejne bramy jego tajemnic. Pozdrawiam biesiadniczki!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bogactwo Andrzej Ozga Spójrz Ja jestem naprawdę bogaty Bogaty Mam przecież gwiazdy na niebie I ciebie, i kwiaty Spójrz To dla mnie samego zbyt wiele Podzielę Skarby te na równe części dwie Przypadnie tobie pół, pół mnie Spójrz Obojgu nam się to opłaci ZobaczyszNic nie stracisz, lecz dalej się będziesz bogacić Spójrz Gdy zgodzisz się ze mną to będzie Nas prędzej Stać na to by na wiele długich lat Móc ofiarować dziś Ja tobie świat i ty mi świat Będą ci kwiaty się tulić do rąk Będziesz w nich brodzić po pas Dłonią po niebie zatoczysz wnet krąg Wpleciesz we włosy gwiazd garść Z tobą podzielę się wszystkim co mam Każdy mój dzień będzie twój Wiem, że nie może nie udać się nam Jeśli nie wierzysz, to spójrz Spójrz Ja jestem naprawdę bogaty Mam przecież gwiazdy na niebie I ciebie, i kwiaty Spójrz Gdy zgodzisz się ze mną to będzie Nas prędzej Stać na to by na wiele długich lat Móc ofiarować dziś Ja tobie świat i ty mi świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM! Będziemy mieć naprawdę o wiele spokojniejsze relacje z innymi, kiedy przestaniemy im mówić, jak powinni żyć, a sami zaczniemy promieniować miłością i przebaczeniem. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbliżają się święta,pamiętajmy o wybaczeniu! Nie czekajmy! Czy jest coś, czego byś pragnął, a czego nie mogłoby Ci dać przebaczenie? Chcesz pokoju? Dzięki przebaczeniu otrzymasz go. Chcesz szczęścia, spokojnego umysłu, pewnego celu, poczucia wartości i piękna, które przekracza świat? Chcesz troski, stałego poczucia bezpieczeństwa i ciepła bezinteresownego wsparcia? Pragniesz wyciszenia, którego nie można zakłócić, łagodności, której nigdy nie można zranić, głębokiej tolerancyjnej pociechy oraz odpoczynku tak doskonałego, że nic nie może go zniszczyć? Dzięki przebaczeniu uzyskasz to wszystko,a nawet więcej. Kiedy się budzisz, ono rozpala w Twoich oczach iskry i daje Ci radość, z którą możesz powitać dzień. Wygładza Twoje czoło, kiedy śpisz, i spoczywa na Twoich powiekach, byś nie ujrzał koszmarów pełnych lęku i zła, podstępności i walki. A kiedy znowu się obudzisz, daje Ci kolejny dzień szczęścia i spokoju. Wszystko to, a nawet więcej, daje Ci przebaczenie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️🖐️🖐️ KOCHANE DRZEWKA_____SREBRNA AKACJO i MAGNOLIO🖐️🖐️ Dziekuje👄 :):)🌻🌻🌻:):) Przelozeni byli zadowoleni z mojej pracy.Az tu nagle zaczelo sie psuc,,Supervisorka __Angielka,zona Pakistanczyka zaczela sie mnie czepiac.Monika tez stala sie jakas dziwna.Zaczelysmy sie klocic. Otoz Monika przyuczala mnie do pracy.Niestety,roznilysmy sie w podejsciu do sprawy.Nie mialam ochoty wygrzebywac,,,Nie bede sie rozpisywac.Chodzilo o trawelki. Trawelki___tak Polacy nazywaja karty na autobus czy metro. W Londynie kupuje sie trawelke na caly dzien,tydzien,miesiac,a nawet rok na wszystkie srodki komunikacji miejskiej.Byle we wlasciwych strefach. Np.kupisz trawelke na strefy 1__4 i mozesz caly dzien jezdzic.W kazdym razie trawelki byly na wage zlota,bo ludzie czesto wyrzucali jeszcze aktualne i mozna bylo jezdzic za darmo do konca jej waznosci. Mialam dosyc debilnych zagran Moniki.Zareagowalam dosc kategorycznie i wreszcie mialam spokoj.Tak mi sie wydawalo. Pewnego dnia przed Bozym Narodzeniem przystanelam chwilke z Lukaszem.Dowiedzialam sie,ze Monika opowiada o mnie niestworzone rzeczy.Pewnie niebawem wylece z pracy itd. Przerwalismy rozmowe,bo Lukasz musial zglosic sie u menadzera. Po jego powrocie uslyszalam,ze Monike zwinela policja. Monika zostala oskarzona o kradziez.Wraz z kolezanka wyleciala z pracy.Po powrocie z komisariatu Monika zaczepila mnie: __Dziekuje ci,ze mam przez ciebie klopoty. ___Czego ty chcesz ode mnie?___zapytalam. __A tego,ze mnie przeklelas.Stawiasz przeciez Tarota i z pewnoscia potrafilas to zrobic. __Dla mnie jestes kompletnym zerem i nawet nie chcialoby mi sie bawic w cos takiego,bo zlo zadane komus wraca.Tym bardziej przeklenstwa maja to do tego,ze wracaja z podwojna moca do nadawcy.Jestes porabana! Po swietach Monika poleciala do Polski.Ja natomiast wciaz tam pracowalam.Przepracowalam Wigilie i oba swieta.Wydawalo sie ,ze klopoty mam za soba,tymczasem nie na dlugo.Ale o tym pozniej. Przyszlam do domu po pracy.Chcialam cos zjesc i odpoczac.Wchodze do kuchni i co widze? Siedzi tam szesciu chlopa i doi wodke.W Wigilie!!!! Poszlam do pokoju po oplatki i mowie: __No,co panowie,moze polamiemy sie oplatkiem,jak przystalo na polska tradycje? Chlopaki ucieszyli sie.Zlozylismy sobie zyczenia.Jednak przezylam szok.Zapytali sie mnie,czy nie napije sie z nimi? Jak mogli?? Jednak po chwili jakos zaczelam ich usprawiedliwiac.Mysle,ze oni nie mieli zlej woli.Byli na obczyznie w swieta,tesknili za zonami,dziecmi,rodzinami,czyli nostalgia polskiego emigranta. Popracowalam w Swieta.Moja supervisor na tej zmianie,Portugalka nie mogla sie mnie nachwalic.Bylam w siodmym niebie.Tymczasem jadac do domu po pracy,dostalam SMS-a od menadzera z agencji,ze juz nie pracuje. Kolejny raz utwierdzam sie,ze nigdy nie mozna miec spokoju odnosnie pracy.Nic nie jest pewne do ostatniej chwili. cdn Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKULARY BISKUPA MIKOLAJA Wierze w biskupa Mikolaja. Nie w Mikolaja domow towarowych, Dziadka Mroza z neonu,ktory sluzy tylko do zwiekszenia obrotow. Prawdziwy Mikolaj znajduje sie w ogromnym niebezpieczenstwie, ze zostanie zabity przez reklame, ktora w sposob wrecz brutalny wykorzystuje cud spontanicznej dobroci dla wszystkich dzieci na swiecie. Wierze w biskupa Mikolaja, ktory od stuleci szerzy wsrod ludzi ducha dobra i milosci. Szosty grudnia jest dniem cudu. Mali wydaja radosne okrzyki i tancza z radosci, a duzi ciesza sie z radosci dzieci. Cud ten moze dziac sie kazdego dnia, nie tylko dla dzieci. Dlatego poprosze biskupa Mikolaja o okulary dla doroslych, o szczegolne okulary, aby mniej baczyli na wlasne JA, a bardziej na innych: w domu,w pracy,w miejscach publicznych,wszedzie. Prosze dla nich o dar dobrego SERCA ❤️ Phil Bosmans KOCHANE DRZEWKA___________a zatem oczekujmy MIKOLAJA. Zycze WAM i sobie wspanialych prezentow ❤️👄 Milej nocki :):):) Pa,pa do zobaczenia🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAM BIESADO! 🖐️ Kochane Drzewka dziekuje za piekne wiersze , opowiadania , KALINCE za dalsze zwierzenia Alicji 👄 :D :D :D Już Mikołaj grzeje sanie. Czego pragniesz niech się stanie. Każde z marzeń skrytych w głębi Święty Dziadek może spełnić. 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Życzenia Mikołajkowe....... Dzień Mikołajkowy Różne pomysły przychodzą do głowy Jakim prezentem obdarować bliskiego Czym zaskoczyć kochanego Wszystkim coś bym dać chciała Każdego bym obdarowała Zakochanym dużo miłości Dzieciom samych słodkości Samotnym kogoś bliskiego Dorosłym życia spokojnego By każdy się uśmiechał do każdego A wszystkim wszystkiego dobrego… Pozdrawiam Was bardzo serdeczne. 👄 Milego wieczoru i spokojnej nocy zycze!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fajna biesiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×