Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

21.Przeczucia sa naglym skokiem duszy w ow kosmiczny nurt zycia,w glebi ktorego dzieje wszystkich ludzi splataja sie w jedno.I mozna tam dojrzec wszystko,gdyz wszystko jest tam zapisane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
22.Nikomu nie wolno drzec przed nieznanym,gdyz kazdy jest w stanie zdobyc to,czego pragnie i to,czego mu potrzeba.__Lekamy sie utracic to,co juz posiadamy—nasze zycie czy nasze plony. Jednak ta obawa znika,gdy tylko zaczynamy pojmowac,ze nasze losy,tak jak i losy swiata,spisane zostaly ta sama Reka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
23.Wszystko co jest,posiada bowiem dusze,czy to kamien,czy roslina,czy zwierze,czy nawet mysl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24.Milosc bowiem wymaga bliskosci czlowieka. Kiedy sie kocha,wszystko dookola nabiera coraz glebszego sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
25.Przyszlosc bowiem jest wlasnoscia Boga. On jeden moze ja oslonic w wyjatkowych okolicznosciach. Przyszlosc udaje sie odgadnac dzieki znakom terazniejszosci. To w terazniejszosci drzemie cala tajemnica.jesli szanujesz dzien dzisiejszy,mozesz go uczynic lepszym. A kiedy ulepszysz terazniejszosc,wszystko to,co nastapi po niej,rowniez stanie sie lepsze. Zapomnij o przyszlosci i przezyj kazdy dzien twego zycia zgodnie z przykazaniami Prawa,ufajac troskliwej opiece Boga nad swoimi dziecmi. Kazdy bowiem dzien nosi w sobie WIECZNOSC.Bog odslania przyszlosc nieslychanie rzadko i tylko wtedy,kiedy zostala zapisana po to,by odmienic jej bieg.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
26.Odwaga jest najwieksza cnota tego,kto poszukuje Jezyka Wszechswiata. Nigdy nie nalezy sie poddawac. Nawet jesli zaszlo sie tak daleko jak Ty. Trzeba kochac pustynie,ale nie wolno ufac jej bezgranicznie. Gdyz pustynia jest probierzem dla czlowieka—wystawia na probe kazdy jego krok i zabija go,gdy pozwoli sobie na moment nieuwagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27.Moja wlasna legenda przywiodla mnie do tego miejsca.__Zlo nie jest tym,co wchodzi do ust czlowieka. Zlo jest tym,co z nich wychodzi.__Nie zapominaj jednak,ze twoje serce jest tam,gdzie twoj skarb. I musisz ten skarb okreslic/odnalezc,aby moglo nabrac prawdziwego sensu wszystko,co do tej pory odkryles na twej drodze. Jedno zycie przyciaga drugie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
28.Milosc nigdy nie staje na przeszkodzie temu,kto pragnie zyc Wlasna legenda. Jesli tak sie dzieje,znaczy to,ze nie byla to milosc prawdziwa,milosc,ktora przemawia jezykiem Wszechswiata.Kocha sie za nic. Nie istnieje zaden powod do milosci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
29.Nie mysl o tym,co zostawiasz za soba. Wszystko wpisane jest w Dusze Swiata i pozostanie w niej na zawsze.__Ludzie czesciej marza o powrotach niz o odjazdach.__Jesli to,co odnalazles,powstalo z materii czystej,nie zmurszeje nigdy.I bedziesz mogl po to kiedys powrocic. Jesli zas jest jedynie przeblysk swiata podobny smudze kreslonej przez spadajaca gwiazde,nie zastaniesz tu po powrocie nic. Ale przynajmniej bylo ci dane zobaczyc blask swiatla. I juz samo to warto bylo przezyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
30.Jest tylko jeden sposob nauki—Poprzez dzialanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
31.Tam ,gdzie Twoje serce,bedzie i twoj skarb. Moje serce jest niespokojne.__Marzy,leka sie,jest zakochane.. Wypytuje sie o tysiace spraw,a w nocy nie pozwala zmruzyc oka,gdy mysle o niej.Moje serce jest zywe. Slucham go dalej,co mi powie.Moje serce jest zdrajca.__Niechce,zebym szedl dalej. Znaczy to,ze moje serce zyje. Obawa przed utrata wszystkiego,co sie dotad zdobylo,za jakis sen,jest zupelnie naturalna. Nie jestes w stanie go uciszyc—nie uciszysz go---nadal bedzie bilo w twojej piersi i bedzie powtarzac co mysli o zyciu i swiecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
32.Zdrada—to cios,ktorego nie oczekujesz.Jesli poznasz dobrze swoje serce,to nigdy ci takiego ciosu nie zada.Bedziesz bowiem znal jego najtajniejsze marzenia i jego tesknoty,i bedziesz je szanowal.Nikt nie moze uciec przed wlasnym sercem. Dlatego juz lepiej sluchac,co ono mowi. Aby zaden niespodziewany cios nigdy cie nie dosiegnal. Nawet jesli sie czasem troche skarze—mowilo serce—to tylko dlatego,ze jestem sercem ludzkim,a one sa wlasnie takie. Obawiaja sie siegnac po swoje najwieksze marzenia,poniewaz wydaje sie im,ze nie sa ich godne,albo ze nigdy im sie to nie uda. My,serca,umieramy na sama mysl o milosciach,ktore przepadly na zawsze,o chwilach,ktore mogly byc odkryte,ale pozostaly na zawsze niewidoczne pod piaskiem. Gdy tak sie dzieje,zawsze na koniec cierpimy straszliwe meki.Moje serce obawia sie cierpien. Strach przed cierpieniem jest straszniejszy niz samo cierpienie. I ze zadne serce nie cierpialo nigdy,gdy siegalo po swoje marzenia,bo kazda chwila poszukiwan jest chwila spotkania z Bogiem i z Wiecznoscia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
33.Czlowiek szczesliwy to ten,.kto nosi w sobie Boga .Serca nie lubia cierpiec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
34.Zanim marzenie sie spelni,Dusza Swiata pragnie poddac probie to wszystko,czego nauczyles sie w drodze. Podroz zaczyna sie nieodmiennie Szczesciem Poczatkujacego,a konczy Proba Zdobywcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
35.Najciemniej jest przed wschodem slonca. Nigdy nie dostrzegamy skarbow,ktore mamy tuz przed oczyma. Bo ludzie nie wierza w skarby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
37.Ten ,kto przywlaszcza sobie Legende blizniego,nigdy nie odkryje swojej wlasnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
38.Nie poddawaj sie rozpaczy. Ona nie pozwala rozmawiac z sercem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
39.Milosc jest jak sokol,ktory krazy nad twoim piaskami. Dla niego jestes najbujniejsza zielenia,z ktorej zawsze powraca ze zdobycza. On zna twoje skalne urwiska,twoje wydmy i twoje gory,a t i ty jestes dla niego najbardziej szczodra. Milosc sprawia,ze ofiara zamienia sie w sokola,sokol w czlowieka,a czlowiek w pustynie.Kiedy kochamy,nie potrzebujemy wcale rozumiec,co sie dzieje wokol,bo wtedy wszystko dzieje sie w nas samych i wtedy czlowiek moze przemienic sie w wiatr. Tu gdzie jestem—a jestem bardzo daleko od swiata—nauczylem sie kochac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
40.Milosc nie polega na tym,by stac nieruchomo jak pistynia,ani hulac po swiecie jak wiatr,ani patrzec na wszystko z daleka,jak ty. Milosc jest ta sila,ktora przemienia i ulepsza Dusze Swiat Zawsze gdy kochamy___to pragniemy byc lepsi niz jestesmy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
41.Dusza Swiata jest czescia Duszy Boga,a Dusza Boga jest jego wlasna dusza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
42.Wszystko,co zdarza sie raz,moze juz nie przydarzyc sie nigdy wiecej,ale to,co zdarza dwa razy,zdarzy sie na pewno i trzeci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
43.Nawet jesli ktos przez cale zycie ukladalby kamienie na stosie,nigdy nie uda mu sie wybudowac piramidy w swoim ogrodzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
44.Kazda ziemska istota,cokolwiek by czynila odgrywa zawsze glowna role w dziejach swiata. Oczywiscie,nic o tym nie wiedzac,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
45.Zapamietaj dokladnie miejsce,w ktorym zaplaczesz,tam bowiem jestem i tam znajduje sie twoj skarb. Czy wiecie,kto spisal te madrosci? Na pewno,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HUMORY I BLAHOSTKI,,,, Masz zly humor? Czy zastanowiles sie ,jaki jest tego powod? Twoj szef mial krzywa mine? W domu ktos powiedzial cos nie tak? Zignorowano cie,cos sie nie udalo? Ktos cie skrytykowal? Gazik sie urwal,zabraklo soli? Doszlo do klotni o sprzatanie,zmywanie naczyn czy o program telewizyjny? W chwilach naprawde powaznego cierpienia___ ktoz tego nie doswiadcza___ takie spory wydaja sie nam strasznie dziecinne. Nie pojmujemy,jak cos takiego moglo niegdys zburzyc nasza wewnetrzna rownowage. Czy jest sens denerwowac sie blahostkami, jesli zycie moze przyniesc zupelnie inne cierpienie? Otworz gazete,posluchaj wiadomosci w telewizji lub radiu,a dowiesz sie, jak straszny los spotyka twoich bliznich. W porownaniu z nim twoje male problemy sa niczym. Zly humor nie prowadzi do zadnego rozwiazania. Gromadz lepiej swoja energie, by rozwiazywac problemy,ktore sa naprawde wazne. Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie mam juz ochoty na samotne przesiadywanie,,,, popisalam wystarczajaco,,, zatem mowie DOBRANOC BIESIADO🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Życie to Rotary Club
Powłoka dnia dzisiejszego jest obrazem wnętrza Powłoka wnętrza to próżność próżność to brak miłości próżnoś jest rodzajem śmierci Myśleć i żyć to ulec skrajnej próżności Lecz siła ożywiająca Człowieka okazuje szacunek Człowiekowi Człowiek jest JEDNOŚCIĄ w smutnym skłóconym osaczeniu losu Oto człowiek w lesie z dala od ludzi Listowie leży nisko radosna zieleń ogarnia jak chmura i trwa do południa rozpościerając chór ciemności Sen zstępuje z szachownicy nieba dyrygując oratorium które odsłania w miłości człowieka kłębowisko żmij Człowiek jest JEDNOŚCIĄ w smutnym skłóconym osaczeniu losu Szedłem z pewnym człowiekiem Skradał się ulicą jak pantera Nie zwracał uwagi na piekarnie Miał miły dom Lecz nie zaprosił mnie do środka Ukryłem się w jego piwnicy wśród książek pogryzionych przez szczury i przy piecu czytałem o istotach szukających prawdy Człowiek jest JEDNOŚCIĄ w smutnym skłóconym osaczeniu losu I słyszałem jak człowiek rzekł do człowieka : bądź ludzki. Moją wyobraźnię zadziwił ten potwór we mnie coś nieludzkiego w człowieku co rozłupuje głowy i planuje zagładę a każdy jest w sobie zamknięty i twardy jak szafir

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Witam i pozdrawiam biesiade! 🌻Drogie drzewka: 🌻Jodelko,🌻Jarzebinko,🌻Wiazku,🌻Cierpliwa leszczynko zostawilyscie tyle wspanialych wpisow. Upajam sie muzyka,madrosciami i waszymi wierszami.. 🌻Dziekuje ! 🌻Wiersz pomaranczowej jest bardzo smutny,powiedzialabym,ze cyniczny.Sa i takie..... 🌻Czesto powracam do mojego ulubionego de Mello i dzisiaj zostawiam jedna z jego opowiesci... SOL i BAWELNA Nasruddin wiózł ładunek soli na targ. Jego osioł musiał przejść przez rzekę i sól się rozpuściła. Na drugim brzegu zwierzę zaczęło biec wielce zadowolone, zauważywszy, że ładunek jest lekki. Ale Nasruddin był zły. W następnym dzień targowy Nasruddin okrył worki bawełną. Przechodząc przez rzekę. osioł prawie tonął z powodu wielkiego ciężaru. - Uspokój się - rzekł zadowolony Nasruddin - to cię nauczy, że nie każde przejście przez wodę będzie dla ciebie zyskowne. Dwóch ludzi przyjęło religię. Jeden z nich wyszedł ożywiony. Drugi się udusil. Buziaczki dla was👄👄👄👄👄👄👄👄👄 🖐️🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Gdzie zapodziala sie Jarzebinka2? 🌻DROGIE DRZEWKA....Pozniej was odwiedze🖐️ 🌻Pozdrawiam👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×