Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Sloneczko ogrzewa juz nas swoimi promykami. A ty jak zawsze jestes tu z nami. Ono idzie pomalu do ciebie. By cie przywitac usmiechem na niebie. I wezmie ciebie w swoje ramiona . Ty bedziesz szczesliwa wzruszona . Szepnieono tobie do uszka- masz przyjaciela. Który z drugiej pólkuli mocno cie wspiera. Tak sie raduje gdy slyszy ciebie . I ci pomoze gdy bedziesz w potrzebie. Tadeusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO🖐️ KOCHANE DRZEWKA❤️ Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj. — Mark Twain | Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Asnyk Adam Egzotyczne kwiaty,,,,, Pod zwrotnikami rosną w lasach kwiaty, Co przybierają wzory fantastyczne - Strój ich niezwykły, wdzięczny i bogaty, Cudowne barwy, wonie narkotyczne: I nęcą zmysły ich korony świetne I te zapachy z pozoru szlachetne. Każdy z nich postać rzadkiego motyla Lub przepych kształtów nieznanych roztoczy, Z szczeliny drzewa w błękit się wychyla, Wprawiając w zachwyt podróżnika oczy, A jednak one soki swoje biorą Z zgnilizny, w drzewach ukrytej pod korą. Są i uczucia, szlachetne z pozorów, Rozpromienione całą blasków tęczą, Nadziemskiej miary, cudownych kolorów, Jakby anioły, co w błękitach klęczą I rozsiewają idealne wonie, W których wędrowiec sercem swoim tonie. A jednak, chociaż taki czar roznoszą, Chociaż cel w sobie przedstawiają wzniosły I nęcą ludzi nieznaną rozkoszą, One na drzewie zbutwiałym wyrosły; Z głębi tajnego powstały zepsucia - Te fantastycznie błyszczące uczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
🌻Witam i pozdrawiam Biesiade! 🌻Witajcie Drogie Drzewka! 🌻Mam duze zaleglosci w czytaniu.Super czytanko👄 🌻Jestem po cyganskiej biesiadzie.Bylo wspaniale.Ludzie naprawde potrafia sie bawic.Pozostaly wspomnienia i mnostwo zdjec. W tej chwili rozliczamy sie z wlascicielem lokalu. Obiecuje bywac z wami czesciej. 🌻Jodelko,🌻Jarzebinko,🌻Wiazku,🌻Cierpliwa leszczynko,posylam buziaczki👄 🖐️🌻👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
GRABKU________________witaj🖐️ Jak dobrze,ze dotarlas,,, Ciesze sie niezmiernie,ze wybawilas sie! Z pewnoscia jeszcze zyjecie wrazeniami. Dziekuje Ci kochana za Twoje zdjecie👄No,,no tylko pozazdroscic ! Stroj masz naprawde piekny___________podziwiam :D Skoro tyle pieknych wrazen,,,,,wszyscy spisali sie na medal,,,,to czy nie warto pomyslec o stalej tradycji ____cyganskich biesiad? Tylko podpowiadam :D Wierze,ze bedziesz z nami przesiadywac👄 Dziekuje za wiadomosci na GG👄 Nie wiem co dzieje sie z naszymi DRZEWKAMI? Wychodze na wieczorny spacerek,,,,byc moze ktoras do nas dolaczy w miedzyczasie,,,,:D Pozdrawiam bardzo serdecznie🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIAZKU_______________dotarlam wreszcie👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wrocilam juz ze spacerku,,, Kochany GRABKU____________dla CIEBIE❤️ „Spadl platek karminowy Ze sztamowej rozy I wirujac koliscie W trawie sie zanurzyl, Zanim upadl na ziemie przez chwilke sie wazyl, Bo to nie platek rozy,a usmiech z Twojej twarzy. Pozdrawiam CIEBIE ❤️ Do zobaczenia 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wyszperalam taki wierszyk,,,, Tak zimno wokol mnie,gdzie „dobro”,ktore mnie otaczalo? Pusto nawet we snie.Bez slow,ktore sie szeptalo. Opuszczona jak stary dom bez zapachu wloszczyzny, Bo zawalil sie smieszny tron,piedestal mojego mezczyzny! Niepokonana Gdzies we mnie tkwia korzenie bolu Puszczaja pedy,gdy spadna na nie krople lez Jak uciazliwy chwast Z ktorym ogrodnik na prozno sie trudzi Choc wyrwany milczy To i tak sie nie podda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Podaje przepis na pyszny schabik,,,, Schab ze sliwkami Skladniki:10dkg masla,1 lyzeczka suszonego tymianku,1/2 lyczeczki majeranku,60dkg schabu bez kosci 250ml bulionu wolowego,2 lyzeczki zelatyny,12 suszonych sliwek bez pestek,2 lyzki oleju,sol,swieze ziola do dekoracji. Sposob przyrzadzania: Miekkie maslo wymieszac z suszonym tymiankiem,majerankiem i sola.Wlozyc do zamarzalnika na 30 min.Schab umyc pod biezaca woda,krotko obgotowac w 2 l osolonego wrzatku/2-3min/.Wyjac,osaczyc i ostrym nozem naciac tak,by powstala gleboka kieszen.Zamrozone maslo pokroic w kostke.Do nacietej w miesie kieszeni wkladac na przemian kawaleczki ziolowego masla i suszone sliwki. Nastepnie spiac drewnianymi szpileczkami,ulozyc w posmarowanej tluszczem brytfance.Wierzch miesa posmarowac olejem.Wstawic do rozgrzanego piekarnika,piec ok.11/2 godz.w temp.200.Zelatyne namoczyc w niewielkiej ilosci zimnej wody.Po speczeniu wlac do bulionu wolowego. Calosc zagotowac,nie przerywajac mieszania.Schab wyjac z piekarnika,wystudzic,pokroic w plastry,ulozyc na polmisku,zalac tezejaca galareta,wstawic do lodowki. Po zastygnieciu galarety danie udekorowac listkami swiezych ziol. Czas przygotowania 2godz. Smacznego!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SALATKA BASI —1 puszka kukurydzy,czerwonej i bialej fasoli 2/ ½ sloika konserwowej papryki3/1 cebula 4/ ½ szklanki oleju 5/ po ¼ szklanki czerwonego octu i winnego i wody 6/ ½ szklanki cukru,sol,pieprz Kukurydze osacz. Biala i czerwona fasole odcedz na osobnych sitkach,przeplucz zimna woda,osacz.Papryke pokroj w kostke,a korniszonki w plasterki.Cebule obierz,posiekaj.Wymieszaj wszystkie skladniki.==========przygotuj zalewe:ocet zagotuj z woda i cukrem,dopraw do smaku pieprzem,sola i ew.szczypta ziol prowansalskich. Przestudz,wymieszaj z olejem.Letnim sosem polej salatke i odstaw do lodowki na co najmniej 12 godzin,aby smaki dobrze sie przegryzly. Podawaj z pieczywem i zimnymi napojami np Cola—Cola.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PIKANTNE MROZONE SALATKI —lody ogorkowe== Zmiksuj 4 ogorki weze ze skorka razem z 1 szklanka gestego naturalnego jogurtu i 2 lyzkami posiekanego koperku.Dodaj 2 zabki czosnku,przecisniete przez praske,wymieszaj.Dopraw sola i pieprzem do smaku.Mroz 3-4 godziny.Porcje udekoruj listkami koperku,plasterkami ogorka oraz odrobina kawioru. SORBET POMIDOROWY==1 kg pomidorow sparz wrzatkiem i obierz ze skorki.Zmiksuj i przetrzyj przez sitko.Zagotuj ½ szklanki wody z 7 lyzkami cukru,ostudz.Dodaj pomidory,1 kieliszek wodki i kilka kropli tabasco,zmiksuj.Mroz 2 godz.Wymieszaj z piana z 1 bialka.Mroz jeszcze 2 godziny,mieszajac od czasu do czasu. PARFAIT Z ZIOLAMI—ubij na sztywno 25 dkg smietany kremowki,dodajac sok z 1 cytryny,25 dkg kremowego smietkankowego twarozku,3 lyzki posiekanych ulubionych ziol/bazylii,natki/i skorke otarta z 1 cytryny.Wszysko zmiksuj.Dopraw do smaku sola i pieprzem,mroz 2-3 godziny. Udekoruj ziolami i zielonym pieprzem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a teraz o wlasnej LEGENDZIE,,, 1.Kiedy widzimy ciagle tych samych ludzi—tak jak w seminarium—staja sie oni w koncu czescia naszego zycia. A skoro sa juz czescia naszego zycia,to chca je zmieniac. Jesli nie stajemy sie tacy,jak tego oczekiwali,sa niezadowoleni. Poniewaz ludziom wydaje sie,ze wiedza dokladnie jak powinno wygladac nasze zycie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2.Jakie jest najwieksze klamstwo swiata?___To mianowicie,ze nadchodzi taka chwila,kiedy tracimy calkowicie panowanie nad naszym zyciem i zaczyna nim rzadzic los. W tym tkwi najwieksze klamstwo swiata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3.Co to jest wlasna legenda?___To jest to,co zawsze pragnales robic.Kazdy z nas we wczesnej mlodosci wie dobrze,jaka jest jego WLASNA LEGENDA.___To sa sily,ktore na pierwszy rzut oka wydaja sie zle,ale tak naprawde ucza cie,jak tworzyc Wlasna Legende. Przygotowuja twojego ducha i twoja wole,bo na tej planecie istnieje jedna wielka prawda: kimkolwiek jestes,cokolwiek robisz,jesli naprawde z calych sil czegos pragniesz,znaczy to,ze pragnienie owo zrodzilo sie w Duszy Wszrchswiata.I spelnienie tego pragnienia,to twoja misja na Ziemi.Dusza Wszechswiata zywi sie szczesciem ludzi. Albo nieszczesciem,zawiscia,zazdroscia.Spelnienie Wlasnej Legendy jest jedyna powinnoscia czlowieka.Wszystko jest bowiem jednoscia.I kiedy czegos goraco pragniesz,to caly wszechswiat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu. Musimy zrozumiec,ze zawsze mamy mozliwosc robienia tego,o czym naprawde marzymy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4.Wszystkie dni staja sie takie same wtedy,kiedy ludzie przestaja dostrzegac to wszystko,czym obdarowuje ich los,podczas gdy slonce wedruje po niebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5/Los goraco pragnie,bys podazal sladem twojej Wlasnej Legendy.--------Zasada Przychylnosci---zwykle,gdy grasz w karty po raz pierwszy,wygrywasz.To szczescie poczatkujacego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6./Trzeba podazac do kresu wlasnej legendy. 7./Pieniadze maja czarodziejska moc:z nimi nikt nie jest samotny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8./Pewne rzeczy w zyciu,nim jeszcze zdazymy sie do nich przyzwyczaic,zmieniaja sie w czasie krotszym od jednego krzyku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
9.Bylem szczesliwy,rozsiewalem wokol siebie pogode ducha,a ludzie widzac,ze nadchodze,goscili mnie chetnie. Dzis jestem smutny i nieszczesliwy. Stane sie zgorzknialy i strace zaufanie do ludzi,bo zawiodl mnie jeden czlowiek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
10.Okazuje sie,ze jestem taki jak wszyscy ludzie—widze swiat nie takim,jaki jest,lecz jakim chcialbym go widziec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
11.Kiedy czegos goraco pragniesz,to caly wszechswiat dziala potajemnie,by udalo ci sie to osiagnac—powiedzial mu starzec.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12.Naucz sie szanowac znaki i isc ich sladem—mowil stary krol. Istnieja na swiecie rzeczy,o ktore nie trzeba pytac—by nie uciec od wlasnego przeznaczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
13.Jesli szczescie sie do nas usmiecha,to trzeba z tego korzystac i starac sie mu dopomoc,tak jak ono pomaga nam. Nazywa sie to Zasada Przychylnosci lub inaczej Szczesciem Poczatkujacego. Kazdy ma prawo marzyc inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
14.Czlowieka_________ najbardziej urzeka piekno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
15.Czasem trudno utrzymac w ryzach strumien zycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16.dzis wiem,ze blogoslawienstwo,na ktore sie nie godzimy,z czasem obraca sie w przeklenstwo. Nie oczekuje od ciebie juz nic. Zmuszasz mnie,bym dojrzal bogactwa i horyzonty,ktore przerastaja moja wyobraznie. Teraz kiedy je zobaczylem i przeczulem ogrom moich mozliwosci,czuje sie gorzej niz kiedykolwiek przedtem. Bo wiem,ze moge zdobyc wszystko,tylko tego nie chce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
17.Nigdy nie rezygnuj z marzen—mowil stary krol. Idz sladem znakow!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18.Nauczylas sie czegos waznego... Tego,ze na swiecie istnial jezyk zrozumialy dla wszystkich,i nim wlasnie poslugiwal sie caly ten czas... Byl to jezyk zapalu,jezyk rzeczy,ktore wykonuje sie z miloscia i ochota,nie tracac nigdy z oczu celu,do ktorego sie zmierza,i w ktory sie mocno wierzy. Kiedy czegos pragniesz,to caly Wszechswiat dziala potajemnie bys mogl to pragnienie spelnic—mowil Stary Krol

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
19.Postanowienia sa zaledwie poczatkiem. Kiedy czlowiek podejmuje juz decyzje,to troche tak jakby skoczyl w wartki strumien,ktory porywa go w kierunku,o jakim mu sie nawet nie snilo,w chwili gdy ja podejmowal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20.Im bardziej zblizamy sie do naszych marzen,tym bardziej Wlasna Legenda staje sie jedyna prawdziwa racja bytu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×