Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

WITAJ BIESIADO WIECZOROWA PORA!!!!🖐️🖐️🖐️ Wreszcie dotarlam,,,,odczytalam e-maile,a teraz zasiadam na BIESIADZIE :D JARZEBINKO_________wybacz,ze pozegnalam sie,,,wybylam w plener.Och,jak cudownie nad jeziorem!!Pewnie bede spac jak susel :D Jutro,a wlasciwie dzisiaj juz/polskiego czasu/ jestesmy myslami z naszymi kochanymi mamusiami.Pozwolcie,ze dla WAS___kochane mamy oraz dla naszych mamus zadedykuje ten wiersz.❤️ MATKO MOJA….. To wielki cud, powolac i wydac na swiat nowe zycie, Ty mi je dalas wraz ze swoja wielka matczyna miloscia, Zawsze bylas ze mna, przy mnie, w sercu mym bycie… Matko moja… Odkad pamiecia moja siegam, widze blask Twojej milosci, Kochaniem wielkim wodzacym za mna swoimi oczami, Pelna obaw, pierwszych potkniec moich, pelna czulosci… Matko moja… Przez lata dajac mi znaki jak postepowac z uczuciami mymi, Bylas przewodnikiem przez zycie, nauczycielem moim, Dalas mi slowa które byly dla mnie slowami waznymi… Matko moja… Zabralem te wskazówki ze soba wychodzac z domu, Byly przez lata najlepszym drogowskazem moim, Ty wiedzialas, ze majac je, krzywdy nie zrobie nikomu… Matko moja… Odeszlas cichutko od nas, tak jak cicho i pieknie zylas, Zawsze skromna, kochana, bylas swiatem moim calym, Zostan w moim sercu, zawsze przeciez w nim bylas… Matko moja… Pozdrawiam wszystkie mamusie👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Autor : Staff Leopold Tytul : Matka O zmierzchu przy oknie Matka trąca nogą bieguny Kołyski, w której śpi dziecko. Ale już nie ma kołyski, Ale nie ma już dziecka. Poszło między cienie. Matka sama siedzi o zmierzchu, Kołysze nogą wspomnienie. --

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️❤️❤️❤️❤️ Rozłączenie Rozłączeni - lecz jedno o drugim pamięta; Pomiędzy nami lata biały gołąb smutku I nosi ciągłe wieści. Wiem, kiedy w ogródku, Wiem, kiedy płaczesz w cichej komnacie zamknięta; Wiem, o jakiej godzinie wraca bolu fala, Wiem, jaka ci rozmowa ludzi łzę wyciska. Tyś mi widna jak gwiazda, co się tam zapala I łzę różową leje, i skrą siną błyska. A choć mi teraz ciebie oczyma nie dostać, Znając twój dom - i drzewa ogrodu, i kwiaty, Wiem, gdzie malować myślą twe oczy i postać, Między jakimi drzewy szukać białej szaty. Ale ty próżno będziesz krajobrazy tworzyć, Osrebrzać je księżycem i promienić świtem: Nie wiesz, że trzeba niebo zwalić i położyć Pod oknami, i nazwać jeziora błękitem. Potem jezioro z niebem dzielić na połowę, W dzień zasłoną gór jasnych, w nocy skał szafirem; Nie wiesz, jak włosem deszczu skałom wieńczyć głowę, Jak je widzieć w księżycu odkreślone kirem. Juliusz Słowacki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️❤️❤️ Matki Po zielonym ogrodzie, po pluszowych ścieżkach Chodzą jasne kobiety niezgrabne, jak gruszki, Mówią bajki o wróżce, która w sadzie mieszka, I gładzą wąską ręką, napęczniałe brzuszki. Wiatr zaprasza nasturcje w aksamitny kołys. Po rowerach rosną kwiatki bratki, niezabudki, Jutro będzie stu malców wesołych i gołych Ciągnęło ociężałe, mlekiem słodkie sutki. Kiedy słońce w arteriach przelewa się żmudnie, Ciała kobiet są słodkie jak dojrzałe dynie. Po zielonym ogrodzie w słoneczne południe Chadzają chrystusowe białe gospodynie. Bruno Jasieński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️❤️❤️❤️❤️ Andzia Nie rusz, Andziu, tego kwiatka. Róża kole - rzekła matka. Andzia mamy nie słuchała, Ukłuła się i płakała. Stanisław Jachowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️❤️❤️❤️❤️ Ojczyzno nasza Ojczyzno nasza, Matko bolesna! Spełniona czasza Łez i bezkresna Męka stuleci, Która cię truła! Nad tobą świeci Wolna kopuła! Twe święte serce, Gdzie wbite siłą Przez trójmordercę Siedm mieczy tkwiło, Na lud twój, który U stóp ci klęczy, Zlewa dziś z góry Siedem barw tęczy... Leopold Staff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️❤️❤️❤️❤️ Matko, nie ma już dni... Matko, nie ma już dni, które nas rozdzielą, Choć upiór dnia stoi w oknie i czeka, Nie doścignie nas nikt na drodze dalszej od śmierci, Nie odnajdzie nas nikt, bo droga nasza za daleka. Krzysztof Kamil Baczyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Elegia o chłopcu polskim Oddzielili cię, syneczku, od snów, co jak motyl drżą, haftowali ci, syneczku, smutne oczy rudą krwią, malowali krajobrazy w żółe ściegi pożóg, wyszywali wisielcami drzew płynące morze. Wyuczyli cię, syneczku, ziemi twej na pamięć, gdyś jej ścieżki powycinał żelaznymi łzami. Odchowali cię w ciemności, odkarmili bochnem trwóg, przemierzyłeś po omacku najwstydliwsze z ludzkich dróg. I wyszedłeś, jasny synku, z czarną bronią w noc, i poczułeś, jak się jeży w dźwięku minut - zło. Zanim padłeś, jeszcze ziemię przeżegnałeś ręką. Czy to była kula, synku, czy to serce pękło? 20 III 1944 r. Krzysztof Kamil Baczyński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️❤️❤️❤️❤️ Ignacy Witkiewicz w spektaklu “Matka” Ja byłam kiedyś piękna, młoda, Ja miałam duszę, a nawet ciało, Wszystkiego dla mnie było mało. A teraz nic nie zostało! Co za szkoda! Co za szkoda!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️❤️❤️❤️❤️ MATKA jestem silna jestem potężna spłodziłam i urodziłam nazwałam i pokochałam misję wypełniłam lecz płaczę po nocach gdy zamyka się niebo nad moją zmęczoną głową Słońce obudziłeś się grzeję mleko i tęsknię za uśmiechem choć czasem nie zasługuję śpij Autor : chanel coco

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ ❤️"KOCHANA MAMUSIU____jestes kaplica,❤️ ❤️w ktorej jedynymi aniolami sa Twoje uczucia!"❤️ ❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W wielkim wzruszeniu mowie DOBRANOC BIESIADO🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Swiatlo w tunelu
zazdroszcze wam matek....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pozdrawiam biesiadniczki. Juliusz Słowacki Rozłączenie Rozłączeni - lecz jedno o drugim pamięta; Pomiędzy nami lata biały gołąb smutku I nosi ciągłe wieści. Wiem, kiedy w ogródku, Wiem, kiedy płaczesz w cichej komnacie zamknięta; Wiem, o jakiej godzinie wraca bolu fala, Wiem, jaka ci rozmowa ludzi łzę wyciska. Tyś mi widna jak gwiazda, co się tam zapala I łzę różową leje, i skrą siną błyska. A choć mi teraz ciebie oczyma nie dostać, Znając twój dom - i drzewa ogrodu, i kwiaty, Wiem, gdzie malować myślą twe oczy i postać, Między jakimi drzewy szukać białej szaty. Ale ty próżno będziesz krajobrazy tworzyć, Osrebrzać je księżycem i promienić świtem: Nie wiesz, że trzeba niebo zwalić i położyć Pod oknami, i nazwać jeziora błękitem. Potem jezioro z niebem dzielić na połowę, W dzień zasłoną gór jasnych, w nocy skał szafirem; Nie wiesz, jak włosem deszczu skałom wieńczyć głowę, Jak je widzieć w księżycu odkreślone kirem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DO MATKI Z dalekich pisze do Ciebie stron, Wybacz zwlekanie, bo Tęskno mi za krajem. Najbardziej serce ból przejmuje, Kiedy twą twarz umiłowaną W snach widuje. matko moje ty kochanie Po to za chlebem Wyjechać musiał, aby Cię matko docenić zdołał Twą ciężką prace, Twoje oddanie. Mnie piastowanie, O chleb staranie, Dobre wychowanie. Teraz rozumiem wieszcza Mickiewicza, Co pisał oddanie. Ty jesteś jak zdrowie, Ten tylko się dowie. Kto Cię stracił, Lecz nie całkowicie Matko ty moje życie. Choć już nie młody Po dawnemu łaknę twej pieszczoty I o jednym marzę tylko w snach, Bym, czym prędzej od tej złej tęsknoty Znów powrócić pod nasz niski dach. Matko moja, ja wiem Tyle nocy nie spałaś Gdym opuszczał nasz dom, Aby iść w obcy świat I na szczęście dalekie Więc zapomnij już tę swoją trwogę, Przestań tęsknić, porzuć zbędny żal. Już kres nadchodzi naszej rozłąki, Wracam do kraju, matuli mojej. Tyś mnie zrodziła i wychowała Po prostu kochała . Mi całe swe życie oddała. Wrócę, wrócę, kiedy w słońca blasku Rozwioseni się nasz biały sad. Tylko ty już więcej mnie o brzasku Nie budź tak, jak osiem temu lat. Matko moje ty kochanie. Tęskno mi Panie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ona życie mi dała, troskliwie chowała. Pierwsza pokazała mi księżyć na niebie oraz krówki i świnki w chlewie. Pomagała wstać, gdy upadłam, bajkę opowiadała, gdy się spać kładłam. Dba o moje zdrowie, troszczy sie w chorobie. Łzy mi ocierała, gdy mocno płakałam, jak mogła pocieszać; gdzie bolało całowała. Kiedy na NIĄ patrzę: w pamięci mi się utrwala - twarz ciągle roześmiana. Czy wiecie co to za DAMA? To własnie jest moja MAMA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mojej Kochanej Mamusi
Mamusiu Moja, żebyś wiedziała, że kocha Cię córeczka "mała", Kocha i pragnie w serdecznych słowach, MAMUSI swojej zawsze dziękować. Z Tobą mateńko zawsze tak miło. Chcę, więc by dobrze zawsze Ci było, Obejmę mocno CIEBIE za szyję i powiem głośno: „Niech sto lat żyje". Kiedy wszyscy dziś winszują, Każdy co innego, Cóż ja mam Ci, Droga Mamo, powiedzieć nowego. Jeden wszelkich pomyślności, Inny szczęścia życzy. Ten znów złota i dostatków, Których nikt nie zliczy. Ja wartości nie znam złota, Bo nie uczysz przecie, Że nie wszystko kupić można Za pieniądze na świecie. A więc jedno mam życzenie Dla Ciebie od rana, Byś nam żyła długie lata - Mamusiu Kochana!!! Gdybym mogła, mamo, Żeby Ci przynieść W dniu Twego Święta Kawałek łąki Pachnącej majem, Z piosnką skowronka I z krzykiem czajek, Tęczą wiosenną Po pierwszej burzy, Kukułkę, która Pomyślność wróży, Latający dywan I kaczkę, która znosi szczerozłote jajka. Żebyś żyła beztrosko - wesoła, szczęśliwa. Abyś zawsze przy nas była Najpiękniejsza i jedyna Mądra, dobra, ukochana Taka bliska - nasza mama. Więc mamusiu - nadstaw uszka i zapytaj się serduszka Niech Ci powie jego bicie , że ja kocham Cię nad życie. Mamuś Wszystkiego Najlepszego z Okazji Twojego Święta !!! Dużo zdrówka, radości, słonecznych poranków i Wielkiej Naszej Miłości !!!!!!!!! Życzy zawsze pamietający Twój skarbek❤️ ))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))) Dla Jarzębinki i wszystkich mamuś na wspaniałej Biesiadzie👄. W zielonych oczach matki świeci wiosenna łąka. Słońce na drzewach śpiewa i budzi kwiaty w pąkach. W błękitnych oczach matki pogodne niebo fruwa. Kiedy zasypiasz – matka jak gwiazda nad snem czuwa. W niebieskich oczach matki szepcze kwitnący strumień. Tak opowiadać bajki to tylko mama umie. A w czarnych oczach matki noc od samego świtu okrywa cię skrzydłami ze srebra i błękitu. WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W DNIU MATKI!!!!❤️👄❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kochanej Mamusi
Żadne słowa nie oddadzą tego, kim dla mnie jesteś. Żaden płomień nie strawi mego do Ciebie uczucia. Żaden człowiek nie zrobi dla mnie tyle, ile Ty dla mnie zrobiłaś. Kocham Cię Mamo. Kocham Cię mocno Najmocniej jak potrafię Nic bardziej robić nie umiem Kocham Cię całym sercem Jak nikogo na świcie I nigdy nie kochałam Nikogo tak jak kocham Ciebie !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO!🖐️ Czytam Was moje kochane Drzewka i lzy kapia na klawiature! GRABKU 👄❤️👄 Pozdrawiam Was i zycze milego dnia!👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×