Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Gość biesiado
Na swojej drodze spotykaj tylko dobrych ludzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wiecie,iz kazda dekoracja swiateczna ma symboliczne znaczenie.,,,,,,,,,????? BOMBKI wyobrazaja ksztalt idealny---maja zagwarantowac domownikom zdrowie i energie. LANCUCHY-powinny przypominac nam o kajdanach grzechu i oswobedzeniu z niego,a ich kolory sprowadzaja do domu rodzinna i pogodna atmosfere. Nie moze tez zabraknac ANIOLKA-Bozego poslanca i opiekuna,ktory bedzie strzegl nas przed nieszczesciem i chorobami!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"Bog sie rodzi,moc truchleje\" Bog sie rodzi,moc truchleje Pan niebiosow obnazony. Ogien krzepnie,blask ciemnieje, Ma granice Nieskonczony. Wzgardzony okryty chwala, Smiertelny krol nad wiekami. A Slowo cialem sie stalo I mieszkalo miedzy nami Coz mam niebo,nad ziemiany Bog porzucil szczescie twoje, Wszedl miedzy lud ukochany, Dzielac sie z nim trudy i znoje Niemalo cierpial niemalo, Zesmy byli winni sami. A Slowo... W nedznej szopie urodzony Zlob Mu za kolebke dano. Coz jest,czym byl otoczony? Bydlo,pasterze i siano Ubodzy ,was to spotkalo. Witac Go przed bogaczami, A Slowo... Podnies reke,Boze Dziecie! Blogoslaw Ojczyzne mila. W dobrych radach,w dobrym bycie, Wspieraj Jej sile Swa sila, Dom nasz i majetnosc cala. A wszystkie wioski z miastami A Slowo cialem sie sie stalo I mieszkalo miedzy nami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy kupilysmy wystarczajaca ilosc swiec? Swiece pomagaja w tworzeniu odswietnej atmosfery w mieszkaniu.,,, Nie powinno ich zabraknac w czasie SWIAT BOZEGO NARODZENIA ! Kompozycje ze swiecami,ustawione na meblach,podkreslaja wyjatkowy klimat swiatecznych dni. W malych pomieszczeniach moga nawet zastapic choinke. Za podstawki moga sluzyc tace,patery,miseczki lub jablka i wydrazone pomarancze!!!!! Swiece i swieczniki przeznaczone do oswietlania wnetrza nalezy dobierac do wystroju mieszkania,a stolowe__do zastawy,obrusa i innych dekoracji stolu. Powinny z nimi harmonizowac ksztaltem i kolorem!!!!!!!!!!!!!! Stol najladniej wyglada,gdy dominuja na nim dwa kolory,natomiast swiece ustawione na meblach moga miec rozne barwy,ale wtedy lepiej,by swieczniki byly z jednego materialu, np.mosiadzu lub drewna. Mozliwosc swiatecznego przystrojenia mieszkania i stolu jest tyle,ile podpowie nam wyobraznia.,,,,,, Pa,pa🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepis na pierniki,,,,,/1/ Skladniki,,,, 4 jaja,14dkg cukru,1/4 l miodu,1/4l mleka, mala lyzeczka sody,1dkg soli amoniakalnej,1/2 kg maki,korzenie/przyprawa/ Przyrzadzanie: Utrzec w misce jaja z cukrem,dodac pelna lyzeczke korzeni. Rozpuscic w mleku sol amoniakalna i sode,wlewac potrochu do miski,dodac w koncu make,wybic dokladnie,wlozyc na wysmarowana blache,piec 1godzine. Dodac mozna do ciasta rodzynki,migdaly,figi,orzechy-razem 8 dkg. A moze zachece do PIERNIKA z bakaliami???/2/ Skladniki: 1/4l miodu,20dkg cukru,1/2 szklanki wody,pelna lyzeczka korzeni,1/2 kg maki,4 jaja,1dkg soli amoniakalnej,1/2 lyzeczki sody,1 lyzeczka oliwy,po 6 dkg fig,migdalow,skorki pomaranczowej i wloskich orzechow. Przygotowywanie: Zagotowac z woda cukier,dodac miod i korzenie,smazyc,az zrumieni sie troszeczke. Oddzielnie wsypac do miski make,zrobic w srodku jamke,wlac do niej goracy miod,zarabiac kopystka,zabierajac tyle maki,ile potrzebuje. Gdy przestygnie,dodac jaja,rozbite z soda na piane,sol,amoniakalna,oliwa--wybijac kopystka. Gdy ciasto gladkie,dodac pokrajane bakalie,wymieszac,wlozyc do wysmarowanej blachy i wstawic do nagrzanego pieca. SMACZNEGO!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co z prezentami pod choinke? Kazdy przedmiot ma dusze.,,,,, Kazdy jest otoczony aura dobra lub zla. Moze nas uszczesliwic badz przyniesc pecha.Na tym polega magia przedmiotow.,,,,,,👄 Pamietali o tym nasi przodkowie.Dlatego nietaktem bylo ofiarowac komus bliskiemu np.przedmiot z ostrzem_bo to moglo przeciac wzajemne uczucie. Klujaca brosza,szpilka do krawata grozila obdarowanemu \"sprowadzeniem cierni na droge zycia\" _chusteczka do nosa___sprowokowaniem lez, a obuwie-nawet zwykle kapcie_odejsciem ukochanej osoby. Warto zatem przed swietami pamietac o tym,jaka moc tkwi w rzeczach,ktore najchetniej dajemy w prezencie. Jesli pragniesz nawiazac lub podtrzymac serdeczny kontakt z kims__daj szal/szalik Gestem milosci i przyjazni jest chusta/chustka. Rekawiczki_czynia wprawdzie obdarowanego odwaznym ,zdrowym i silnym,odgarniaja pokusy,slabosci i zle mysli.Sprawiaja tez,ze trudno potem czegokolwiek odmowic darczyncy. Portmonetka/portfel/__ma moc przyciagania pieniedzy do kogos ,kto ja otrzymal. Pod warunkiem ,ze zostala ofiarowana ze szczerego serca.Pamietac nalezy o wlozeniu symbolicznego grosika. Jest to doskonaly prezent dla skapcow. Koszula__wzmacnia wiezi emocjonalne ,pod warunkiem ,ze wczesniej laczyla wzajemna sympatia miedzy dawca a obdarowanym. Majteczki czerwone/!!!!!/Obdarowana osobe zmuszaja do zachowania wiernosci wobec ofiarodawcy.Przypilnowac,by zawsze je miala je przy sobie,gdy samotnie gdzies wyjezdza. Bizuteria_w ksztalcie okregu chronia przed zlymi urokami.Jesli do tego dodamy magie metalu i kamienia,taki \"klejnot\"moze sie stac wyjatkowo silnym amuletem. Srebro ma wielka sile. Srebrny naszyjnik czernieje,gdy jego wlascicielce/wlascicielowi zagraza niebezpieczenstwo. Zlota obraczka lub pierscionek noszone na serdecznym palcu wzmacniaja uczucia.Nie ochlodza sie.!!! Perfumy przez wieki byly cennym darem.Kupujemy je,by sprawic przyjemnosc. Warto jednak znac upodobania osoby,ktorej chcemy je sprezentowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
________SPRAWY SERCOWE_________PHILIP BROSMANS Bardziej niz jestes tego swiadom,myslisz sercem. Serce dostrzega ludzi i rzeczy. Od niego zalezy stosunek do twojego otoczenia. tego,do czego twoje serce jest przywiazane,bedziesz bronic calym rozumem i wszystkimi silami woli. Twoje serce dyktuje,dlaczego pragniesz zyc. Twoje serce decyduje o wartosciach,polityce, swiatopogladzie,o ktore pragniesz walczyc. To serce zaciemnia lub rozjasnia umysl. Jedyna miara dla serca jest jednak milosc. Jesli twoje serce pelne jest egoizmu i nieufnosci, twoj umysl nigdy nie znajdzie pokoju. Ludzie sie nie kochaja,dlatego nie potrafia sie pojednac. osiagna co najwyzej chwiejna rownowage na gruncie wzajemnej nieufnosci. Nie nalezy mowic o pokoju, jesli nie jest niczym wiecej niz wspanialymi konferencjami, ktore odbywaja sie daremnie na wulkanie, jesli nie jest niczym wiecej niz wspolnym zyciem pod wysokim napieciem w jednym domu,w jednym kraju. Pokoj i szczescie nie sa tworami umyslu, lecz sprawa serca,sprawami sercowymi. Korzenie kazdego wspolistnienia beda gnic dopoty, dopoki nie wyzdrowieje serce czlowieka. Dlatego podstawowym zadaniem kazdego czlowieka, takze twoim najwazniejszym zadaniem,jest kultura serca!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
To tak cudownie jest kogoś lubić, Jak lubi drzewo wiatr; Nie myśleć o tym ani nie mówić, Nie płakać, gdy go brak. Mieć jeszcze jedno serce do wzruszeń, Oczy do łez... Po prostu - wszystko, co jest, Mnożyć przez dwa, dwa światy mieć. I WCIĄŻ NIE WIEDZIEĆ, CZEMU SIĘ TAK LUBI... MOŻE DLATEGO, ŻE TAK LEPIEJ JEST... To tak cudownie mieć z kim wytańczyć Wszystko, jak Zorba Grek; Życie , jak zapach czuć pomarańczy, Dzielić ją wciąż na dwie. Czasem być błaznem szczerym jak Stańczyk, Czasem jak klaun... Po prostu - tak kogoś czuć, Jak siebie część, jak serca pół. To tak cudownie móc czyjeś kroki Poznać wśród innych stu; I nawet smutku poznać uroki, Dzieląc się nim na pół. I tak niczego nie chcieć od siebie, Lecz dawać wciąż... Po prostu - ot, tak jak ptak Daje swój śpiew, bo trzeba tak. To tak cudownie komuś zawierzyć, Jak ufa rzece łódź; I czyjeś serce nadzieją mierzyć, Jak rośnie widzieć móc. Ufność rozdartą umieć załatać Któryś tam raz... Po prostu - kto serce ma Łatane wciąż - kocha jak Bóg. Z pozdrowieniem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO! 🖐️ JODELKO! 👄 WIERZBO!👄 WIAZKU! 👄 GRABKU! 👄 Zblizaja sie swieta Bozego Narodzenia i niech te swieta przyniosa nam wiele radosci. niech usmiech zagosci w domach, niech ogarnie nas cieplo wigilijnej swiecy, a jej blask zamieni sie w zywe iskierki w oczach. Niech samotnosc odejdzie w niepamiec. Niech zima otula nas bialym puchem, jak cieply koc przy kominku. Niech bielusienkie gwiazdeczki skrzypia wesolo pod naszymi butami na wieczornym spacerze. Niech dobry Bog namaluje szczescie na naszych twarzach. Niech milosc dotyka nas delikatnie, lecz bez ustanku. Niech marzenia plyna wysoko w gore i spelniaja sie! ......................JEST..... TAKI ...... DZIEN.............................. http://pozytywny.wrzuta.pl/audio/9K5rlYUb5g/czerwone_gitary_-_jest_taki_dzien 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZEBINKO___________kochana moja__________dziekuje w imieniu nas wszystkich za te pieeeeeeeeekne zyczenia! Niech sie spelnia👄 A gdzie spedzasz Swieta? Piekny link-----------------❤️👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZEBINKO________W TEN DZIEN WIGILIJNY______________BUDZI SIE ZYCIE,,,,,jak w koledzie👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JOELKO! 👄 W sobote wyjezdzamy w polskie gory caaaaala rodzinka, u mnie sniegu nie ma, ale mam nadzieje,ze w gorach beda BIALE SWIETA!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZEBINKO dla CIEBIE! ❤️ Posylam Ci serce,zebys jakos mogla przezyc pierwsze SWIETA bez mamusi❤️.Wybacz mi,,,,ale ciagle o tym mysle.Bede z Toba w myslach i sercu❤️.Wiem,jak to jest ciezko,,,, ___ _______ _______ _______ ___ _______ 8888888 _______ _______ 8888888 ___ ____888 8888888 8888___ ____888 8888888 888 ___ __88888 8888888 888888_ _888888 8888888 88888 ___ 8888888 8888888 8888888 8888888 8888888888888888 __8 8888888 8888888 8888888 8888888 8888888888888888 _88 8888888 8888888 8888888 8888888 88888888888888888 _88 8888888 8888888 8888888 8888888 8888888 8888888888 888 8888888 8888888 8888888 8888888 8888888 888888 888 888 8888888 8888888 8888888 8888888 8888888 888_888 888 888 8888888 8888888 8888888 8888888 8888888 8888888 888 888 8888888 8888888 8888888 8888888 8888888 8888888 888 _88 8888888 8888888 8888888 8888888 8888888 8888888 88 __8 8888888 8888888 8888888 8888888 8888888 8888888 8 ___ _888888 8888888 8888888 8888888 8888888 888888 ___ ___8888 8888888 8888888 8888888 8888888 8888 ___ ______8 8888888 8888888 8888888 8888888 8 ___ _______ __88888 8888888 8888888 88888 ___ _______ ____888 8888888 8888888 888 ___ _______ _______ 8888888 8888888 8 ___ _______ _______ __88888 88888 ___ _______ _______ ____888 888 ___ _______ _______ ______8 8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Niech te swieta tak wspaniale beda, cale jakby z bajek, niechaj gwiazdka z nieba leci, niech Mikolaj tuli dzieci. Bialy puch niech z gory spada, niechaj piesek w nocy gada. Niech choinka pachnie pieknie no i radosc bedzie wszedzie. ......................... Nad swiatem cicha noc.......................... http://pozytywny.wrzuta.pl/audio/cUqIycSGfH/czerwone_gitary_-_nad_swiatem_cicha_noc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZEBINKO_____________chuchnelam ____w Twoim kierunku leci!!Lap je ❤️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oj, maluśki, maluśki 1. Oj, maluski, maluski, maluski, jako rękawicka Alboli tyz jakoby, jakoby kawałecek smycka. 2. Cy nie lepiej by tobie, by Tobie siedzieć było w niebie Wsak Twój Tatuś kochany, kochany nie wyganiał Ciebie. 3. Tam wciornaska wygoda, wygoda, a tu bieda wsędzie, Ta Ci teraz dokuca, dokuca, ta i potem będzie. 4. Tam Ty miałeś pościółkę, pościółkę i mietkie piernatki, Tu na to Twej nie stanie, nie stanie ubozuchnej Matki. 5. Tam kukiołki jadałeś, jadałeś z carnuską i miodem, Tu się tylko zasilać, zasilać musis samym głodem. 6. Tam pijałeś ceć jakie, ceć jakie słodkie małmazyje, Tu się Twoja gębusia, gębusia łez gorskich napije. 7. Tam Ci zawse słuzyły, słuzyły prześlicne janioły, A tu lezys sam jeden, sam jeden jako palec goły. 8. Hej, co się więc takiego, takiego Tobie, Panie stało, Ześ się na ten kiepski świat, kiepski świat przychodzić zachciało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepiekna piosenke Hanki Ordonownej___________dedykuje dla wszystkich biesiadniczek👄 i dla zagladajacych tu,,, Miłość Ci wszystko wybaczy Miłość Ci wszystko wybaczy Smutek zamieni Ci w śmiech. Miłość tak pięknie tłumaczy: Zdradę i kłamstwo i grzech. Choćbyś ją przeklął w rozpaczy, Że jest okrutna i zła, Miłość Ci wszystko wybaczy Bo miłość, mój miły, to ja. Jeśli pokochasz tak mocno jak ja, Tak tkliwie, żarliwie, tak wiesz, Do ostatka, do szalu, do dna, To zdradzaj mnie wtedy i grzesz. Bo miłość Ci wszystko wybaczy Smutek zamieni Ci w śmiech. Miłość tak pięknie tłumaczy: Zdradę i kłamstwo i grzech. Choćbyś ją przeklął w rozpaczy, Że jest okrutna i zła, Miłość Ci wszystko wybaczy Bo miłość, mój miły, to ja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jodelko! ❤️ zlapalam! Beda to swieta dla mnie....... bardzo smutne, ale musze byc dzielna , bo wiem ,ze moja KOCHANA MAMUSIA nie chcialaby widzec lez w moich oczach! Uwierz w to, ze ktos mysli o Tobie czesciej i cieplej! Poglaskaj kota lub psa, w wigile powiedz mu, ze wierzysz w szczescie.I poczekaj na znak.............

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZEBINKO____________-dla CIEBIE specjalne spotkanie z Monika,, ❤️❤️❤️ - Nie wiemy, Ania jeszcze nie była u lekarza. - Nie chcę wiedzieć - nadąsała się Ania. - Dziecko będzie nasze, nieważna płeć. - Jasne, że nieważna - roześmiał się Maciek. - Jak będziemy tak próbować co roku, to się uzbiera i chłopaków, i dziewczynek. Trzeciej płci nie przewiduję. - Aniu, a może kupisz sobie coś u mnie? - zaproponowała Kasia. - Mam świetne botki. Włoskie. Ostatni hit mojego salonu. - Widziałam - westchnęła Ania. - Cudo. Ale wie pani, chyba się nie zdecyduję. - Za drogo - domyśliła się Kasia. - Moi przyjaciele mają u mnie duże rabaty - zachęcała. - Może zobaczmy? - zaproponował Maciek. - Ale pani chyba się spieszy? - spytał, bo Kasia znów spojrzała na zegarek. - Trochę. Ale to nie znaczy, że was wyrzucam. Jestem umówiona z moją klientką, niejaką hrabiną Wielgoławską, która hrabiną została dzięki małżeństwu ze starszym o trzydzieści dwa lata hrabią. O, właśnie przyszła. Wy sobie tu pooglądajcie, a ja się nią zajmę. Potem napijemy się kawy. Ania z Maćkiem z daleka obserwowali, jak Kasia zajmuje się hrabiną. Stos rzeczy na ladzie rósł z każdą chwilą. - Boże, ona wyda tu więcej niż ty przez cały rok zarobisz na uczelni - westchnęła Ania. - Mam to zrozumieć jako wyrzut? - spytał Maciek z ponurą miną. - No coś ty - przytuliła się do niego Ania. - Ja nie muszę poprawiać swojego ego nosząc ciuchy z metkami na wierzchu, żeby wszyscy widzieli, na co mnie stać. - Mam nadzieję - Maciek wyraźnie stracił humor. - Maciek, szczęśliwe kobiety nie biegają po butikach i nie wydają fortuny dla poprawienia humoru. Mnie wystarczy twoja i Antosia obecność do pełni szczęścia. - Piętnaście tysięcy dwieście pięćdziesiąt złotych - Maciek kręcił z niedowierzaniem głową - za te botki. - No przestań już. To dla nowobogackich, niepewnych swojej pozycji. Zawsze tak było. Im świeższa fortuna, tym większy blichtr. Chodźmy już stąd - poprosiła. Maciek zamyślił się nad czymś głęboko. - Trzeba pożegnać się z panią Kasią - mruknął. - A swoją drogą, piękna kobieta z tej hrabiny i chyba ona nie nowobogacka. - Bo co, że Wielgoławska? - nastroszyła się Kasia. - Jej mąż to może i jest arystokratą od pokoleń, ale daję głowę, że ona z domu kluska albo Głąb, a karierę zrobiła dzięki jakiejś sesji zdjęciowej dla kretynek. Miss mokrego podkoszulka lub coś w tym rodzaju. Parsknęli śmiechem. - Naprawdę uważasz, że jest piękna? - spytała Ania. - Nawet bardzo, jak rzeźba w muzeum osobliwości. Doskonała uroda, tylko nic z żywej kobiety. Posąg. Ania przyglądała mu się badawczo. - Teraz możemy napić się kawy. Nikt ważny już dzisiaj nie przyjdzie, a resztą zajmie się personel - Kasia była wyraźnie zadowolona. - Chodźcie do biura, zapraszam. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZEBINKO__________bedziesz dzielna.Musisz!👄 Twoi rodzice beda wsrod WAS ,z WAMI przy stole oraz w Waszych sercach i myslach.Twoja mamusia nie jest tam sama,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamietam pierwsza WIGILIE bez tatusia,,,,wszystko w detalach pamietam,,,,i te lzy tez,,,, Moj tatus mial swoje jedno miejsce przy stole,mial swoj ulubiony garnuszek,,,To ON rozpoczynal WIGILIE Gdy Go zabraklo,,,,w te pierwsza WIGILIE.,,,,, to miejsce bylo zostawione,,,,postawilam obok nakrycia JEGO kubek ,,,, Kiedy nadszedl czas dzielenia sie oplatkiem,moja mamusia spojrzala na puste miejsce i powiedziala: no,ojciec,dzisiaj na mnie kolej rozdac oplatek,,,,rozpoczynamy wieczerze bez CIEBIE i dalej juz nie musze mowic,,,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pamietam tez jak lapalam sie na tym,ze zerkalam na to tatusiowe miejsce,,,,dziwne mialam uczucie,,, Nie smiej sie ze mnie JARZEBINKO____________-przyznam Ci sie,ze odnosilam wrzenie,ze tatus jest wsrod nas.Jakos bylo mi lzej,,, i taki zwyczaj przenioslam do mojego domu,,, Moja corka robi laurke w postaci serca z dedykacja/piekna dodam/ i kladzie na talerzu,,, I tez zerkamy na te laurke i na siebie__________jestem pewna na 100% ,ze moj tatus jest wsrod nas___________w naszych myslach i sercach____ na pewno!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siemka! Wiecie, co… Bardzo lubię to forum, bo wiem, że zawsze mogę tu na kogoś z was liczyć. Gdy tylko potrzebuję pomocy, zaraz tu piszę. I między innymi dziś bym chciała prosić was o głos w konkursie. Oto, jak to zrobić: Wejdź na stronę http://www.naturella-fotokonkurs.pl/index.php?id=showgallery&sh=1865&pg=0 Następnie przepisz kod z obrazka, który się tam pojawi i kliknij „Głosuj”. I już! :) Głosowanie trwa zaledwie kilka sekund, a będę baaardzo wdzięczna! Proszę, nie zawiedźcie mnie… :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×