Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Jodelko ,a czy ty masz swoj ulubiony kolor. Moich kolorow jeszcze nie napisalam ,ale uwazam ,ze faktycznie tak jest. W zyciu upodobania zmieniaja sie i to wlasnie zalezy od naszego nastawienia i aktualnego poczucia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spotkanie z Monika,,,, ❤️❤️❤️ Otworzyła lodówkę i popatrzyła na smętne resztki zalegające na półkach. Na dwóch pomidorach zdążyła już rozgościć się pleśń. Zeschnięty serek i jakaś wędlina, na widok której natychmiast odechciewało się jeść, nie sprawiały dobrego wrażenia. - No nie, Kaśka nie może tego zobaczyć - postanowiła, wyciągając kubeł na śmieci. Wyrzuciła większą cześć produktów z lodówki, które leżały tam nie wiadomo od jak dawna. Przejrzała szafki. - No tak - westchnęła, dźwigając wiadro pełne zepsutej żywności, którą zamierzała wyrzucić do śmietnika. - Jutro muszę iść po zakupy. Cały wieczór sprzątała, szorowała lodówkę i łazienkę. Nie chciała, żeby przyjaciółka znów się o nią martwiła. - Pokażę jej, że wszystko u mnie w porządku. Dość narobiłam jej już kłopotów. Siedząc z kieliszkiem koniaku nad listą rzeczy, jakie koniecznie musiała kupić nazajutrz, uśmiechnęła się do siebie. \'Kaśka nawet nie podejrzewa, jak się za nią stęskniłam, jak bardzo brakowało mi naszych pogaduszek i co najważniejsze - jej zdrowego rozsądku. - Pójdę do fryzjera - postanowiła głośno, jakby samą siebie chciała przekonać, że to w tej chwili dla niej najważniejsze - jeszcze przed zakupami. Tych siwych włosów Kaśka mi nie daruje. Po wyjściu od fryzjera Monika ze zdziwieniem spostrzegła, że czuje się zdecydowanie lepiej. Raz i drugi zerknęła w mijaną witrynę sklepową sprawdzając swój wygląd. Zamówiła taksówkę, bo nie dałaby rady przynieść zakupów do domu. W ostatniej chwili kupiła kwiaty. Witek na jej widok wykrzyknął: - Świetnie pani wygląda, przyjęcie, widzę, się szykuje. Ktoś specjalny przyjeżdża? - Nawet bardzo, moja najlepsza przyjaciółka, której nie widziałam od wieków. Obiecałam jej kolację, a że ostatnimi czasy nie gotuję, to i w lodówce pustki. Stąd tyle tych pakunków. - Ach tak - Witek nie potrafił ukryć rozczarowania na wieść, że to wszystko dla przyjaciółki. Chciał o coś zapytać, ale po namyśle zrezygnował. Pomógł jej wnieść zakupy do domu. Monika miała już przygotowany plan. Po południu miała dwie godziny zajęć z uczniami, więc od razu wzięła się za przygotowywanie kolacji. Dawno już nie była w takim dobrym humorze. Postanowiła zrobić Kasi rybę w galarecie, więc od tego zaczęła, martwiąc się, czy aby do wieczora galareta zdąży zastygnąć. Poszła do piwnicy po więcej drzewa do kominka. Postanowiła pokazać się przyjaciółce z jak najlepszej strony. Kasia na widok pięknie nakrytego stołu, ognia w kominku, świec i kwiatów zawołała: - Widzę, że przygotowałaś przyjęcie. Mogę wiedzieć z jakiej to specjalnej okazji? - Okazja jest niebywała. Chcę ci podziękować, a przede wszystkim przeprosić za te kłopoty, jakie miałaś przeze mnie. Sama się sobie dziwię, że tak się załamałam. Wstyd mi i naprawdę nie wiem, jak cię mam przeprosić. Poza tym chyba mam długi wdzięczności nie tylko wobec ciebie. Nawet nie zapytałam, ile zapłaciłaś temu lekarzowi. - Daj spokój - Kasia przytuliła przyjaciółkę. - Nikt nie jest z żelaza. To, że pękamy od czasu do czasu, to tylko dowód na to, że jesteśmy ludźmi, a nie bezdusznymi robotami. Takie życie - westchnęła. - Raz na wozie, a raz pod. Co tam masz do jedzenia? Umieram z głodu. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kochany WIAZKU___________--moj kolor od zawsze ,,,zolty! Ale tak naprawde____jak siegne pamiecia,,,,w mojej szafie znajdziesz zolty___brazowy___zielony.Oczywiscie w roznych odcieniach.,,,, Ja pracowalam zawodowo__________dominowal granatowy,czarny-bialy,,,na ogol,,,plus wspomniane,,,,Kocham nad zycie zolty,zlocisty i rozne jego odcienie👄

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIAZKU___________cos mi sie nie zgadza w tej milosci/w/g informacji/.Gdybym byla zazdrosna,nie opuscilabym na krok,,,hihi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zgadzam sie _____jestem nie tylko wrazliwa,,,,jestem nadwrazliwa i ta wrazliwosc nasila sie z wiekiem,,,,, Nic na to nie poradze! Teraz widzisz,dlaczego wycofuje sie z towarzystwa,,,,ktore mi nie odpowiada,,,Konfliktowych sytuacji unikam jak ognia!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwedzkie pierniczki. ,,,,, Pepparkakor Skład: 1,5 dl wody 4 dl cukru 300 g masła lub margaryny 1 dl syropu 1 łyżka stołowa mielonych goździków 1 łyżka stołowa mielonego cynamonu 1 łyżka stołowa mielonego imbiru Ok. 12 dl maki 2 łyżeczki do herbaty proszku do pieczenia Przygotowanie bez pomocy robota kuchennego: 1) Zmieszać proszek do pieczenia z polowa ilości mąki. 2) Zagotować wodę z cukrem, dodać syrop, tłuszcz, przyprawy. Wymieszać. Schłodzić. 3) Mąkę z proszkiem wsypać na stolnice. Dodać wodę z dodatkami (punkt2). Wygniatać dodając resztę maki, do odp. konsystencji. 4) Włożyć wygniecione ciasto do miski, posypać mąką. Przykryć ściereczką, serwetką lub przykrywką miski. Pozostawic w zimnym miejscu na 12 godzin. 5) Nastawic piekarnik na 200-225 st. C. Wysmarowac blache lub wylozyc ja papierem do pieczenia. Ciasto rozwałkować cienko (kilka mm). Wycinać ciasteczka specjalnymi formami. Delikatnie przełożyć na blachę. 6) Piec 4-5 minut, w środku piekarnika, (cały czas obserwować, bo wystarczy sekunda, by je przypalić!). Przed zdjęciem z blachy, pozwolić im ostygnąć. 7) Przechowywać w przewiewnym miejscu (nie zamkniętym pudelku!) Przygotowanie przy pomocy maszyny kuchennej: 1) Podzielić składniki na połowę 2) Pierwszą część składników dodać równocześnie, (tłuszcz posiekać na kawałki przed dodaniem), do maszyny. Pozwolić na wyrobienie ciasta, do konsystencji pozwalającej na rozwałkowanie ciasta na stolnicy. Wyjąc i wykonać te same czynności z drugą połową składników. 3) Kontynuować przepisu bez robota, punkt 4 _______________________________________________________ Uwaga: jeśli pepparkakor będą miały pęcherzyki powietrza, po upieczeniu, tzn. ze proszek do pieczenia został źle wymieszany w cieście lub surowe ciastka ułożono na gorącej blaszce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tak, tak Panie Zapytał Pan o świcie nad jeziorem Rybaków, którzy zarzucili sieci „Z jakim połowem wracacie do domu po pracy na łodzi tej nocy?” Tak, tak Panie, przecież wiesz, że Cię kocham Tak, tak Panie, przecież Ty to wiesz Tak, tak Panie, Ty wiesz, że Cię kocham Tak, tak Panie, przecież Ty to wiesz Powiedział Pan o świcie nad jeziorem „Przynieście ryby, któreście złowili” Żar ognia płonie, chleb już połamany Pan czeka na wasze przybycie Zapytał Pan o Świcie nad jeziorem Trzy razy apostoła Piotra Czy mnie miłujesz bardziej niż inni Paś owce moje, Ja Ci je powierzam! Gdy byłeś młody, chodziłeś dokąd chciałeś Gdy będziesz stary , kto inny Cię opasze I poprowadzi dokąd ty nie chcesz I Piotr usłyszał słowa: Pójdź za mną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość DLA WAS Biesiadniczki.
Prawda jest potrzebna, ale nie konieczna Wieczór, zapalone latarnie na niebie, cichutki wietrzyk. Dziadek mróz delikatnie pieści ciebie. Przytula Cię do swojego ramienia czujesz, że chociaż naokoło Ciebie zimno rozgrzewasz się dzięki gorącemu sercu i bliskości drugiej osoby. Może jej niema, a może jest nieważne, ważna jest wyobraźnia. Wyobraź sobie że nie jesteś sam, że ten wietrzyk to dotyk bliskiej osoby. A może właśnie teraz ta druga osoba (czasami nie znana nam jeszcze ) teraz także myśli o tobie, o tej drugiej osobie. Marzy jej się wspólny spacer właśnie z tobą. widzisz zrobiło się cudownie a jednak wyobraźnia wiele potrafi prawda? Cóż za pytanie oczywiście - prawda. właśnie prawda... nie pozwól aby prawda cię przygniotła ona jest ważna i nie obojętna nam wszystkim ale nie wolno żyć tylko prawdą, Zastanów się - przecież to właśnie prawda nas zabija to ona niszczy w nas wszystko to co jest ważne. Mówią "jesteś sam" - prawda i właśnie dlatego się dobijasz czujesz się samotny i to przez nią jesteś sam, powiedz (daj ponieść się wyobraźni) jestem sam - nie jest wielu takich samotnych jak ja lub wyobraź sobie, idziesz parkiem i drugą osobą bardzo bliską i daj ponieść się wyobraźni ..... otwórz oczy i zobacz nie jesteś sam masz rodzinę i nadzieję że ta osoba o której myślałeś przed chwilką jest gdzieś tam i czeka na ciebie. Katarzyna Sierecka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie ma nic gorszego niż aktywna głupota. — Johann Wolfgang Goethe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Są ludzie, którzy odbierają innym pieniądze. W porządku, to zwykła kradzież. Ale są też ludzie, którzy jednym krótkim słowem potrafią odebrać komuś samo człowieczeństwo. To zupełnie inna sprawa. — Terry Pratchett

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Człowiek napotkawszy przeszkodę, której nie może zniszczyć - zaczyna niszczyć samego siebie. — Ryszard Kapuściński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dla naszej fanki,,,❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️ Istnieje tylko jedna droga do innych ludzi - droga serca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
POMARAŃCZOWY Pomarańczowy symbolizuje dążenie do osiągnięcia celu, wyzwala funkcje cielesne i mentalne, działa dodatnio na cały organizm. Dodaje optymizmu i pobudza. Wpływ tego koloru oznacza uczucie wyzwolenia od wszelkich ograniczeń. Nadmiar tego koloru może wywołać zbyt wielką wyrozumiałość i tolerancje wobec słabostek swoich i innych ludzi. Jeśli to twój kolor to jesteś osobą towarzyską i utrzymujesz bardzo dobre stosunki z otoczeniem. Nie lubisz samotności, dobre czujesz się w otoczeniu osób o łagodnym charakterze. Zdrowie: Kolor ten wykorzystywany jest do leczenia bezsenności, bardzo dobrze wpływa na proces trawienia, leczy astmę, zapalenie płuc. Pomaga przy dusznościach, osłabionej pracy serca, ospałości. Nadmiar pomarańczowego wyzwala nadpobudliwość. Uroda: Barwa ta zalecana osobą o opalonej skórze i mającym ciemne włosy. Ładnie prezentuje się z czernią i bielą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FIOLETOWY Kolor fioletowy symbolizuje zainteresowanie sferą duchową, poszukiwanie odpowiedzi na pytania dotyczące naszego życia. Jest kolorem wolności i przestrzeni, oznacza przyjaźń i spontaniczność. Osoba, która lubi ten kolor ma pociąg do rzeczy pięknych, bogatych, nie lubi miernoty. Jest tajemnicza i dumna, potrafi zadziwiać ludzi swoją intuicją i filozoficznymi poglądami. Lubi tajemnice, zagadki, ryzyko. Zdrowie: Kolor fioletowy ma działanie znieczulające, łagodzi zmęczenie, stresy, leczy bezsenność dlatego zalecany jest dla osób zajmujących się pracą umysłową i twórczą. Tym kolorem leczy się epilepsję, reumatyzm, choroby powstałe na tle nerwowym. Uroda: Fioletowy dodaje powagi dlatego zalecany jest osoba młodym. Pasuje do jasnej cery. Ładnie prezentuje się do koloru białego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZARNY Kolor czarny oznacza poszukiwanie energii do działania, koncentracje na sobie. Jest to kolor który symbolizuje tęsknotę za miłością. Oznacza smutek, izolacje. Dobrze prezentuje się niemal ze wszystkimi kolorami. BIAŁY Kolor biały to symbol przestrzeni i docenienia przez innych. Oznacza zachłanność na życie. Pasuje do wszystkich kolorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BRĄZOWY Kolor brązowy charakteryzuje osobę, której brakuje wiary w siebie. Osoba ta ma poczucie zagrożenia, niepewności jutra. Symbolizuje osoby o słabym i niskim ciśnieniu. Kolor ten pasuje do bieli i czerni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIAZKU___________a jaki jest Twoj ulubiony kolor? Przyznam Ci sie,ze lubie fioletowe dodatki nawet w mieszkaniu,,,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nienapoczęte godziny Co rano, kiedy się budzimy, czeka nas przeżycie dwudziestu czterech nowych, nienapoczętych godzin. To bardzo cenny podarunek. Mamy szanse przeżyć je w taki sposób, by przyniosły nam i innym pokój, szczęście i radość. Pokój obecny jest tu i teraz, w nas samych i we wszystkim, co robimy i postrzegamy - ważne jest jedynie, by umieć go odnaleźć. Nie musimy podróżować do odległych miejsc, by podziwiać błękit nieba. nie musimy opuszczać miasta ani nawet najbliższej okolicy, by zachwycić się oczami pięknego dziecka. Nawet powietrze, którym oddychamy może byc źródłem radości. Możemy uśmiechać się, chodzić i spożywać posiłki w taki sposób, by nie tracić kontaktu z dostępną nam obfitością szczęścia. Umiemy przygotowywać się do życia, ale nie bardzo potrafimy żyć. Umiemy poświęcić dziesięć lat dla dyplomu i starcza nam woli, by walczyć o posadę, samochód itp., natomiast trudno przychodzi nam zapamiętać, że żyjemy w chwili bieżącej, że jest to jedyna chwila, w której jesteśmy naprawdę żywi. Każdy nasz oddech i każdy krok mogą być wypełnione spokojem, radością i pogodą, jednak by to dostrzec, musimy byc uważni i żyć rzeczywiście w chwili, w której się znajdujemy. Tekst ten jest dzwonkiem wzywającym nas do uważności, przypomnieniem, że szczęście można osiągnąć tylko w teraźniejszości. Planowanie przyszłości stanowi naturalny element naszego życia. Jednak planowanie też może sie odbywać wyłącznie w teraźniejszości. Zachęcam was do powrotu do teraźniejszości i odnalezienia w niej pokoju i radości. Nie czekajcie z odnalezieniem pokoju aż do chwili, kiedy skończycie czytać te słowa. Spokój i szczęście są osiągalne w każdej chwili. Każdy krok niesie pokój. \"Każdy krok niesie pokój\" Jacek Santorski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Być przyjacielem, to umieć dostrzegać dobro i piękno, które posiada każda istota i potrafić je podziwiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spotkanie z Monika,,,, ❤️❤️❤️ - Mam nadzieje, że mówisz prawdę - zawołała Monika, bo przez cały dzień zdążyłam nagotować dla pułku wojska. - Zobaczymy. O, rybka w galarecie, to ja od niej zaczynam. Kasia jadła z wilczym wręcz apetytem. - Doskonale - chwaliła i co chwilę dokładała sobie na talerz. - Wreszcie prawdziwe jedzenie. Ty Monika zawsze miałaś talent w tym kierunku. - Miło, że doceniasz moje wysiłki. Mam też szarlotkę z bitą śmietaną. - Żartujesz? Czułam coś wchodząc, ale w tej kakofonii zapachów zapomniałam cię o to spytać. - Coś ci nie wyszło? - spytała Monika. - Wczoraj mówiłaś, że pierwszy raz nie załatwiłaś czegoś na czym ci zależało. - Nie ma o czym mówić. Chciałam przekonać takiego jednego, ale okazał się dupkiem. Całkowitym, niereformowalnym dupkiem i chcę zapomnieć o nim i o sprawie. - Coś z Giovanim? - No nie, mój Giovani, jakkolwiek ma swoje wady, to dupkiem nie jest. Nie byłabym z nim gdyby był. - No to kto to był? - Daj spokój. Powiedziałam, że dupek i jako taki nie zasługuje nawet na jedną więcej sekundę uwagi. I tak poświeciłam mu dość mego cennego czasu, czego sobie nigdy nie wybaczę. cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czasami wydaje nam się, że mieszka w nas dwóch różnych ludzi. Jeden, który wszystko doskonale czyni i tego człowieka prezentujemy światu. Jest też i ten drugi, którego się wstydzimy, i tego ukrywamy. W każdym człowieku istnieje coś takiego jak wewnętrzny dysonans i niespójność. Każdy chciałby być dobry, a jedynie dokonuje czynów, których sam często nie rozumie. Dlaczego tak jest? Dlatego, że człowiek nie jest Bogiem, nie jest też aniołem, ani jakąś nadistotą, a jedynie małym pielgrzymem w długiej, dalekiej drodze swojego życia. Własne słabości czynią go wyrozumiałym i łagodnym w stosunku do innych. Ktoś, kto jest bezkrytyczny wobec samego siebie, będzie twardy i niezdolny wczuć się w innych. Nie będzie umiał nikogo pocieszyć, dodać odwagi i wybaczyć. Szczęście i przyjaźń tkwią tam, gdzie ludzie są wrażliwi, łagodni i delikatni w słowach, i wzajemnie kontaktach. — Phil Bosmans

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Trzeba wielu lat by znaleźć przyjaciela, wystarczy chwila by go stracić. — Stanisław Jerzy Lec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×