Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Pasja

BIESIADA

Polecane posty

Boże Narodzenie Pusty rynek. Nad dachami Gwiazda. Świeci każdy dom. W zamyśleniu, uliczkami, Idę, tuląc świętość świąt. Wielobarwne w oknach błyski I zabawek kusi czar. Radość dzieci, śpiew kołyski, Trwa kruchego szczęścia dar. Więc opuszczam mury miasta, Idę polom białym rad. Zachwyt w drżeniu świętym wzrasta: Jak jest wielki cichy świat! Gwiazdy niby łyżwy krzeszą Śnieżne iskry, cudów blask. Kolęd dźwięki niech cię wskrzeszą - Czasie pełen Bożych łask! Joseph Von Eichendorff

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Spotkanie z Monika,,,,, ❤️❤️❤️ Zamknęła właśnie drzwi za ostatnim tego dnia uczniem, kiedy zadzwonił telefon. - Kasia! - ucieszyła się. - Gdzieś ty się podziewała? - Musiałam wyjechać - powiedziała krótko Kasia. - Co tam u ciebie? - Żyję, nie ma o czym mówić. - Nie jesteś zbyt rozmowna - zauważyła przyjaciółka. - Przepraszam, ale w tym momencie skończyłam lekcję. Naprawdę, wszystko w porządku. Lepiej powiedz, co u ciebie. - Zmęczona jestem śmiertelnie - powiedziała Kasia. - I wściekła. Po raz pierwszy w życiu nie załatwiłam tego, co chciałam. - A co chciałaś? - Nie ma o czym mówić. - Wpadniesz? - zapytała Monika. - Strasznie długo się nie widziałyśmy. - Wpadnę, ale nie dzisiaj. Dzisiaj nie dam rady. Marzę tylko o gorącej kąpieli i własnym łóżku. - Masz jakieś plany na jutro? - Sporo. A ty? - Ja żadnych, wpadnij więc, kiedy tylko znajdziesz czas. Stęskniłam się za tobą - powiedziała Monika. - Ja za tobą też, wariatko. Zrobisz mi jutro kolację? - Z największa przyjemnością. - To czekaj na mnie gdzieś około ósmej, wcześniej nie dam rady. Będę miał tutaj urwanie głowy. Ciężki dzień mnie jutro czeka. - Współczuję. Czy oprócz kolacji mogę ci w jakiś sposób pomóc? - spytała Monika - Chciałabym, ale z tym bałaganem sama się muszę uporać. \'Nawet nie spytałam jej, co z Giovanim\' - skarciła samą siebie Monika, kiedy już odłożyła słuchawkę. - Kolacja... Jak ja dawno nie gotowałam... cdn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WIAZKU____________nie sadze,ze Monika zamyka swoja przeszlosc! Fakt,,,,ze sie z nia rozlicza.,,,,ale ja ciagle przywoluje,,, Uwazam,ze Monika nie pogodzila sie z rozstaniem z Iwo. Juz wielkokrotnie mowila,ze swiat bez niego ,,,nie istnieje! Zrobila wszystko,co tylko mogla,,,,, Ona go nie wykreslila ani z serca ani z pamieci,,, Za bardzo go kocha,,,,i nie umie,nie chce zrezygnowac z tej milosci!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
...żadna wielka miłość nie umiera do końca. Możemy do niej strzelać z pistoletu lub zamykać w najciemniejszych zakamarkach naszych serc, ale ona jest sprytniejsza - wie, jak przeżyć. Potrafi znaleźć sobie drogę do wolności i zaskoczyć nas, pojawiając się, kiedy jesteśmy już cholernie pewni, że umarła, albo, że przynajmniej leży bezpiecznie schowana pod stertami innych spraw... — Jonathan Carroll

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FANKO______________pozdrawiam Cie 🖐️ Ciesze sie,ze nas odwiedzasz :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JARZEBINKO_______________wiem,ze chcialabys poznac dalsze losy Moniki,,,,Prosze jednak o cierpliwosc,, Widze,ze jestes bardzo zabiegana.Wybacz,ze kiedy Ty wpadasz na BIESIADE_____ja niestety w wirze obowiazkow.Wpadam znienacka i zatrzymuje sie na dluzej.Nigdy nie wiem,kiedy dokladnie dotre tu,,, Zreszta,wiesz jak to jest!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adam Ziemianin - Odkrycie Pamiętam dokładnie jakby to było wczoraj słońce już się chowało w kieszeni wieczora Lecz jeszcze się rwało i przed snem broniło może coś przeczuwało że rodzi sie miłość Bo w naszych niewinnych szeptach i pieszczotach tyle było młodości tyle było ognia Że twoja pieśń pełna miłości wymknęła się zdziwiona pamiętam całkiem wyraźnie wszystkie gorące słowa Aż zgłupiałem ze szczęścia ty też się pogubiłaś księżyc zza drzew spoglądał trochę się zawstydziłaś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KOLORY A NASZE ŻYCIE – SYMBOLIKA I ZNACZENIE KOLORÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kolory odgrywają dużą role w naszym życiu, odzwierciedlają nasze charaktery, nastroje, każda kobieta ma swoja ulubioną gamę kolorów, ulubione ubrania, w których dobrze się czuje. Czasami w danych okresach naszego życia intensywnie poszukujemy ubrań rekwizytów w jednym kolorze, odruchowo sięgamy po te same kolory nawet wtedy kiedy mamy zamiar kupić coś innego niż dotychczas. Dzieje się tak dlatego ponieważ podświadomość podpowiada nam co innego niż świadomość. Badania na temat kolorów ich działanie na człowieka mają ogromne znaczenie w diagnozowaniu i leczenia duszy i ciała. Terapia kolorystyczna potrafi czynić cuda, ponieważ odwołuje się do naturalnych reakcji człowieka. Wybór koloru , który najbardziej lubimy, ma znaczenie w określeniu naszej osobowości, odzwierciedla nasze problemy, przeżycia, stan ducha. Upodobania do określonych kolorów mogą oczywiście się zmieniać tak samo jak zmienia się nastrój każdej kobiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZIELEŃ Zieleń jest kolorem przyrody, postępu umysłu i ciała, zrównoważonej siły, sprzyja polepszeniu sytuacji materialnej, ma uspokajający wpływ na nasz system nerwowy. Może także symbolizować kłopoty emocjonalne, tęsknotę za równowagą zewnętrzną, potrzebę skupienia się na sobie. Osoba, która lubi kolor zielony jest łatwa w pożyciu, jest towarzyska, nie lubi skandali. W miłości nie lubi urazów, podejrzliwości i wytykania wad, takie cechy rokują szczęśliwe małżeństwo. Miłość dla tej osoby oznacza stałość i ciepło. Ciemna zieleń charakteryzuje osoby, które cenią spokój, stabilizacje, umiarkowanie i pieniądze. Niepokój, napięcia przejawiają się wtedy, kiedy pragnienia seksualne nie znajdą zaspokojenia. Jasna zieleń oznacza lojalność w związku z partnerem, delikatność, jest barwą młodości i nietrwałej równowagi. Zdrowie: Kolor zielony najkorzystniej wpływa na narząd wzroku, leczy choroby układy nerwowego, układy krążenia, schorzenia żołądka i wątroby. Światło zielone pomaga przy gojeniu ran, przeciwdziała zapaleniom, leczy choroby alergiczne i skórne, obniża ciśnienie. Uroda: Zieleń zalecana jest dla osób o śniadej cerze, niekorzystnie wygląda przy skórze bladej. Ten kolor wygląda ciekawie w zestawieniu z kolorem żółtym, popielatym i odcieniami brązu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
C.D kolorkow pozniej ,,,,,,,,,,,,,,, A moze wy macie swoj kolor?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam biesiade🖐️ :D:D:D:D:D Pamietajmy,ze nasze uczucia to nasze mysli objawiajace sie w dzialaniu.Maja one jakis cel i gdy oczyscimy z nich umysl i cialo, powstanie miejsce dla bardziej pozytywnych doswiadczen. Gdy skonczylas wyrazac swoj gniew,zrob,co mozesz,zeby wybaczyc. :D:D:D:D:D Przebaczanie jest dla nas aktem wolnosci, poniewaz to my jestesmy osobami,ktore odniosa z niego korzysc. Jezeli nie jestes zdolna do przebaczania,proponuje cwiczenie. Przyniesie ono uzdrowienie. Stojac przed lustrem,mozesz np powiedziec: --w porzadku,zapomnijmy o tym.Teraz to jedynie przeszlosc. nie aprobuje tego,co zrobilas/les,zdaje sobie sprawe,ze tylko to moglas/les zrobic,majac owczesna wiedze i zrozumienie. Skonczylam z tym.Uwalniam cie i pozwalam ci odejsc. Ty i ja jestesmy wolni. :D:D:D:D:D Byc moze bedziesz musiala wykonac to cwiczenie kilkanascie razy, zanim poczujesz,ze naprawde pozbylas sie swojego gniewu. Mozesz jednoczesnie pracowac nad jednym zrodlem gniewu lub kilkoma.Rob to,co uwazasz za najlepsze dla ciebie. Pozdrawiam 🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witaj Wiaz! Masz racje,ze kolory nas wyrazaja.Podoba mi sie to. Czekam na charakterystyki kolejnych kolorow. 🖐️Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Istnieja rozne metody pozbywania sie gniewu. :D:D:D:D:D Mozemy krzyczec w poduszke,kopac ja,bic posciel na lozku, uderzac w worek bokserski:D Mozemy napisac list nienawisci,a potem go spalic. Mozemy krzyczec w samochodzie,przy zamknietych szybach. Mozemy grac w tenisa lub uderzac pilki jedna po drugiej. Mozemy cwiczyc,plywac lub biegac. Mozemy pisac lub rysowac,uzywajac lewej reki(w przypadku osob praworecznych). Jest to tworczy proces podczas ktorego uwalniamy emocje. :D:D:D:D:D Pewien mezczyzna powiedzial,ze wlaczyl stoper,zaczynajac krzyczec w poduszke.Dal sobie dziesiec minut na to, zeby pozbyc sie frustracji i gniewu w stosunku do swojego ojca. Po pieciu minutach byl wyczerpany i co trzydziesci sekund patrzyl na stoper,zdajac sobie sprawe,ze pozostalo mu jeszcze kilka minut. :D:D:D:D:D Jesli mamy psa w domu,nie radze bic w poduszke. Moze to go przerazac,ze jesem zla na niego... Bardzo dobrym sposobem jest wysilek fizyczny,np kopanie ogrodka :D:D:D:D:D Trzeba jednak uwazac,zeby nie stanowilo to zagrozenia dla nas albo dla innych:D Do dziela! 🖐️🖐️🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
WITAJ BIESIADO 🖐️👄 Witajcie biesiadniczki____________WIAZKU i WIERZBKO! Tak pieknie piszecie o nas samych,,, WIAZKU___________przyznaje,ze z przyjemnoscia zapoznam sie z Twoimi informacjami.Kiedys gdzies czytalam,,,,,ale pamiec jest ulotna. Wiem,ze leczy sie kolorami,,,,,wiec temat jest jak najbardziej wazny i wciaz aktualny! WIERZBKO__________proponuje medytacje! Pozdrawiam WAS bardzo serdecznie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przy wigilijnym stole Że, jako mówi nam wszystkim Dawne, odwieczne orędzie, Z pierwszą na niebie gwiazdą Bóg w naszym domu zasiędzie. Sercem Go przyjąć gorącym, Na sciezaj otworzyć wrota - Oto co czynie wam każe Miłość, największa cnota. Jan Kasprowicz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Betlejem święte, miasteczko wsławione 1. Betlejem święte, miasteczko wsławione Tyś przez proroków z dawna ogłoszone, Według proroctwa Micheaszowego, Z ciebie miał wynijść wódz ludu Bożego. 2. To się już dzisiaj spełniło na tobie, posiadasz Boga w maluczkiej osobie. O, jakże wdzięcznie brzmią anielskie pienia, wyśpiewując hymny uwielbienia. 3. Tych więc Aniołów i my naśladujmy, uczcijmy z nimi, z nimi się radujmy, wołając: Witaj, o, Panie nad pany, przez Twych proroków z dawna obiecany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bóg przemawia cicho, ale daje nam różne (widoczne) znaki. — Benedykt XVI

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Miejcie odwagę żyć dla Miłości, Bóg jest Miłością. — Jan Paweł II (Karol Wojtyła)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NIEBIESKI Kolor niebieski jest najbardziej popularnym kolorem. Ten kolor informuje o potrzebie dokonania czegoś nowego, oryginalnego, wyraża pragnienie aby inni dostrzegali naszą mądrość. Jeżeli jest to twój kolor to jesteś osobą, która umie opanowywać emocje, kontrolować swoje uczucia, pragniesz aby cię doceniano. Inne osoby w twojej obecności nabierają powagi. Jesteś osoba oszczędną w słowach, ubierasz się powściągliwie, jesteś nieśmiała i bardzo wytrwała. Ciemnoniebieski oznacza duża wiedzę, religie i podróże. Jest to barwa prawdy. Symbolizuje osobę, która kocha dzieci. Jasnoniebieski dotyczy sfery duchowej człowieka. Charakteryzuje osobę, lojalną na której można polegać. Zdrowie: Ten kolor działa przeciwzapalnie, ma właściwości znieczulające. Łagodzi wzburzone myśli i uczucia, łagodzi system nerwowy, uspokaja i wpływa na głęboki sen. Wnosi radość i spokój. Pomaga przy leczeniu chorób gardła, chrypki , gorączki, szkarlatyny, epilepsji, prostacie, reumatyzmie, biegunce oraz pomaga przy ząbkowaniu u dzieci. Uroda: Niebieski zaleca się dla osób tęższych, oraz dla osób o zniszczonej cerze. Podkreśla niebieskie oczy, stwarza wrażenie czystości i świeżości. Dobrze prezentuje się z bielą, kolorem popielatym i bladożółtym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CZERWONY Kolor czerwony pozwala na szybsze odzyskiwanie sprawności umysłowej, przyśpiesza rytm serca, daje uczycie ciepła, poprawia nastrój. Jest uważany za kolor miłości, działa pobudzająco. Czerwień dodaje energii, odwagi, wyzwala bunt i namiętność, jest twórcza i niszcząca jednocześnie. Symbolizuje potrzebę aktywności fizycznej i emocjonalnej, może informować o słabym krążeniu krwi i niskim ciśnieniu. Osoba, która lubi ten kolor ma gwałtowny charakter, jest płomienna i impulsywna. Cechuje ja odwaga, porywczość, skłonność wspaniałomyślności. Jest także osobą niecierpliwą i czasami egoistyczną. Zdrowie: Ten kolor poprawia przemianę materii, wzmacnia działalność hormonów, podnosi ciśnienie krwi, leczy depresję. Czerwony powoduje rozkurcz tych komórek które zostały „zamrożone” np. pod wpływem koloru niebieskiego. Dlatego kolor czerwony stosuje się przede wszystkim tam, gdzie zachodzi potrzeba rozgrzania, zwiększenia energii. Ten kolor wzmaga również produkcje czerwonych ciałek krwi, oraz podnosi seksualność, szczególnie u mężczyzn. Kolor ten leczy epilepsje, żółtaczkę, nadmierne wychudzenie ciała, niedowład członków, reumatyzm, szkarlatynę, liszaje, łysienie, odrę, choroby żołądka, wysypkę, brak apetytu. Uroda: Kolor czerwony szczególnie pasuje osobom bladym, słabym. Bardzo dobrze komponuje się z kolorem białym, czarnym, popielatym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ŻÓŁTY Kolor żółty to kolor słońca, mądrości, barwa tworzenia i miłości. Żółte promienie są inspirujące i życiowo podniecające w kierunku wyższej mentalności. Oznacza sławę, ciepło i żywotność. Symbolizuje lęk przed samotnością, informuje o potrzebie kontaktu z innymi. Może wskazywać na kłopoty z przewodem pokarmowym. Jeżeli lubisz ten kolor to jesteś osobą szczodrą, twórczą, zmysłową. Zawsze dążysz do szczęścia, jesteś wrażliwa i łatwo cię zranić. W miłości jesteś niezdecydowana, zazdrosna i nieśmiała. Jednym z twoich celów jest należeć do znanych elit i najlepszego towarzystwa. Żółty jest także kolorem osób nadwrażliwych i maniaków. Zdrowie: Ten kolor używany jest przy leczeniu gruźlicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×