Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Treniewa

PRZEPISY DIETETYCZNE

Polecane posty

to ja od siebie zasugeruję lekturę artykułów na medlinea. mają zarówno przykładowe przepisy, jak i ogólne wskazania co do zdrowego odżywiania. wiedzy nigdy za wiele ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość paulyna
piersi z kurczaka jak z KFC ( wersja dla leniwych) Porcja dla 4 osób Składniki : * 4 piersi z kurczaka * przyprawa do kurczaka lub drobiu * 1 białko * oliwa z oliwek * płatki kukurydziane Przygotowanie: Piersi z kurczaka oczyścić i pokroić na kawałki mniejsze lub większe to zależy od was samych. Potem przyprawić i odstawić na minimum 2 godziny. Następnie należy oddzielić białko od żółtka. Płatki kukurydziane wsypać do woreczka i rozgnieść np. tłuczkiem. Pierś z kurczaka obtoczyć białkiem a potem płatkami. Na koniec blachę wyłożyć papierem do pieczenia i posmarować oliwą z oliwek. Piersi poukładać na blaszkę i wstawić do piecyka nagrzanego do180 stopni na około 45 minut.Co jakiś czas obracać je. Trzeba sprawdzać czy z każdej strony są upieczone. Życzę SMACZNEGO Ulepszona wersja na moim blogu http://przepisydietetyczne.blogspot.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość TheElatha
Zapraszam na mojego bloga na którym poruszam tematy związane z odżywianiem i zamieszczam pomysły na dietetyczne jedzonko (ze zdjęciami i wartością kaloryczną). Oto adres bloga. Jeśli chcecie być na bieżąco z nowościami wystarczy polubić stronę bloga na facebooku http://www.facebook.com/fitmammy Pozdrawiam i życzę smacznego:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Vinkowa
Currczak ostatnio robiłam, kurczak curry jak mozna sie domyslić :D przepis z mojanowafigura.pl/przepisy, mega dobry i łatwy w wykonaniu. Uwilbiam takie przepisiki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość arreta
Sałatka z ryby Puszka ryby w sosie pomidorowym 1/2 główki sałaty lodowej 150 mil jogurtu naturalnego Sałatę kroimy i łączymy z pozostałymi składnikami całość ok 300 kal

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ja pieklam ten sernik , ale nie dawalam nawet na spod tych herbatnilow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dietetyczny omlet Składniki: - 40 g rukoli; - 2 jajka; - pół jogurtu naturalnego; - 1-2 ząbki czosnku; - plasterki pomidora, szczypiorek; - sól, pieprz Wykonanie: Jajka rozbełtać z solą, dodać rukolę. Wylać całość na rozgrzaną patelnie i smażyć z obydwu stron po 4-5 minut. W tym czasie jogurt naturalny wymieszać z przeciśniętym czosnkiem, solą i pieprzem. Na usmażony omlet nakładać sos, pomidory, wszystko obsypać szczypiorkiem. Proste prawda? A jakie smaczne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dietetyczny sernik Składniki: 500 g chudego serka twarogowego 3 jaja 1 opakowanie budyniu śmietankowego lub waniliowego 3-4 łyżki fruktozy otarta skórka z cytryny lub pomarańczy - opcjonalnie Wszystkie składniki miksujemy ze sobą oprócz białek. Białka ubijamy na sztywna pianę i dodajemy delikatnie do masy serowej. Ewentualnie dosładzamy według własnego smaku. Pieczemy w blaszce o średnicy 20 cm.40 minut w 180 st.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dietetyczny gulasz z indyka Składniki na 3 porcje: 300 g piersi z indyka 2 pomidory, obrane ze skórki Mała cukinia 2 duże marchewki Papryka Cebula 3 łyżki przecieru pomidorowego 2 łyżki ketchupu 500 ml bulionu drobiowego( może być z kostki, ja miałam normalny) 2 listki laurowe 2 ziela angielskie Pieprz, sól, maggi do smaku 3 łyżki oleju rzepakowego do smażenia (ja pominęłam) Cebulę pokroić w półksiężyce, mięso umyć, oczyścić i pokroić na małe kawałki , w woku rozgrzać olej i podsmażyć na średnim ogniu, pod przykryciem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
diettetyczny chleb Chleb dietetyczny Na dzisiaj dietetyczny chlebek ziołowy. Zasmakowany u koleżanki od której niemal od razu wyciągnęłam przepis,z dużą ilością ziół, pachnący,łatwy i szybki a przede wszystkim syty i podobno nie tuczący:) Wydaje mi się, że zaczerpnięty z diety Dukana. Z jednego pieczenia wychodzą dwie sztuki, spokojnie wystarczy na tydzień, jednak minus jest taki że nie powinno się go trzymać zbyt długo, bo może pleśnieć. Najlepiej wszystkim porozdawać po kawałku, upiec kolejny i znowu porozdawać. Składniki: 4 szkl. otrąb owsianych 2 szkl. otrąb pszennych 1 szkl. mąki kukurydzianej 500g serka wiejkiego np. z Piątnicy 8 jajek 0,5 l maślanki 1 łyżka soli 1 i 1/3 torebki proszku do pieczenia (takiego na 1 kg mąki) Przyprawy: zioła prowansalskie suszona cebula suszony koper garść słonecznik garść siemienia lnianego 1/3 słoiczka pokrojonych suszonych pomidorów W dość dużym naczyniu mieszamy wszystkie suche składniki, dodajemy przyprawy (najlepiej wg własnego uznania, można zmienić, można dodać inne, ich ilość też można modyfikować). Serek rozgniatamy blenderem na gładką masę. Białka oddzielamy do osobnej miseczki, w której potem zostaną ubite, a żółtka wrzucamy do sera. Maślankę wlewamy do otrąb, mieszamy, dodajemy serek z jajkami i delikatnie mieszamy. Ubijamy pianę z białek i delikatnie łączymy z masą otrębową. Ciasto nie powinno być zbyt lejące, gdyby wlało się czegoś za dużo (np. maślanki) to trzeba dosypać otrąb. Dwie foremki o długości ok. 30cm wykładamy papierem do pieczenia, uzupełniamy do 3/4 wysokości blaszki. Wstawiamy do rozgrzanego piekarnika do 200 st., czas pieczenia ok 80 minut, chleb musi być mocno zarumieniony, po godzinie pieczenia można zmniejszyć temperaturę do 180 st. Nie trzeba otwierać i sprawdzać czy nie jest surowy w środku, po takim czasie musi być dobry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
chleb z marchwi Składniki : 150 g marchewki po 50 g pestek słonecznika, pestek dyni,sezamu, siemienia lnianego 100 g mielonych migdałów 1 łyżeczka soli ziołowej 1 łyżeczka przyprawy włoskiej 1 opakowanie suchych drożdży 80 ml wody 1 łyżka oliwy Opis wykonania : 1. Marchewkę obieramy i drobno ścieramy, w blenderze miksujemy pestki słonecznika i dyni, siemię lniane, sezam. Dodajemy do marchewki. wsypujemy migdały, włoską przyprawę i suche drożdże. 2. Stopniowo dodajemy ciepłej wody, aż całość stanie się lepka i klejąca. Dodajemy oliwę. 3. Na blaszce kładziemy papier, następnie wykładamy masę i formujemy chlebek wysokość mniej więcej 5 cm, odstawiamy na ok. 20 minut. 4. Pieczemy 30 minut w 160 C.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
super przepisy podalas teraz . zaraz zapisuje w zakladkach , dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
ciekawe czy w tym ostatnim przepisie zamiast mielonych migdalow mozna by dac maki migdalowej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
Podobiam. Fajny topik :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość perilla3
Ja w ostatnim czasie często przyrządzam ryby. Lubię ja i mąż tak więć jemy nawet częściej niż mięso. Smaczny jest na przykład łosoś z tego przepisu: https://www.przepisy.pl/przepis/pieczony-losos Nie jest smażony ale jest pieczony tak więc dzięki temu jest zdrowy. Przygotowanie jest banalnie proste. Sprawdza się również wtedy kiedy goście wpadają na wizytę a Wy chcecie im podać coś wykwintnego ale jednocześnie prostego w przygotowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Jagna35
Jeśli ktoś stara się połączyć bycie na diecie z wysiłkiem fizycznym, a do tego szuka czegoś smacznego i mało kalorycznego, to polecam przepisy trenera personalnego. Korzystam z tych ze strony: http://krzysztofblank.pl/dania-dietetyczne-przepisy Wypróbowałam je i mogę polecić innym osobom, starającym się zgubić zbędne kilogramy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Siinon93
Doskonale znam to uczucie, kiedy otwieram lodówkę lub szafkę kuchenną i sięgam w stronę ulubionych ciasteczek i pojawia się myśl - Czy warto zmarnować swój trud i wcześniejsze wyrzeczenia dla krótkiej chwili przyjemności? ;) Do niedawna było tak, że odmawiałam sobie ciasteczek, słodyczy, cukru - w skrócie wszelkich przyjemności, które były u mnie na porządku dziennym i które po prostu lubiłam. Nie wyobrażacie sobie jak wiele się w moim życiu zmieniło, kiedy ktoś udowodnił mi, że istnieją rzeczy słodkie, pyszne i przede wszystkim ZDROWE. "spróbuj, nie masz nic do stracenia - jeśli Ci nie zasmakuje, wrócisz sobie do tych swoich ciasteczek." - Spróbowałam... i nie żałuję. Okazało się, że "zdrowe" wcale nie znaczy "niesmaczne". Rarytasem, o którym wspominałam był deserek z komosą ryżową ;) http://poradniametabo.pl/rozgrzewajacy-deser-z-komosa-ryzowa Warto skorzystać, osobiście na początku było mi ciężko znaleźć jakieś dobre przepisy, a te zawsze wychodzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Basiau27
Odchudzam się już dłuższy czas i trochę mam tych przepisów;) http://szczupla-kobieta.pl Składniki: 30 dag filetow rybnych (mintaj, morszczuk, panga) 1 ostra papryczka 2 młode marchewki 1 młody por 1/2 pęczka dymki sól pieprz 1 cytryna 2 łyżki masła Przygotowanie Rybę rozmrozić i pokroić w kostkę. Papryczkę bardzo drobno posiekać, marchewkę i pora pokroić w juliannę, cebulę z dymki posiekać, szczypior pokroić w słupki. Na rozgrzanym maśle zeszklić cebulę, dodać marchewkę i pora, zalać 1 l. wody. Doprawić solą i pieprzem i gotować ok. 15 minut. Po tym czasie dodać do wywaru warzywnego kostkę rybną i gotować na małym ogniu ok. 10 minut. Pod koniec gotowania dodać do zupy papryczkę i dymkę, doprawić sokiem z cytryny i podawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a jakiś przepis na dietetyczne słodkości?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a znacie jakiś dobry przepis na dietetyczne ciasteczka? np. owsiane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość miłka chudnie
na przekąskę ja sobie czasami zjadam taki mus w tubce przeznaczony dla dzieci, fajne ma firma Holle. nie mam dzieci co prawda, ale te musy owocowe (są i warzywne) sa supper tez dla dorosłych na diecie, bo sa ekologiczne i bez cukru. przynajmniej ja je lubię baaaaardzo :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×