Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
*22*

***** Syndi 35 *****

Polecane posty

Gość Maruda0000
Czesc dziewczyny;)) Ginekolog przepisal mi te tabletki tylko i wylacznie ze wzgledu na antykoncepcje.. Biorac pod uwage moj mlody wiek ( 19 lat ) powiedzial ze pomoc skorze zawsze tzreba pomagac;) i padlo wlansie na syndi ;) Sa to pierwsze tabletki w moim zyciu .. co do skutkow ubocznych ? Jestem po 7 tabletkach.. i przez pierwsze 3 dni tylko bym spala, jadla i maruuudzila! :) ale juz jest lepiej.. Wspolzyc bez dodatkowych zabezpieczec zaczelam przy 4 tabletce.. ( nie wiem czy nie za szybko?) :P Poza tym.. jak przychodzi weekend..lubie sobie cos wypic ( w przyzwoitych ilosciach ) i czasem zapalic.. i lubie tez czasem pojsc na soalrium.. Ale mysle ze to nie bedzie mialo wplywu na skuteczna antykoncepcje? Nie robie tego pzreciez nagminnie;) Pozdrawiaam;)) Jeszcze jedno;D Moj apetyt stale rosnie;D oj.. czuje niedlugo.. beda zbedne kilogramy;))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość fru
odkad biore syndi, nie ograniczylam palenia, a bywaja dni,ze schodzi ponad rama dziennie... imprez mam mniej,bo studia mi na to nie pozwalaja,ale jak mam okazje,to z alko nie rezygnuje, w kwestii antykoncepcji musisz po prostu sie pilnowac,zeby nie zwymiotowac tabletki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Chidzilo mi o to, że biorę ogólnie tabletki od 30 maja, przez 21 dni, potem 7 dni przerwy i od nowa;) Tak jak trzeba! Ale źle się czuję ogólnie po Diane 35 i tej Syndi 35- tzn raz jest Ok a potem mdłosci, ból głowy itp:( A chce przerwe zrobic bo okazalo sie ze mam sporą nadżarkę i musze ja leczyc i miec zabieg:( Boje sie tego ale trzeba.... Ale do hormonalnej antykoncepcji wrócę jeszcze bo uważam że w młodym wieku lepiej brać tabletki niż np " nieplanowane dziecko " , polecam tylko pod kontrolą lekarza, i dziewczyny badajcie sie częsciej jak stosujecie tabsy:) Trzeeba tak! Ja jak porobie badania i po przerwie bede brala cos to dam znać:P Tylko obawiam sie jak mój organizm zareaguje jak odstawie hormony, co bedzie z okresem:/ Bo slyszalam ze niektroe biora luteine na wywolanie ojkresu bo go nie ma! :(((( oby u mnie było ok w miarę hmm. Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Jak jest po zaprzestaniu brania Syndi 35 lub Diane 35? Jak to wygląda?? Hmmm, proszę o odp:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monya
hej hej dziewczynki:) nowa cena syndi:) dzieki nowej liscie lekow refundowanych:) z indeksu leków: Syndi-35 tabl. drażowane 1 tabl. zawiera: 0,035 mg etynyloestradiolu, 0,002 g octanu cyproteronu 21 tabl. SymPhar 13.97 -> 6.99 :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Maruda0000
Oby to sie zgadzalo ;) W mojej aptece powiedziala m ize te tabletki nie sa refundowane i placilam.. ok 18 zl ;| Nie wiem jak to mozliwe.. moze przyceila sobie na mnie:D Teraz kupie gdzie indziej;)))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleeesia
hej..wiecie co wam powiem CHOLERNIE ŻAŁUJE ze biore to paskudztwo Syndi..:/ załamana jestem biore juz 4 opakowanie czyli od 4 meichów non stop wysypuje mnie krowami mam 3 razy wiecej syfów niż przed tym jak zaczełam je brac..mało tego przez te gigantyczne syfy porobiły mi sie przebarwienia i dziury na twarzy...koszmar jakiś....jak mi sie po 4 nie poprawi to rzucam to w ch...Tylko teraz nie wiem czy jak odstawie to jeszcze gorzej nie bedzie...jestem bezradna,żałuje okropnie..Moze postarszyłam niektóre z was i za to przepraszam ,pewnie na większosc dobrze działają..no cóż nie na mnie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naresca
a ja zostałam jednak jeszcze na miesiąc próby przy syndi i odkryłam magiczną aptekę, gdzie kosztują 6 zł :D tak sobie myślę, że gdybym brała pigułki tylko ze względu na zabezpieczenie, to jest to, nie dość że pewna, to jeszcze wyjątkowo tania antykoncepcja:) toż to paczka durex'ów jest droższa o połowę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naresca
ps. muszę wprowadzić korektę jednego z moich komentarzy - apropo używek. w kwestii alkoholu chodzi o to, żeby nie zwrócic pigułki, co już mówiła FRU chyba, ale co do palenia, to jest niewskazane bo gargantuicznie zwiększa ryzyko nowotworu i innych świnstw

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mistress100
hej dziewczyny, tak piszecie o tej cerze, że brzydka, że pryszcze itd... moze to wcale nie jest trądzik tylko uczulenie??? np. na mleko, jajka, orzechy??? zastanówcie się nad zmianą diety i pójście do alergologa a nie do ginekologa, tabletki antykoncepcyjne są OK na cerę, ale stosować je jako ostateczna walka z trądzikiem to wcale nie jest dobry pomysł (często zawodny!) kupcie sobie mydło BIały Jeleń albo inne z 5 składnikami a nie z 20 (wszystkie chemiczne związki uczulają na maxa!) i zobaczycie że buźka się poprawia z tygodnia na tydzień :) co do Syndi nie mam zastrzeżeń, może tylko tyle że nie każda apteka ma je na sprzedaż.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Jak to jest po zaprzestaniu brania Syndi 35? Niedlugo musze odstawic je na jakiś czas... :/ Ale napewno wróce jeszcze do tabletek:)) Są Ok, tylko trzeba dobrze dopasować. Ja przy Diane 35 fatalnie czułam się: bolała mnie głowa, łydki, często było mi niedobrze i mdło itp Syndi jest troszkę lepsza dla mnie ale też niedobrze czasem mi jest ehh:9 i głowa boli a czasem gorączkę mam... Macie takie objawy? Ja Syndi koncze 2 opakowanie już. Mam dośc hormonów teraz, biorę juz trochę, tylko boję się jaka bedzie moja cera po odstawieniu tych tabsów ehh:( Ale może bedzie ok, oby, oby...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kłaudia_22
olesia Może zrobiłaś błąd bo lekarz proponował Ci Syndi i kurację antybiotykiem.Skoro masz silny tradzik to sama Syndi nie porawi Ci cery a skoro bierzesz juz 4 opakowanie to powinno byc dobrze, a jak sama mowisz te tabletki nasiliły Ci tradzik..Myśle ze powinnaś iść do lekarza i powiedziec co sie dzieje.Ja wiem po sobie ze brałam Jeanine i jesli cera nie poprawi sie po 3 opakowaniach to dalej nie ma co na to liczyć.Może nie masz tradziku o podłozu hormonalnym i Syndi nie bedzie na Ciebie działać.Ja na twoim miejscu nie czekałabym i poszłabym do lekarza który przepisze Ci antybiotyk.Szkoda twojej buzi :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Oleeesia
do Klaudia 22 Ja kiedys nie miałam takieg tradziku...czasem po jakis masciach miałam spokój potem znowu ale nie były to takie wielkie krowy które zosatwiają przebarwienia..W sierpniu poszłam na oczyszczanie twarzy do kosmetyczki bo wysypało mnie takimi drobnymi i wagrami..i od tego sie zaczeło że miałam jeszcze gorzej,nie wiem jakieś zakażenie czy coś..Więc dlatego zaczęłam brać syndi..Antybiotyków nie przepisała mi dermatolog bo powiedziała zę nie jest to taki tradzik który leczy sie antybiotykiem..Teraz załuje strasznie ze zaczęłam brać te hormony bo nawet jesli odłoze tabletki to nie wiem czy nie bedzie jeszcze gorzej..Nie wiem tez jak to ejst czy powinnam dociagnąć to opakowanie do konca czy lepiej rzucić od razu...raczej rzuce od razu..ale jesli sa jakieś poważne przeciwwskazania w stosunku do odstawiania tabsów w trakcie opakowania to dajcie dziewczyny znac!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naresca
do koleżanki wyżej! - nie odstawiaj tak od razu, musisz skończyć opakowanie! hormony to nie zabawka, my mówimy o nich jak o czymś, czym można się bawić, ale w rzeczywistości tak nie jest, odstawienie w połowie cyklu zupełnie rozreguluje twój naturalny cykl miesiączkowy i może spowodować inne zaburzenia, więc dla własnego dobra, zaczekaj do końca. to nie są tabletki na gardło!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ganja
naresca ma racje. Ja tez miewam złe samopoczucia, bóle głowy, mdłości itp. ale to przechodzi!! po prostu raz jest i trzeba przetrwać ale później jest OK. Nie można sie od razu zrażać do tych tabletek... wiedzcie, że najlepszym lekarstwem jest czas! Wpływają one dobrze na cere, ponieważ zmniejszają łojotok! Ja, jak miałam masakrycznie tłustą cerę tak teraz mam taką o jakiej zawsze marzyłam - NORMALNĄ!! leczenie Syndi łącze ciągle z leczeniem dermatologicznym i wiecie co?? szkoda że nie mam zdjęć sprzed kilku miesięcy!! nie poznałybyście mnie. Oczywiście poprawia nie nastąpiła w przeciągu miesiąca czy dwóch... to było dobre pare miechów zanim doszłam do tego stanu w jakim jestem teraz! Nikt nie powiedziałby że mam jakiekolwiek problemy z cerą! Właśnie kończę brać 3 opakowanie Syndi, a dzięki temu, że nie mam już tłustej cery nie mam pryszczy! więc jeśli macie trądzik spowodowany nadmiarem sebum to te tabletki są idealne dla was!! ale też jestem ciekawa jak to będzie po odstawieniu... puki co wcale nie chce przestawać ich brać no ale kiedyś tam trzeba będzie... i co wtedy? oby nie powrócił ten koszmar! Mam 17 lat i mam nadzieję że jak będę strasza to wyreguluje mi się tak gospodarka hormonalna że nie będzie już problemów z łojotokiem!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monya
Wczoraj skonczylam trzecie opakowanie. Jest znaczna poprawa:) DZIALA!:) mam do wyleczenia tylko plamki i pojedyncze krostki, ktore pojawialy sie dawno temu:( pozdrawiam i zycze Wam POWODZENIA!:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiiek
Witajcie ;] mam male pytanie. dzis wzielam 18 tabletke z pierwszego opakowania i nadal mam lekkie plamienia, czy ktoras z Was tak miala? w ulotce jest napisane, ze plamienia moge wystepowac w trakcie cyklu, szczegolnie podczas 1-3 miesiaca brania Syndi, ale czy moga one trwac przez caly cykl? ;/ poza tym czuje sie rewelacyjne, widze lekka poprawe cery, wlosy sie mniej przetluszczaja i o dziwo nie tyje, poczatkowo chcialo mi sie jesc, ale teraz przeciwnie.. moglabym nie jesc :D Pozdrawiam goraco i czekam na odpowiedz. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a u mnie pogorszenie .. jestem w trakcie 2 opakowania w połowie mniej wiecej i pogorszyło misię... miała tak któras z Was... napiszcie po ilu Wam tabsy zaczeły działac... proszę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastolatka18
Hej:) Ja biore Syndi 35, jestem chora, mam zapalenie oskrzeli i biore leki i antybiotyk:( Na ulotce nie pisze nic o tabstach i np interreakcji hmm. Ale teraz nie współżyje to powinno byc ok chyba:) Bo podobno antybiotyki niektore oslabiaja dzialanie ale w mojej obecnej sytuacji chyba Ok:) Pozdrawiam:*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
niektóre antybiotyki osłabiają - ale są wyszcegłonione w ulotce. przeczytaj składy swoich antybiotyków i wszystkiego co bierzez z ulotki i porównaj z ulotką syndi (ona jest \"kiepsko\" napisana, wcześniej brałam logest i ulotka była zdecydowanie bardziej klarowna, ale da się to rozkminić :) ) ja już pisałam tu o tym paskudztwie, ale teraz mam pytanie - czy któraś z dziewczyn brała syndi/diane TYLKO w celu poprawy kondycji włosów? w sensie aby przestały wypadać ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nikt....
Ja biore moje pierwsze opakowanie.....sama nie wiem..w sumie to nie ma co oczekiwać spektakularnych efektów po kilku tabletkach, jeśli ze stanem cery (i włosów) walczyło sie kilka lat :/ Czuje sie nienajgorzej ale rewelacji tez nie ma, trochę pobolewa mnie podbrzusze, tak jak przed zbliżającym się okresem...jakieś małe plamienia... ale da się wytrzymać :) Przy następnych opakowaniach mam nadzieje będzie lepiej :) Ale dziewczyny, mam do was pytanie. Po 21 tabletkach trzeba zrobic 7 dni przerwy, w których ma pojawic sie okres no i problem w tym ze ja nie moge miec w tym czasie okresu!! Czy moge nie robic tej 7-io dniowej przerwy i od razu zacząc brac następne opakowanie???? I czy mozna tak zrobić juz po pierwszym opakowaniu??? Bede wdzięczna za wasze rady :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naresca
hej, pewnie, że możesz nie robić przerwy:) nie wiem jak inne dziewczyny, ale ja muszę robić przerwę ze względu na samopoczucie. Gdy nie mam okresu czuję się jakbym miała stan napięcia przedmiesiączkowego - calusieńki miesiąc. tak więc polecam przerwę, ale jeśli np okres wypadałby ci na sylwestra, szczerze rozumiem dlaczego chcesz go przesunąć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pati110888
CZESC Dziewczyny Mam na imie Patrycja mam 19lat od raku brałm tabl. anty LOGEST kosztowały 39zł ale na to sie dla mni enie liczyło tylko skutecznosc... po logescie czułam sie fantastycznie nigdy nie miałm z nim kłopotów ale od 2miesciecy mam problem z cerą i poszłam dzis do ginekologa i powiedziałm mi ze zmienim tebl. na jakies czas aby mi sie cera przeleczyła i wypadło własniena SANDI-35 :) mam nadzieje ze mi pomoze. Moj lekarz powiedział mi ze mam wziasc po 7dniowej przerwie po tabl logest. nie odrazu na 2 dzien zakonczenia opakowania. Powiedział mi tez ze tabl działa od pierwszej zarzytaj tabl czyli bede mogła sie kochac bez dodatkoweg zabezpieczenia na pocztku :) oj mam nadzieje ze mi pomoga... hihi jestesm tez mile zaskoczona cena SANDI bo 10zł to bardzo mało bo do te pory płaciłam 39zl :) martwi mnie ta sprawa z tym solarim o co z tym chodzi ?? czemu nie mozna chodzic na solarium jak sie bierze sadni?? POzdrawim ... buziolki:* SAND 35 zaczynam we wtorek teraz mam przerwe :) odp..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naresca
nie sądzę, żeby cię ucieszyła moja wiadomość, ale gdybyś przeczytała ulotkę, nie zaskoczyłaby cię. nie powinno się robić przerwy przy przechodzeniu z innych pigułek na SYNDI (nie sandi)-35, ponieważ działają trochę inaczej niż inne pigułki. Na stronie syndi-35 (adres znajdziesz w google) jest dokładnie opisane jak zmieniać. Jeśli masz teraz przerwę, lepiej zabezpieczaj się przez pierwszy miesiąc, bo skuteczność syndi po przerwie jest mniejsza! wiem, bo też zmieniałam niedawno i mój lekarz mówił, że mogę zrobić przerwę. jednak ulotka i inni dwaj lekarze stanowczo zaprzeczyli. PRZERWY NIE POWINNO SIę ROBIć. dla własnej pewności, radzę się zabezpieczać. Poza informacjami od lekarza, zdobywaj je też z ulotki, bywają bardzo pomocne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość naresca
a co do solarium - to nie jest kwestia tego, że przy syndi nie wolno chodzić na solarium. przy JAKICHKOLWIEK pigułkach jest ono odradzane, tak jak palenie, ponieważ ryzyko nowotworu jest dużo większe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ganja
Powinnam rzucić palenie:) ale to nie takie łatwe poza tym nie palę tak dużo, na Solarium nie chodzę ale znam osoby które chodzą i biorą tabletki, wszystko spoko ale z głową. Na solarium można iść raz na jakiś czas a nie codziennie smolić się po 20 minut. Zdziwiło mnie to, że pisałyście że można sobie nie robić przerwy!! przecież to zaburza cały cykl?? hmm... nawet by mi do głowy nie przyszło żeby nie robić przerwy z powodu jakiegoś głupiego sylwestra, imprezy czy czegokolwiek innego... nie można sterować tym tak jak nam się podoba. przecież okres to nie koniec świata...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Joannaa
Witajcie dziewczyny!!Pisałam już kiedyś na temat syndi 35,zapsał mi je ginekolog,jednak w aptekach w moim mieście nie mogłam ich dostać!!:/ Niestety nie mogłam już czekać na zamówienie ich w którejś z aptek,dlatego też aptekarz polecił mi zastępstwo Syndi czyli Diane.Biorę Diane 35 od dwóch tygodni.W sumie w pierwszym tygodniu miałam duży apetyt i byłam senna.Mogłabym się cieszyć bo wiem,że niektóre z was mają dużo gorsze skutki uboczne jednak wczoraj miałam mdłości,wiem,że te tabletki są skuteczne jeżeli chodzi o antykoncepcje ale trochę się zaczełam obawiać..odkąd biorę tabletki nie zabezpieczamy się z moim partnerem w inny sposób.Nie wiem czy to dobrze..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×