Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Gość zdziwiona_bardzo
hej mma takie pytanie.. kiedys przed stanem zapalanym mialam bardzo goraca w srodku jak by w pochwie.. i to bylo po stosunku i niesamowicie gorace. teraz np jak sikam czuej ze tez jest tam goraca. czy mozliwe ze stan zapalny powrocil? aha wtedy bylam po okresie teraz jestm przed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość carmina86
Witam, mam małe pytanie, troche sie w tym juz pogubilłam,otóż -zaczęłam brac harmonet prawie rok temu, i nigdy nie zapomniałam o pigułce, ale jednak - pierwsza tabletę wzięłam 8 sierpnia, sex uprawiałam 11 i 12 sierpnia, jednak 16 zapomniałam o pigułce, niesety bylam wtedy na wczasach i nie mialam ulotki od harmonetu, ani dostepu do internetu, doszliś,y z chlopakiem do wniosku ze pomietą tabletke trzeba wyrzucić, i dalej przyjmowac normalnie, ale po powrocie do domu okazało sie ze nalezy przyjac najszybciej pmienięta dawke....i moje pytanie - czy jest ryzyk ze moge byc w ciązy?? prosze o odpowiedz..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. wiem,że moje pytanie pewnie może co niektórych rozśmieszyć ale ja chcę mieć pewność. otóż tydzień temu trochę się zapomnieliśmy z chłopakiem...ale nie uprawialiśmy seksu,tylko on 2 razy mi włożył tak bardzo delikatnie... ale bez zabezpieczenia a ja miałam wtedy dni płodne... nie było wytrysku ale się boję... czy mogło dojść do zapłodnienia??? proszę pomóżcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igusiaaa
Dzien Dobry! Mam pytanie do pani ostantia miesiaczke mialam od 31 do 5 sierpnia poprzednie nie byly regularne. Wczoraj z chlopakiem kochalismy sie przez majtki. Jego byly wilgotne. Cz jest prawdoprodopienstwo ze zaslam w ciaze. Prose o szczera odp ja sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pauly78
witam Pania ponownie mam pytanie,mam czasami silne bole brzuch przed miesiaczka ktore zaczynaja sie nawet tydzien wczesniej.nie jest tak co miesiac...co 2,3 miesiace.bol jest czasami dosyc silny,tak jak w pierwszy dzien miesiaczki.czy to moze byc cos powaznego?odstawilam tabletki harmonet 13 miesiecy temu i od tego czasu mam te bole.dodam,ze pare miesiecy tamu mialam robiona usg i cytologiei nie wykryto nieprawidlosci. pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igusiaaa
Dzien Dobry! Mam pytanie do pani ostantia miesiaczke mialam od 31 do 5 sierpnia poprzednie nie byly regularne. Wczoraj z chlopakiem kochalismy sie przez majtki. Jego byly wilgotne. Cz jest prawdoprodopienstwo ze zaslam w ciaze. Prose o szczera odp ja sie boje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ewela 20
kochalam sie z chlopakiem w 8 dzien mojego cyklu to byl stosunek przerywany okresu dostalam jednak trwal on 2 dni a zwykle mam 6 do tego dodam ze zle sie czuje ostatnio 2 razy omal nie zemdlalam do tego ciagle mam sluz i to duza ilosc.czy moge byc w ciazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Igusiaaa
Dl;aczego PANI NIC nie pisze j tu umieram ze starchu !!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witammam prosbe o porade- moj problem polega na tym ze nie moge sobie dobrac tabletek antykoncepcyjnych, niech mi tylko Pani nie pisze ze to dobiera lekarz, ja to wiem ale on i tak pyta co JA bym chciala brac :) aha,lekarza nie zmienie bo z doswiadczenia wiem ze bedzie to samo. nie mialam robionych badn hormonalnych pod katem doboru tabletek ale wczesniej-mam wszystko w normie.moja historia-diane35 (pryszcze,mdlosci,maaskara!)yasmin-poczatkowo dobrze,po roku dretwienie w nodze,problemy z nastrojem(placz albo ze smutku albo z nerwow...), pryszczeyasminelle-miesiac tylko bo bez zmian a naczytalam sie ze po tych tabsach kazdy predzej czy pozniej mam problemy z zylami a ja za to dziekujemrcilon-teraz juz koncze drugie opakowanie-niby pryszcze mam ale juz nie tak wielkie, nastroj sama nie wiem,moze ja mam taki zly charakter ze jestem czesto niedobra dla innych:)?, najgorsze jest to ze mialam ostatnio wrazenie ze mi zyly rozsadzi w nogach pod kolanami....nigdy nie mialam z tym problemu a teraz tak :(bylam u lekarza i gdy mu to powiedzialam to spytal co teraz chce brac no i owiedzialam ze logest chyba mi pozostaje do wyprobowania, i dostalam recepte....tyle ze ja nie bardzo lubie byc krolikiem doswiadczalnym,duzo o tabletkach i innych formach antykoncepcji czytam ale juz sama powoli trace nadzieje ze sa dla mnie odpowiednie tabletki.dlatego prosze o rade!dodam ze mam 20 lat, nigdy nie rodzilam i przez najblizsze lata nie mam zamiaru, mam 164 cm i waze 53kg, mam ciemne wlosy(niestety spore owlosienie ktore szybko odrasta ale to nie sa zaburzenia hormonalne bo jak juz pisalam to mam w normie-taka niestety moja uroda) i raczej kobiece ksztalty :)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justynnnaaa
Pomóżcie... do końca opakowania zostało mi 5 tabletek Novynette.Mogę już ich nie wziąć?i teraz zrobić 7 dni przerwy,a na 8 dzień 1. tabletka z nowego opakowania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam. Kiedyś pytałam o lek Nystatynę i II grupę z cytologii. Dzisiaj właśnie kończę te globulki i moje pytanie jest następujące : czy nie za wcześnie będzie jeśli pójdę na badanie kontrolne po tym leczeniu już w ten najbliższy wtorek? I jeszcze jedno....czy to prawda, że cytologię powinno się robić między 11 a 25 dniem cyklu? Pozdrawiam:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kk85
Witam! przede wszystkim dziękuję Pani,że założyła Pani taki topic i chce pomagać. Mam podobny problem jak część dziewczyn.Na początku sierpnia trochę mnie poniosło z chłopakiem,jemu zsunęła sie prezerwatywa,ale nie było wytrysku.Po jakichś 20 godz zażyłam escapelle.Ponieważ mój cykl trwa zwykle 28 dni,a ostatni okres dostałam 3 sierpnia,więc były to moje dni niepłodne,ale w połowie miesiąca,już w trakcie moich dni płodnych,uprawialiśmy petting.Nie doszło do stosunku,jednak i tak się boję.Tym bardziej,że dziś zauważyłam brązowe plamienie i delikatne krwawienie,coś na kształt przedostatniego dnia okresu.I czuję się tak,jak przed okresem.Ale czytałam,że może to być stara krew i to wcale nie wyklucza ciąży.Czy powinnam to traktować jak okres?I biorąc pod uwagę,że tak silna dawka hormonów rozregulowuje cykl,to kiedy powinnam wybrać się do lekarza,aby mógł na pewno wykluczyć lub potwierdzić ciążę? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kk85
Wie Pani...im więcej czyta sie o tym wszystkim w internecie,tym bardziej się miesza ;) I jeszcze jedno,czy w moim przypadku w ogóle jest koneiczność pójścia do gin czy wystarczy zwykły test?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sosenka12
witam mój ptoblem to bardzo nieregularne miesiączki. Moje cykle wahają się w granicach 21- 53 dni. Miesięczkuje od ponad 4 lat i bylo tak od kąd pamiętam. Jestem dziewicą, chciałabym rozpocząć współżycie i stanowi to dla mnie duży problem. Czym to może byc spowodowane? Wiem, pewnie powinnam iść do lekarza i na pewno to zrobię, ale jakoś ciągle to odwlekam. Jeszcze jedno pytanie: jeśli jestem niepełnoletnia, to lekarz mógłby nie zapisać mi tabletek antykoncepcyjnych? dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do igusiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
cierpliwości.Przecież wiadomo że Pani dr.nie bedzie siedziała przed kompem 24 godziny na dobe i odp na ansze pytania.Przecież jest niedziela,ma swoją rodzine więc po co te nerwy?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasia r
No, ta pani doktor to i tak Anioł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do igusiiiiiiiiiiiiiiii
kasia to prawda :) dlatego nie ma co się narzucac.I tak Pani tutaj z tego co zauważylam zagląda i opd na pytania rano i wieczorem i każdy ją dostaje więc nie ma co narzekać :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sofijaaaaaaaa-------Polecam furagin -nie ma najmniejszego wpływu na działanie pigułek 1wiera1---Taki śluz świadczy o grzybicy pochwy,najlepiej w takim wypadku wybrac się do ginekologa by przepisał antybiotyk który napewno pomoże.Owszem można działać na własną ręke ale wtewdy po co ma to wszystko powracać? .Co do stosunku naprawde cięzko mi odp na te pytania ,tym bardziej że piszesz że ejsteś mokra-być może to jest spowodowane tym że zbyt mocno chłopak to robi?. Escapelle często wproadza mętlik w naszym cyklu.Niestety. Poczekaj aż skończy się okres a wtedy myk do gin.niech zobaczy ten śluz :) anusia2007---Po opisie Twojego śluzu (chodzi o kolor)to tak jak byś miała dni płodne tylko że o tyle mi tu nie pasuje że jest jego mało.Być może lada moment dostaniesz okres. majka29----Naprawde bardzo często partnerzy mają problem walce o drugie potomstwo.Dlatego też ja radziłabym kochać się co 2 dzień(wtedy zwiększamy ilośc i jakoś plemników).Przyczyna poronienia mogła być rózna np ciąża nie mogła się rozwijać z powodu wady plemnika, komórki jajowej lub błędu genetycznego przy ich połączeniu.Dlatego też chciałabym życzyć byście się nie poddawali :) zdziwiona_bardzo---bardzo prawdopodobne że stan zapalny znów dał o sobie znać carmina86---Jeśli w tym wypadku dodatkowo się nie zabezp.to jest ryzyko ciązy. nerwusek---Członek kiedy jest podniecony wytwarza Ejakulat (w którym znajdują się plemniki,są one zdolne do zapłodnienia)Tak więc wszystko mogło się zdarzyć. igusia---Przez majtki? nie za abrdzo rozumiem czy były to pieszczoty ręką czy może tez mieliście na sobie majki i doszło do pełnego sexu? Czy to będzie 1 czy też 2 rozwiązanie (płyn który był na majtkach to ejakulat w którym są plemiki)jeśli miał on kontakt z pochwą to jest ryzyko ciązy pauly78------ Ból jest spowodowany skurczami macicy.Antykoncepcja hormonalna łagodzi bóle lub całkowicie one zanikają.Tak więc możesz mieć takie nieprzyjemne dolegliwości.Cytologia i usg by wszystko wykazlo tak więc nie ma powodu do obaw. ewela20---Niestety stosunek przerywany nie chroni nas przed niechcianą ciąża.Najlepiej jak zrobisz sobie test domowy lub w przychodni na beta hcg(daje 100 %pewności,wynik tego samego dnia,wykazuje juz ok tygodniową ciąże) kasienka 1986----To jak zachowuje się lekarz to doprowadza mnie do szału :) a wracając do tematu czy lekarz robił Tobie jakieś badania przed wypisaniem jakiekolwiek recepty???? Może być tak że antyk.hormonalna nie ejst dla Ciebie! jeśli masz takie dolegliwości to pewnie bedziesz miała to samo i przy plastrach czy też zastrzyku.Najlepiej zrobić badania a potem zastanowić się czy być królikiem czy wybrać inną metode zabezpieczenia .Pozdrawiam :) justynnnaaaaaaaaaa---------odradzałabym takie rozwiązanie.Zepsujesz sobie cały cykl. Kizi Mizi---- Uważźam że na badanie kontrolne iśc leiej wcześniej niż później :) Cytologię najlepiej jest wykonać w pierwszej połowie cyklu, 3-4 dni po ustaniu krwawienia miesiączkowego. Jeśli w tym czasie kobieta ma jakiś stan zapalny narządu rodnego (mogą o tym świadczyć m.in. upławy), lepiej jest badanie przesunąć w czasie i najpierw się wyleczyć. Przez trzy dni poprzedzające cytologię nie należy stosować leków dopochwowych (również dopochwowych środków antykoncepcyjnych) - tak jest ksiązkowo ale lekarze najczęscie robią 11 a 23 d.c kk85--- escapelle zawiera silną dawke hormonów co proawdzi bardzo często do rozregulowania cyklu.Mogą się właśnie pojawić plamienia nawet w tym momencie kiedy nie jest jeszcze czas na okres.W Twoim wypadku dobrze by było unormować cykl co za tym idzie wizyta u gin.by się przydała.Na niej też możesz poprośić o zrobienie badań w celu wykluczenia lub potwierdzenia ciąży. sosenka12---Masz bardzo nieregularne cykle .Powodem mogą być np:zaburzenia hormonalne,Przyczyną nieregularnych miesiączek mogą być także tzw. policystyczne jajniki,zażywania niektórych leków lub istnienia niektórych chorób takich jak np. chorób tarczycy, zespołu Turnera i inne.Tak więc jak najszybciej radze udać się do lekarza. Co do pigułek to zalerzy od lekarza i ich przekonań :) tak więc może zapisać lub nie :) Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no tak tylko jaka inna metode mozna jeszcze stosowac zeby byla skuteczna? mnie te pryszcze az tak bardzo nie przeszkadzaja, najbardziej boje sie o zyly no i nastroj zeby otoczenie nie mialo mnie dosc... dlatego chce sprobowac z logestem.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIŁEK
Pani Doktor mam pytanie. Zawsze biorę tabsy wieczorem o 22 ale mi się coś poplątało i wzięłam o 21 z hakiem czyli za wcześnie bo wiem że można się lekko spóźnić z tabletką ale co się dzieje jak się ją weźmie za wcześnie. Bardzo proszę o odpowiedz!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowai22
Mam pytanie. Wczoraj zażyłam tabletkę o 20.00 a 0 1.30 w nocy wymiotowałam (chyba się czymś zatrułam:-( ) Myślę że tabletka się wchłonęła...mam rację?? Bo nie wziełam drugiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość monik7
24.08.07 straciłam dziecko w 8 tygodniu ciąży,tak sobie was czytam ,miałam łyżeczkowanie ,trochę krwawię czy to jest jakiś znak że źle mi coś zrobili .nie wiem jaka była przyczyna poronienia za 2 tyg.wynik czy będę mogła zajść w ciąże bez pro problemu?boje sie tak ni pusto baz kruszynki ,ale chce sprobować zawalczyć o drugie dziecko,kiedy mogę dostać miesiączkę po poronieniu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzieki za odpowiedz i odrazu za pomoc ;) Super ze jestes tutaj z nami i tylu osobom pomagasz :) A jeszcze co do mojego stosunku z chlopakiem to on jest wlasnie bardzo delikatny...nawet robilismy tak ze on sie nie ruszal tylko ja sama probowalam sobie go \'wepchnac\' :P no ale ok...pogadam z ginekologiem i moze po badaniu wszytsko sie wyjasni :) Jeszcze raz dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i jeszcze jedno pytanie...czy sa jakies tabletki na uregulowanie okresu? bo kiedys slyszalam ze sa to jedynie tabletki antykoncepcyjne...a tych nie chce brac ;/ i czy jesli moje cykle juz od jakiegos czasu (mimo ze keidys mialam bardzo nieregularne) wahaja sie miedzy 30-36 dniami to mozna je uznac za nieregularne?? I jesli tak to wtedy co mi ginekolog na to przepisze i czy beda konieczne jakies badania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariejka28
Dzien dobry pani Dr. :) w ubieglym tygodniu pisałam do pani ,wtedy poradziła mi pani abym poszla na badanie beta . nietety nie poszlam bo w sobite nie było czynne a dzis jestem w pracy od rana .Jednak wczoraj nie przyszla@ i dzis nie widze by miala nadejsc nadal odczuwam lekie klucia w dole brzucha ,czasem przechodzi bol na doł kręgoslupa ,dodatkowo czuje sie (mokra) przeciez przed @ nie powinnam sie tak czuc .Troche mnie sutki pobolewaja .nie chce sie nakrecac ,mi zadko zdarza sie iz @ sie spoznia raczej termin sie przesuwa wczesniej np o jeden dzien. co mam zorbic chcialam zrobic test ? bo moze jutro dostane ,choc mam cicha nadzije ze nie pozdrawiam i zycze milego dzionka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kasienka1986---- Pewnie to co napisze to Ciebie nie zadowoli :) ale masz jeszcze do wybory gdyby z logestem nie było dobrze to kremy,pianki,kremy - tylko że ich minus to że się bardzo pienią,może dojśc do uczulenia narządów płciowych(swędzenie,peiczowe) oraz gumka. MIŁEK---Witam sedecznie :D Nic się nie stanie jak weźmiesz pare minut za wcześnie.Jest wszystko dobrze.Pozdrawiam :) nowai22---Tabletka napewno się wchłoneła.2 trzeba by było przyjąc wtedy kiedy wymioty nastąpiłyby do 4 godzin po przyjęciu.A tak nie masz powodu do niepokoju :) monik7----To jest normalne że krwawisz po łyżeczkowaniu.Średnio na miesiączke czeka się 4-6 tygodnie -może być ona bardzo obfita i bolesna. Twój organizm muśi się teraz zrehabilitować więc najszybciej po poronieniu starać się za 3 miesiące. 1wiera1---dziękuje za miłe słowa 🌼 Być może ból jest spowodowany zbyt małym nawilżeniem pochwy.Więc może kup w aptece żel nawilżający np intimel cena to ok 11 zł.Może on pomoże? Twoje cykle nie są aż tak bardzo nieregularne ale powodem takich cykl może być np:zaburzenia hormonalne,Przyczyną nieregularnych miesiączek mogą być także tzw. policystyczne jajniki,zażywania niektórych leków lub istnienia niektórych chorób takich jak np. chorób tarczycy mariejka28---witam :D Jeszcze troche i chyba będe mogła Tobie pogratulować! :) Zrób sobie test beta hcg,możesz iśc o dowolnej porze,wynik będziesz miała odrazu tak więc to byłoby najlepsze rozwiazanie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja na taie cos sie nie zdecyduje bo to nie o to chodzi zebym miala sie meczyc z jakimis piankami czy czyms, znajac zycie zaraz bym miala uczulenie, niestety dosc szybko lapie infekcje, mialam bakterie streptococcus vagalactiae (nie wiem czy dobrze napisalam) z ktora byla dluga walka, mialam wypalana laserowo nadzerke, nie chce wiec zadnych pianek ani nic podobnego.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIŁEK
Dzięki Doktorku :) :) Jak zwylke rozwiała Pani moje wątpliwości a to jest bezcenne bo w końcu ja mam fioła na punkcie ciązy!!!!! A jak tam bobas????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariejka28
Dziekuję :) Bardzo Poczekam do jutra i jak jutro sie nie pojawi w srode ide na bete... obiecuje ze dowie sie pani czy jestem czy tez nie ,ale zrobila mi pani nadzieje ze moze jednak . jeszcze raz milego dnia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIŁEK
I znów mam pytanko. Biorę jeszcze przez 3 dni te tabl. nowynette ale dziś znów boli mnie jajnik i to prawy a to już drugie opakowanie tych tabsów czy jest taka możliwość że jednak występuje owu bo w tamtym miesiącu też tak było a może on tylko tak sobie boli a owu jednak nie ma. czy może być poprostu tak że jajniki bolą od tak sobie jak przy owu ale do niej nie dochodzi. Co Pani o tym sadzi bo zostały 3 tabletki do końca i jakoś dziwnie się czuję a może przez te moje schizy tak mam. nie wiem co o tym sądzić a Pani?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×