Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Gość do postaram się pomóc
Dziękuję ci za odpowiedz już myślałam że ten gin,,nie wie co robi"rozwiałaś moje wątpliwości WIELKIE DZIęKI .mam do ciebie jeszcze pytania jeśli możesz to proszę o odpowiedz.biorę teraz FOLIK i mam odruchy wymiotne(nie jestem w ciąży)czy powinnam go brać?czy jeśli powinnam brać ten FOLIK to czy mogę zacząć brać TABEX(tabletki wspomagające rzucenie palenia)dodam ci jeszcze że we wrześniu idę na kolejna próbę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziuula
witam pani doktor.mam pytanie czy po zabiegu jaki mialam (usuwanie fragmentu szyjki macicy) moge brac tabletki antykoncep??I przez jaki okres nie moge wspolzyc? Musze sie przyznac ze biore od paru miesiecy mercilon i nie wiem czy ma on jakis wplyw na gojenie sie rany czy moze jeszcze jakis inny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wilijeczka
witam ponownie :D Mam pytanie może troche z innej bajki ale licze na odpowiedź:D moje pytanko jest troche dziwne dotyczy depilacji miejsc intymnych......po kazdej depilacji wyskakuja mi krostki i mam pieczenia a włoski nowe rosnace sa bardzo drazniace probowałam juz kremy do depilacji i nic nie pomagały cco mam zrobić??????/:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:(:( Z gory baaaardzo dziekuje za odpowiedź

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady F
Mam jeszcze pytanie Pani doktor. Ile powinno się odczekać po pierwszym stosunku żeby wszystko się pogoiło? =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha22
mam jeszcze jedno pytanie jak dostane okres to czy spadnie mi choć trochę te brzuch po urodzeniu, bo słyszałam że brak okresu może powodować właśnie to że nie chudnę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi673768
Ale Pani doktor male szanse na to abym mogla zajsc w ciaze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo sie boje
wczoraj juz pisalam ze zaczelam krwawic choc okres skoncczyl mi sie 2 tygodnie temu , ze boli mnie wejscie do pochwy i wogole cewka wszystko.bylam u lekarza rodzinnego mowilam ze krwawie Z POCHWY i to nie jest krwiomocz chociaz krew najbardziej leci jak robie siusiu to lekarz stwierdzil ze mam zapalenie pecherza.. jakos bnie docieralo do niego ze krwawie z pochwy...rozmawialam z kolezankami na poczatku mowily ze to moze byc ciaza potem ze to moze byc efekt wziecia tabletki wczesnoporonnej ktora bralam w zeszly piatek. wszyscy mowia c innego wiec co to moze byc ? do ginekologa moge isc dopiero we wtorek bo tak przyjmuje a nie chce isc do innego tylko do tego co mnie juz leczyl. POMOCY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bardzo sie boje
A TABLETJKE KTORA BRALAM TO ESCAPELLE

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Madziuula
HEJ wilijeczka te krostki to od golenia.golenie podraznia skore i jak odrastaja wloski to pojawiaja sie czerwone krostki.jesli robisz to czesto to z czasem skora sie przyzwyczai.Mozesz robic sobie w tamtym miejscu peeling.zluszczy on naskorek i wloski latwiej sie beda przebijac przez skore.po goleniu mozesz tez przetrzec skore woda utleniona.A jak to nie pomoze to ic do kosmetyczki na depilacje woskiem.POLECAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha22
prosze mi odpisać bo w domu nie mam internrtu a w pracy będę dopiero w poniedziałek Bardzo Panią prosze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha22
a i zapomnial;am podziękować za odpowiedzi i za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ilusia---Mam ważne pytanie-dlaczego lekarz zmienił tabletki skoro przy diane35 czułaś się dobrze? To nie prawda że regulon jest zalecany kobieta po 30-stce :) . Należy wykonać cytologię i badanie ginekologiczne, skontrolować piersi i wątrobę, zbadać krzepliwość krwi, sprawdzić ciśnienie. Czasem potrzebne są także badania hormonalne. ninia862---Te plaster był naklejony przez 6 dni,dlatego niech już bedzie liczony 1 dzień przerwy.Następny przykleisz w piątek .Zaleciłabym przez 7 dni dodatkowo się zabezpieczyć. PIERNICZEK---O pojawieniu się mieśniaków decydują skłonności genetyczne czyli Ty też możesz je mieć w przyszłości.Lekarz napewno zapyta się czy w twojej rodzinie były przypadki raka piersi,macicy itd. violaa---Osobiscie nie slyszalam o przypadku rozregulowania cyklu duphastonem. Wrecz przeciwnie ma jego regulować. Czy masz na myśli jakie zrobić badania jak się nie udaje? jeśli tak,to warto zrobić to: ---pierwszym krokiem przy podejrzeniu niepłodności jest zebranie wywiadu oraz badanie fizykalne.Lekarz napewno będzie przy wywiadzie pytał się jak często się kochacie, przebieg miesiączkowania, spyta się czy w rodzinie były przypadki niepłodności, styl życia (w tym pytania o leki, alkohol, kofeinę) oraz ocena ogólnego zdrowia fizycznego i psychicznego pacjentki .Taki wywiad jest to pomoc dla lekarza gdyż dzięki niemu pozwoli wybrać odpowiednie badania dodatkowepomagają. Również partner powinien zostać poddany badaniu fizykalnemu. Mężczyznę warto zbadać jako pierwszego, ponieważ łatwiej wykluczyć u niego zaburzenia płodności (na podstawie badania nasienia). TESTY LABORATORYJNE-W celu oceny poziomu hormonów niezbędne są próbki krwi i moczu. W badaniu moczu można określić, czy jest wyrzut LH przed owulacją. Aby wykluczyć zaburzenia fazy lutealnej, lekarz powinien zlecić badanie progesteronu i prolaktyny w II połowie cyklu miesiączkowego, aby stwierdzić, czy ciałko żółte wytwarza odpowiednią ilość progesteronu. Jeżeli kobieta ma zaburzone lub nieregularne cykle, przeprowadzane są pomiary poziomów FSH i LH na początku cyklu miesiączkowego, aby móc wykryć przedwczesna menopauzę (wysokie FSH i LH) lub zespól policystycznych jajników (wysokie LH i niskie FSH). W wybranych przypadkach badane są również poziomy hormonów nadnerczy oraz hormonów tarczycy. Hysterosalpingografia-Badanie w kierunku nieprawidłowości jajowodów oraz macicy: hysterosalpingografia może być wykonywana, jako dodatkowy zabieg przed laparoskopią, w celu wykrycia możliwej przeszkody w którymś z jajowodów. Aby stwierdzić, czy jajowód jest niedrożny, lekarz wprowadza aparat do szyjki macicy i wstrzykuje środek kontrastujący. Substancja ta przemieszcza się do jamy macicy, a następnie w górę, do jajowodów. Jeśli można zaobserwować kontrast wypływający z końca jajowodu, to znaczy, ze nie ma przeszkody. Podczas badania można wykryć inne nieprawidłowości, takie jak polipy endometrialne, wlókniakomieśniaki oraz różne zaburzenia budowy macicy czy jajowodów. W niektórych przypadkach, taki zabieg może wręcz wyleczyć z niepłodności poprzez \"wyczyszczenie\" jajowodów z maleńkich zrostów. Badanie ma wiele wyników fałszywie dodatnich i fałszywie ujemnych. Jeśli zostanie wykryta przeszkoda czy nieprawidłowość budowy należy wykonać laparoskopię. Istnieje niewielkie prawdopodobieństwo zakażenia jamy miednicy, dlatego jeszcze przed zabiegiem mogą być przepisane antybiotyki. Po badaniu mogą pojawić się kurcze macicy lub poczucie dyskomfortu. laparoskopia-Przy laparoskopii wykonywane są dwa niewielkie nacięcia (w pępku oraz miedzy pępkiem a kolcem kości biodrowej). Następnie, wpuszczany jest gaz tj, dwutlenek węgla do jamy brzusznej, który ją rozszerza. Laparoskop, rurka wyposazona w soczewki oraz źródło światła, jest umieszczany w nacięciu pępkowym. Przez drugie nacięcie wprowadzana jest chwytak, który pozwala lekarzowi poruszać narządami i bezpośrednio zobaczyć zewnętrzna powierzchnie macicy, jajowodów, jajników i całe wnętrze jamy brzusznej. Podczas laparoskopii mogą zostać rozpoznane: schorzenia jajników,endometrioza, blizny i zrosty w obrębie jajowodów, czy zamkniecie ujść jajowodów. Niektóre z obserwowanych zaburzeń są operowane jeszcze podczas samego zabiegu np. elektrokoagulacja jajników, usuniecie cyst jajnikowych i zrostów, czy zniszczenie ognisk endometriozy. Cały zabieg jest wykonywany w znieczuleniu ogólnym, a powstałe ranki są minimalnie bolesne. Z występujących skutków ubocznych, to istnieje niewielkie ryzyko krwawienia w czasie operacji, zakażenia po operacji czy działania ubocznego znieczulenia. Wielu pacjentów skarży się ponadto na czasowe, ale bardzo nasilone dolegliwości w okolicy barków, które wynikają z ucisku ciśnienia gazu wywieranego na przeponę podczas operacji i podrażnienie nerwu przeponowego. Ultrasonografia- jest to metodą oceny macicy i jajników przy użyciu fal ultradźwiękowych, a nie promieniowania rentgenowskiego. Wykonanie serii badań USG może być dokładną i tanią metodą do kontroli stymulacji jajników. Badanie jest w niewielkim stopniu ryzykowne czy uciążliwe, przy czym uzyskiwane przejrzyste obrazy pozwalają lekarzowi na pomiary dojrzewających pęcherzyków, czy ocenę rozwoju endometrium. Można również wykryć wlókniakomieśniaki czy torbiele jajnikowe. Badania genetyczne-Badania genetyczne pozwalają na ocenę chromosomów płciowych oraz tzw. somatycznych u kobiet i mężczyzn w celu znalezienia różnych nieprawidłowości tzw. aneuploidii. Pozwala to przewidzieć, czy dana para ma większe, czy mniejsze szanse na zapłodnienie dzięki wykorzystaniu różnych zabiegów medycznych np. ICSI- (intracytoplasmatic sperm injection - docytoplazmatyczne wstrzykniecie plemnika do komórki jajowej). Jedną z metod badania chromosomów i genów jest hybrydyzacja fluorescencyjna in situ, dzięki której wykrywane są min. nieprawidłowości genowe w chromosomie męskim Y, tzw. mikrodelecje. Ilonusia---próby wątrobowe to badanie z krwi poziomu ASPAT i ALAT.Robi się ją na czczo. do postaram się poomóc---Takie odruchy wymiotne mogą być z przedawkowania,tak wiec mam pytanie jak zarzywasz folik? Tabex nie powinien robić spustoszenia w trakcje brania foliku. madziuula--- to dośc powazny zabieg dlaczego zaleca się ok 2 miesiące abstynencji.Napewno niedługo będziesz miala kontrole na której lekarz stwierdzi czy już można.Uważam że można przyjmować pigułki przy takim zabiegu,jednak zdania są podzielone. wilijeczka---widocznie Twoja skóra jest wrażliwa na skład wszytskich żeli,pianek itd.Może kup sobie sudocrem jest to maśc dl niemowląt która leczy stany zapalne skóry,znikają krostki,skóra nie ejst taka wrażliwa itrd.Średnie opakowanie to koszt ok 20 zł a staracza na bardzo ługo :) lady F--z medycznego punktu widzenia trzeba odczekac 2 tygodnie i ja bym tez tak radziła.Gdyż podczeba czasu by wszystko isę zagoilo,zbyt wczesne ponowne współrzycie może doprowadzić do naruszenie rany a co za tym idzie ból i krwawienie. gocha22---To nie parwda że jak nie ma się okresu to się NIE chudnie.Poprostu może trzeb zmeinić diete,wiecej sportu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hela 25
piszepani o laparoskopi mam pytanie zwiazane z nacieciami przy tym zabiegu,jedno z tych nacięć jest w pępku ,trzy lata temu z mojego pępka wydzielała sie wydzielina żółta i lepka tz ropa. po dwóch miesiącach przestała i nic sie nie dzieje.na ostatniej wizycie pani ginek.zasugerowała mi że chyba skieruje mnie na laparoskopię,co mam zrobić nie zgodzić sie czy jej o tym powiedzieć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do postaram się pomóc
FOLIK biore raz dziennie po jednej tabletce,w porze obiadowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko koncze pierwsze opakowanie novynete (jeszcze mam 3 tabletki) i mam te plamenia tylko na poczatku byly niewielkie plamienia krwia a teraz, zuwazulam gęstą brązowa wydzieline ale tez nie duzo, mam nadzieje ze ok jest wszystko?wiem ze to tak mnie moze prze 3 opakowania meczyc tylko czy jak jest takie brazowe to tez normalne?, acha i czy w czasie 7 dniowej przerwy musze sie zabezpieczac dodtkowo jezeli to pierwsze tabletki??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bardzo się boję----po pigułkach tzw Po czesto są skutki uboczne w postacji krwawienia ,nawet moga one wystąpić dlugo po przyjęciu tej pigułki.Ból pochwy,jak rownież cewki moze być spowodowane stanem zapalnym hela25---czy wspominałaś coś lekarzowi o ropie? jeśli tak czy brałaś jakiś antybiotyk? oraz czy miałaś podwyższoną temperature?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do postaram się pomóc--- Poraz pierwszy spotykam się z taką reakcją na folik.Dlatego też może lepiej wspomnieć o tym swojemu lekarzowi gdyż podana dawka przez Ciebie jest praswidłowa. lolcia2---tak,to normalne plamienie.Ono będzie się pojawiać i znikac.Może być to lekkie plamienie ale też normalne krawienie,może być koloru brązowego lub może też być to ,,żywa krew\".W czasie 7 dniowej przerwy jesteś chroniona :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość hela 25
nie nie wspomniałam o tym pani gin, ale jak to sie działo to byłam u lekarza rodzinnego który mi kazał robić okłady z rumianka i po tym przeszło nie miałam podwyższonej temperatury.czy to coś grożnego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do postaram się pomóc
dziękuje za odpowiedz,powiem o tym przy najbliższej wizycie u gina.jeszcze raz dziekuję☺☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PAULY78
bardzo Pani dziekuje za dluga i wyczerpujaca odpowiedz!!! pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość postaram sie pomóc
hela25--- To bardzo dorbze że robiłaś okłady z rumianku.A ejszcze lepiej że nie miałaś temperatury.Tak wiec nie ma się czego obawiać,wszystko jest dobrze :) do postaram się pomóc ,pauly 78--- nie ma za co :)jak by co to wiecie gdzie mnie szukać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIERNICZEK
tego sie obawiałam.Niestety moja mama już nie może mieć dzieci.Miała operacje z tego powodu.Czyli mnie też to kiedyś czeka :( A te mięśniaki to to są guzy tak?Czy raczej jest to postać mniej złośliwego raka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gabi673768
Nie wiem czy Pani pominela moje pytanie lubn nie zauwazyla ale powtorze sie . Czy jednak dalej sa male szanse abym zaszla w ciaze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lolcia---również zycze milego wieczorku.Pozdrawiam :) PIERNICZEK---Są to bowiem łagodne i bezobjawowe guzy, które powstają z tkanki mięśniowej macicy. Mogą być pojedyncze lub mnogie. Mięsniaki zazwyczaj pojawiają się u kobiet ok 40 r.ż. Tylko badanie może stwierdzić czy masz miesniaki czy też nie.Narazie prosze się nie obawiać. gabi673768---przepraszam,moglam nie zauważyć(zawsze odp na każde pytanie).Uważam że masz małe szanse na zajście w ciąze.Jednak gdyby okres się nie pojawil,zrob test.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIERNICZEK
narazie nie będe o tym myśleć... nastawie sie pozytywnie.Wizyte mam niedługo i nie chce sie stresować bo badanie mo że być nieprzyjemne tym bardziej że to mój poierwszy raz.Dziekuje za wszystkie odpowiedzi,a nie było ich mało.Napewno sie jeszcze odezwe :) bo kto pyta to nie błądzi :) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamala
mam jeszcze jedno pytanie jak obliczyc date okresu jesli ostatnio mialam 29 lipca do 2 sierpnia.to jak by teraz wypadal.??dodam ze cykl jest co 26-29 dni.prosze o odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość NatalQa87
mam pytanko do was dziewczyny czy ja moge spodziewac sie ciazy bo staramy sie o dziecko 0statnie pare dni kochamy sie bez zabezpieczenia kilka dni przed miesiaczka tez i dzien po miesiacce od miesiaczki mineło 4 dni i przez ten cały czas kochamy sie bez zabezpieczenia i czy jest mozliwosc zajscia w ciaze na tescie wyszło mi ze nee jestem ( pomozcie odpiszcie szybko chciałam jescze dodac ze mam dziwne objawy : od kilku dni boli mnie głowa od czasu do czasu brzuch (nie czesto),w miare duzo jem czesto, pic mi sie chce,a co dziwne miesiaczke mam zawsze 3-4 dni a tym razem miałam 2 dni i to niee wielka w dodatku pobolewają mnie piersi nee duzo ale bola czasem i w dodatku bola mnie czasem jajniki czy to mozna zaliczyc do objawów prosze odpiscie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malamala
prosze o pomoc....:-))))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maqie
dziewczyny ratunku !!!!! wlasnie zaczynam brac tabletki i dzisiaj mam takie bardzo, bardzo delikatne plamienie (tylko wkladka,moze 2-3 kropelki) i nie wiem kiedy pierwsza tabletke, dzisiaj czy jutro jak juz okres bedzie normalny ???? pomocy dziewczyny !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×