Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Matildzia---- zrozumiałam że to jest Twoje 2 opakowanie.W takim razie dla wyjaśnienia napsiz mi ile już trwa te plamienie? nie jest dobrze----Tak naprawde co Tobie dolega może to stwierdzić lekarz po dokładnym badaniu.Ja niestety moge się domyślec.Okres się normuje po 2 latach miesięczkowania,jednak u Ciebie są za duże wachania.Jeśli masz z mamą nieciekawy kontakt to mozesz wybrac się do lekarza z przyjaciółką,kuzynką czy też ciotką-w każdy mrazie z kimś kto jest Tobie bliski.Masz 14 lat i lepiej teraz wykryć ewentualną chorobe niż martwić się później.Przecież możesz iśc do lekarza kobiety,jeśli w czasie wizyty u lekarza poczułabyś się nie pewnie to w każdej chiwli możesz wyjśc z gabinetu. kropla_b---To są zwykłe chrostki które często pojawiają się wokół sutek.Radze tego nie wyciskać bo wtedy można dopiero narobić sobie kłopotu. nanana11na--- z Twojego opisu wnioskuje że ejst to grzybica pochwy.Własnie tak zwany serek nie muśi koniecznie wychodzić z pochwy,może sobie w niej spokojnie siedzieć a po włożeniu palca do pochwy wyjdzie biała substancja przypominająca twarożek. Leczenie może być przeprowadzone tylko przez lekarza. Zwykle, na grzybicę pochwy lekarz przepisuje fungicydy (czyli leki przeciwgrzybicze) w formie globulek, tabletek dopochwowych lub kremu. Stosuje się je najczęściej dopochwowo na noc przez 2 - 3 tygodnie. W leczeniu używa się miejscowo i doustnie np. flukonazol (silny syntetyczny lek przeciwgrzybiczy z grupy triazoli, przeznaczony do podawania drogą dożylną i doustną). W leczeniu miejscowym stosuje się także specjalne antybiotyki niszczące zakaźne drożdżaki - np. clotrimazol, ketokonazol czy nystatynę. Osobiście uważam że najlepsze są globulki i tabletki dopochwowe po których szybko dochodzi do zniszczenia grzyba. ciekawusia---- ze mnie to jest gapa-zapomniałąm wysłać wczoraj maila.Zrobie to dziś gloria---🖐️ :D zmartwiony12345---- głowa do góry : bo narazie nie ma mowy o bezpłodności! Z punbktu widzenia dziecko planowane potocznie mówiąc,,cięzko zrobić\" to dopiero kilka tygodni,niekiedy potrzeba kilka miesięcy(sama wiem po sobie\".A co do niepłodności to mówi się o niej dopiero wtedy kiedy para przez 2 lata regularnego współrzycia bez zabezpiecznia nie zachodzi w ciąze to wtedy sa powody do zmartwień(ale oczywiście trzeba najpierw zrobićserie badań) otes---- Uważam że narazie ciąza Tobie nie grozi.Ale przyjmój tabletki o takiej porze by przez nastepne dni czasowo się zmieścić. zuzia13---kochanie jakie zawracanie głowy :) przypomnij mi tylko do czego mają być te badania to razmdwa i udziele odp.Oczywiście że Tobie pomoge.Jak będxziesz miała wynik to mnie tu znajdziesz :) wilijeczka---- Ciężkie mi zadałaś pytanie :) Ja abrdziej jestem przekonana do pigułek ale wydaje mi się że to dlatego że są długo już na naszym rynku,może dlatego że same je biore? plastry i pigułki mają takie same działanie.Różnią się oczywiście formą stosowania.Ale plastry przynajmniej nie uszkadzają wątroby ale znów szybciej wchałniają hormony.Tak wiec mniej więcej dałam Tobie odp :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dzięki wielkie. Ja ma Zespół policystyczny jajnikow i chciałam zrobić sobie badania chociażby podstawowe z krwi żeby zobaczyc czy cos sie zmieniło po braniu luteiny i metformin. Czy te badania muszą być zrobione z rana i przed zjedzieniem czego kolwiek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gracjanalojek
witam...mam pewniem dylemat.... od jakiegos roku biore tabletki anty (Harmonet)jednak one powodują/nasilają u mnie silne migrenowe bóle głowy dlatego też postanowilam je z tego względu odstawić.....i w ubiegłą srode wzięłam ostatnią tabletke....i wszystko byłoby pewnie ok gdyby nie to ze w sobote pękła nam gumka i teraz nie wiem co mam robić....????nadal zacząc brac kolejne opakowanie od czwartku??boje sie ze jesli tego nie zrobie to moge zajsc w ciąze....doradzcie mi co zrobic prosze bo nie wiem...nie mialam nigdy 100%pewności co do tego ze podczas 7 dniowej przerwy sa dni niepłodne i dlatego wiedząc ze juz odstawie tabletki zabezpieczylismy sie dodatkowo ale pech chcial inaczej i co teraz????prosze was o pomoc.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zuzia13---- Mozesz zrobić badanie krwi (oznaczenie stężenia niektórych hormonów).Koniecznie zrób z rana i na czczo.W czasie wizyty u lekarza napewno ginekolog zrobi Tobie usg. gracjanalojek---w czasie 7 dniowej przerwy jesteś zabezpieczona tak więc nie ma powodu do paniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam :) wpadam sie tylko przywitac a potem zajrze bo mi sie kilka pytan nazbierało :) tak to juz ze ma jest ze ciekawska jestem :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość akka22
Witam jestem w 5 dniu przerwy (po 2 opakowaniu) okres dostalam -tak jak poprzednim razem w sobote- i w zwaizku z tym mam pytanie. Chodzi o to ze podczas okresu (pierwszy - drugi dzien) boli mnie brzuch...dosc mocno... Dzis jes 3 dzien i tez boli tyle ze mniej... Wiem ze niektóre dziewczyny ktore mialy bardzo bolesne miesiaczki odkad biora tabletki nie maja z tym zadnych problemow... dlaczego mnie boli brzuch skoro te tabl maja temu zapobiegac??? Czy to normalne? Ja zanim zaczelam brac Yasminelle nie mialam z tym problemów...owszem bolal mnie brzuch ale najczesciej 1 dzien... a teraz boli dluzej i bardziej...:-(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no Twoj organizm po prostu tak reaguje, ja tez mam bolesne miesiączki, to ze niektórym dziewczynom tabsy pomagaja na te okresowe dolegliwości to nie znaczy ze jest to reguła, poza tym to tylko 3 dni w miesiącu wiec nie ma nad czym ubolewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość motylka__XXX
witam. jak odroznic okres normlany od okresu w czasie ciazy slyszalam ze to sa jakies plamienia ktotkodniowe.. ale jakis dokladniejszy opis??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha22
Mam taki problem jestem 8 miesięcy po porodzie a nadal nie mam okresu w ciązy nie jestem. Może wiesz jak dlugo mośna nie mieć okresu po ciązy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Ataga23
Nie wiem czy jesteś ekspertem ale mam pytanie: Miałam 12.08 inseminację na niepękniętym pęcherzyku - dzień wcześniej pregnyl w zastrzyku 2 jednostki- 13.08 wieczorem byłam na usg i pęcherzyk pękł. Czy jest szansa że 14.08 był jeszcze dniem płodnym? Od dnia IUI kłuje mnie prawy jajnik ( na nim był pęcherzyk) a płodny śluz zauważyłam tylko 12.08 rano ale było go bardzo dużo. Chyba nie mógł sugerować że już trwa owulacja skoro IUI było na niepękniętym kilka godzin później? Generalnie najważniejsze jest dla mnie czy we wtorek 14.08 mogłam jeszcze być płodna (po południu) Dzieki za pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nierozważna
Czy to możliwe żeby podczas pieszczot mężczyzna przniósł na rękach plemnikai czy w tym wyniku może dość do zapłodnienia?? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiacio
ja mam potworne bole podczas miesiaczki bylam u ginekologa ale zapisane ziola nie pomogly.lekarka zaproponowala tabletki hormonalne.jednak boje sie ze przyjmowanie ich w moim wieku (18) moze zaszkodzic zwlascza gdy bede chciala miec dzieci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wg mnie branie tabsów na bolesne miesiączki jest bez sensu... one nie wpłyną na późniejszą płoność ale po co? lepiej walnąć sobie ibuproma i ciepłą herbatke to tylko pare dni w miesiącu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wstydliwa7
Czesto moj okres to 7mio-10cio dniowe brunatne plamienia. do tego jest on mniej lub bardziej nieregularny. Nieregularnosc - przez prolaktyne (mam podwyzszony poziom). Ale dlaczego nie mam normalnego okresu tylko takie niewiadomo co??? Mam 25 lat, miesiaczkuje juz w sumie od 10ciu. Dawno sie nie badalam na prolaktyne, wiec nie wiem jak jest teraz, ale podejrzewam, ze skoro okres mam nadal nieregularny, to prolaktyna jest powyzej normy. Bralam jakis czas temu przez dluzszy czas bromergon, jednak uciazliwe skutki uboczne (nudnosci - tylko podczas snu ich nie czulam :O, duza nadwrazliwosc na swiatlo, bole glowy) spowodowaly, ze rzucilam to dziadostwo w kat :O Czy jest inny srodek nie ogalacajacy za bardzo kieszeni czy tylko ten nieszczesny bromergon? Czy nieleczona prolaktyna niesie za soba jakies inne dalekosiezne skutki (oprocz trudnosci z ewentualnym 'zaciazeniem')

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiacio
no moze i bez sensu tyle ze nie kazdemu tabletki pomagaja i ja sie do tej grupy zaliczam.naprawde zeby poczuc ulge konieczne jest wziecie duzej ilosci a to powoduje dolegliwosci zoladkowe...:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zawsze można zastosować czopki, albo tabletki przeciwbólowe na receptę (mocniejsze, a weźmiesz jedną i podziała). Na przykład ja biorę Ketonal - jest na receptę, ale biorę 1 taletkę i nic mnie nie boli nawet 6-8 godzin....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiacio
na recepte biore teraz aponaproksen sa rezultaty ale tez potrzebuje duzej ilosci tabletek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matildzia
Witam Pania ponownie, opisze raz jeszcze moja sprawe:) Zazywam Harmonet od 5 miesiecy (teraz w trakcie 5 opkowania), w czasie 2 opoakowania- pod koniec mialam lekkie plamienia,ale zakonczylo sie to wraz z normlanym okresem w 7 dniowej przerwie. 3 i 4 opakowanie rowniez normlanie. Konczac 4 opakowanie podkusilo mnie,zeby wyprobowac jak organizm zareaguje na "nie robienie przerwy" czy faktycznie uda sie przesunac okres. Niestety po wzieciu czwartej tabletki piatego opakowania zaczelam plamic/krwawic i tak mam do teraz a zostalo mi 9 tabletek do konca opakowania(plamie juz ok 9 dni). Nie wiem co zrobic,ale wydaje mi sie,ze cierlipwie zaczekac na koniec opakowania, mysle ze dostane normlanie okres w ciagu 7 dniowerj przerwy a potem brac normlanie. Juz nie bede zazywac 2 opakowan pod rzad-zawsze bede robic 7 dniowa przerwe-bo widac,ze organizm sie tego domaga. Nie ukrywam,ze jestem tym faktem troche zdenerwowana, naczytalam troche,ze biorac kilka opakowac pod rzad mozna krwawic,- pije wapno, ktore poodbno pomaga na macice-zmniejszajac krwawienie. Jednak chcialabym poznac Pani opinie w tej sprawie. Z góry dziekuje za odpowiedz, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mam pytanko :) moj maz w piatek bedzie robiła badanie nasienia, ale laborantka kazał mi je przyniesc dopiero przed 18, i mam pytanie czy to nasienie moze byc z rana?? wiem dziwne ale kurde jakos nam ta godz nie pasuje bo on pracuje ... dziekuje za odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos444
dzień dobry Pani doktor! Chciałabym zapytać jakie jest prawdopodobieństwo że jeste w ciąży Okres miałam 22 lipca do 27 lipca w ostatni dzien uprawiałam sex z moim chłopakiem zabezpieczyliśmy się prezerwatywą ona nie pękła i nic w tym rodzaju Czy to możliwe że pomimo tego mogę być w ciąży proszę o radę bo nie wiem co mam myśleć a okresu jak coś mam się spodziewać w okolicy 22 sierpnia dziękuję z góry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ktos444
zapomniałam dodać że mam dość długie cykle 28 nawet do 32 dni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Anuska_21
hej ostatnio jak bylam u gin wykryla stan zapalany i przepisala mi tabletki dopochwowe macmiros complex 500. po zazyciu tych tabletek mialam przezroczytsy gesty sluz. jednak teraz jest on jak by kremowy i taki lepki.. czy to ma zwiazek z tym ze za ok 5-7 dni powinnam dostac miesiaczke? mam juz tpyowe objawy bol iersi i spuchniete brzucho jak nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wagamama
Witam Od dłuzszego czasu przewaznie jest to rano, wstaje i czuje ze z mojej pochwy wydobywa sie powietrze ,to jest tak jakby pierdziala , przepraszam za brzydkie słowo, ale nie umiem inaczej wytłumaczyc. Co to moze byc? No i drugie pytanie: podczas stosunku z mezem boli mnie w srodku, tylko to jeszcze zalezy od pozycji. Nie pamietam juz jak bylo przed porodem czy mnie bolalo, alec hyba raczej nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Strunka...............
w wieku 49 lat skończył mi sie okres. Nie miałam żadnych upławów, czyściutko, a jedynie dolegliwości pocenia i goraca. Po 2-3 latach dolegliwosci ustały, natomiast notorycznie mam upławy żóltawego koloru. Czy to normalne? a drugie pytanie - czy to znaczy, że moja menopauza sie zakończyła i już nie wrócą uciążliwe uderzenia gorąca i poty? Czuję się b. dobrze bez HTZ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goscccc
witam co może byc powodem niskiego progesteronu? wynik 5.01 ng/ml wynik prolaktyny natomiast to 17.83

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIERNICZEK
czy to naprawde wstyd gdy chłopak poszedłby ze mna na pierwsa wizyte do ginekologa ?i wszedł do środka?był przy mnie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nastja
Witam, wyczułam sobie w lewej piersi na samej górze zgrubienie-mama po "zbadaniu" mi piersi stwierdzila, że wygląda jej na to że mam powiększony węzeł chłonny, dodam że jestem przed okresem, proszę o odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mama Emilka
Moje pytanie.Rok tem urodzilam dziecko.Po porodzie bylam tylko raz u lekarza.28 sierpnia mam wizyte do ginekologa. Okres mialam 10 sierpnia i chcialabym sies pytac czy moge w tym miesiacu czyli za 2 - 3 dni starac sie o kolejna dzidzie?Moze dojsc do zaplodnienia a za kilka dni mam wizyte i lekarz na pewno bedzie robil mi cytologie.Czy lepiej ze starankami poczekac do nastepnego miesiaca.Troche moje pytania sa skomplikowane,ale prosze o odpowiedz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×