Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Gość anetaaaaaaaaaaaaaa
witam, z mezem staramy sie o dzicko pare miesiecy, ostatnio stosowalam testy owulacyjne. cykl moj to 26 dni, zaczelam je stosowac od 10 dnia do 15 i zawsze wychodzily 2 kreski i przez te 5 dni probowalismy i jutro mam dostac okres i juz czuje ze dostane bo mnie brzuch boli:(. dodatkowo mam tylozgiecie macicy i stosowalismy rowniez pozycje od tylu. Co moze nam jeszcze pomoc zeby zajsc w ciaze????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martt----To że masz takie miesiączki może leczyć u podnóża Twojej natury.Najwyższa pora do ponownego badania cytologicznego wstydliwa---Nie ma znaczenia w którym dniu cyklu zostanie pobrana próbka. anetaaaaaaa------- To jest dobre dla kobiet które mają tyłozgięcie macicy( po stosunku pod pupe podłożyć poduszke i unieś wysoko nogi-nejlpeij oprzeć je o ściane) Moze tez warto pomyślec o witaminach dla męża? np: witamina C ,cynkzwiększa ilośc spermy i jej żywotność

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A proszę mi jeszcze powiedzieć czy mogłobyć za wcześnie na test ciążowy gdy stosunek podczas owulacji miałam 8, 11, 13 sierpnia. Czy już moge całkowicie wykluczyć ciążę ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIŁEK
Pani doktor byłam u mojej ginko i zmieniła mi tabsy bo jej powidziałam o tych jajnikach i że mnie bolą jak przy owu. i powiedziała że pewnie są za słabe więc zmieniła mi na Cilest i powiedziała że jak skończę opakowanie Novynette to mam nie robić 7 dniowej przerwy tylko zacząć od razu brać Cilest. Mam tak zrobić bo już sama nie wiem. Proszę o poradę bo różnie dziewczyny na forum piszą i teraz się bardzo zastanawiam. aha i pani doktor czy będę zabezpieczona już od 1 tabletki tych nowych tabsów czy mam się dodatkowo zabezpieczać a jeśli tak to ile czasu. Bardzo proszę o odpowiedz i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIERNICZEK
to fajnie bo rozmawiam z kimś kto ma doświdczenie,a jeśli tak to mam jeszcze jedno pytanie.Czemu z każdym razem gdy rozpoczynam z moim chłopakiem stosunek to odczuwam na początku ból?martwie sie że może to być coś poważnego.pużniej już w trakcie jest dobrze.Mam też bardzo silne bóle podczas miesiączki albo 2dni przed tym jak mam ja dostać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiz
Mam pytanie w sprawie tabletek. Po tym jak w necie znajduję wciąż różne rozwiązania już zwątpiłam jak powinnam postąpić. Co robić jak się zapomni kilku tabletek? Wyjechałam na wakacje bez tabletek :( Przez co pominęłam 5 tabletek. Jak wróciłam znalazłam na portalu farmaceutyczno-medycznym informację że jak się pominie kilka tabletekto trzeba te pominięte wyrzucić z opakowania i jeżeli zostało tam jeszcze conajmniej 7 to brać resztę do końca, potem przerwa 7-dniowa i następne opakowanie normalnie. No i przez 7 dni się dodatkowo zabezpieczać. Więc kończę teraz tamto opakowanie, ale już nie wiem czy to dobrze, bo inne źródła mówią żeby od razu zrobić przerwę 7 dni i zacząć nowe opakowanie, a tamto już pominąć. Dodatkowo sytuację komplikuje fakt, że po raz pierwszy odkąd biorę tabletki zdecydowałam się raz nie robić przerwy między opakowaniami i pierwsza zapomniana tabletka to była 9 z drugiego opakowania branego bezpośrednio po porzednim. Co robić? Pomóżcie proszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nova26
Po prawie roku nie używania tabletek,rospoczęłam nowe opakowanie w środku cyklu(21 dnia licząc od pierwszego dnia ostatniej miesiączki). Po 10 dniach brania tabletek wystąpił okres(czyli wystąpił zgodnie z dniem kiedy wystąpil by gdybym ich w ogole nie brała). Kontynuowałam branie tabl do końca opakowania. Dziś jest pierwszy dzień z 7-dniowej przerwy. Mam wątpliowości i wielki dylemat kiedy teraz wystąpi mi okres.... Uprzejmie proszę o informacje i z góry dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
martt--- Uważam że już możesz zrobić test ciążowy ale jeśli chcesz w przychodniu możesz zrobić już test beta hcg MIŁEK---Bedziesz odrazu zabezpieczona.Ja jednak radziłabym zrobic 7 dniową przerwe.Pozdrawiam :) PIERNICZEK---Skoro ból jest tylko na początku a potem wszystko jest wporządku to jesteś poprostu za mało nawiżona.Aby było wszystko odbyło się bez bólu warto kupić żel nawilżający(w aptece bez recepty) np intimel (ok 9 zł),Durex Top Gel (ok 15 zł).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIŁEK
Pani Doktor a jakbym jej nie zrobiła to jakie mogą być konsekwencje. Może mi Pani napisać? i czy zabezpieczenie będzie takie camo z przerwą lub bez?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maggiz--- Za dużo pigułek omijasz dlatego też trzeba dodatkowo się zabepieczyć.Najlepszym rozwiązaniem dla Ciebie by była zmiana pigułek na zastrzyk lub plaster. Nova26---Może być tak że teraz w tej przerwie nie dostaniesz okresu,ale wszystko napewno wruci do normy w następnym opakowaniu.Tak więc również dobrze możesz mieć okres w nastepnej przerwie i też wszystko będzie wporządku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIŁEK
czyli mam zrobić tak: skończyć opakowanie tabsów novynette zrobić 7 dni i zacząc stosować Cilest od 8 dnia czy dobrze myślę i nadal jestem zabezpieczona choć to już inne tabletki prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Nova26
Tak też podejrzewam,bardzo dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiz
Myślałam już o tym żeby przejść na plastry ale na razie chciałabym wiedzieć jak wyjść z tej sytucji w którą teraz zabrnęłam, bo ze swoim ginekologiem będę mogła skonsultować się dopiero za tydzień. Skoro wzięłam pod rząd 29 tabletek, a potem pominęłam 5 i znów biorę to teraz powinnam brać tak jakbym kończyła to przerwane opakowanie czy jakbym zaczęła nowe? I jak długo powinnam się dodatkowo zabezpieczać? Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIŁEK
o kurczę to jednak chyba zrobię tą przerwę bo takich cyrków to ja nie chcę. Bardzo dziękuję za odpowiedz i muszę powiedzieć że bardzo fajnie się z Panią klika. szkoda że moją ginko tak porozmawiać się nie da choć też jest fajna tylko może przemęczona. A może mi Pani powiedzieć co sądzi o tych tabletkach Cilest bo ja mam 27 lat i też się naczytałam o nich takich rzeczy że głowa boli a może wcale nie są złe???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIERNICZEK
ale mi sie wydaje ze jesli chodzi o nawilżenie to nie mam z tym problemu...ale kupie ten żel i zobaczymy.A może być tak że ten ból odczuwać moge przez to że między stosunkami mamy duże odstępy czasu?No i czy to jakoś mi pomoże ten żel,czy ciągle będe musiała go uzywać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Postaram się pomóc - jestem w trakcie badań hormonalnych, lekarz u mnie stwierdził zespół policystycznych jajników. Dziś odebrałam pierwsze badanie, E2 czyli estradiolu, wyszedł mi 21.05 pg/ml normy-- faza folikularna 26.6-161, faza lutealna 32.7-201, menopauza 5.37-38.4. Czyli ja chyba mam zwrócić uwagę na fazę folikularna? Czyli mam za niski Estradiol. Co może być powodem za niskiego poziomu i jak można temu zaradzić? Proszę o pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIŁEK
a dłuugo będzie Pani na wychowawczym bo jak krótko to pewnie Pani nas sobie odpuści a może jednak nie bo my mamy dużo problemów i chętnie byśmy dalej z Panią klikały. Ile jeszcze Pani z Nami będzie ????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość anetkaaaaaaaaaaaaaa
czy endometrioza wyjdzie podczas zwyklego badania usg?? oraz niedroznosc jajowodow???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goch22
Nie ja nie biorę rzadnych tabletek i nigdy ich nie bralam. Czy to mozliwe że to są jakieś komplikacje po porodzie? Prosze odpisz mi!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość goch22
potwornie się boję, że to cos poważnego!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie wiem czy to pytanie było już w tym temacie, wiem,żę często się pojawia i każda ma inne zdanie. czy alkohol ma wpływ na działanie pigułek? nie mam na myśli na picia sie od razu po jej zażyciu,ale parę godzin później.pozdr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowai22
Mam pytanie....czy moge tak zrobic??? Ostatnią tabletke z opakowania biorę w środe i okres dostaje w sobote. Chaiałabym przesunąć okres żeby dostawać go w poniedziałek i wtedy ostatnią tabletkę musiałbym wziąść w piatek. Wiem ze mogę wziąść 23 tabletki (wziąść dodotkowo 2 tabl z drugiego oapkowania) ale wtedy zostanie mi w tym opakowniu 19 tabletek i będzie leżało ( a nie są tanie). Czy moge wziąść 2 opakowania bez robienia 7-dniowej przerwy, z tym że to drugie z kolei opakowanie zakończyłabym na 16-stej tabletce (piątkowej)??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maggiz---Zrób tak jak byś zaczeła nowe.Radziłabym do końca opakowania dodatkowo się zabezpieczyć.Kolejna sprawa pomyśl o plastrach które naklejasz raz na tydzień wtedy napewno nie bedziesz miała takich zmartwień jakie amsz teraz :) MIŁEK---Nie chce robić reklamy ale ja sama urzywam cilest i jestem z nich bardzo zadowolona(wprawdzie z cilestem mam kontak rok czasu,ale zdąrzyłam je dośc dobrze poznać)dużo kobiet w podobnym wieku do twojego sobie je chwali gdyż nie zawierają tak dużo hormonów. Tak szybko to ja Was nie opuszcze :) wychowawczego mam jeszcze dobry rok,ale jeśli jeszcze będziecie chcieli znac moje zdanie to nie widze problemu.Poprostu moim celem jest by ten topik trwał trwał i jeszcze raz trwał jak najdłużej. PIERNICZEK---Częstotliwośc stosunku nie ma nic wspólnego z bólem.Żel napewno Tobie pomoże.Jesli gdyby to nie pomogło przyczyny bedziemy szukać gdzie indziej. Ejmi--- Niżej podam Tobie normy Estradiol jednostki w pmol/l faza folikularna 0 - 587 owulacja 124 – 1468 faza lutealna 101 – 110 menopauza 0 - 110 Niski poziom estradiolu może być przyczyną zbyt małej wagi. Niski estradiol świadczy tylko o braku owulacji, zastosowanie stymulacji powinna być tu skuetczna. anetkaaaaa---usg wykryje endometrioze. niedrożność jajowodów Najpopularniejsza metoda wykrywania niedrożności jajowodów to tzw.histerosalpingografia. Do jamy macicy wprowadza się pod ciśnieniem kontrast, doskonale widoczny na wykonywanym póżniej zdjęciu rentgenowskim. Jeśli droga wyznaczona przez kontrast urywa się w jajowodzie, nieznaczne podwyższenie ciśnienia pod jakim podawany jest kontrast, używany podczas badania, może powodować iż niewielki zrost w jajowodzie \"rozkleja\" się. goch22---Nie potrafie odp jednoznacznie na Twoje pytanie.Czy miałaś może robione usg??? są kobiety które (karmia piersią)i dostają okres już mieisąc po porodzie ale są tez i takie gdzie nie karmią i nie mają 2 lata.Tak wiec namawiałabym Ciebie na wizyte u lekrza w celu zrobienia badania. White Chocolate---Papierosy,nakotyki,alkohol mogą osłabić pigułke nawet pare godzin po jej zażyciu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowai22
Postaram się pomóc------właśnie przeczytałam twoją wypowiedź do jednej z dizewczyna na forum że alkohol obniża działanie pigułki... Tu na forum ciągle krążą info że alkohol nie obniża działania anty... Jak to w końcu jest?? I jak ilość alkoholu osłabia działanie anty???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novynetka
hej ja mam pytanie mam nadzieje ze mi pomozesz wczoraj wrocilam z gor od przedwczoraj mam plamienia biore tabletki novynette do przerwy zostalo mi 5 tabltetek czemu tak sie dzieje czy to moze byc objaw ciazy?prosze o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 88888
Miałam okres 10 dni za wczesniej ale byl normalny jak zawsze a w tym miesiacu dostalam 5 dni predzej ale byl skapy czy mam sie obawiać???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIERNICZEK
ta stronka dzięki Pani napewno będzie trwać długo i długo.Dziękuje za wszystkie porady.Jak będe mieć pytania to napeno sie odezwe. :) I jeszcze jedno... czy po tabletkach antykoncepcyjnych są trudności z zajściem w ciąże?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novynetka
prosze o rade

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×