Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

Gość Postaram się pomóc

Masz pytanie-chętnie pomoge

Polecane posty

Gość novynetka
Pani doktor prosze mi pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Lady F
Witam. Jestem w rozterce. Niedawno zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne i przy pierwszym opakowaniu zapomniałam przedostatniej tabletki (zawsze biorę o 21), wzięłam ją popołudniu następnego dnia i ostatnią tabletkę normalnie. Potem tydzień przerwy i następne opakowanie bez zapominania. Jeżeli kochałam się po drugim opakowaniu w tygodniu przerwy jest możliwośc żebym zaszła w ciążę? Wiem że brzmi to troszkę paranoicznie ale cóż nie bardzo chciałbym mieć teraz dziecko =]. Proszę oświećcie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MIŁEK
CZYLI POPROSTU GENIALNIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Bardzo mnie to cieszy Pani Doktor bo mam jeszcze parę pytań dotyczących tych tabletek ale to już jutro bo muszę już kończyć i iść do domku. Jeszcze raz dzięki za porady i do jutra. :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novynetka
chyba jednak nikt mi nie pomoze:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIERNICZEK
Co moge brać na bolące sutki przed okresem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość maggiz
Dzięki za pomoc. Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
novynetka - spokojnie P. Doktor nie odpowiada od razu. Musisz chwilkę poczekać, na pewno odpowie. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novynetka
Mart dzieki bo juz myslalam ze mi wcale nie pomoze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mówi pani ze wiele lekarzy zaleca ostrożnośc w pierwszym tyg stosowania pigulek wiec jesli wspolzylam 6 dnia bez zabespieczenia to prawdopodobne jest to ze moglam zajsc w ciaze? dodam tylko ze moj facet nie skonczyl we mnie, ja cały czas mam nadzieje ze zrobic sobie dzidziusia to nie tak łatwo:)acha tak w ogole to byl moj pierwszy raz w zwiazku z tym czy powinnam udac sie do mojej pani gin. na jakies badanie czy cos? przepraszm ze te głupie pytania ale jak to sie mówi kto pyta nie błądzi:)pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość daria xyz
prosze mi odpowiedziec, jest taki swiezy temat gdzies tu obok 'plamienie objawem ciąży?', jestem bardzo wystraszona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiacio
a ja chciałam zapytac czy pani doradzila by mi tabletki hormonalne w zwiazki z moimi bólami czy raczej namawiala do stosowania innych metod

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Matildzia
Witam, dziekuje bardzo za odpowiedz, czyli rouzmiem,ze moje krwawienie raczej jest rzecza normlana, uspokoila mnie Pani. Juz nie bede zazywac tabletek bez przerw, dziekuje za pomoc i pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość plamienia
postaram sie pomoc dziekuje Ci za wszystkie rady, informacje i w ogole za odpowiedz na kazde moje pytanie ;) pozdrawiam jeszcze niecaly tydzien i sprawa z moimi dziwnie skapymi plamieniami bedzie jasna juz nie moge sie doczekac... jak nigdy wizyty u gina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Witam.Ja mam pytanie dotyczace duphstonu gdyz taki lek biore. Czy jak odstawie duphaston to czy nalezy zrobic test???Jak tak to po ilu dniach ??? Biore po 2 tabletki dziennie i mam lekkie brudzenie ale nie zawsze od czasu do czasu czy to normalne??? Bede wdzieczna za odpowiedz.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nowai22--- Pigułka osłabia wątrobe,alkohol również.Wypicie alkoholu w dużej ilości moze doprowadzić do torsji a co za tym idzie pigułka się nie wchłonie(jeśli ma to miejsce 4-5 godzin przed przyjęciem pigułki) novynetka---To małoprawdopodobne byś byla w ciaży jeśli regularnie bieżesz pigułki.Wpływ na to miał być może klimat(góry) przy stosowaniu antykonecpji hormonalnej częsco występują plamienia/krwawienia śródmiesiączkowe.Napewno wszystko wruci do normy :) (ja na każde pytanie odp,nikogo nie ,,olewam\" poprostu najczęsciej można mnie spotkać z rana i wieczora :)) 8888----czy stosujesz jakąś antykonecpcje??? uważam że narazie nie ma powodu do paniki. PIERNICZEK----Pigułki teraz sa tak dorbze opracowane że nie powinno być w przyszlości problemów z ciąża.Jeśli bedziesz miała pytanie to [ytaj,wiesz gdzie mnie szukać :) LadyF---nie masz powodu do niepokoju :) w 7 dniowej przerwie również jesteś chroniona :) MIŁEK---tak wiec do jutra :) Lolcia2--- To prawda zrobic bobaska to nie łątwa sprawa :) Nie każda kobitka przy pierwszych pigułkach stosuje gumki ,w każdym razie ja nie spotkałam się z takim rodzajem wpadki :) p[rzyjeło się że po ,,pierwszym razie\" najlpiej wybrać się z wizytą do ginekologa.Niestety takich kobiet jest mało..I pytać zawsze można :D daria xyz--- plemienie objawem ciązy? - bzdura.To nie objaw lecz może być tak że kobieta jest w ciazy a o tym nie wie gdyż moze mieć normalne mieisączki lub plamić do 3-4 miesiąca.Zdarza się ze kobieta nie dostaje okresu,idzie do lekarza a tam się okazuje że jest to 12-13 tydzień kasiacio---Możesz spróbować brać pigułki ,jednak gdyby po 3 miesiącach byłoby coś nie tak to albo zaryzykowac i znów wybrac inne(niestety ale pantyk.hormonalnje często my kobiety muśimy być taki królikami) Plastry są podobne do pigułek ale często miewam dziewczyny które bardzo źle znośiły pigułki a świetnie im słżo przy plastrach(mimo że prawie tak samo działają) jeśli gdyby to nie przynisolo rezultatu to zdecydowanie zrezygnmowac z hormonalnej antyk. Matildzia---Wszystko jest na dobrej dordze.Jeśli bedziesz miała jeszcze pytania to pytaj :)Pozdrawiam :) życze udanego wieczorku : do jutra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do postaram się pomóc
prosze cię bardzo o pomoc jestem załamana niedawno skończyłam 16 lat i jeszcze nie dostałam okresu jestem niska mam 153cm wzrostu waże 40kg moja mama dostala okres w wieku 15 lat co ja mam zrobic???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novynetka
dziekuje bardzo za odpowiedz pani doktor to mysli pani ze powinnam poczekac do okresu czy isc do lekarza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość novynetka
dodam jeszcze ze to 7 opakowanie i nigdy wczesniej nie mialam plamien

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna-gda
Witam, mam 23 lata i od zawsze nieregularne miesiączki. Do tej pory wszyscy lekarze ginekolodzy u których byłam, mówili że to normalne. Dlugość mojego cyklu wahała sie w granicach 35-45 dni a czasami zdarzało sie ponad 60dni. Ostatni trafiłam do Pani ginekolog-endokrynolog. Ona jako pierwsza zleciła mi badania. Zrobiłam wiec w 22dc: -progesteron- wynik: 8,83ng/ml -prl w teście z mtc - wynik: pierwsze pobranie 531,2 uIU/ml, po 1godz po tabletce 7760uIU/ml -TSH : wynik- 2,26 uIU/ml CZy moje wyniki są bardzo złe?? Po wizycie z wynikam badań dostałam Bromocorn 1/2tabl doustnie i Luteinę 2x2 dopochwowo przez 10 dni między 16a 25 dniem cyklu. Z tego co wyczytalam na ulotkach i w internecie to leki te stosuje się przy leczeniu niepłodności. Ale Pani dr nic mi o tym nie wspomniała, ale zaczęłam się martwić czy przypadkiem nie jestem niepłodna. Wyczytałam także, że po zaprzestaniu przyjmowania Luteiny w ciągu 7 dni powinna pojawic sie miesiączka. Czy to prawda?? Bo u mnie dziś mija ten 7 dzień a miesiączki brak. Nie wiem czy mam się martwic?? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kasiacio
bardzo dziekuje za odpowiedz:))juz zastanawiam sie nad terminem wizyty u swojej pani ginekolog.ale spytam jeszcze czy to naprawde jest normalne ze te okresy sa az tak bolesne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość justyna-gda
Może pytanie czy powinnam sie martwić żle sformuowałam. Miałam na myśli to czy mogę po tym podejrzewać ciążę, bo z narzeczonym nie zabezpieczamy się podczas stosunków. Nie ukrywam, że chciałabym być w ciąży :) ale nie wiem czy moge..:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuje za odp. A na wizyte wybiore sie w niedalekiej przyszlpscci napewno:) lepiej sobie wszystko sprawdzic:)milego wieczorku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość do postaram sie pomóc
mam pytanie zwiazane z insymilacja.jeśli możesz to proszę powiedz mi jakie badania powinnam zrobić przed tym zabiegiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość PIERNICZEK
a co z moimi bolącymi piersiami przed okresem(dokładnie to sutkami)?jest jakiś dobry lek na ten bół?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość druuu
hello Mam 25lat i stwierdzone po badaniach PCOS (zespół policystycznych jajników) i ważę 95kg (wyglądam na 70-nie wiem jakim cudem, mniejsza o to). Z moim partnerem od kilku lat używamy przy stosunku tylko prezenwatywy, ale chcemy teraz kochac się bez gumki. Ginekolog powiedział mi, że ważę stanowczo za dużo i nie wypisze mi żadnych tabletek antykoncepcyjnych. A endokrynolog chciał mi przepisac Diane 35 ale tym razem ja nie chciałam ze względu na skutki uboczne o jakich tu czytam. Moje pytanie- czy waga ma wpływ na to czy mogę/niemogę brac tabletki antykoncepcyjne? Chyba każdy ma prawo do seksu bez względu na wagę...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość pomocyabra
mam takie pytanie: jezeli kochalam sie w 17 i 18 dniu cyklu z prezerwatywa ktora nie pekla nie zsunela sie itp to czy jest jakas mozliwosc ze jestem w ciazy.? Chce zaznaczyc ze to byl moj \'pierwszy raz\' dzis powinnam dostac okres ktory sie nie pojawil wiec czy to oznacza ze jestem w ciazy?? Generalnie moj cykl ma ponad 30 dni.. a jest mozliwosc ze sie cos przesunelo od tego \"pierwszego razu\'? Prosze o odpowiedz bo jestem zalamana :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nowai22
Mam pytanie....czy moge tak zrobic??? Ostatnią tabletke z opakowania biorę w środe i okres dostaje w sobote. Chaiałabym przesunąć okres żeby dostawać go w poniedziałek i wtedy ostatnią tabletkę musiałbym wziąść w piatek. Wiem ze mogę wziąść 23 tabletki (wziąść dodotkowo 2 tabl z drugiego oapkowania) ale wtedy zostanie mi w tym opakowniu 19 tabletek i będzie leżało ( a nie są tanie). Czy moge wziąść 2 opakowania bez robienia 7-dniowej przerwy, z tym że to drugie z kolei opakowanie zakończyłabym na 16-stej tabletce (piątkowej)??????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
do postaram się pomóc---Jeśli dziewczyna do 16 roku życia nie dostanie okresu to zalecam wizyte u lekarza.Być może wszystko z Twoim organizmem jest w porządku,ale lepiej to spraedzić.Powiedź jeszcze czy masz śluz ,jeśli tak to jaki on jest? novynetka---poczekaj do okresu.Gdyby coś się nie zmieniło to udaj się do lekarza. justyna-gda---- Dostałaś Bromocorn i Luteine na poprawe Twoich wyników(to nie znaczy że jesteś niepłodna ) Te leki stposuje się gdy masz cykle bezowulacyjne,bolesne miesiączki,przy zaburzeniach miesiączkowych,do potrzymania ciązy.W czasie stosowania luteiny okres najczęsciej pojawia się w ciągu 7-14 dnia jej stosowania.Jeśli w tym czasie się nie pojawił to wtedy zwiększa się dawke.Póki co nie masz powodu do zamartwiania się :) Martwią mnie Twoje długie cykle. kasiaco--- Niestety bardzo często kobiet tak ma. pierniczek----Rumianek w postacji kremu rumiankowego (nie znam firmy) smarowany na sutki przyniesie ulge. do postaram się pomóc---- to zalerzy od lekarza który będzie robił Tobie insymilacje.Niektórzy bazują się tylko na badaniu hormonów ale zazwyczaj zaleca wykonanie następujących badań: u kobiety-hormony (standard), HIV, cytomegalia, zoltaczka, badanie mykologiczne, HSG (droznosc jajowodow - przy niedroznych IUI nie ma sensu). u faceta-spermogram, spermokukture i test migracyjny druuu----Poraz pierwszy stykam się z tym że lekarz nie chce przepisać pigułek przy takiej wadze.Mhm dziwna sprawa.Pigułki mogą stosować kobiety o każdej wadze! dlatego też może warto zmienić lekarza? Nie ździwiłabym sie gdyby to tyczyło się o plastry gdyz u osób z nawet lekką nadwagą moge one nie dać rezultatu.A co do Diane-dobrze że się nie zgodziłaś :) pomocyabra---17 i 18 dzień cyklu to dni płodne.Ale jeśli z gumką nic złego się nie działo to nie ma póki co powodu do stresu.Okres mógl się Tobie przesunąc z wynkiku stresu związanego np z niechcianą ciąża. nowai22---zbyt duże to jest kombinowanie które ja osobiście bym odradzała.Owszem możesz nie robić 7 dniowej przerwy ale pamiętaj że może być tak że u ciebie ten mechanizm nie zadziala i dostaniesz normalnie okres lub plamienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gocha22
Dziękuję ci za pomoc a do lekarza wybieram sie jutro i mam nadzieje, że to nic poważnego. Jeszcze raz dziękuje i dozobaczenia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×