Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

Zurkowa mam pytanie. ja pracowałam od lipca do września mając mniejszą wypłate, od października dostałam podwyżkę, wiec mi zliczyli tą średnią od lipca tak?? czy to znaczy że taraez do końca l4 będę dostawała tyle samo co w tym miesiacu. A gdybym pracowałam do końca grudnia a wiec przepracowałam normalnie te 3 miesiące z wyższą wypłatą to wtedy chorobowe byłoby wieksze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam. czytam co piszecie o l4 i wierzyc mi sie nie chce. Jestem na zwolnieniu dopiero od tygodnia ale jak dostane mniej niz dostaje to nie wiem:( a moze to zalezy od tego jaka kwote ma sie na umowie? Nie zawsze zarobki sa takie same. czesto pracodawcy zanizaja kwoty na papierze by mniejsze podatki placic. Ajesli chodzi o gino to musialam isc prywatnie. Panstwowy pan doktor kompletnie mnie zignorowal. Na ostatniej wizycie stwierdzil ze nie wie czy plod jest zywy(a to 12 tydzien) Poszlam prywatnie i sie okazalo ze malenstwo zyje i dobrze sie rozwija. Tylko musze lezec bo ciaza jest wysokiego ryzyka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czarna: ja tez w październiku trafilam do szpitala 14 a do 13 łacznie pracowalam i tez gnoje mi obciely z wyplaty....taka zla bylam... tylko wlasnie tego nie wiem jak to jest bo w tej ustawie jest napisane ze zasilek chrobowy wyplaca sie wlasnie po conajmniej 30 dniach niezdolnosci do pracy, a ja (ty tez) 30 dni na niem nawet nie bylam wiec nie wiem czemu juz ucieli mi...tego sie nie dowiedzialam...fakt bylam 7 dni na L4 we wrzesniu i wiem ze musze je tez liczyc bo miedzy nim a tym koljenym nie bylam w prazy conajmniej 60 dni ale....to i tak wychodzi 25 dni niezdolnosc a nie 30.... ja tez czekam na wyplate i zobaczymu ile dostane minimonia: jak ja dalej tak bede rosla to nie wiem jak to bedzie ja juz jak slon sie czuje....nawet na wage nie wchodze tylko ja musze u gina... czarna: wiec tak WG MNIE jak pracowalas od lipca do wrzesnia za mniejsza kase, potem byla podwyzka i wezme Ci ja po uwage jesli w pazdzierniku nie bylas na L4 jak bylas to jej nie wezme do sredniej...a podwyzka tak po prostu czy zwiazana z zmiana etatu?? bierzesz po prostu PEŁNE MIESIACE liczysz, za pelny miesiac nie liczysz tego gdzies bylas chodz jeden dzien na L4 aspira: z tego co mi sie zdaje to co na papierze....bo potem po 34 dniach juz zus placi nie pracodawca... niby to jest srednia z ilus tam ale tak jakos dziwnie jak dostajesz \" na lewo\" to wlasnie nie jestem pewna jak oni bede liczyc....jak pracodawca daje ci np. jakas czesc tak do reki nigdzie nie jest to potwierdzone papierami jakas lista plac to nie wezma wg mnie tego pod uwage, a czemu ciaza wysokiego ryzyka co tam sie dzieje u malenstwa???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zukowa: bede sie martwila jak dostane wyplate. Mam bogata pszeszlosc ginekologiczna. Wczesny porod, poronienia. Dlugo walczylam 7lat temu o mojego synka ale na szczescie urodzil sie zdrowy:) Teraz ta ciaza nie byla planowana. I.. Jak to czesto bywa mimo poczatkowych krwawien teraz czuje sie dobrze. Mimo to musze lezec ze wzgledu na przeszlosc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Soczek postaram się wysłać dziś do ciebie e-mail z info o in vitro. Minimoniu jestem ,chociaż cały czas jestem leżąco -odpoczywającą cięzarówką to jednak jakoś brakuje mi czasu czasu na kafeterię ale obiecuję że bedę zaglądać w miarę regularnie. Piszecie dziewczyny o ruchach swoich pociech ,mnie też się wydaje że coś czuję ale nie do końca jestem pewna czy to już jest To . Mam jednak nadzieje że jeszcze tydzień lub dwa i będziemy czuć już wyraznie.Ja też już mam 80 E i pierwsze rozstepy ale i tak jestem szczęśliwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć, ostatnie kilka dni spędziłam w sklepach budowlanych i na spotkaniach z rodzinką i znajomymi. Szykuję się do remontu kuchni, łazienki i WC. Z ciążowych tematów to przywiozłam od koleżanki łóżeczko- jest wielkie 140x70 i stoi w garażu. Na wiosnę kupię do niego nowy materacyk. Kupiłam sobie na allegro spodnie ciążowe, mam nadzieję że będą dobre bo są ładne :) http://allegro.pl/item270718599_modne_rurki_dla_mamusi_rozm_38.html Też myślę o staniku już do karmienia ale na razie się wstrzymam, bo teraz mam rozmiar 70D, a nie wiem jaki będzie potrzebny pod koniec ciąży. Szkoda, że z moim rozmiarem jest problem :(, 75 są na mnie jednak za luźne (najwyżej sobie porobię zakładki jak nie znajdę mojego rozmiaru). Pozdrawiam i witam nowe dziewczyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no ja też sobie kupiła dwie pary spodni na allegro - rybaczki, bo bardzo lubię do kozaków rybaczki:) jedne już przyszły ale jeszcze z poczty nie odebrałam:) z tym stanikiem to chyba pójdę normalnie do sklepu bo boję się że kupię coś za małego albo za dużego:) kurczę z tym L4 to faktycznie jazda, ale w sumie jak mi moja księgowa policzyła to będę dostawać takie samo jak wynagrodzenie:) no ale oczywiści strace premię:( no i mnie też czeka remont na razie łazienka, i takie tam małe przeróbki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja bym chetnie poszła do sklepu po stanik, bo jeszcze nigdy nie kupowałam bielizny nie mierzac jej, ale nie mam innego wyjscia, musze przez net kupowac. coral, ja tez leze, juz sie przyzwyczaiłam, ale z checia bym czasami wyszła na spacerek. aspira 🖐️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moim zdaniem nie ma co sie spieszyc i kupowac stanikow do karmienia w okresie ciazy. Owszem biust sie powieksza o kilka rozmiarow, ale po porodzie i tak sie wszystko zmienia. To dziecko pobudza laktacje i w zaleznosci od niego jest albo wiecej tego mleka albo mniej, a co za tym idzie rozne moga byc rozmiary piersi. Podczas ciazy dobrze sie zaopatrzyc w biustonosz na grubych ramiaczkach, taki co to bedzie trzymal piersi na miejscu (zeby sie nie wyciagnely za bardzo ;-) ) Sprawdzaja sie dobrze sportowe bisutonosze bez fiszbin. U mnie fiszbiny w ciazy za pierwszym razem kompletnie sie nie sprawdzily, bo mi dziecko naciskalo na zebra. Podczas karmienia uzywalam biustonoszy m.in. triumpha, bo mialy grube ramiaczka, miekka tkanine z minimum szwow i az 3 haftki z tylu. Przekonalam sie ze zakupione podczas ciazy biustonosze do karmienia zupelnie sie nie sprawdzily, bo ja patrzalam na to zeby byly ladne, szybko sie otwieraly i takie tam, a okazalo sie ze rozmiar byl nie ten (juz po porodzie), tkanina tez nie taka, syntetyczny material podraznial (najlepsza okazala sie czysta bawelna), i zbyt duzo szwow ktore mnie uciskaly nie tam gdzie trzeba. Zdarzylo mi sie pare razy ze za maly biustonosz skonczyl sie nawalem pokarmu i bylo naprawde niewesolo. Biustonosz ma lezec jak ulal i absolutnie nie uciskac nigdzie, bo sie zatykaja gruczoly mlekowe. Moze byc bawelniany z dodatkiem lycry ewentualnie, wtedy bedzie lezal idealnie. Nie zapominajcie ze do biustonosza bedzie trzeba rowniez wkladac wkladki laktacyjne, w innym wypadku bedziecie mialy dwa mokre kola na bluzce w okolicach Waszych piersi :-) To tez zajmuje troche miejsca w biustonoszu, wiec plus minus i jakos znajdziecie idealny rozmiar. To ja CC, spodnie sa super, sliczne! Swietnie ze udalo Ci sie je dostac za taka cene. Tu w Szwecji spodnie tej marki kosztuja 250zl :-( Aspira 🌼 witaj, bo nie pamietam zebysmy sie poznaly wczesniej Ja czuje sie mniej zmeczona (odkad uzupelniam braki zelaza), dzis spalam tylko 6,5 g a i tak czuje sie bardziej rzeska niz tydz. temu o tej samej porze... Pozdrawiam wsyztskie majowki 🌼 Monia79, ja jestem przeciwko fiszbinom w biustonoszach do karmienia m.in. dlatego ze nosi sie je praktycznie na okraglo czyli 24 g. na dobe, a kiedy spisz fiszbiny moga uciskac tam gdzie nie trzeba i jak juz pisalam wyzej kanaly mlekowe moga sie z lekka zapchac, lepiej dmuchac na zimne. W ciagu dnia mozna je za to nosic z powodzeniem, ale ja i tak wole bez.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć dziewczyny :) Widzę, ze piszecie o chorobowych. Ja okurat mam szczęście bo chorobowe cały czas przekazuje mi pracodawca, a potem sie rozlicza w ZUS. Dziewczyny średnia z chorobowego liczy sie z ostatnich 12 miesiecy i jesli miałyście w kazdym miesiącu porownywalne zarobki, to wypłatę na chorobowym w ciazy powinnyście mieć jeszcze większą bo na chorobowym nie odprowadza sie skladek ZUS wiec zostaje wam to wypłacone. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dziewczyny to chorobowe to jest średnia niby z ostatnich 12 miesięcy ale skoro ja pracowałam krócej to mi zliczyli z ostatnich 3. Trochę starciałam na tym chorobowym bo wcześniej miałam niższe zarobki, podwyżkę mam od października. Szkoda tylko że w listopadzie pół miesiąca pracowałam a i tak mi zliczyli jakbym cały miesiac na chorobowym była. Gdybym jeszcze pracowała do końca tego miesiąca to bym miała o 130 zł wyższe chorobowe! A orientujecie sie jak to będzie z macierzyńskim, czy będę tyle samo dostawała co teraz? Co do staników do karmienia to plusia masz rację. Szkoda za wczasu je kupować, bo czy macie dziewczyny pewność czy wogóle będziecie miały pokarm? A jeśli już będziecie miały to piersi mogą być znacznie wieksze niż obecnie. Moja bratowa urodziła kilka dni i ma takie piersi o jakich w życiu nie śniła, gdyż ma mnóstwo pokarmu. Oczywiście to jest indywidulna sprawa każdej z nas, ale ja z takimi zakupami poczekam do maja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witam:) dzisiejszy dzien jest super z tego względu że głowa mnie w końcu nie boli:) odkryłam ostatnio że mam niskie cisnienie (a jak jestem u gin to mam w normie?) więc postanowiłam napic sie dzisiaj małą czarna z mleczkiem i jest super:) u gina pewnie ze stresu mi sie podnosi dlatego mam w normoe:) bo w sumie ja zawsze miałam niskie cisnienie:) pozatym ide dzis do lekarza pierwszego kontakltu po skierowanie na badania na fundusz, co prawda miałam zrobic tylko ogólne ale poproszę tak dla siebie o badanie na cukier i żelazo:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
z tymi stanikami do karminia to ja sie zgadzam że za wczesnie, bo nie wiadomo co będzie po urodzeniu pozatym taki stanik po pół roku jest juz lekko sfatygowany szczególnie jak sie uzywa ciągle tego samego:) wydaje mi się z tym macierzyskim że wynosi tyle co chorobowe bo skro chorobowe to średnia z ostanich 12 miesięcy, ale nie wlicza sie do tego okresu mieięcy gdzie było sie na L4, to macierzyński to ta sama średnia, chyba:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gdybym popracowała jeszcze 1,5 miesiąca miałabym o jakieś 220 zł wyższe i chorobowe i macierzyńskie, ale mówi się trudno. Lekarz wysłał na zwolnienie i kazał odpoczywać, więc nie mam czego żałować, bo gdybym nadal pracowała tak jak wcześniej to różnie by mogło być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej, widze ze tu powazne temety, praca , chorobowe, ja wam nic nie powiem bo nie pracuje i to dla mnie czarna magia:( minimonia podziwaiam cie:) bidulko lezysz ale czego to sie nie zrobi dla maluszka i jego zdrowia:) ja jutro sie wybieram na zakupy musze kupic jakis stanik na codzien bo masakra, spodnie i jakis sweterek, czapke szalik hmm i szlafrok:D troche wydam:( ale co poradze ze nic juz na mnie nie pasuje, a takie mam extra ciuszki:( bede polowac na jakies rybaczki, powiedzcie mi dziewczyny jak to jest kupowac w necie np na allegro, ja mam konto ale jeszcze nic nie kupilam, boje sie ze cos bedzie nie tak ze np, bedzie zly rozmiar, ja wole isc i przymierzyc, ale fajne nieraz sa w necie rzeczy a ja sie tak boje:( ost.cos poczulam w brzuszku po igraszkach z mezem, moze maluch sie przebudzil:) bo to bylo pozno w nocy, mam nadzieje ze to byl bobas i ze wreszcie go bede czuc:) pozdrowka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zizusia ja w sumie na allegro czesto kupuje ale spodnie to pierwdszy raz treraz kupiłam i to dwie pary, co prawda nie wiem jeszcze czy są dobre bo jeszcze ich nie odebrałam z poczty:) ze spodniami ja też miałam problem zawsze i wolałam kupować w sklepie, ale teraz posatanowiłam zaryzykować, bo naprawdę za prawie darmo mozna kupić fajny ciuch:) co prawda używany ale w doskonałym stanie tylko trzeba wyszukać:) z rozmiarem to jest tak że są podane dokładne wymiary i ja poprostu zmierzyłam sobie swoje spodnie ciążowe i wiedziałam czy to ten sam rozmiar:) wiadomo że w takich spodniach pochodzę krótką a nowe w sklepie są w wysokich cenach więc ja postanowiłam sobie kupić jedna parę takich porządnych, dostałam też chyba ze trzy pary po szwagierce, a że potrzebowałam właśnie rybaczki to kupiłam na allegro:) zobaczymy po przymiarce czy dobrze kupiłam:0 no ale się rozpisałam...:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hej,ja jakos nie mam glowy i czasu ani na zakupy ani na inne myslenia.strasznie nie chce mi sie pracowac, a to u mnie jeszcze troche potrwa.w ogole zaczyna sie juz u nas przedswiateczyn szal i pewnie tak do 21ego,do mojego ostatniego dnia w pracy.wczoraj po pracy wreszcie troche lezalam-najpierw oczywiscie posprzatalam mieszkanie po wyjezdzie tesciow-i tak sie przygladalam mojemu brzuchowi ktory naprawde zmienia sie coraz bardziej...czuje ze jestem w ciazy:) w koncu, bo jutro bede juz w 19tym tygodniu,czyli jeszcze jeden i polowa ciazy!no i potem jeszcze troche i juz dolacze do was na urlopie.rozmawialam rano z przyjaciolka, ktora urodzila dwa miesiace temu-znowu kazala mi z usmiechem wypoczywac.mowi ze jej to kazdy mowil i sie smiala,ale ze to jednak ostatni taki okres i jeszcze bedziemy tesknic do spania nieprzerwanego placzem i karmieniem. a jej maly ma szesc miesiecy, je przez 24godziny co 2godziny i regularnie i wazy juz 7kg!!wyobrazacie sobie?:) smieje sie i mowi ze nic z tym na razie zrobic nie moze,ale ze ma powoli rzadziej go karmic...rany, ale nas wrazenia czekaja za jakis czas:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie wróciłam od lekarza pierwszego kontaktu i jestem normalnie wściekła!! co za głupi babsztyl!! ja jej wytłumaczyłam że chcę skierowanie na badania bo niestety chodzę do gin który przyjmuje tylko prywatnie a badania są dość drogie to ona do mnie że one nie może że to mój wybór że chodzę prywatnie, to mogę sobie zapłacić za badania, że to oni płacą za te badania!!no trochę się zdenerwowałam bo kurczę tyle kasy miesięcznie idzie na te głupie ubezpieczenia a ona Ci powie że nie da rady!! no ale dała po długiej gadce!! normalnie można się załamać naszą służbą zdrowia:(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej dziewczyny, a ja sie rozchprowałam i jestem narazie na zwolnieniu.Zurkowa ja robiłam w Corfamedzie Usg 120 plus płytka 20 zeta, ale z tego cp czytałam to u stelki było przyjemniej, więc następnym razem pójdę na Joanitów.Mam zamiar przenieśc się do Mediconceptu, z tym , że oni nieźle sobie życzą.Już nie wiem gdzie mam chodzić.Stelka gdzie Ty chodzisz, że płacisz tylko 50 zł??Ja ostatnio poprosiłąm gina o L4 bo ciągle choruję, a on mi na to ,że Zus nie przewiduje zwolnień w takim przypadku,a ja co 3 tygodnie regularnie jestem chora:(Masakra zmieniam lekarza. Pozdrawiam wszystkie ciężarne kobitki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olinkaka ja mieszkam w brzegu opolskim i tu mam swojego lekarza a do wrocka najbliżej mi było na to usg 3d:) i lekarz na prawdę fajny zresztą w tej przychodni maja dobry sprzęt bo do tej przychodni jeżdżą moi teściowie na jakieś tam specjalistyczne badania:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i dzisiaj faktycznie poczułam ruchy dzidzi (16 tydzień ciąży) i poczułam kilka razy po prawej stronie. Czarna, co według Ciebie będzie, jaka płeć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stelka27***: ojj ja tam bym nie odpusciala jak nie chce dac skierowania to niech da na pismie ze skierowania nie da...a z tym juz wiadomo gdzie isc... olinkaka: zapisalam sie na joanitow bo tam 100 usg + 20 zł foto + 20 zl plytka i ponoc mozna miec nagrane cale badanie 30 min...a terminy jestem zapisana na liste rezerwowa miedzy 17.12 a 21.12 moze sie uda sie ktos sie wkruszy a jak nie to 21.01 dopiero. A dzwonilam do corfamedu to z plyta 160 zł mi powiedziala, terminy sa ale bez przesady duzo krzycza i pytam babki ile jest min na plycie nagrane a ona mowie ze nie wie...wiec dalam sobie spokoj.. iskierka nadziei.: kurcze ja w pon zaczynam 19 tydz i nie czuje ruchow....juz sie martwie....moze dlatego ze nie jestem za chuda....ponoc to ma wplyw...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żurkow widzisz ja sobie a lekarz sobie. on że nie maja kasy bo koniec roku a ja jejże płace ubezpieczenia społeczne i tak w kólko! następnym razem pójdę do innego lekarza. a jak zapisywałam sie na joannitów to też byłam na liście rezerwowych, ale przyjeli mnie tak jak chciałam bo sie zwolniło miejsce no i od razu zapisali mnie na 9 stycznia na kolejne badanie:) a płytke mam chyba z 40 min i pokazane jak gin robi wszytkie badania:) w każdym razie ja byłam zadowlonona:) właśnie wróciłam z badan a wyniki jutro, tylko wiem że cukier mam 89, to chyba dobrze:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozumiem stelka, ale ja to taka zadziora jestem :) i nie wyszabym z gabinetu, zadalabym zeby napisal ze nie da skierowania bo nie ma juz kasy! Jakas paranoja kogo to obchodzi co nie? tez licze na to ze pod koniec grudnia uda mi sie trafic na joanitow, w ktorym bylas tygodniu? ja bede jesli w grudniu to w 21 tc ponoc to dobry okres. tak cukier masz dobry:) ja to sie boje tego na cukrzyce bedzie badanie...mam nadzieje ze mi nie wyjdzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość julka121
Gość julka121
http://www.allegro.pl/item275971394_26_szt_ubranek_rozm_62_gratisy_ubierzesz_maluszka.html http://www.allegro.pl/item275983151_25_sztuk_ciuszkow_rozm_62_80_super_prezent_.html http://www.allegro.pl/item276372912_27_szt_ubranek_dla_dzidziusia_rozm_62_80_gratisy_.html gorąco polecam zakupy przed urodzeniem dzidziusia.Ja tego nie robilam bo bałam sie zapeszyc a pozniej nie mialam jak wyjsc z domu ani nie mialam czasu zeby sie zastanowic nad zakupem czego kolwiek.Zapraszam do licytacji!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość związana z POZ
dziewczyny nie chcę Was martwić ale jeśli idzie o skierowania od lekarza prywatnego to niestety płaci się za nie w laboratorium,a lekarz rodzinny nie ma obowiązku ich przepisac na bezpłatne ponieważ nie on wystawiał to skierowanie.I poniekąd miała ta pani doktor rację,że skoro stać Cię było na lekarza prywatnego to powinnas sie liczyc ze wszystkimi kosztami z tym zwiazanymi. I NFZ nic takiemu lekarzowi nie zrobi. To jest Wasz wybór.Skoro wybieracie lekarza prywatnego to musicie sie liczyc z konsekwencjami. Piszecie,ze za Usg tez płacicie (dlaczego nic nie mówicie) przecież lekarz rodzinny tez na takie usg moze dac skierowanie i bedzie zrobione wtedy za darmo. Nie miejcie pretensji do lekarzy w tej kewstii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a czemu dzieczyny wybieraja lekarzy prywatnych???? bo jak sie nie zaplaci to opieka jest beznadziejna w wiekszosci przypadkow a przeciez chodzi i nasze malenstwa. Gdyby panstwowa sluzba zdrowia byla u nas na poziomie to napewno wiekszosc z niej by korzystala. A powiem ze nieraz zdarzylo sie odmowic lekarzowi dac skierowania w przychodni....np wyszlam ze szpitala i mialam potem zglosic sie do lekarza w przychodni po skierownie na posiew moczu bo mialam chore nerki bylo to napisane na wypisie ze szpitala i co?? klotnia byla nie mala bo nie chcial dac BO NIE!! NIE BROŃCIE LEKARZY!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×