Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

magmal ja też mam wizyte dopiero 13. Zamierzam iść na stałe zwolnienie L-4 od tej wizyty. Dopiero dostanę skierowanie na mocz i krew. O glukozie nic nie wspominał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no a ja mam w pasie tak 88 cm:)wszystkie inne części ciała oprócz piersi bez zmian:) to ciekawie ile będę miała w 9 miesiącu:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jejku mam 92 w pasie!!!! a to dopiero 15 tydz., normalnie zawsze miałam tak 70 cm czyli jestem na plusie ok 20 cm!!ma któraś więcej niż ja??:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja zawsze mierzę się nie w pasie, a na wysokości pępka, bo to najbardziej wystająca część. nie wiem ile miałam przed ciążą, ale brzuch juz mam spory, 102-105 cm. jutro zmierzę się w pasie, ale pewnie nie napiszę bo sie bede wstydzić :P, chociaż- co dziwne- talia jeszcze nie zanikła u mnie, nie wiem jakim cudem nadal jest widoczna. napiszcie ile macie w najszerszym miejscu brzuszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka nadziei - ja już drugi raz robię morfologię i mocz - o glukozie też na razie nie wspomniał. Stelka 27 - ja też jestem na plusie 20 cm, bo miałam zwykle 67, a ile masz kg na plusie? Bo ja póki co niepełne 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej, hej... Monia79, gratuluje dziewczynki 🌼 jesli kolejne badania potwoerdza plec to mzoesz zaczac kompletowac garderobe dla swojej ksiezniczki ;-) Masz jakies propozycje na imiona? Minimonia, tak jak opisujesz ten sluz, to moim zdaniem wsyzstko jest w normie, przypuszczam ze po ostatnich hecach za bardzo przywiazujesz do tego uwage. Moje pierwsze dziecko bardzo szybko roslo i ubranka na 50 i 56 uzywal zaledwie pare tyg. Ale warto kupic nawet te najmniejsze rozmiary (pare sztuk), bo to takie slodkie i mozna potem zachowac sobie na pamiatke. Ciuszki kupowalam glownie biale i ogolnie w jasnej kolorystyce, dopiero po paru miesiacach chcialo mi sie ubierac w jakies bardziej roznorodne kolory. Dzidzia ma wygladac jak dzidzia i juz :-) Czarna, olinkaka, zdrowka! Welurowe pizamki nie sprawdza sie latem, bedzie dziecku za goraco, najlepsza bedzie pzrewiewna bawelna. Przez pierwsze miesiace zycia dziecko nie potrafi sie pocic i samodzielnie schladzac organizmu. Czasem moze sie wydawac ze raczki sa zimne to i reszta marznie, a nieprawda, bo prawdziwa temperatura ciala sprawdza sie u dziecka na karku! Jesli kark nie jest zimny ani spocony z goraca, znaczy ze jest to temp. optymalna.... Ja cm nie mierzylam, ale za to kg mi przybywa w zastraszajacym tempie, bede musiala zwiekszyc ilosc okrazen w parku na spacerze. Za szybkie tycie nie jest wskazane, bo np na skorze moga sie przez to pojawic rozstepy. U mnie znow zylak, ktorego nabawilam sie podczas pierwszej ciazy sie uwidocznil, szczegolnie widac go jak wychodze spod prysznica (a lubie sie chlapac w goracej wodzie). Macie problemy z zylakami? Co robic?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja mam te 92 cm w najszerszym punkcie ale fakt talie jeszcze widać:) a ile przytyłam to nie wiem bo nie mam wagi w domu ale w pon się dowiem u gin:0 na ostatnim badaniu przytyłam w sumie 1 kg:) z żylakami to faktycznie może być problem wiec plusia przede wszytkim do lekarza bo on zaleci ci jaką ewentualnie maść kupić no i dobre są rajstopy przeciw żylakowe:) ja na szczęście nie mam tego problemu, tfu, tfu odpukać:) ale za to w nocy znowu miałam atak bólu w podbrzuszu taki jak około miesiąc temu, wzięłam nospę i przeszło ale to był tak silny ból że mnie zbudził w nocy:( czy któraś z was miewa jeszcze takie silne bóle???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malagorzalka
coral bay-------33--------nowy sącz-------------- 25.07---------01.05--C wiolaj------------28--------warszawa-------------- 25.07 ---------01.05--C inez_82---------26----------elblag-------------------28 .07--------03.05 plusia------------31--------Szwecja----------------- 25.07---------04.05 minimonia-------28--------warszawa---------------28.07-- -------04.05--S marzenie31-----31--------słupsk------------------- 30.07---------05.05 magmal-----------26---------Opole-------------------30. 07----------05.05 kathi81----------26---------Łódź-------------------- 01.08 --------08.05 zizusia-----------24---------rzeszów---------------15 .08----------10.05 peletka----------31-------nowy targ----------------05.08---------12.05 czarna-----------24---------Konin--------------------05. 08--------12.05-- bajabaja---------29----śląsk cieszyński------------22.07--------13.05 Alexxxandra-----28----------Śląsk-------------------07. 08.--------14.05. iskierka..........27........wlkp.....................08. 08..........15.05 madeline80------27--------kraków------------------09.08 --------15.05 renka07----------31--------wielkopolska-----------19.08- --------22.05--C stelka------------ 27----------brzeg-----------------15.08----------22.05--S franceska--------27-------monachium--------------19.07-- -------25.04 madamagda------23-------Wrocław. ----------------15.08---------24.05 soczek37--------27------Ostrowiec św.-------------22.08---------29.05 malagorzalka----33------Poznań----------------------28.07---------04.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny mogę sie dopisać do Waszej listy?? iskierka mam głupie pytanie,jak zamierzasz iść na L4 do końca ciąży,lekarz tak bez problemu Ci da?Pytam bo tez mam taki zamiar. Pozdrawiam Was Majóweczki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olinka ja w poprzedniej ciąży byłam 8 miesięcy na zwolnieniu L-4. Ale to było ze względu na to, że do pracy mi się nie chiało chodzić (lekarz wpisał mi ciążę zagrożoną, bo pierwszą straciłam w 10 tc). Teraz chodzę różnie na zwolnienia, ale potem idę na stałe. Lekarz łaski Ci nie robi.To Ty wybierasz lekarza, a nie lekarz Ciebie. Powinien dać, bo przecież skąd może wiedzieć jak Ty się czujesz w ciąży. Nasza służba zdrowia jest ble, ble. No nie wszyscy. Wyobraźcie sobie, że moja bratowa od wczoraj leży w szpitalu. Termin miała na 25.11 no i przenosiła. Lekarze położyli ją na przedporodowym. No i dzisiaj po porannym obchodzie zdecydowali, że przeniosą ją na ginekologie. Obadali i stwierdzili, że jest rozwarcie, że dziecko ma około 4 kg i skurcze według ktg pojawiają się. Dziewczyna rok temu rodziła dziecko poprzez cesarkę, bo było niepoprawnie ułożona. A teraz jest super ułożone, ale jest duże i nie ma konkretnego rozwarcia. Powiedzieli, że porodu nie będą wywoływać. No i ma sobie tak czekać pół tygodnia. Jak po połowie nie urodzi, to zrobią cesarkę. 🌼 Powiedzili, że ma wąską miednicę i nie wiadomo czy urodzi. Po prostu chyba chcą ją wykończyć, albo czekają za...., co przyspieszy decyzję o cesarce. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iskierka pytam bo mi ostatnio lekarz nie chciał dać, ale to była wizyta państwowa.Mam chlamydię płucną i bardzo często choruję, właśnie mam przepisany antybiotyk, ale wstrzymuje się od jego brania( po konsultacji z nowym ginem) bo to byłby już 2 pomijając bioparox.Więc zamartwiam się cały czas, ale wewnątrz czuję , że z dzidzią wszystko dobrze:) Zmieniałam lekarza lekarza na prywatnego i idę na konsultację w tym tygodniu. Trzymam kciuki za Twoja bratową🌼🌼🌼

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jestem na zwolnieniu od 5 chyba tyg ciąży, najpierw ze względu na straszne mdłości poprosiłam, a pozniej to juz się zaczęły jakieś problemy, i tak juz zostałam na zwolnieniu, i bede do konca- no ale moja sytuacja jest troche inna, bo musze lezec. ale mysle ze nawet jak z ciążą jest ok to gin też da zwolnienie. mierzyłam sie w pasie, mam 84, wiec chyba ok, zwłaszcza ze zawsze byłam przy kości. a w brzuchu 104, więc juz 20 cm wystaje :) ja mam talię bardzo wysoko, a moze to tylko takie wrazenie bo cycki mam nisko :P, więc brzuch rosnąc jakoś tą talię omija. no i dobrze :) iskierka, pozdrowienia i życzenia łatwego porodu dla bratowej 🌻

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja jak chodzę do mojego gin to on za każdym razem pyta czy chce zwolnienie, więc u mojego nie ma problemu:) zresztą myślę że każdy prywatny gin da bo w końcu za co bierze kasę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hej majóweczki. Skoro wszystkie się mierzycie ja też postanowiłam to uczynić. W najbardziej wystającym miejscu na brzuszku mam 83 cm, więc chyba nie jest tak źle. Fakt że przed ciążą byłam szczupła, ale nawet nie wiem ile miałam. Jeśli chodzi o kilogramy to mam 2 na plus. Ja zwolnienie od gina mogłam już otrzymać na samym początku (w 5 tyg) ale nie chciałam. Później przy każdej wizycie sam sie pytał czy chcę to zwolnienie. Wzięłam je dopiero w 15 tyg bo sama czułam ze powinnam. Także mój problemu ze zwolnieniem nie robi, a chodzę na kasę chorych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zapomniałam dodać że wczoraj wyraźnie poczułam ruchy mojego maleństwa. Wcześniej odczuwałam tylko takie lekkie łaskotanie, ale to co wczoraj poczułam było niesamowite. Aż oczy wielkie zrobiłam. Naprawdę super uczucie. Czekam na więcej..!! Tylko że to podobno jest tak że na początku to można odczuwać np co drugi dzień. Ale to naprawdę było miłe!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coral bay-------33--------nowy sącz-------------- 25.07---------01.05--C wiolaj------------28--------warszawa-------------- 25.07 ---------01.05--C inez_82---------26----------elblag-------------------28 .07--------03.05 plusia------------31--------Szwecja----------------- 25.07---------04.05 minimonia-------28--------warszawa---------------28.07-- -------04.05--S marzenie31-----31--------słupsk------------------- 30.07---------05.05 magmal-----------26---------Opole-------------------30. 07----------05.05 kathi81----------26---------Łódź-------------------- 01.08 --------08.05 zizusia-----------24---------rzeszów---------------15 .08----------10.05 peletka----------31-------nowy targ----------------05.08---------12.05 czarna-----------24---------Konin--------------------05. 08--------12.05-- bajabaja---------29----śląsk cieszyński------------22.07--------13.05 Alexxxandra-----28----------Śląsk-------------------07. 08.--------14.05. iskierka..........27........wlkp.....................08. 08..........15.05 madeline80------27--------kraków------------------09.08 --------15.05 renka07----------31--------wielkopolska-----------19.08- --------22.05--C stelka------------ 27----------brzeg-----------------15.08----------22.05--S franceska--------27-------monachium--------------19.07-- -------25.04 madamagda------23-------Wrocław. ----------------15.08---------24.05 soczek37--------27------Ostrowiec św.-------------22.08---------29.05 malagorzalka----33------Poznań----------------------28.0 7---------04.05 Żurkowa----------24------Wrocław--------------------03.05---------03.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
coral bay-------33--------nowy sącz-------------- 25.07---------01.05--C wiolaj------------28--------warszawa-------------- 25.07 ---------01.05--C inez_82---------26----------elblag-------------------28 .07--------03.05 plusia------------31--------Szwecja----------------- 25.07---------04.05 minimonia-------28--------warszawa---------------28.07-- -------04.05--S marzenie31-----31--------słupsk------------------- 30.07---------05.05 magmal-----------26---------Opole-------------------30. 07----------05.05 kathi81----------26---------Łódź-------------------- 01.08 --------08.05 zizusia-----------24---------rzeszów---------------15 .08----------10.05 peletka----------31-------nowy targ----------------05.08---------12.05 czarna-----------24---------Konin--------------------05. 08--------12.05-- bajabaja---------29----śląsk cieszyński------------22.07--------13.05 Alexxxandra-----28----------Śląsk-------------------07. 08.--------14.05. iskierka..........27........wlkp.....................08. 08..........15.05 madeline80------27--------kraków------------------09.08 --------15.05 renka07----------31--------wielkopolska-----------19.08- --------22.05--C stelka------------ 27----------brzeg-----------------15.08----------22.05--S franceska--------27-------monachium--------------19.07-- -------25.04 madamagda------23-------Wrocław. ----------------15.08---------24.05 soczek37--------27------Ostrowiec św.-------------22.08---------29.05 malagorzalka----33------Poznań----------------------28.0 7---------04.05 Żurkowa----------24------Wrocław--------------------03.0 5---------03.05 olinkaka----------28------Wrocław---------------------8.08----------16.05

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No to się napisałam, napisałam i wcisnęłam enter bez napisania nicku... wszystko diabli wzięli... A tak ładnie napisałam, do każdej z was coś indywidualnie... z patrzeniem w treść postów żeby nicków nie pomylić. Co się udało przypomnieć to piszę. Byłam na działce i łapy mi drżą z przepracowania. Chce na basen, może pójdę na ciepły ale chlorowany. Ciepły i z \"wodą morską 31C\" prowadzi tylko pilates i aqua-aerobic bez możliwości normalnego pływania i to 30zł jeszcze :(, bo to taki basen dla dzieci i niemowląt. Ja nie lubię gimnastyki :( a moje kochane sporty (jazda konna, karate, rower) mam zakazane. Pozostaje mi sportowe grabienie liści i sprzątanie domu. Czarna, chudzielcu :) gratuluję czucia ruchów małego :) Ja jakoś czuję codziennie :) nawet z 3x zwykle :). Za każdym razem się śmieję:) Stelka i magmal, to wy albo jesteście mojej postury albo miałyście talię osy :). Ogólnie widzę ze mimo ze kwietniówka jestem to jakaś cienka w brzuchu i w kg... Tym bardziej się cieszę, że coś zaczyna być widać. Minimoniu ja pas mam tam gdzie pępek, ale to może dlatego że tułów mam jakiś krótki. Zawsze dekompletowałam dresy i garniturki w sklepach żeby dobrze na mnie wyglądały (spodnie o rozmiar lub 2 większe). malagorzalka, witaj i zaczerniaj nick :). Olinkaka, dopisuj się, dopisuj :). Pozdrawiam, CC

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CC skoro jesteś z nami to dopisz sie do tabelki, bo o ile pamiętam na początku byłaś. Ktoś cię wykasował chyba. A w sumie to większość z nas może nie być majówkami ale kwietniówkami czy czerwcówkami. Bo kto wie czy naszym dzieciom będzie sie śpieszyło na świat czy wręcz odwrotnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam dzis spiacy dzien, caly w wyrku spedziłam i zaraz tam wracam .Mysle że to kewstia niskiego cisnienie i do tego jeszcze padal yu mnie deszcz.Ja sie nie mierzyłam bo metr mi gdzies zniknal ale porównania nie mam bo przed ciaza sie nie mierzyłąm.W poniedziałek wezme metr z pracy i sie zmierze to napisze. Wagowo +2,5. Dzis w nocy maz mnie wykorzystal i potem tak mi brzuchzesztywniał był jak kamien i bolał trwało to moze 0,5 h .Dzis czytałam w mojej madrej ksiazce ze to normalne ale ja juz nie bede ryzykowac -kupie mezowi dmuchana lale na mikołaja hi hi- bo sie strachu njadłam. Piersi mam ogromne pełne ciezkie i znowu bolace ,maz jest zachwycony. Dobra ide wyrkowac sie bo za chwile filmik mi poleci i tak pewnie nie dotrwam do konca a jutro idziemy do kumpeli malego dzidziusia ogladac kupiłam taka malutka sukienusie słodka jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Iskierka nadziei, mi sie nie sprawdzilo tamtym razem :-P Trzymam kciuki za bratowa, mam nadzieje ze sie zlituja i zrobia jej cesarke, bo tak jak piszesz to to jedyne ludzkie rozwiazanie... Zmierzylam sie w pasie i w najbarzdiej wystajacej czesci brzucha. W pasie 83cm, a na wysokosci pepka 92. W pupie tez mi 2 cm przybylo :-) No i +3kg. Moja znajoma ktora rodzi za tydz. przytyla 6kg i nikt jej nic nie zarzucal tutaj co do wagi. Jej dziecko rozwija sie wzorowo, takze te ktore nie tyja nie przejmujcie sie. Ja mam ostatnio solidnego dola, po czesci spowodowanego pogoda i aura a po czesci historia mojej znajomej, ktora poronila bliznieta w 11tyg. Strasznie mnie to dotknelo. Jakmacie jakies pozytywne wiesci, to piszcie ile wlezie, musze znalezc jakis emocjonalny balans. Sciskam wszystkie. Malgorzalka, a moze tak oprocz danych w tabelce pare slow o sobie? 🌼 witaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość malagorzalka
hej dziewczyny to moja druga ciąża, pierwsza - dziewczynka Zosia 28.02.2006r. Cesarka-małej spadło tętno, miała 3540/57 W pierwszej ciąży poszłam dopiero na L-4 z dniem 01.02. Termin porodu miałam na 18 luty. I te ostatnie dni pobytu w domu były dla mnie katorgą. Umęczyłam się więcej niż chodząc do pracy. W ciąży z Zosią przytyłam 17kg. Pierwsze 12 zrzuciłam nie wiadomo kiedy, nad resztą musiałam trochę popracować. ale się udało. Od nie dawna mieszkam w Poznaniu. W związku z przeprowadzką siedzę już na L-4. Ze zwolnieniami nie mam problemów. Dziewczyny jeśli czujecie się dobrze i pracę macie nie męczącą, nie rezygnujcie tak szybko z chodzenia do niej. Gdybym mogła dalej chodziłabym do pracy. Przytyłam już chyba 5 kg najbardziej przytyły mi nogi i "siedzisko". Brzusio też większy niż za pierwszym razem. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny a jak wy sie odzywiacie? Bo ja to .....tak sobie.....tylko slodkie bym jadla....bardzo malo pije bo jakos nie moge sie zmusic....troche mnie to martwi....a jak w Was??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mnie też martwi moje odżywianie bo w sumie jak jestem w pracy to zjem stos kanapek jogurt, w domu obiad no i na kolację czasami nie mam już ochoty i no słodycze to codziennie:) i może dlatego mam takie kiepskie wyniki morfologii, co wskazuje na niedobór żelaza:( jutro ide do gin i muszę pogadać z nim na tren temat:) no i fakt że mandarynki jem tonami:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stela: ja tez wlasnie mam ochote na mandarynki kg to dziennie:)) banany tez jem, jablka, ale np dzis wstalam rano mialam nie jesc slodkiego a zjadlam...a teraz....nie mam ochoty na sniadanie juz...:(((

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja też jem w zasadzie normalnie, chociaż ostatnio mam ogromną ochotę na słodkie i oczywiście mandarynki, które obowiązkowo muszą w domu być. Co do picia to mam z tym problem, chce mi sie pić często ale na mało co mam ochotę. Na początku piłam soki, ale mi sie znudziły. Herbata nie smakuje, w zasadzie pijam kawe inke z cukrem i śmietanką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×