Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...

Zarchiwizowany

Ten temat jest archiwizowany i nie można dodawać nowych odpowiedzi.

minimonia

MAJ 2008 - kto już o tym wie?

Polecane posty

ja jakos tak nie bardzo ciuszki i inne rzeczy uzywane boje sie ze moze jakies zaraz bede na tych rzeczach wole nowe chodz ceny nie sa niskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny nie ma nic lepszego na przeziebienie jak czosnek, wierzcie mi, wypróbowałam na soebie. jak ktoś nie lubi na kanapkę to znam lepszy i szybszy sposób, 1-2 ząbki czosnku przemielić w przeciskarce do czosnku, na łyżeczkę i do buzi i popić dużą ilości asłodkiego picia np wody z miodkiem. i tak 3 razy dziennie prze conajmniej 2-3 dni. może nie jest top przyjemne ale działa a wy niemartwicie się że zaszkodzicie maluszkowi lekami. jeśli chodzi o wyprawkę to w pierwszej ciąży tez kupowałam wszystko uniwersalne, kolorowe takie ubranka które może zarówno chłopczyk jak i dziewczynka założyc. mam pierwszą dziewczynkę i dopiero jak podrosła wszystko juz zaczęła nosić różowe : ) i to nie do końca bo tak wypada dziewczynce, ona naprawde bardzo lubi ten kolor : ) u mnie dzisiaj zimno i nieprzyjemnie a ja oczywiście musze niedługo isc na spacer z cócią i psem...nie chcem ale muszem. pozdrawiam was, odezwę się później

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żurkowa też tak mślałam że mojemu dziecku kupie wszystko nowe ale musiałabym zarabić trzy razy tle co teraz, nowe rzeczy i dobrej jakości są strasznie drogie, jak patrzyłam w sklepie jeden bodziak ok 20 zł. a można kuic naprawde fajne rzeczy używane w świetnym stanie, zresztą dziecko rośnie bardzo szybko i z wszystkiego wyrasta. ja na pewno dostane od szwagierki po jej dzieciach no i druga szwagierka ze stanów coś przyśle. nawet tak myslałam przy tak słabym dolarze żeby jej wysłac kase i wtedy nakupuje mi ciuszków. w stanach mozna kupic naprawde sliczne ciuszki i tanio:) no a teraz to kupuje tzn licytuje takie neutralne kolory bo nie znam płci:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Żurkowa - Wrocław jeśli chodzi o ciuszki używane to wcale się nie martw, jak kupisz np na allegro i nie masz pewności kto je nosił itp to poprostu mozesz wygotować i wyprać porząnie, a jeśli nadal masz opory to popytaj znajomy, niech oni popytają znajomych i moze chociaż częśc wyprawki zkompletujesz tańszym kosztem. bo to naprawde majątej kupować wszystko nowe. ja częściowo miałam ciuszki od znajomych i rodziny a resztę kupowałąm na allegro i jakoś nic mojemu dziecku nic nie było i nie jest. a tyle można zaoszczęzic że mamusia moze kupić coś sobie, albo dziecku fajną zabawkę... pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
\"mozesz wygotować\" ?? przeciez to sie zniszczy jak wrzuce do wode wrzacej .....to ma 100 stopni przeciez....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiem, że niektóre mamy tak robią, ja osobiśćie prałam te używane ubranka normalnie pralce w proszku dla bobasów, a dla pewnosci zawsze można to zrobić 2 razy, potem jak prasujesz to też niszczy wszelkie bakterie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja miałam dosłownie kilka sztuk ubranek w rozmiarze 50/56 i na całe szczęście, bo starczyły sołownie na chwilę. poza tym moja córcia urodziła się z wagą 2600kg, gdyby miała więcej to pewnie częśći ciuszków wogóle bym nie użyła. takie maleństwo rośnie z dnia na dzień i nawet jeśli na początku ciuszki w najmniejsyzm rozmiarze wydają się za duże to za kilka dni będą juz małe, dlatego ja osobiście nie polecam kupowac tych w najmniejszym rozmiarze 50.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja na razie kupuje na rozmiar 56 ale tez niewiele tym bardziej ze jak urodze to będzie juz prawie lato, no i troche wiecej na 62:) a póżniej będę kupować w miare potrzeby:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tym bardziej że te na 56 faktycznie starcza na kilka dni bo dziecko w ciągu miesiąca przybiera na wadze ok 1-2 kg i rośnie:) koleżanka która urodziła 2 miesiące temu to jej syn urósł w ciągu miesiąca 5 cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ja sie zastanawiam nad materialem bo dzidzius urodzi sie jakos koniec kwietnia poczatek maja....i co spiszki welurowe nie bede za cieple??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Witam Bardzo współczuję wszystkim cieżarnym, które muszą leżeć :(((( minimonia: widzę że u Ciebie to nie zabawa. Mam nadzieję ze wszystko będzie ok i że wkrótce będziesz mogla wstać z wyrka (trzymam kciuki). W nawiązaniu do tematu L4 - czekałam na wypłatę, codziennie sprawdzałam moje konto bankowe, czekałam aż w końcu zadzwoniłam do ZUS-u i okazało sie, że ZUS domyślnie przesyła chorobowe jako przekaz pocztowy, aby otrzymywać wpłaty na konto trzeba się do nich zgłosić i podać numer - kolejna nowość. Na szczęście poczta polska nie zawiodła (chociaż ostatnio czekałam na list polecony 14 dni) Wczoraj byłam u gin, i okazało się ze na 80 % będzie dziewczynka :) To tyle jak na razie pozdrawiam wszystkie \"Majówki\" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
żurkowa wiesz nigdy nie przwidzisz pogody a w nocy może byc chłodno:) ja w sumie kupuję z bawełny a te cieplejsze to dostanę:) dobra spadam na zakupy, jakis stanik w końcu muszę kupic:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co ja wiem jak firma jest wieksza tzn zatrudnia powyzej 20 pracownikow to dalej normalnie wyplaca firma a oni potem juz z zusem sie rozliczaja a jak mniej niz 20 pracownikow to zus wyplaca i wtedy sie zacznyna...czekanie na pieniadze....nieraz nie zawszr sa na czas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
właśnie odebrałam wyniki krwi i moczu i tak na moje oko to mam lekka anemię tzn am spadek poniżej normy krwinek czerwonych i i hematokrytu :( dobrze że do gin idę w poniedziałek:) pewnie każe zażywać mi więcej kwasu foliowego i żelaza. trochę się martwie bo to tylko moja interpretacja ale mam nadzieję że będzie ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A ja nadal chora, lecze się soczkami, mam nadzieję ze szybko przejdzie. Wzięłam sie za pisanie pracy magisterskiej bo to wkońcu najwyższa pora. A takiego mam lenia że szok!! Co do ruchów to już sama nie wiem. Przez ostatnie dwa dni czułam takie jakby lekkie łaskotanie, ale dzisiaj jest spokój. Może to skóra też się naciąga na brzuchu. Mi przybyły 2 kg, więc chyba tyję tak w miarę, wszystko idzie w brzuszek, w innych miejscach nic sie nie odkłada. No może piersi nieco uległy powiększeniu, nawet nie chce myśleć co to będzie dalej bo i tak teraz mam je DOŚĆ duże. Wizytę mam w poniedziałek, już jestem ciekawa co to będzie. ja chodzę do gina na kasę chorych, mam wizyty co 3 tygodnie mniej wiecej, za każdym razem mam robione usg i dostaję fotkę. Już mam ich 5 więc mam na co popatrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziewczyny, przepraszam ze o to pytam, ale jak wyglada wasz sluz teraz? u mnie od kilku dni jest duzo, biały i gesty. wczesniej tak nie miałam,ale tez wczesniej ciagle były jakies problemy, wiec moze to co jest teraz to norma? pytałam kiedys gina jak powinien wygladac sluz w ciąży, i powiedzial ze kazdy jest prawidłowy, o ile nie swedzi i nie piecze. ale u mnie to jakos tak nagle sie pojawiło ze sama juz nie wiem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mi gin powiedział że każdy biały czy bezbarwny jest dobry a jęśli ma jakiś kolor tzn. zółty czy zielony to znaczy że jakaś grzybica się przypałętała:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja mam tak jak Soczek ciuchy po corce uniwersalne a pozniej juz rozowe bo takie sie mlodej podobaly.Chociaz drozsze rzeczy kupuje niebieskie zeby byly uniwersalne.Co do rozmiarówki to polecam raczej 62 i kilka w 56 bo dzidzia szybko wyrasta.U nas w gorach chlodniej tak ze ja mam pare welurowych spiochow ale ja nie lubie tego meterialu i glownie kupuje bawelne.Co do allegro to kupilam ciuchy ale takie typu spodnie kurtki bielizny nie chyba ze nowa. Fajnie ze sa panstwowi ginekolodzy z dobra opinia i sprzetem usg z ktorego korzystaja na biezaco.U mnie takowego brak chroniczny. Co do sluzu to mam bialy gesty ale jest go malo.Ale zobacz sobie leukorhea nie wiem czy dobrze pisze to sa sluzy ktore pojawiaja sie w piatym miesiacu w ciazy podobno jest bialy i jest go sporo moze miec charakterystyczny zapach i smak.Jezeli nazwa nie wchodzi to kolo 20 jak dojde do domu napisze poprawna z ksiazki o ciazy w ktorej o tym czytalam.Wiec jak nie swedzi i piecze to sie nie ma czym martwic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zurkowa, ja własnie z firmy kilkuosobowej... trochę na pieniążki poczekałam, ale druga pensja przyszła w miare szybko. stelka, ja tez się zastanawiam czy nie mam lekkiej anemii- więcej śpię,i mam wielkie ciągoty do pomidorów i zielonego groszku, zastanawiałam się czemu akurat tego mi sie chce, i mąż wczoraj wyczytał ze to dobre źródła żelaza, wiec być może organizm sam się domaga. czarna, widze ze też masz wątpliwości co do ruchów- dobrze ze nie jestem sama :). a, wklej fotki z usg. moje cycki to juz jakaś kpina teraz...niedługo bede mogła sobie nimi szyje owijac :O wieczorem wam napisze jak ten stanik co zamówiłam, bo dzis go bede miała. stelka, o tym żółtym i zielonym to też słyszałam ze nie jest najfajniejszy, ale ja na szczescie mam biały. chociaż ilość mnie czasami zdumiewa. peletka- prawie dobrze napisałas, znalazłam :) dzieki, faktycznie coś takiego występuje w 4-5 miesiącu, ciekawe czemu? ja ubranka też dostanę. w rozmiarze 56 nówki, bo kuzynki synek urodził się większy i ani razu ich nie założył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
spojrzałam własnie na mój suwaczek, dawno tego nie robiłam. i proszę- bociek juz prawie w połowie drogi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witajcie moje drogie bardzo was proszę o rade, postanowiłam tu napisać ponieważ jesteście już doświadczone a ja jestem zrozpaczona!!! :( w niedziele powinnam dostać miesiączke, nie dostałam i zrobiłam sobie test wyszły 2 kreski, ucieszyłam się bo staraliśmy się już od jakiegoś czasu, w poniedziałek będąc w pracy zaczełam plamić a potem lekko krwawić, pojechałam do szpitala pobrali mi krew i beta wyszła jak na 5tydz ciąży (3 od zapłodnienia) usg nic nie mogło wykazać, we wtorek, śr i czw już nie plamiłam (wczoraj robiłam sobie znowu test i wyszły 2 kreski jeszcze mocniejsze niż w niedziele) a dzisiaj poszłam znowu do pracy i w południe znowu zaczęłam plamić!!! plamie aż do tej pory jestem załamana nie wiem co mam robić :( :( :( wiem że wam przeszkadzam ale błagam o rde

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
monis, do lekarza po zwolnieie, poki plamisz nie powinnas chodzic do pracy, ale polezec troche. myslę ze jakbyś pojechała dzis do szpitala jakiegoś z tym plamieniem to usg juz powinno coś wykazac, moze nie być jeszcze zarodka, ale pęcherzyk ciązowy powinien być na pewno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
a, przy plamieniach w tak wczesniej ciąży powinnas przyjmować luteinę. jest na receptę, ale jak pojedziesz do szpitala to ci wypiszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dostałam stanik- jest ok :) materiał w porządku i pasuje na moje biedne cycki :) moge polecić tą firmę, ładne i niedrogie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cześć! Od wczoraj mam wielki brzuch :) 77cm w pasie a poniżej trochę więcej. Nie dopinam się w moich spodniach, chodzę po domu w polarowym dresie. Dziś miałam chcicę na frytki, więc sobie zrobiłam. Z pyr a nie z mrożonki, i tak nie zdrowe i tak, ale za to pyszne! Idę spać bo padam, nawet nie zauważyłam że w korytarzu przybyły wieszaki... Kochany mówi, że teraz się nie mam prawa obrazić jak się na łyso zgolę a on nie zauważy zmiany fryzury ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Moje drogie, ja mam w pasie 87 - a waga coś się nie zmienia...mam wizytę dopiero 13.12 - ciekawe, czy lekarz będzie znowu straszył szpitalnym łóżkiem, czy też słowa zamieni w czyn:-( Nie myślę na razie o kupowaniu wyprawki, gdyż jesteśmy z M w trakcie zakupu mieszkania i załatwiania kredytu. Moja mama zaoferowała się jednak w zakupie najpotrzebniejszych rzeczy dla maluszka. Niech żyją babcie! U mnie też od kilku dni śluz biały i gęsty - więc podobne jak u niektórych was. Pozdrowienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

×