Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość sisteeer

W ilu stopniach prac reczniki?

Polecane posty

Gość ale jajajaaaa
Cha :-) Ewa,33 ,40latko i tutaj Cie widzę :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
no no, w kazdym temacie za mna wlazłaś... Tobie musi sie naprawdę okropnie nudzić, szlajo polecam jeszcze topiki na rozwodnikach i na ogólnej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ale jajajaaaa
Ewa,33 :-) ja moge sie nudzc,bo jestem w domu,na razie nic nie robei,bo nie mam co robic,oderwałam sie niedawno od ciekawej ksiązki. Ale Ty :-) w pracy siedzisz(wiem,ze zaraz napiszesz,ze masz podzeilną uwagę,i że moge Ci zazdroscic,ze masz taka pracę,ze mozesz kliakc )i od razu hop na kafe :-) Po przyjsciu do domu,tez na kafe:-) Wieczoramim,nawet późnym wieczorem tezmozna Cie spotkac:-) A przeciez masz takei barwne zycie realne ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość bella5
ja piorę w 60 stopniach i nie widzę potrzeby gotowania, chyba że ktoś jest alergikiem i mu to pomaga..... co do prasowania, jeżeli ktoś ma skłonności do alergii albo jakieś problemy skórne to powinien prasować bo podczas prasowania giną bakterie niemniej jednak jeżeli ktoś ma problemy skórne to nie powinien używać płynu do płukania... dobre ręczniki, również z haftem www.marletto.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Piore normalnie na 60-ce, dodaje plyn do plukania, z tym ze czasami drogie reczniki i tak wychodza po praniu niedoprane i szorstkie. Nawet te z Ikei mi sie bardziej podobaja pod wzledem jakosci i koloru (mam niebieska lazienke, i pasuja kolorystycznie, jak ulal), nawet jesli ktorys popsuje sie w praniu, nie szkoda wyrzucic, bo sa tanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Serril
Mój kolega też tak prał wszystko na 40 i do tej pory leczy się z grzybicy całej skóry. Z pracy go zwolnili, bo nikt nie mógł wytrzymać tego zapachu. Skóra pleśnieje od środka i żadne mycie, wycieranie alkoholem i inne środki nic nie dają. Kwalifikuje się do przeszczepu całości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość aaakotki dwaaa
a mnie ciekawi fakt, że na metkach reczników pisze prać w 40 stopniach :) a temperatura prasowania 150 stopni :D To jak to jest?????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kiedys sie gotowalo, krochmali
lo i prasowalo.. kto teraz reczniki czy posciel prasuje? szmatki kuchenne , posciel, reczniki gotuje? kiedys za to alergii nie bylo, wszystko bylo jalowe..a dzis? niby takie czysciochy jestesmy.. smiech na sali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uguasgdusdguw
Tak, ale kiedys nie pralo sie tak czesto, franie sie odpalalo raz na tydzien przy dobrych wiatrach, wiec zeby to sie dopralo to trzeba bylo gotowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja czasem w 60
ale wtedy wciaz maja taki dziwny zapaszek. w 90 pachna swiezo. zmieniam co kilka dni, max co tydzien. reczniki sa tak farbowanem, ze nawet ciemne wytzrymuja 90 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość w 300
ja piorę w trzystu - zajebiście sięsprawdza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość telecom
min 80c*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość taka jedna po przejsciach
roztocza gina od 55 stopni , wiec gratuluje ludziom pioracym reczniki w 40 stopniach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziekuję :) że tez ja w ogóle żyję, że też te roztocza jeszcze mnie nie stoczyły...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość sorry batory
Ręczniki i pościel w 60 st. Mam program na 90st, ale nie używam go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość uiyo9o89
a powiedzcie mi laski ile wam pralka pierze przy programie 60 stopni?Moja chodzi 1,5 godziny,niestety na 90 stopni ponad 2 godziny :-0 zawsze problem jest w domu ze tyle czasu się to pierze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość whirlpoolawg334
Ja piore w 60 stopniach na programie syntetycznym i później przestawiam na końcowe wirowanie intensywne moja pralka pierze ok.1 godz 10min

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kika_k
Też piorę w 60 st. Mam kilka opcji i mogę prać 1,5 h, 1,2 albo 1 h. To zależy jak pralka jest zapełniona. Mam program na 2,5 h, ale nigdy na tym nie prałam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Gorenje2
Rzeczywiscie, do prania ręczników ze wzgledów higienicznych warto wybrać program prania w wyższej temperaturze (minimalna to 60 stopni) i dodatkowym płukaniem. Ręczniki dobrej jakosci nie powinny puszczać koloru lub nadmiernie się niszczyć nawet przy wysokich temperaturach prania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość ja piore i ręczniki i posciel
zawsze w 4o stopniach, jeszcze nikogo w rodzinie zadna zaraza skórna nie dopadła. -90 stopni to strasznie nieekonomicznie i nieekologicznie. Zreszta wole prac czesciej , nawet tzw program codzienny na 30 stopni. Przeciez nie zdaza sie namnozyc bakterie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Oczywiście,że nic się nie stanie jeśli będziemy prać ręczniki używając programu codziennego w 30/40 stopniach. Jednak warto chociaż raz na jakiś czas tę temperaturę zwiększyć,żeby mieć pewność,że nasze ręczniki są wolne od zarazków. Są one na nie trochę bardziej narażone niż pościel, oczywiście ze względu na wilgoć, którą są codziennie traktowane ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość 95
U mnie w domu wszystkie ręczniki pierze się zawsze w 95 stopniach. I bynajmniej nie chodzi tu o sterylność, tylko o rodzaj bawełny, która puszcza brud dopiero w wysokiej temperaturze. Kiedyś na próbę uprałem ręcznik w 40 stopniach, ale niestety mimo sporej ilości proszku się nie doprał. Tak więc mam dowód na to, że ręczniki powinno się gotować. Z kolei zmienianie ręczników co drugi dzień i ich gotowanie to dla mnie przesada... Jeśli prać to coś co jest brudne, a nie używane zaledwie 2-3 razy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość psesoo
Dostałam w prezencie ręczniki bambusowe i zielonego pojęcia nie mam, jak się to pierze http://www.lazienkaplus.pl/pl/porady,temat,86.html Pewnie zrobi się z tego jakaś szmatka jak włożę normalnie do pralki :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
a... ja piore wszystkie rzeczy na 60 lub 90 <3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość magdalennnnnnnnnnn
dlaczego niektorzy piara reczniki co 2 dni??? to chyba jakas przesada... ja uzywam ok tydzień i piorę w 60 stopniach. Nigdy nie miałam z tego powodu problemów zdrowotnych ani skórnych. Przed bakteriami się nie obronimy, jest ich pełno w powietrzu, na wszystkim, co dotykamy. A żeby się nie mnozyły, ręcznik najlepiej rozwiesić na kaloryferze po użyciu, zaraz jest suchy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość gość
można też kupić persil hygiene spuler lub ariel antybacterial. Vanish extra hygiene też jest antybakteryjny do prania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

×